Gönderen Konu: G4'e Kaç Cm Yay???????  (Okunma sayısı 4514 defa)

PreludeSSe

• Ziyaretçi
G4'e Kaç Cm Yay???????
« : Aralık 27, 2005, 01:41:39 ÖÖ »
Ozan'la bu konuyu konuştuk 3cm e karar verdik ama sizinde yorumunuzu almak istiyorum...17'' Jant aldım...215/40/17 Lastiklerle kullanmayı düşünüyorum....Fakat Yay ölçüsüne hala net bir karar vermiş diilim...Aracın ne Leylek gibi durmasını istiyorum nede çok alçalmasını...Tam orta kararda çok güzel bir görüntü elde etmek için kaç cm yay almam lazım??? 3-3.5-5-6 ??? TR şartlarında karar verme işi çok zor çünkü tek atış hakkım var yayın ölçüsünü sölicem Yurtdışından gelicek...Acil yardım Ocak 6'ya kadar karar vermem lazım yoksa jantları takamam...

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
G4'e Kaç Cm Yay???????
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2005, 10:24:56 ÖÖ »
Selçuk bence de 3cm cuk oturacak senin araca..17" jantlarla beraber mükmmel olur..hem yol tutuş hem de görüntü açısından..Bu arada sadece yaymı alıcaksın, aslında standart amortisörler 4cme kadar izin weriyo ama bence çok sakat olur amortisörsür..özellikle de istanbul yollarında..yüksek süratlerde de en ufak 1 tümsekde de sorun yaşanabilir oyüzden sordum..

PreludeSSe

• Ziyaretçi
G4'e Kaç Cm Yay???????
« Yanıtla #2 : Aralık 27, 2005, 03:32:37 ÖS »
Ya amorsitorler standart diil monroe taktırmıştım ama yay aldıktan sonra koni veya eibach alma ihtimalimde var...3cm yeterli olur diyosun yani...İnşallah kafamda düşündüğüm şeklini alıcak araba... :)

PreludeBB2

G4'e Kaç Cm Yay???????
« Yanıtla #3 : Aralık 27, 2005, 07:30:44 ÖS »
Selçuk, o gün MSN de de konuştuğumuz gibi bence de en iyisi 3 Cm lik Eibach ProKit yaylar dostum. Yurtdışı Prelude forumlarında bu yay konusunu çok araştırdım. Günlerce araştırma yaptım diyebilirim. Adamların araçları için kullandıkları ve önerdikleri en iyi markalardan birisi 3 CM lik Eibach ProKit. Prokit öyle bir yay ki aracı hem çok fazla alçaltmayıp, tekerleğin sürtme ihtimaline engel oluyor. Hemde alçak bir görünüm ve artan yol tutuşla birlikte, konforundan da çok fazla ödün vermiyorsun. Amerikalılar Prokit için neredeyse orijinal jantlarla aynı konfor yapısına sahip diyorlar. Prokit dışında yeşil renkli TEIN yaylarına da bakabilirsin (Hatta bunlar rüyama bile gimişti bir keresinde :-D)bizim araçlar üçin üretilen modelleri var ve TR distribütörü ******dı yanlış hatırlamıyorsam TEIN in. Bunun dışında G4 Prelude için Intrax, Matrix H&R, Neuspeed, Pilot Motorsports, Arospeed Vs. gibi daha birçok marka var. Ama ben kendi aracıma alsam Eibach ProKit alırdım. Fakat tabi ki son karar senin üstat. 8)

PreludeSSe

• Ziyaretçi
G4'e Kaç Cm Yay???????
« Yanıtla #4 : Aralık 27, 2005, 10:14:08 ÖS »
Tamam abi bakıcam iste gidiim ellerinde var mı yoksa hangisi en erken gelir fiyat farkı nedir bunlarıda bi öğreniim hemen halledicem...

Lude

G4'e Kaç Cm Yay???????
« Yanıtla #5 : Aralık 27, 2005, 11:49:52 ÖS »
BUNLAR KESİN YAY İŞİNİ ÇÖZECEKLER.BAKSANIZA MARKALARIN HEPSİNDEN HABERLERİ WAAAARRRR :-D

PreludeSSe

• Ziyaretçi
G4'e Kaç Cm Yay???????
« Yanıtla #6 : Aralık 28, 2005, 01:54:43 ÖÖ »
Çok azimliyiz.... :-D
ABD de olsak şimdi bunu konuşmuyoduk gidip bütün yaylardan teker teker alıp her hafta bitanesini takıyoduk ama halimize bak anca bu kadar... :(
Ama belkide böyle daha zevkli oluyodur...  :-D

PreludeBB2

G4'e Kaç Cm Yay???????
« Yanıtla #7 : Aralık 28, 2005, 05:54:02 ÖS »
Çözecez tabi dostlar bu yay olayını. Kardeşime en uygun yayı bulacaz. Evet Selçuk bence de "En zor elde edilen şeyler en değerli ve en güzel olanlardır..." :-)

Lude

G4'e Kaç Cm Yay???????
« Yanıtla #8 : Aralık 29, 2005, 08:42:05 ÖÖ »
çözün dostlar çözün ben sarsıntıya alıştım sizde kısa bir süre sonra ok derrsiniz :P

PreludeSSe

• Ziyaretçi
G4'e Kaç Cm Yay???????
« Yanıtla #9 : Aralık 29, 2005, 11:07:13 ÖS »
Abi artık yollarda zıplıya zıplıya gitmek istiyorum ama galiba bu yay işi biraz uzun sürücek sipariş verildikten sonra gelmesi en az 1 ay alır  diyolar yaa!!!!

Lude

G4'e Kaç Cm Yay???????
« Yanıtla #10 : Aralık 29, 2005, 11:20:47 ÖS »
hörtlerdn geçerken ekerin boşa dönüşünü hisset.tam gaz :D