Gönderen Konu: Accordunuzla bir depo benzinle kaç km yapıyorsunuz?  (Okunma sayısı 8133 defa)

honda111

Accordunuzla bir depo benzinle kaç km yapıyorsunuz?
« : Aralık 10, 2009, 01:26:19 ÖS »
Merhaba herkese.Beim merak ettiğim accordu olan arkdaslar yada kullanlar bir depo benzin ile şehir içinde veya şehir dışında kaç km yaptıklarıdır.Hızlı veya yavas kullanımda belirtilebilir.Ben 550-600 km arası kullanıyorum.Sizce idealmidir?Yorumlarınız için şimdiden teşşekkür ederim.

dtj

Ynt: Accordunuzla bir depo benzinle kaç km yapıyorsunuz?
« Yanıtla #1 : Aralık 10, 2009, 06:01:00 ÖS »
2010 accord kullanıyorum uzun yol yaptığım için hergün fazla yakmıyor fakar şehir içinde biraz cebe zarar. ortalama 11.7

honda111

« Yanıtla #2 : Aralık 14, 2009, 04:15:39 ÖS »
evet 11,7 dıyor gosterge ama 600 km yol yapıyorum ben.570 kmden sonra benzın lambası yanıyor dersenız siz hesaplayın.2010 accord uda kullanma fırsatım olmustu açıkcası.Cok guzel araba..Brn acıkcası mercedes veya Bmw ye verılenparalara acıyorum.Performans dersen bır fark goremıyorum.Hala kırılamayna bır teknolojısı var honda s2000 de.2.0 240 hp gıbı bır rakam bır cok odulu aldı.Bir çok özellik koyuyuyolrlar mercedes ve bmwlere fakat hıcbırı kullanısı degıl bence.Çogu sahıbıde garantısı dolar dolmaz yada model eskimeden satıyorlar.Accordlara gorede cok yakıyorlar

honda111

« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2009, 09:51:30 ÖÖ »
Ayrıca o göstergedeki deger motor sogukken 12 ye kadar cıkıyor bende.Ama sonra ortalama yaklasık 5 kmlık mesafe gıdıldıgınde ,trafik yogun omayan bır yolda 10,6 ya kadar duusyor.O zman aradakı ortalam adegerıo asla anlayamıyorsunuz.Yanı baslarda 11,7 litrelik bir yakıs ve duserek 10 litrelere kadar gordum.O yüzden bence sehir içinde deavmlı 11,7 litre yaktıgıda pek dogru degıl.Su an depo full ve 68 km yol ypamma ragmen ıbre assagı ınmedı.:).Sanırsam kullanım seklı ve trafık ve yolların durmu(engebelı yollar,cukurlu yollar kasislı yollar ,frenlemeyı gerektırıen ,dur kalk yaptıran yollar) da yakıt tuketımını etkılıyor.

honda111

« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2009, 09:52:33 ÖÖ »
Yorumlarınızı da beklıyorum arkadaslar.

honda111

« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2009, 12:15:44 ÖS »
GUNCEL

honda111

« Yanıtla #6 : Aralık 17, 2009, 03:40:17 ÖS »
...

mustican

« Yanıtla #7 : Aralık 17, 2009, 06:43:15 ÖS »
dizel accordlar ne yakıyor acaba bilen var mı?

mercedes bmw lere verilen paralara yazık demiş bi arkadas ...
hiç oyle dusunmuyorum ben...

honda111

« Yanıtla #8 : Aralık 18, 2009, 02:48:32 ÖS »
Benim bilgim yok dizel accordlar hakkında.Benım ole demmedekı amacda bınenler yıne bınsın veya satın alsın alınsın.Ama genel olrak verılen paralar karsılıgında belırlı ozellıkler ve konforlar alınıyor dıye dusunuyorum.O zmanda alınan ozelıkklere bakıldıgında , kullanıcı bu ozellıklerı ne kadar verımlı kullanbılıyor yada gun ıcınde aracını kullanırken ne kadar faydalanıyor.MEsela ondekı aracı algılayıcı sisitemler yada cruise control

mustican

« Yanıtla #9 : Aralık 18, 2009, 05:15:45 ÖS »
ona katılırım bişiy demem...ama aracın yolda duruşu vs ozellıklerı de unutmamak gerek...

Tamerr

« Yanıtla #10 : Aralık 21, 2009, 01:49:36 ÖS »
evet 11,7 dıyor gosterge ama 600 km yol yapıyorum ben.570 kmden sonra benzın lambası yanıyor dersenız siz hesaplayın.2010 accord uda kullanma fırsatım olmustu açıkcası.Cok guzel araba..Brn acıkcası mercedes veya Bmw ye verılenparalara acıyorum.Performans dersen bır fark goremıyorum.Hala kırılamayna bır teknolojısı var honda s2000 de.2.0 240 hp gıbı bır rakam bır cok odulu aldı.Bir çok özellik koyuyuyolrlar mercedes ve bmwlere fakat hıcbırı kullanısı degıl bence.Çogu sahıbıde garantısı dolar dolmaz yada model eskimeden satıyorlar.Accordlara gorede cok yakıyorlar

Merhaba ;2009 accord kullanıyoruö.sizin sölediklerinizi görünce kendi adıma sevindim acıkçası.Çünkü ben çok yakytığımı düşünüyordum.ben sehir içinde en kötüsü 670 km çok rahat gidiyorum.Her gün sarıyer Zekeriiyaköyden Göztepe'ye gidiyorum.50 km lik yolun yaklasık 30'unu trafikte ve 20-50 km arası hızlarda  dur kalk gidiyoruz.sanırım beni kurtaran arada erenköye kadar olan kıısım oluyor...yaklasık 15 km ..ortalaması 120 km hızla gidiyıorum.

Ben Accord kullanıcılarına bu konudan bağımsız biişiy sormak istiyorum
.4 aralıkta aracıma hırsız girdi ve Laptop cantamı bagajımdan aldı. aksam 8-9 civarı 4 levent civarında oldu bu olay..asıl ilginc olan şey ise hırsızın araca girme sekli.sadece bi tornavidayı kilit bölümüne dayayıp cevrmiesi yeterli olmus.Sanırım arkadas Honda konusunda Deneyimliymiş ki benim normalde kilitli tuttugum torpidoddaki bagaj kilidini bile acmış !!!.baska hicbir zaarar yok..benim kafama takılan nokta verdiğimiz bu kadar paranın karsılıgını güvenlik olarak alamamış olmamızdır..ve Çözümü yok.ben dısardan alarm taktırıcam ..ne kadar yeterli olur bilemiyorum ama..
hani bi arkadas demiş ya yukarda BMW ve Mercedese verilen paralara acıyorum diye..işte BMW olsa aracım belki bu kadar kolay acılmıcaktı..

Bu konuda bilgisi olan varmı acaba_?
Polis zabıt tutarken bu ara hondalara cok dadandılar dedi..aklınzıda olsun arkadaslar...
« Son Düzenleme: Aralık 21, 2009, 01:51:26 ÖS Gönderen: Tamerr »

honda111

« Yanıtla #11 : Aralık 28, 2009, 10:36:36 ÖS »
SAhane bır rakam bence yakaladıgınız tuketım degerı.Umraım cıddı bır hasar yoktur belırttıgınızın dısnda aracınızda.HErşeyuden once belırtmeıyımkı honda tutkunuyum yorumlarımda da o yonde bıraz yogunlasma olabılır :).Dedıgıız hırsızın calısma hakkaten enterasan bır durum.YEtkılı servısde bu olayla ulgılı bıseylker soledılermı acaba,?SAdece torbnavıdamıdır?Ben kesınlıkle mercedes veyaveya bmw sahıbı olanları yada kullanlar yada almak sıyenler hakkında olumsuz bır yorum yapmıyorum.Herkes ecımında ozgurdur.Ama ıstersenız bana en son model arablarıda getırın tercıhım Hondadır yani.Buda benım gerceğim:)HErkese ıyı aksamlar...

Tamerr

« Yanıtla #12 : Aralık 29, 2009, 11:05:44 ÖÖ »
MERHABA.servisten önce  polsin söledikleri ilgimi çekti.honda bu ara cok revacta hırsızlar için dedi bana..servis bu konuda cok yorum yapmadı.ama kilidi düzeltirken sadece 10 sn aldı tornivadayla yapılömıs bi işlem..servisteki ustada aynı sekilde  düzellttti...alarm taktırmayı tercih ettim bende suan ena azından içim biras daha rahat..

honda111

« Yanıtla #13 : Aralık 29, 2009, 10:38:19 ÖS »
İyi inşallah basınıza bole şeyler gelmez birdaha..Dediğiniz gibi dikkatli olmamamız gereken bir konu.Teşekkürler paylaşımınız için.Bende ozellıkle bu konuyu servıse ugradımda sorusturacağım.İyi akşamlar.

arit

« Yanıtla #14 : Ocak 04, 2010, 12:26:18 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,  benim 2004 2.4 accordum ve birtanede  2006 2.0 accordum var..  2.4 accord son zamlarla ş.içi  kmde 425 liranın altına hiç birsekilde düşmez.   uzun yolda 350 lira km de yakar ve altına düşmez..    2.0 accord ise  ş.içinde  350 lira km de,, uzun yolda  kmde 300 liraya kadar iner..   deneyen  ve kullanan birisi olarak bilginize..  ama şunu unutmayın ben 2010 accordda kullandım  2.4 accordun yerini zevkte hiçbiri tutmaz  saygılar...

tmrylmz

« Yanıtla #15 : Ocak 20, 2010, 11:35:47 ÖÖ »
2004 sport 2.0 um var 600 km. ortalama yapıyorum..

Tamerr

« Yanıtla #16 : Ocak 20, 2010, 12:40:18 ÖS »
ama şunu unutmayın ben 2010 accordda kullandım  2.4 accordun yerini zevkte hiçbiri tutmaz  saygılar...
Merhaba ..Arkadas  güzel sölemiş..Bence de yerini tutmaz..bikere altında güç farkı var.normal değilmi bu kadar farkın olmasıda ...

byberkay000

« Yanıtla #17 : Ocak 20, 2010, 01:30:58 ÖS »
hırsıza kilit dayanmıyor. geçmiş olsun.

nikky

« Yanıtla #18 : Şubat 10, 2010, 02:37:10 ÖÖ »
2005 2.0 en iyi değer 55 lt ile 600 km genelde 55 lt ile 550 gidiyor yani 10 lt/100 km

accord55

« Yanıtla #19 : Mart 17, 2010, 02:47:30 ÖS »
arkadaşlar affınıza sığınırak;

benim 2,4 accord uzun yolda 0,22 kuruş, şehir içinde de 0,28 kuruş yakıyor.

tabi ki lpg değerleri bunlar, benzin fiyatları böyle olunca lpg taktırdım, daha 1 ay olmadı.

leobiz

« Yanıtla #20 : Mart 18, 2010, 11:09:40 ÖS »
2.4 accordumla ben de 23 kuruş yakıyorum LPG ile!Mercedes C200K ile de aynı değeri alıyordum. Hem de gaza istediğim gibi basıyorum!