Gönderen Konu: ACCORDUNA LPG TAKTIRMAK İSTEYENLERE BİLGİ VEREBİLİRİM  (Okunma sayısı 21730 defa)

biberbiber

ARKADAŞLAR MERHABA. BENDE 2005 2.4 ACCORD VAR. 1 AY EVVEL PRİNS MARKA LPG TAKTIRDIM ANKARADA. ŞAYET BİLGİ ALMAK İSTEYEN ARKADAŞAR OLURSA YARDIMCI OLABİLİRİM.
2200 TL YE MALOLAN LPG SİSTEMİNİ UZUNCA SÜRE ARAŞTIRMAM SONUCUNDA TELEFLEKS İLE PRİNS ARASINDA TERCİH YAPARAK PRİNS TAKTIRDIM.PRİNSTE YENİ BİR SİSTEM EKLENMİŞ ARTIK YAĞLAMA SİSTEMİ DİYE BİR PARÇA DAHA TAKILIYOR BUNUN SAYESİNDE PİSTONLARIN KURU HAVADAN DOLAYI AŞINMASI ENGELLENMİŞ OLUYOR.MONTAJ TAMAMEN PROFESYONEL BİR ŞEKİLDE YAPILDI VE KAPUTU KALDIRDIĞINIZDA LPG MONTAJI KESİNİKLE FARKEDİLMİYOR. SİMİT TANK TAKILDI Kİ BAGAJ HACMİNİ DARALTMIYOR.İÇERİYE MONTE EDİLEN YAKIT GÖSTERGESİ ARACIN VSA DÜĞMESİNİN YANIDAKİ BOZUK PARA CEBİNİN İÇİNE MONTE EDİLDİ VE BU SAYEDE HİÇBİR GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞMADI. TANK 35 LT LPG ALIYOR İLK DOLUM ANKARA ŞARTLARINDA 55 TL. ARAÇ ORTALAMA 160 İLE 200 KURUŞ ARASI YAKIYOR PERFORMANSINIZA GÖRE. ARACIN İVMELENMESİNDE HERHANGİ BİR SORUN OLMUYOR. YANINIZDA SİZİ ZORLAYABİLECEK BİR ARAÇ YİNE OLMUYOR. ÇÜNKÜ ARAÇ ANINDA 200 KM/H Yİ BULUYOR.PERFORMANS KAYBI OLMADI.BİR DEPO İLE PERFORMANSINIZA GÖRE 300-320 KM RAHATLIKLA YAPILABİLİYOR. PRİNS MARKA LPG DE BİLGİSAYARDA AYARLAMA YAPILIYOR VE MONTAJ YAPAN USTTANIN DEDİĞİNE GÖRE BİR DAHA AYAR GEREKTİRMİYORMUŞ. ANCAK BEN ÇOK TİTİZ BİR İNSAN OLDUĞUM İÇİN BAYRAMDAN SONRA TEKRAR KONTROL ETTİRECEĞİM. ARAÇTA HERHANGİ BİR ARIZA LAMBASI YANMADI YANMIYOR. DAHA BAŞKA BİLGİ İSTERSENİZ SORULARINIZ İÇİN BURADA OLACAĞIM.   

prosigma

Ynt: ACCORDUNA LPG TAKTIRMAK İSTEYENLERE BİLGİ VEREBİLİRİM
« Yanıtla #1 : Kasım 11, 2009, 08:38:48 ÖÖ »
hayırlı olsun arkadaşım. Benim anlamadığım yakıt nasıl 160 kuruş yakıyor ya bu bedava bir rakam :) prinsin benim servisteki ustada çok iyi demişti özellikle hondalar için. iyi bir tercih yapmışsın Allah kaza bela vermesin.

Benim aracımı alırkan lpg takılı idi ve atiker taktırmış adam belki değiştirebilirim bile sistemi... Çünkü benim yakıtım 220 kuruştan aşağı düşmüyor şehir içinde...

biberbiber

« Yanıtla #2 : Kasım 11, 2009, 03:44:38 ÖS »
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM. İNAN YAKIT KONUSUNDA ABARTIM YOK. AMA DEDİĞİM GİBİ ARACI PERFORMANSLI KULLANDIĞINIZ VAKİT 200 KURUŞA KADAR ÇIKABİLİYOR. HATTA GEÇENLERDE SEYAHATİMİN 70-80 KM LİK BİR BÖLÜMÜNDE JETTA BENİ ZORLAMAYA ÇALIŞTI BU 70-80 KM BOYUNCA JETTA İLE OYNAŞTIK Kİ ORTALAMA HIZIM 180 KM/H İDİ JETTAYI DİKİZ AYNAMDA KAYBEDİNCE İSTASYONA GİRDİM DOLDURDUM DEPOMU HESAPLADIM 190 KURUŞA DENK GELDİ. SİZİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ PRİNSLER HONDALARA EN UYGUN SİSTEMMİŞ.ARAÇ GÜÇLÜ OLDUĞU İÇİN BU PERFORMANSA AYAK UYDURABİLECEK EN UYGUN KİT PRİNS OLARAK KARAR VERDİM ÖYLE TAKTIRDIM. ŞEHİR İÇİNDE ANKARADA ANA ARTERLERDE ÇOK FAZLA DUR KALK OLMADIĞI İÇİN KESİNLİKLE 175 KURUŞU GEÇMİYOR YAKITIM.

HATTA BU SİSTEMİ KULANDIKÇA EDİNDİĞİM İZLENİMLERİMİDE AKTARMAYA DEVAM EDİP SİZLERLE PAYLAŞMAYI DÜŞÜNÜYORUM. AYRICA İSTEYEN ARKADAŞLAR OLURSA MONTAJ RESİMLERİNİ DAHİ ÇEKİP EKLEYEBİLİRİM.

german

« Yanıtla #3 : Kasım 14, 2009, 11:39:51 ÖÖ »
Arkadaşlar bendede 2.4 motor 2004 model var accord bende tomesetto taktırdım ankarada ilsay otomotive çok başarılı 170 kr yakıyor şehir için ve lpg de 240 çok rahat görebiliyorum tavsiye ederim maliyeti 1.300 tl ye oldu herşey içinde gayette memnunum 1 kere daha gazcıya gitmedim.

biberbiber

« Yanıtla #4 : Kasım 14, 2009, 10:32:48 ÖS »
hayırlı olsun hocam. sorunsuz kullanımlar dilerim. araba sürmenin keyfine varıyoruz bu sayede...

biberbiber

« Yanıtla #5 : Kasım 14, 2009, 10:34:27 ÖS »
german hocam lpg yi nerden hangi istasyondan alıyosun.?

mali

« Yanıtla #6 : Kasım 15, 2009, 05:55:42 ÖÖ »
hayırlı olsun arkadaşım
opeti tavsiye ederim ama ondada filtre cabuk kirleniyor diy şikayetler var

prosigma

« Yanıtla #7 : Kasım 15, 2009, 10:09:56 ÖÖ »
Ben geçenlerde atiker ankara mekrezine gittim ordaki arkadaş aracımda bazı ayarlar vs. yaptı. Aygaz kullanma dedi bana katkılı o gaz birşeylere zarar veriyor dedi ama hatırlamıyorum. Milangaz total felan al dedi bana ama dene dedi pombacı sahtekar olduktan sonra hepsi aynı dedi..

biberbiber

« Yanıtla #8 : Kasım 15, 2009, 10:20:48 ÖÖ »
prosigma sanırım üstün otoya gittin ankarada... onlarda milangazı falan öneriyorlar. aygazı tercşh etmiyorlar müşterilerine. yok abi yok gerçekten şu aygazı kullanmamak lazım. ben ciddi ciddi çekiniyorum.

prosigma

« Yanıtla #9 : Kasım 15, 2009, 01:07:07 ÖS »
evet üstün otya gittim. Orda bekir diye bi arkadaş var lpg konusunda baya bir usta bir arkdaş. Benim arabayı kullandı çokta beğendi bunların 4 çekeri olsa alırım valla diyor audi si varmış 4 çeker. Oda iyi araba dedim ya iyide sanayiden çımıyorum dedi. Honda gibi sorunusz değil diyincede yine iyi bir tercih yaptığımı birkez daha anladım.

İşte gaz konusundada  ne bileyim bende artık aygaz almasammı diye düşünüyorum...
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2009, 01:09:22 ÖS Gönderen: prosigma »

german

« Yanıtla #10 : Kasım 15, 2009, 04:05:57 ÖS »
walla benim için bir önemi yok arkadşalar milangaz var ankarada 1.250 veriyo ordan alıyorum walla baya fark ediyor :) nie gidip opetten 1.570 filan alayım ki nerden baksan 15-20 tl fark ediyo depoda

alican_07

« Yanıtla #11 : Kasım 15, 2009, 06:20:06 ÖS »
arkadaşım başta hayırlı olsun inş. uzun yıllar boyunca keyifle kullanırsın sormak istediğim şu şehir içii mi 160-200 arası yakıyor yoksa uzun yoldamı bide accord 2.4 benzinde ne kadar yakıor şehir içi ve dışı.

biberbiber

« Yanıtla #12 : Kasım 15, 2009, 07:19:08 ÖS »
alican hocam araç lpgde şehirler arası yolda 16 kuruş, şehiriçi 20 kuruş yakıyor.hatta ankaralı iseniz bilirsiniz istanbul ve eskişehir yollarında trafik ışığı olmadığı için seyir sabit olduğu için şehir içi 17-18 kuruşa kadar düşüyor. ancak şehirlerarası yollarda aracı çok performanslı kullandığım zaman yani 180 KM/h hıza kadar kullandığımda bu defa yakıt haliyle artıp 19 kuruşa kadar çıkabiliyor. ancak bu değerler 2.4 accord için bana göre çok ekonomik. lpg taktırmadan evvel benzinle şehirler arası yolda 100-120 km/h hız ortalamada aracımın 27 kuruş yaktığını gördüm. benzinde şehir içi sarfiyat 35-40 kuruş arası yakmakta idi. genel durum bu aracımın.

bana göre 2.4 accordun lpg bazlı karşılaştırmalarda bir çok araca göre ekonomik olduğunu görmemle beraber benzinde dahi bir çok araca göre ekonomik.örneğin bir arkadaşımın 206 peugeotu var 1400 cc, lpg de 13-14 kuruş yakıyor, başka bir tanıdığımın benzinli 1400 cc cliosu var şehir içinde 30 kuruş yakıyor. varın kıyaslayın. hatta geçenlerde bir beyefendi ile konuştum 2006 passat 2.0 fsı sahibi idi bu kişi. şehir içinde 45 kuruş yaktığını söyledi.hondanın en büyük motor hacimli 2.4 accord işte bu kadar ekonomik bana göre.
sizinde accordunuz varmı bilmiyorum ama ( yoksa umarım accord sahibi olursunuz) binelebilecek ender araçlardandır inanın...güvenlik isteyene güvenlik, konfor isteyene konfor, sürüş rahatlığı, yol tutuş, sessizlik, güç,estetik herşey var bu arabada....

biberbiber

« Yanıtla #13 : Kasım 15, 2009, 07:20:12 ÖS »
german hocam ankarada nerdeki milangazdan alıyosunuz? 1.25 lik lpg pek kalmadı ama...

biberbiber

« Yanıtla #14 : Kasım 17, 2009, 01:18:26 ÖS »
evet üstün otya gittim. Orda bekir diye bi arkadaş var lpg konusunda baya bir usta bir arkdaş. Benim arabayı kullandı çokta beğendi bunların 4 çekeri olsa alırım valla diyor audi si varmış 4 çeker. Oda iyi araba dedim ya iyide sanayiden çımıyorum dedi. Honda gibi sorunusz değil diyincede yine iyi bir tercih yaptığımı birkez daha anladım.

İşte gaz konusundada  ne bileyim bende artık aygaz almasammı diye düşünüyorum...

4 çeker olup sanayiden çıkmamaktansa çift çeker honda olsun asfalttan çıkmasın...

honda111

« Yanıtla #15 : Aralık 16, 2009, 12:46:42 ÖS »
bana göre 2.4 accordun lpg bazlı karşılaştırmalarda bir çok araca göre ekonomik olduğunu görmemle beraber benzinde dahi bir çok araca göre ekonomik.örneğin bir arkadaşımın 206 peugeotu var 1400 cc, lpg de 13-14 kuruş yakıyor, başka bir tanıdığımın benzinli 1400 cc cliosu var şehir içinde 30 kuruş yakıyor. varın kıyaslayın. hatta geçenlerde bir beyefendi ile konuştum 2006 passat 2.0 fsı sahibi idi bu kişi. şehir içinde 45 kuruş yaktığını söyledi.hondanın en büyük motor hacimli 2.4 accord işte bu kadar ekonomik bana göre.
sizinde accordunuz varmı bilmiyorum ama ( yoksa umarım accord sahibi olursunuz) binelebilecek ender araçlardandır inanın...güvenlik isteyene güvenlik, konfor isteyene konfor, sürüş rahatlığı, yol tutuş, sessizlik, güç,estetik herşey var bu arabada....

Bu degerlerde yakıyorlarsa hakkaten ciddi rakamara tuketıyorlar.Honda accord cok ıyı bır araba bence.Hiç sorun cıkarmadan bir 10 sene gidebilecek kapasitede 4 4lük bir araç.Bence accord özellikle uzunboylu arkdaşlara gidebilecek bir araçtırda aynı zmanda.Denedıgım cogu arabada koltugu en arkaya alınca arka koltukda oturan kişiyı dırekt ıptal edıyordum.YEr kalmıyordu arkada oturacak kadar.Ama accorda koltugu gerı alıyorum ve bıraz daha geri alıcak  kadar yer kalıyor nerdeyse ayaklarım pedallara degmıycek kadar gerı gıdebılıyor koltuklar.Sahibinden comda okadar coık satılık passat varkı,inanın yuzune bakmazsıız.Ama aracları 60 lı rakamlardan satmaya çalısıyorlar:).

sicilyalim

« Yanıtla #16 : Aralık 16, 2009, 07:48:14 ÖS »
Merhaba. Ben şunu merak ediyorum; deponuz 45 litre değil mi? depoyu tam doldurduğunuzda şehir içinde toplam kaç km gidiyor? Gaz biticek benzine kendi geçecek yani tam bittiğinde kaç km gidiyor? Eğer şehir içi 300 km'yi geçiyorsa hiçbişi yakmıyor.

meteoronline

« Yanıtla #17 : Aralık 17, 2009, 01:56:37 ÖS »
merhabalar bende 97 accord 2.0 ies otomatik var
geçen hafta düzce tarafından geldim (depo stepne içinde olanlardan) 70 tl lik lpg ile
90-100 arası sabit hızla 400 km yol gittim
performanslı gittiğimde 1 depo 300-320 km gibi gidiyor

civelek

« Yanıtla #18 : Aralık 17, 2009, 02:08:59 ÖS »
Hem accorda biniyosubuz hemde mak.200 kurus yakiyosunuz maasallah ya nazar degmesin super valla

meteoronline

« Yanıtla #19 : Aralık 17, 2009, 02:27:34 ÖS »
 <nohapy

biberbiber

« Yanıtla #20 : Aralık 25, 2009, 09:30:43 ÖS »
Merhaba. Ben şunu merak ediyorum; deponuz 45 litre değil mi? depoyu tam doldurduğunuzda şehir içinde toplam kaç km gidiyor? Gaz biticek benzine kendi geçecek yani tam bittiğinde kaç km gidiyor? Eğer şehir içi 300 km'yi geçiyorsa hiçbişi yakmıyor.

hocam depom 43 lt lik simit tank. yaklaşık 60 tl ye doluyor ve inanın şehir içi şehirler arası karma ve hız ortalama 100-130 km arası kimi zamanlarda 5-6 dk lık süreçlerde 160-180 km lere kadar çıktığım oluyor bu durumda inanın aracımın deposu 325 km de tamamen bitiyor. şehir içinde de kesinlikle 300 km yol yapar diye düşünüyorum. sadece şehirler arası yol yaptığımda 15.5 ile 16 kuruş arası , sadece şehir içi yaptığımdada en fazla 18-19 kuruş arası yakıyorum. gazı totalden alıyorum devamlı.
aracımda prins var veperformans kaybım yok anında 200 km hıza çıkabiliyorum.

sicilyalim

« Yanıtla #21 : Aralık 25, 2009, 09:42:15 ÖS »
Bu rakamlar çok güzel :) Beni kendine çekiyor 2.4 ama bizimkilere anlatamıyorum inanmıyorlar şehir içi 19 kuruş yakacağına...

biberbiber

« Yanıtla #22 : Aralık 25, 2009, 09:59:14 ÖS »
Bu rakamlar çok güzel :) Beni kendine çekiyor 2.4 ama bizimkilere anlatamıyorum inanmıyorlar şehir içi 19 kuruş yakacağına...

gerçekten o kadar yakıyor hocam. dün gece abimle peş peşe şehirler arası yol yaptık. yaklaşık 300 km lik bir yolculuktu. abimde s40 dizel var. ortalama hızımız 130-160 km/h arası gittik. hiç durmadık yani gazdan ayak çekmedik. sigara molası için (araç içinde kesinlikle sigara içmeyiz) durduk hemde bu arada depomu doldurayım dedim. total kullanıyorum herzaman. biz sigara çay içerken aracımın lpg si doldu. 36.5 tl ödedim. km ye baktım 220 km yol yapmışım. böldüğümde 16.5 kuruş yakmış km de. abimin yol bilgisayarı yukarıdaki hız limiti dahilinde 6 lt / 100 km de yazıyordu. euro dizel 2.85 tl volvo s40 dizelde yakmış 17 kuruş.  durum bu şekilde hocam. araçta motor büyük oldukça kasa daha rahat ilerliyor. düşünün benim araç 1588 kg. 2.4 motor. aynı kasa 2.0 accordlarda benden az yakamaz çünkü kasa yükü o araçta dahada hissedilir.buda yakıta vurur. benim arkadaşımın 2000 model civic i var lpg de 17 kuruş yakıyor. şimdi düşünüyorum ne kadar ters bir durum. accord 2.4 le civic 1.6 aynı yakıyor.... düşününce garip geliyor ama bu durum doğru. 

eagle1975

« Yanıtla #23 : Ocak 06, 2010, 04:59:19 ÖS »
Arkadaslar Merhaba, ben yeni uyeyim, konu baslıgını gorunce paylasayım dedim
bende 2004 model 2.4 accord var ve atiker lpg taktırdım
fiyatı 990 tl 10 taksit
su anda kıs sartlarında ve lpg 1.85 tl iken yaklasık 230 kurus civarı yakıyor
performansta veya lpg sisteminden dolayı bir sıkıntım yok sukur

biberbiber

« Yanıtla #24 : Ocak 08, 2010, 09:55:51 ÖS »
Arkadaslar Merhaba, ben yeni uyeyim, konu baslıgını gorunce paylasayım dedim