Gönderen Konu: Accord Yolunda ilerlerken.  (Okunma sayısı 12109 defa)

becoca

• __ByR@Mm__
Accord Yolunda ilerlerken.
« : Mart 26, 2013, 08:35:36 ÖS »
Arkadaşlar Abiler.

Accord alma durumumuz var.

Daha doğrusu Otomatik ihtiyacı doğdu.Bende 2004-2006 Accord Yada 2007 ve üstü civic diyorum.

Accord daha ağır basıyor.

Bir iki endişem var.

Şimdiki aracımın yıllık masrafı.

Kasko 750

Vergi 8xx

Bakım 200   (yılda 20 000 i görüyorum) (15000 bakım aralıgı)

Trafik 350 (emin değilim)

2200 Civarı.

Yakıt olarak ortalama 8-9 litre (LPG) diyebilirim (15 000 km için)

Accord da 2,0 mi iyi olur 2,4 mü bilemedim.

Bu araçlara sahip olanlar benim yukarıda bahsettiğim sabit giderler hakkında bilgi verebilirlerse sevinirim.

Renk olarak siyah yada füme düşünüyorum. % 90 siyah % 10 füme. Bütçe olarak 33 civarı olur.

19-20 e kendi aracım satılır. Üstüne kredi yada nakit tamamlama durumları var.

Sizlerden akıl alayım. Civic mi Accord mu.

Profilden yaşıma bakıp Accord ağır kaçar demeyin. Ben oturaklı arabaları seviyorum :)

Şuan olaya tamamen duygusal bakıyorum. Gİderim çok artmadan otomatik ihtiyacını gidermek derdim.

Saygılarımı sunar.Yorumda bulunanlara teşekkürü bir borç bilirim. Hayırlı akşamlar ...

bbhnda

Ynt: Accord Yolunda ilerlerken.
« Yanıtla #1 : Mart 26, 2013, 08:40:49 ÖS »
vala o kasa accordlardan arkadaşta 2.4 ü vardı ben beğenmiştim bana sorarsanda vergileri aynı zaten yaşı var 2.4 derim.civic mi accordmu dersen burda senin beklentin önemli accord üst segment sonuçta ama temiz bulamazsan ki zaten genelde o kasalar 200.000 km üstü oluyor ben olsam civic alırım.2007 üstü demişsin gene ben olsam 2 3 daha koyar makyajlı beyaz alırım sonra rahtçada satarsın.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #2 : Mart 26, 2013, 08:53:49 ÖS »
vala o kasa accordlardan arkadaşta 2.4 ü vardı ben beğenmiştim bana sorarsanda vergileri aynı zaten yaşı var 2.4 derim.civic mi accordmu dersen burda senin beklentin önemli accord üst segment sonuçta ama temiz bulamazsan ki zaten genelde o kasalar 200.000 km üstü oluyor ben olsam civic alırım.2007 üstü demişsin gene ben olsam 2 3 daha koyar makyajlı beyaz alırım sonra rahtçada satarsın.

Ben olaya söyle baktım. Benim araba 2011 model 26 aylık 42 000 km de Ortalama 20 000 senelik.

7 9 yaşında bir araba için 230 000 e kadar normal değil mi km.

Yani sonuçta motoru ve şanjuman sağlamlığıyla öne çıkan bir marka

200 000 üstü alınmaz mı dersiniz.

bütçeyi fazla aşmamak istiyorum.Şuanda aracımdan da memnunum satmamdaki amaç sadece otomatik olayı.

Baba acemi. Abla ehliyet alıyo (Plakamı ezberleyin görürseniz yol değiştirin :) Tam canavar.) Tr deki ehliyet sistemi bu kadar zayıf.Neyse mümkün olduğunda öğretip oyle salacam trafige.

Her türlü tavsiyeyi harmanlayıp bi orta yol bulmaya çalışıyorum.

Yorumunuz için teşekkür ederim ...

bbhnda

« Yanıtla #3 : Mart 26, 2013, 08:59:23 ÖS »

Ben olaya söyle baktım. Benim araba 2011 model 26 aylık 42 000 km de Ortalama 20 000 senelik.

bütçeyi fazla aşmamak istiyorum.Şuanda aracımdan da memnunum satmamdaki amaç sadece otomatik olayı.

Baba acemi. Abla ehliyet alıyo (Plakamı ezberleyin görürseniz yol değiştirin :) Tam canavar.) Tr deki ehliyet sistemi bu kadar zayıf.Neyse mümkün olduğunda öğretip oyle salacam trafige.

ben kendimden örnek veriyorum honda dahi olsa o km de bir araba almam.her ne kadar temiz kullanılsada 200.000 km bu boru değil.yani bilmiyorum ben böyle düşünüyorum.bu fikrim ileride değişebilir benim için araba sıfır dır değilse geçmişini bildiğim 50k km altında arabayı alırım.sıfır gibi 2.eller var 3 bin 5 binde onlarda mantıklı.ama dediğim gibi honda bu motor sorunsuz ama o kasa accordların şanzıman sorun çıkarabiliyor.bunuda göz önünde bulundurun.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #4 : Mart 26, 2013, 09:01:27 ÖS »
Ohh süper oldu :) Aklıma kurt düştü :) Ben bu gece yatamam daha :( O zaman tek secenek 35 36 liraya civic mi kaldı.

bbhnda

« Yanıtla #5 : Mart 26, 2013, 09:03:34 ÖS »
Ohh süper oldu :) Aklıma kurt düştü :) Ben bu gece yatamam daha :( O zaman tek secenek 35 36 liraya civic mi kaldı.

yok canım zebill gibi arabalar var o fiyata honda olması şart değilse.. ama accord güzel araç genede ben almam diorum sadece o km leri.sen sıkıntı etmem diyorsan o fiyata accord alabilirsin ama özellikle şanzumanına iyi baktır.motorda sıkıntı olmaz zannetmiyorum.mesela 35 36 gibi a3 ler var ama hitler motorlu sanırım.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #6 : Mart 26, 2013, 09:10:58 ÖS »
Ben hep sedan arabalara hayran kalmışımdır. Oturaklı ve zengün gösterir. İmkan olsada 60 65 lira verip yeni kasa accord alsam . :)

Km benim için sorun değil. Sorun açmadıktan sonra 1 000 000 olsa ne yazar.

Neyse bakalım ne tarz yorumlar geliyor. Honda sevgisi var. Olmasa laguna lar var onlarda iyi duruyor.Tabi detaylıu araştırmadım :(

Veya e36 (yanlış yazmadım ins) 5,20 ler var 2001 model civarı. tabi onlarda da düşük km ve temiz sıkıntı.

Neyse dediğim gibi şimdilik yorumları alayım. İş ciddiye binince bakarsın temiz denk gelir.

06FAT68

« Yanıtla #7 : Mart 26, 2013, 11:04:58 ÖS »
arkadaşım 2seneyi aşkındır 2,4 accord kullanıyorum lpg ile kaliteli kit ile sorunsuz binersiniz. 3tane kronik arazı vardır hidrolik direksiyon pompası yağkaçağı 100-300 arası değişir hidrolik direksiyon hortumu çatlaması 180liraya serviste yaptırdım 3.sü sağ ön kapı merkezi kilit motoru soğuklarda açmama yapabiliyor 50tlye hallolur.
kaskosu 1500ile 2500 arası yapılabilir vergisi 2.0 motorlar ile aynı 2005 e kadar 2005 2,4 vergisi verir. 2,0 vergisi 1040tl 2003 model alırsanız 2014 650lira gibi ödersiniz 2014 vergi zammı dahil halini söyledim.
yakıt konusuna gelince hafta sonu izin dönüşü 840km yolu 83litre lpg ile tamamladım. 3 yetişkin + 8 aylık aslan parçası oğlum full bagaj.
2,0 lardan az yakar ve 2,0lar 2006ya kadar full değil en önemlisi VSA yoktur. sunroof deri döşemeyi saymıyorum bile
200binlerde şanzımanın baskı balatası bitebilir ki max 2500tl harcanır ama bitecek diyede birşey yoktur servis bakımlısını bulabilirseniz 3-5 bakmayın yaşadığım yerde arkadaş aldı 300küsür binde km tık yok ancak 23bine aldı 13bin masraf yaptı karar sizin keyfi para harcadıkları var içinde. her türlü sorunuzu özelden veya telefonla cevaplamaya hazırım siyah içibej olsun en tutulanı bunlar
bana en keyif verdiği yanı bu aracın güven duygusu ve 100binlira verilen audi wv gibi araçların 2,0 tdileri tokatlamaktır :) accord bağımlılık yapar ve satmaya kıyamazsınız

06FAT68

« Yanıtla #8 : Mart 26, 2013, 11:06:54 ÖS »
bakım konsusunda 10binlik normal bakımı serviste 150lira yağ tutar 45lira hava filitresi 17lira yağ filitresi
4 disk 4 balata takımı trw marka 300tldir bence sudan ucuz :)

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #9 : Mart 27, 2013, 07:19:44 ÖÖ »
arkadaşım 2seneyi aşkındır 2,4 accord kullanıyorum lpg ile kaliteli kit ile sorunsuz binersiniz. 3tane kronik arazı vardır hidrolik direksiyon pompası yağkaçağı 100-300 arası değişir hidrolik direksiyon hortumu çatlaması 180liraya serviste yaptırdım 3.sü sağ ön kapı merkezi kilit motoru soğuklarda açmama yapabiliyor 50tlye hallolur.
kaskosu 1500ile 2500 arası yapılabilir vergisi 2.0 motorlar ile aynı 2005 e kadar 2005 2,4 vergisi verir. 2,0 vergisi 1040tl 2003 model alırsanız 2014 650lira gibi ödersiniz 2014 vergi zammı dahil halini söyledim.
yakıt konusuna gelince hafta sonu izin dönüşü 840km yolu 83litre lpg ile tamamladım. 3 yetişkin + 8 aylık aslan parçası oğlum full bagaj.
2,0 lardan az yakar ve 2,0lar 2006ya kadar full değil en önemlisi VSA yoktur. sunroof deri döşemeyi saymıyorum bile
200binlerde şanzımanın baskı balatası bitebilir ki max 2500tl harcanır ama bitecek diyede birşey yoktur servis bakımlısını bulabilirseniz 3-5 bakmayın yaşadığım yerde arkadaş aldı 300küsür binde km tık yok ancak 23bine aldı 13bin masraf yaptı karar sizin keyfi para harcadıkları var içinde. her türlü sorunuzu özelden veya telefonla cevaplamaya hazırım siyah içibej olsun en tutulanı bunlar
bana en keyif verdiği yanı bu aracın güven duygusu ve 100binlira verilen audi wv gibi araçların 2,0 tdileri tokatlamaktır :) accord bağımlılık yapar ve satmaya kıyamazsınız

Bilgiler için teşekkür ederim.Kasko yüksek diğerleri normal .

aldığımda en az 3 sene binerim . o yuzden bakımlı tercih edeceğim .

Tokat işlerine hevesim yok. Benim gözümde aracın sadece görünümü önemli :)

Kasko fiyatı alayım ben yaptırdığım yerden bakalım ne diyorlar.

O halde 2003 model araç bakmalı. Birde 2,4 lerin kasa yılları nedir bilginiz var mı ? 2003 ile 2006 arasında kasa donanım vs farkı var mı ?

CelloCeylo

« Yanıtla #10 : Mart 27, 2013, 10:58:35 ÖÖ »
06 FAT 68 cevap vermiş . Ama bir yalnışı düzelteyim . 2.0 motorlarda executive donanımı , yani deri koltuk sunroof olan model 2005'ten itibaren başlıyor . Ama yol bilg. katlanır ayna 2006 öncesinde yok bildiğim kadarıyla . Bu iki donanım 2006 makyajlı kasada var .

2.4 Accord
LPG tüketimi İstanbul şehiriçi 14 şehirdışı 9 lt.
Benzinde ise 13 lt. şehiriçi , 8 lt. şehirdışı olarak düşünebilirsiniz .

2.4 kasa yılları 2003 - 2006 makyajsız olan önceki kasa
                    2006 - 2008 makyajlı kasa .

Ama piyasada ben çok az miktarda 2007 2.4 Accord gördüm . 2006 dan itibaren makyajlı kasa donanımına VSA , Sunroof , deri koltuk , katlanır ayna , yol bilg. standart olarak eklendiğinden 2006 sonrasında 2.4 Accord çok azdır . Vergi sistemi de bunun sebeplerindendir .

2.4 ler bitti Accord'un tadı kaçtı açıkçası . Ama şartlar bunu gerektiriyor MTV açısından .

2005'e kadar 2.4 Accord öneririrm ben . MTV avantajından dolayı 2.0 MTV'si ödersiniz . Yıllık 1040 TL .
« Son Düzenleme: Mart 27, 2013, 10:59:37 ÖÖ Gönderen: CelloCeylo »

cobra34

« Yanıtla #11 : Mart 27, 2013, 07:17:18 ÖS »

ben kendimden örnek veriyorum honda dahi olsa o km de bir araba almam.her ne kadar temiz kullanılsada 200.000 km bu boru değil.yani bilmiyorum ben böyle düşünüyorum.bu fikrim ileride değişebilir benim için araba sıfır dır değilse geçmişini bildiğim 50k km altında arabayı alırım.sıfır gibi 2.eller var 3 bin 5 binde onlarda mantıklı.ama dediğim gibi honda bu motor sorunsuz ama o kasa accordların şanzıman sorun çıkarabiliyor.bunuda göz önünde bulundurun.
bu ülkede 200 bin km yi kendine dert edinen insanlar yüzünden herkes km düşürüyor,200 bin i devirip kız gibi bakımlı arabalar var.benım accord 350 bine dayandı daha motorunda en ufak bir sıkıntı yok kasası ok gibi döşemelr pırıl pırıl.
eeee ??

mertkan677

« Yanıtla #12 : Mart 27, 2013, 09:52:04 ÖS »
2005 / 2007 arası subaru legacyler çok hoşuma gidiyor büyük şehirde otursam servisi olduğu için çoktan değiştirmiştim ancak servisi yok burada. Fiyatlarıda uygun sürekli 4 çeker. Hoş araç sedan bi araştır istersen :) Bu arada yüksek km accord yerine temiz bir fd6 daha iyi bir tercih olacaktır.

06FAT68

« Yanıtla #13 : Mart 27, 2013, 11:34:30 ÖS »
2005 / 2007 arası subaru legacyler çok hoşuma gidiyor büyük şehirde otursam servisi olduğu için çoktan değiştirmiştim ancak servisi yok burada. Fiyatlarıda uygun sürekli 4 çeker. Hoş araç sedan bi araştır istersen :) Bu arada yüksek km accord yerine temiz bir fd6 daha iyi bir tercih olacaktır.
0 km civic alacaktım accordu verip ama kıyamadım neden mi sıfır civic 55 bin lira iken sıfır accord 95 bin lira arasında mutlaka kalite farkı vardır. 30lira 2003 accord vereceğinize o zaman gidip linea alabilirsiniz hem az yakar hem az vergi verirsiniz.
şunu abartmadan söyleyebilirimki gidip 100binlira verip merso alacak gücüm yok ancak accord tam manasıyla güven dolu bir araç 200km hızla en sağdan girip en sol şeritten bile çıkıyor ayrıca frenlerinden de çok memnunum ilk önce abs devreye girer ki kuru zeminde aracı daha uzun mesafede durdurur sonrasında fren destek sistemi önce güvenlik derseniz civic yerine accord derim

accord55

« Yanıtla #14 : Mart 28, 2013, 01:05:50 ÖS »
Katılıyorum, Accord özellikle benim 3-4 yıldır kullandığım 2004 model 2.4 accord fiyat-kalite oranı çok yüksek bir araç, yani piyasa değerinin çok üstünde bir araba bence, arada yazıyorum belki bazı arkadaşlar bilir, ilk accordumu 1,5 yıl kullandıktan sonra satıp 2001 c200 kompressor avantgarde aldım, mercedesin C serisinin en full versiyonuydu bende ki, almadan o kadar gösterdiğim halde aldıktan 1 ay sonra şazumanu kucakladım, 1.500 lira masrafı oldu, onu da geçtim 200 beygirden sonra 163 beygir kesmedi, tekrar 2.4 accord aldım ve arkadaşlarımın hemen hepsi accord mersondan daha iyi diyorlar, tabi yanlış anlaşılmasın, burada mercedes ile hondayı kıyaslamıyorum sadece accordun fiyatına göre ne kadar kaliteli bir araç olduğunu vurgulamak istiyorum. D3 modunda 3.viteste 180 km hızı çocuk oyuncağı kıvamında yapan bir araçtan bahsediyorum, kullananlar iyi bilir.

honda2002

« Yanıtla #15 : Mart 28, 2013, 04:03:57 ÖS »
konu tercih meselesidir
En kapali kutusu/bilinmeyeni sanzuman problemidir
O da arkadaslarin dedigi gibi 2000-2500 tl civarina mal olur
Arti mtv si biraz yuksektir
Ha sifir araca yillik 800 tl mtv vereceginize modeline gore 1000-1500 tl verirsiniz, artik ne kadar fark eder siz karar verin.
Yakit deseniz lpg siz kullansaniz bile fark litrede otomatik fd6 ya gore 2.4 motor bile olsa  %15 i pek gecmez.
( ben eski vtec2 otomatik aracimla kiyasliyordum ki, vtec2 fd6 ya gore az yakan bir aractir. Fark %25 idi. Fd6 ile de olsun %15 fark...)
Lpg de 110 km sabitte sakin kullanimda s.arasi 8lt, s.ici yine lpg de 12-13 lt civari yakarsin.

Ama aracim tertemiz olsun, 2 seneyi ve 50bin km yi gecmemis olsun, garantisi devam ediyor olsun diyorsan almaniza gerek yok tabiki.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #16 : Mart 28, 2013, 08:25:46 ÖS »
Herkeze yorumlarından dolayı teşekkür ederim . Kafam yine allak bullak oldu. Bakalım en son ne yapacagız :) Hayırlısı diyelim.

Diğer markalara da bakıyorum. Kasası hoşuma giden araç pek yok.

Alınabilirlik olarak fluance olabilir. Corolla olabilir.s40 olabilir. Ama kasaları pek hoş gelmiyor bana. Kısmet artık.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #17 : Mart 28, 2013, 08:33:06 ÖS »
Alfa romeo ya bakınıyorum bı yandan da 156 olabilir gibi duruyor. Tabi yakıt sorunsuzluk parça araştırmak lazım :(

Ne zaman bu araba işine kafa patlatsam çıkmaza giriyorum :(

bbhnda

« Yanıtla #18 : Mart 28, 2013, 09:22:01 ÖS »
Alfa romeo ya bakınıyorum bı yandan da 156 olabilir gibi duruyor. Tabi yakıt sorunsuzluk parça araştırmak lazım :(

Ne zaman bu araba işine kafa patlatsam çıkmaza giriyorum :(

alfa romeo... ruhu olan bir araba ama sürekli doktor ister :D türkiyede olacak araba değil.

Kuan

• kaan
« Yanıtla #19 : Mart 28, 2013, 09:54:02 ÖS »
yeni kullanicilar var diyosun 2 kisi hemde bu insanlar araba kullanmayi ogrenirken buyuk arabada zorlanicaklardir. civic daha iyi bir secim olabilir.tabi bu secimi yaparken performans ve luksten vazgecmis olucaksın.kendim kullanicam diyosan accorddan sasma ama acemileride dusunursen civic daha iyi bir tercih olabilir.

hondanın kmsi yuksek olması onemli degil aracın bellirli bir kac sorunu var zaten onun dısında bisi cikartmaz.

ayrıca gordugum kadarıyla aracın butun masraflarını dusunen birisin.arabam bana masraf cikartmasın diyosan japondan vazgecme yada fiat punto filanda alabilirisn.iki turlude rahat edersin.alfa yada 2001 5,20 bmw filan adamın ocagına incir agaci dikebilir.

bbhnda

« Yanıtla #20 : Mart 28, 2013, 10:34:01 ÖS »
ya Allah aşkına s kasa parketmicek acemi olanda aman aman bi boyut farkı yok civic fd6 ile arasında.

Kuan

• kaan
« Yanıtla #21 : Mart 28, 2013, 10:49:52 ÖS »
valla istanbulda park etmekten daha zor dar sokaklar var her an her sey olabilir.acemi sofor tamponu dokundurur bisi olur illa. bilmeyen icin kucuk araba herzman avantajdir kontrol etmesi kolay olucaktır.her bir dokunması masraf tabi vuruk dolasmayı dusunuyosan farklı olabilir

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #22 : Mart 29, 2013, 12:29:59 ÖS »
Boy farkı çok yok. bizimkilerin gideceği yer belli. O noktalarda park problemi yok.

Boyutlara çok takılmıyorum. Masrafı çok arttırmadan otomatik almak derdim. Bakalım kısmette varsa alıcaz bi otomatik.

06FAT68

« Yanıtla #23 : Mart 29, 2013, 03:05:15 ÖS »
Boy farkı çok yok. bizimkilerin gideceği yer belli. O noktalarda park problemi yok.

Boyutlara çok takılmıyorum. Masrafı çok arttırmadan otomatik almak derdim. Bakalım kısmette varsa alıcaz bi otomatik.
Accord keyif aracıdır. Keyfine düşkün insan arabasıdır ve ciddi anlamda sorunsuz bir efsanevi motor taşır (2.4 K24A3) hem ekonomi hem de spor araç havasını aynı olan bir araçtır. civic çok farklı accord çok farklıdır. 

honda2002

« Yanıtla #24 : Mart 29, 2013, 04:37:15 ÖS »

Accord keyif aracıdır. Keyfine düşkün insan arabasıdır ve ciddi anlamda sorunsuz bir efsanevi motor taşır (2.4 K24A3) hem ekonomi hem de spor araç havasını aynı olan bir araçtır. civic çok farklı accord çok farklıdır. 

Yillarca eskimeyecek bir dizayni var
Olmadı mugenle daha uzun yillar cazibesini cok kaybetmez diye dusunuyorum.
Bır de orta konsola ekran, cok guzel gıder.