Gönderen Konu: Accord Otomatik Şanzumanı  (Okunma sayısı 3620 defa)

blacksun629

Accord Otomatik Şanzumanı
« : Haziran 11, 2013, 03:33:57 ÖS »
Otomatik vites Honda accord aracımı 3 hafta önce şanzuman tamirine verdim.Yine şanzumanda bi sorun çıktı ve şanzumancıya tekrar götürdüm.İçerisinde değiştirmeye gerek duymadığmız parça sürtünmeden dolayı talaşlanma yapmış ve filtreyi tıkamış dedi.O parçanın değiştirilmesi lazımmış.benden tekrar para talebinde bulunacak büyük ihtimal.İlk tamirinde 1500 tl vermiştim.Tekrar para vermek bana saçma geliyor.Sizce ne yapmalıyım?

münzevi

• Co-Admin
Ynt: Accord Otomatik Şanzumanı
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2013, 03:48:07 ÖS »
Sadece parça ücreti karşılığında yani işçilik almadan yapması gerek, tabii adam gibi adamsa.

CelloCeylo

« Yanıtla #2 : Haziran 11, 2013, 04:11:42 ÖS »
Otomatik vites Honda accord aracımı 3 hafta önce şanzuman tamirine verdim.Yine şanzumanda bi sorun çıktı ve şanzumancıya tekrar götürdüm.İçerisinde değiştirmeye gerek duymadığmız parça sürtünmeden dolayı talaşlanma yapmış ve filtreyi tıkamış dedi.O parçanın değiştirilmesi lazımmış.benden tekrar para talebinde bulunacak büyük ihtimal.İlk tamirinde 1500 tl vermiştim.Tekrar para vermek bana saçma geliyor.Sizce ne yapmalıyım?

Hocam , hangi şehir , hangi servis ve aracınız kaç model ? Ben de 2005 2.4 Accordumun şanzumanını revizyon yaptırmıştım daha önce .
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2013, 04:13:44 ÖS Gönderen: CelloCeylo »

blacksun629

« Yanıtla #3 : Haziran 11, 2013, 06:34:47 ÖS »
Gaziantepde sanayide bir ustaya yaptırdım.2003 Accord ex.Sizde daha sonra bi problem oldu mu şanzumanla ilgili?

CelloCeylo

« Yanıtla #4 : Haziran 11, 2013, 11:04:54 ÖS »
Gaziantepde sanayide bir ustaya yaptırdım.2003 Accord ex.Sizde daha sonra bi problem oldu mu şanzumanla ilgili?

Hayır  olmadı . Yaklaşık 6 aydır sağlıklı bir şekilde kullanıyorum . Ben Bostancı San. İkiler Honda'da yaptırdım . Komple bütün kavrama elemanları değişti . Bir sıkıntı yok .

blacksun629

« Yanıtla #5 : Haziran 13, 2013, 07:04:14 ÖS »
Dün aldım aracı.3 hafta sonra arıza vermesi ve parçaların birbirine sürtmesi montaj hatasından kaynaklanıyor bence dedim.Biraz konuştukdan sonra ücret talep etmedi.Arabanın performansıda söylediklerimi doğruluyordu zaten.Çok güzel oldu şuan.Yardımınız için teşekkürler :)

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #6 : Haziran 13, 2013, 08:32:54 ÖS »
geçmiş olsun.Şanzıman aracın önemli parçalarından.Allah beterinden saklasın.