Gönderen Konu: accord mu? audi mi? yardımınıza ihtiyacım var  (Okunma sayısı 11654 defa)

olgu

accord mu? audi mi? yardımınıza ihtiyacım var
« : Mayıs 14, 2012, 12:32:28 ÖS »
merhabalar

öncelikle adım olgu  kayseri de yaşıyorum yaşım 24 esnaf ve öğrenciyim.

Accord ile ilgili bütün konuları okudum sayılır.sizlerin yardımına ihtiyacım var.almak istediğim iki araba var. biri audi a4 1.8t 2004 model diğeri accord 2.0 Executive 2007 ,
audi de lpg yok accord da var. ikisininde linkini koyuyorum yardımınıza ihtiyacım var.konfor bakımından yakıt bakımından vs sizce hangisi tercih edilmeli.fiyat konusunda da yaptıgım pazarlıklar ıkısının arasında 500 tl oynuyor audi 38 bin tl , accord 38.500 tl
ikisinde de kaza bela değişen yok.lütfen bana akıl verin iki haftadır beynim durmuş durumda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-1-8-turbo-f1-sanzuman-full-83282115/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-makyajli-accorddd-2007-85038127/detay/
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2012, 12:34:42 ÖS Gönderen: olgu »

honda2002

Ynt: accord mu? audi mi? yardımınıza ihtiyacım var
« Yanıtla #1 : Mayıs 14, 2012, 05:59:48 ÖS »
Bu senin aracınla ilgili beklentin ile ilgili.

Her 2 aracı seçmek için ayrı sebepler var.

Performans diyorsan A4 elbetteki üstün.

Ancak daha yeni ve sorunsuz bir araç ve daha geniş iç hacim diyorsan Accord daha üstün.

Kararını sen ver.

Ayrıca araçları da mutlaka deneme amaçlı az da olsa kullan. Kararında yardımcı olur ;)

canguder

« Yanıtla #2 : Mayıs 14, 2012, 06:06:17 ÖS »
konfor ve performans olarak audi daha üstündür. ama şöyle bir durum var. bu tip audiler genelde alacak kişilerin ocağına incir ağacı diker. halı saha işleten bir tanıdığımızda aynı kasa 2.5 tdi vardı aldığım paradan daha çok masraf ettim demişti. şansınızı denemek istiyorsanız audi alın. accord için söylenecek birşey yok zaten. sınıfında kendini ispatlamış ayrı çizgileri olan sağlam bir honda.

kolok

« Yanıtla #3 : Mayıs 14, 2012, 06:44:42 ÖS »
PARAN ÇOKSA AUDİ 0000 YOK ŞÜKREDİYOZ DERSEN HONDA HHHH

carousal

« Yanıtla #4 : Mayıs 14, 2012, 06:57:14 ÖS »
Bana Accord daha mantıklı geldi, sonuçta her iki aracın da km'si yüksek. Aradaki 30 bin km'lik fark çok da önemli olabilecek bir miktar değil.

Accord 2007 model, daha genç bir otomobil. Dış hatları Audi'den çok daha güzel. Motoru 2000 motor.

1.8 ile 2.0 arasında vergi farkı da yok. Almışken 2.0 alıp daha güçlü bir araca binilebilir.

Ayrıca tüplü olması avantaj, ilave tüp masrafına girmeyeceksiniz. Lastikleri yeni olduğu için lastik masrafı da çıkartmayacak. Her 10 binde bakımları yapıldı denilmiş, eğer 180 bin bakımı da yapıldıysa 10 numara.

Accord'un dez avantajlarından biri 20 bin km sonra triger setinin değişecek olması ve muhtemelen disk-balata ve şanzıman yağının değişmesi gibi rutin sayılabilecek masraf çıkartabilir. Onun haricinde bakımları tam yapılmış bir araç ise masraf çıkartmaz. Sonuçta Japon.

Ancak Audi ile ne tarz arızalar ile karşılaşabileceğiniz belli olmaz.

Bu iki araç arasında Japon Accord'u tercih etmek bana daha mantıklı geliyor. Ha belki Audi'nin konforu daha yüksektir, benim için konfor 2. hatta 3. planda.
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2012, 07:01:21 ÖS Gönderen: carousal »

bbhnda

« Yanıtla #5 : Mayıs 14, 2012, 08:28:36 ÖS »
1.8 t nasıl 2.0 atmosferikten güçlü kabul görüyor bende bunu anlamıyorum.

jaggalagalaga

« Yanıtla #6 : Mayıs 15, 2012, 01:31:13 ÖÖ »
2.0 alıp güçlü bir araç tercih edin sözü tamamen yanlış 1.8 t her konuda daha güçlü 2.0 dan

KADiFE

« Yanıtla #7 : Mayıs 15, 2012, 07:16:57 ÖÖ »
ben iki benzer aracta kullandim ve kesinlikle honda diyorum,

daha oncesinde 2.7 turbo audi a6 vardi ve audi  dna sinda var yuksek km lerde turbo dan sorunlar cikiyor ve masrafi cok oluyor, ozsa nin yollarini eskitmek istemiyorsan honda al derim,

2,4 honda motorlarinda cok tecrubem var saat gibi motor, cok cok bujiler ne hikmetse erken defermasyon oluyor onun disinda emin ol cok memmun kalacaksin, crv ve accord kullandim, ikisindede 2,4 benzinli motor vardi hic sorun cikarmadilar suan q7 var 3.6 benzinli, 100bin kmde ve her sabah ilk 3-5 saniye motordan cikan ses cigerimi sokuyor.

audi 4 ceker olsa kayseride rahat edersin belki ona ihtimal veriridim ama suanki arac konusursak bence accorda iki cift bridgistone dmv 1 serisi lastikle 2 ceker aractan fazla bir performans alirsin gibi

simdiden hayirli olsun

06FAT68

« Yanıtla #8 : Mayıs 15, 2012, 09:09:51 ÖÖ »
bende 2,4 accord var kayseriden almıştım ve kayseri plaka yıllarca audi ve ws kullanmış bi arkadaşım araç ararken benim aracı kullandı ve dediği tek cümle (ws ve audi harici hiç aracı olmamış bir kişi)yıllarca kahır çekmişim dedi ve gitti 260binkm 2,4 accord aldı 2ayda 15bin km yaptı bu kadar sorunsuz ve masrafsız araç görmedim dedi. karar sizin ben 1seneden fazla oldu bineli normal bakım harici hiç sıkıntım yok 23bin km de ben yaptım aldığımdan beri 

olgu

« Yanıtla #9 : Mayıs 15, 2012, 11:25:55 ÖÖ »
yorumlarınız için teşekkür ederim işim gereği şehir dışına çıkamıyorum.kayseri de bulabildiğim araçlar bunlar bir tanede var 2009 model yeni kasası 50.000 de ama 10 bin tl lik hasar kaydı varmış. buna yanaşılır mı bilmiyorum.onunda linkini vereyim.yani sizin yazdıklarınızı özetlersek performans hariç honda. benimde aklımdan hep geçen honda km si korkutuyor.birde ilk ikinci ele aracım olacak.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sok-fiyat-sedefli-accord-85450795/detay

şimdi sizlerede bir hondacı olarak soruyorum. 2007 180 bin km li honda 38.500 tl verilir mi ?

06FAT68

« Yanıtla #10 : Mayıs 15, 2012, 12:49:30 ÖS »
10bin tl hasar kaydı ne yapılmış o önemlidir.birde 2009 model araç hiçbir sebeb yokken neden beyaza kaplanmış bence bu araç komple boyalı yada boyası çok belli olmasın diye beyaza kaplanmış benim füme bu model aracım olsa 1-2bin tl arası kaplama parası vereceğime satar beyazını alırdım. yalnışım olan düzeltsin hasar kaydı çıkabilir ama hasar olarak neler yapılmış bu önemli
2007 accorda 38500 bence daha uyguna ve uygun kmli bulunabilir diye düşünüyorum

canguder

« Yanıtla #11 : Mayıs 15, 2012, 05:31:01 ÖS »
kaplama araçlar genelde boyalı çıkıyor . kaplama artık zevk için değilde kusurları gizlemek içinde kullanılıyor.

jaggalagalaga

« Yanıtla #12 : Mayıs 15, 2012, 08:13:04 ÖS »
yüksek kilometrelerde turbo arızası diyosunuz e hiç bozulmayacakmı bu turbo ?? yanlış yorumluyorsunuz aracı aracın üzerinde turbo var diye c180 k yı da çöpe atalım o zaman ne de olsa yüksek km de turbo sorunu çıkarıcak o turbo en ucuz parçası zaten konfor dayanıklılık yol tutuşu üzerinden anlatsaydınız daha iyi olurdu turbo arızası araba çöpe ..

honda2002

« Yanıtla #13 : Mayıs 15, 2012, 09:04:31 ÖS »
yüksek kilometrelerde turbo arızası diyosunuz e hiç bozulmayacakmı bu turbo ?? yanlış yorumluyorsunuz aracı aracın üzerinde turbo var diye c180 k yı da çöpe atalım o zaman ne de olsa yüksek km de turbo sorunu çıkarıcak o turbo en ucuz parçası zaten konfor dayanıklılık yol tutuşu üzerinden anlatsaydınız daha iyi olurdu turbo arızası araba çöpe ..

9 yaşındaki c180k nın turbosundan korkardım. :)
Çünkü TR de araçların bakımlarına pek dikkat edilmiyor. Bu üreticilerin suçu değil.
Hondalar (japonlar) daha vefakar oluyor sadece.
Herhalde arkadaşın belirtmek istediği de bu idi.

hasanelk

« Yanıtla #14 : Mayıs 15, 2012, 09:08:07 ÖS »
honda accord derim japondan şaşma derim bi japon uzmanı olarak dünyada teknoloji japonlarda

CAGLAR28

« Yanıtla #15 : Mayıs 15, 2012, 11:05:35 ÖS »
hondanın km den korkmam arkadaşıma 2005 accord aldık servis bakımlıydı araba 415 binde piyasadan yaklaşık 5 bin aşağıya aldık full araç henüz bi sıkıntısı yok hala bakımlarla yola devam ediyor.hondanın motorundan korkulmaz hor kullanılsa dahi bunu bana sanayideki ustam söyledi eskitemezsin bi vw o golf 4 lerin bi bu hondaların dedi harbiden de doğru çevremde iki aracın da örneği var

bahtiyarkaya

« Yanıtla #16 : Mayıs 15, 2012, 11:21:41 ÖS »
accord görüntü açısından daha keskin hatlara sahip ve haliyle daha yakışıklı bi araba ;) ama performans dersen audi derim konfor ikisindede mevcut die düşünüyorum ! amaaaa o kadar para veripte yüksek kilometrede bi aracı şahsen ben almam 2007 modelse 100 bini geçmeyecek arkadaş :)

bbhnda

« Yanıtla #17 : Mayıs 15, 2012, 11:37:40 ÖS »
accord 2.4 kullandım araba canavar gibi.konfor rahatlık 10 numara.2004 model.audi olarak b7 kasa a4 kullandım tdi 2 litre.o da seri araba.her ikiside tam uzun yol arabası.ama 2004 model audimi accordmu dersen accord derim.hacim olduğu için motor inanılmaz rahat.o audinin turbosundanda ben alacak olsam korkardım.

canguder

« Yanıtla #18 : Mayıs 16, 2012, 07:19:30 ÖÖ »

c180k'da bir dönem çıkan 1.8 turbo motorlar vardı. vazgeçtiler eski 1.6 supercharger'a döndüler. supercharger 2000 model mercedestede var sorun çıkarmaz. turbo farklı bir sistem olduğu için s/c sistemine göre arıza vermesi daha muhtemel.

jaggalagalaga

« Yanıtla #19 : Mayıs 16, 2012, 02:08:52 ÖS »
evet arıza yapar turbo accord daha iyi

carousal

« Yanıtla #20 : Mayıs 17, 2012, 08:56:01 ÖS »
KM'ye fazla takılmayın arkadaşlar, satılan araçların % kaçının km'si doğru?

10-15 yaşında araçlar hala 100 bin km'de diye satılıyor.

Dürüst satıcılar gerçek km yazınca aracı satamıyorlar, km'yi düşüren üçkağıtçılar her zaman kazanıyorlar.

Yüksek km'ye bu kadar takılmayın. Ben 200 bin'de çıkması muhtemel masrafları yazdım. Accord alınıp paşa paşa binilebilecek bir araç.

Turbo işine hiç bulaşmaya gerek yok, ben güçten atmosferiği tercih ederim yazmıştım yoksa tabi ki 1.8t daha güçlü bir araç, yanlış anlaşıldıysa kusura bakmayın. Herkes turbo araç kullanamaz, belirli usulü var. Kontağı kapatmadan önce rölantide biraz beklemek gibi hassas noktalar mevcut, kaç kişi buna uyuyor belli değil tabi. Sonrasında da markalara çamur atılıyor. Aslında turbo arızalarının büyük çoğunluğu kullanıcı hatası.

2.0 atmosferik benzinli araç düşünmeden alınır, almadan önce ustaya göstermek şartıyla tabi. Bu araçlar amerika'da 500 bin-600 bin biniliyor. Bi' bizim ülkemiz tuhaf. Her yıl telefon değiştiririz, 100 binden fazla yapmış arabaya binmeyiz. :D :D
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2012, 08:57:43 ÖS Gönderen: carousal »

accord55

« Yanıtla #21 : Mayıs 18, 2012, 05:07:19 ÖS »
Ben mercedes almadan önce audi vb araçları çok araştırdım, otomatik şanzumanları sıkıntılı, hoş aldığım mercedesinde şanzumanı arızalı çıktı ve 1.500 lira masraf yaptım. Şimdi yine 2004 2.4 accord aldım, hondanın bence güzel tarafı mekanik problem çıkarma olasılığının düşük olması, şuan kararımdan çok memnunum, hem audi de mercedes teki prejsij de yok.