Gönderen Konu: Accord 3.0 ?  (Okunma sayısı 13135 defa)

barprelude

Accord 3.0 ?
« : Kasım 06, 2009, 12:34:08 ÖS »
Arkadaşlar hepinize iyi günler diliyorum.
Kullanmışlığınız varsa; 99 model Accord 3.0 lt. hakkındaki görüşlerinizi almak isterim....
Değerlendirme yaparken benzin konusunu düşünmeyin lütfen. :)
Performans, güvenilirlik, sürüş dinamikleri ve donanım açısından neler düşünüyorsunuz?

albaysali

Ynt: Accord 3.0 ?
« Yanıtla #1 : Kasım 07, 2009, 02:38:57 ÖS »
3,0 bilmem de bende 1,8 var sattıgım 1,6 civic le kıyasladıgımda hakikaten güsel performans aldın.

bal974

• Rotifer Su Ürünleri
« Yanıtla #2 : Kasım 15, 2009, 10:23:50 ÖS »
Ben de 1999 3.0 V6 var.
Çok memnunum,
İçi geniş, ferah
Performansı güzel, hızlıyım diyen bir sürü otomobili geride bırakabilirsiniz.
Özellikle rampalarda hız kaybetmeden devam edebilmek güzel.

Güvenilirlik konusunda, frenleri bence sorunsuz.
Yol tutuş konusunda, süspansiyon sistemi konforlu sürüş önemsenerek tasarlanmış. Agresif sürüşlerde virajlarda tedirgin edici olabiliyor, ama şimdiye kadar bir sürprizle karşılaşmadım.

Donanım olarak dolu
Bence eksikleri, silecek fasıla ayarı, yol bilgisayarı (dış sıcaklık, tüketim vs. için), radyo-teyp'e direksiyondan kumanda edilebilmesi,

Diğer öğrenmek istedikleriniz var ise lütfen bildirin...

barprelude

« Yanıtla #3 : Kasım 16, 2009, 07:05:26 ÖS »
Ben de 1999 3.0 V6 var.
Çok memnunum,
İçi geniş, ferah
Performansı güzel, hızlıyım diyen bir sürü otomobili geride bırakabilirsiniz.
Özellikle rampalarda hız kaybetmeden devam edebilmek güzel.

Güvenilirlik konusunda, frenleri bence sorunsuz.
Yol tutuş konusunda, süspansiyon sistemi konforlu sürüş önemsenerek tasarlanmış. Agresif sürüşlerde virajlarda tedirgin edici olabiliyor, ama şimdiye kadar bir sürprizle karşılaşmadım.

Donanım olarak dolu
Bence eksikleri, silecek fasıla ayarı, yol bilgisayarı (dış sıcaklık, tüketim vs. için), radyo-teyp'e direksiyondan kumanda edilebilmesi,

Diğer öğrenmek istedikleriniz var ise lütfen bildirin...

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Herhalde 3.0 V6 Accord kullanan yalnızca siz varsınız.
Biraz zaman önce birkaç km kullanma fırsatı buldum Ankara'da. İnanılmaz rahat ve son derece performanslı bir araba olduğunu düşünmüştüm ki yanılmamışım. Sizin de dediğiniz gibi diğer forumlarda da yüksek süratlerde yol tutuşunda biraz zayıf kaldığını belirten kişiler var. Öğrenmek istediğim bakımların haricinde masraf çıkartıyor mu ya da servise (özel ve ya yetkili) götürdüğünüzde bakımları için ihtiyaç duyulan parçalar hemen tedarik edilebiliyor mu?

bal974

• Rotifer Su Ürünleri
« Yanıtla #4 : Kasım 16, 2009, 08:05:10 ÖS »
Bazı parçaları ne yazık ki hemen bulunamıyor. Periyodik bakım parçaları var ama bazı durumlarda stoklarda yok. Mesela plastik aksam, veya arıza çıkaran ekstrem parçalar. Ama şunu da belirtmeden edemem, şimdiye kadar sadece bir kere özel parça gerekti. Yani kolay kolay bozulmuyor.

Mesela benim aracın şu anda motor takozlarının değişmesi gerekiyor, Türkiye stoklarında yok. Japonya'ya sipariş etmeleri gerekiyormuş. Parça tutarı da 1.600 TL.

Ben de ebay aracılığı ile Amerika'dan satın aldım, nakliye dahil 300 USD. Gelmesini bekliyorum. Satıcının geçmişine bakarak en güven veren satıcıyı bulmaya çalıştım. Benim satın aldığım satıcının Florida'da Honda servisi var, bunu başka forumlardan da teyit ettim ve öyle satın aldım.

yalçınn

« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2009, 09:10:13 ÖS »
bende sadece sizin gibi kısa mesafe kullanma şansı buldum şehir içinde ; performansı oldukça iyi geldi bana yedek parça konusunda çok sıkıntı çıkartan bi araba olmadığı için bi problem olacğını zannetmiyorum...şu an bi tana var burada satılık süper temiz bi araba 70 bin km civarında 99 model...

Kifanhom

« Yanıtla #6 : Kasım 17, 2009, 11:39:51 ÖS »
keyfine diyecek kelime bulunamayacak bir araç

barprelude

« Yanıtla #7 : Kasım 21, 2009, 11:07:09 ÖS »
bende sadece sizin gibi kısa mesafe kullanma şansı buldum şehir içinde ; performansı oldukça iyi geldi bana yedek parça konusunda çok sıkıntı çıkartan bi araba olmadığı için bi problem olacğını zannetmiyorum...şu an bi tana var burada satılık süper temiz bi araba 70 bin km civarında 99 model...

Bilginiz var mı, acaba herhangi bir yerde ilanı var mı?

barprelude

« Yanıtla #8 : Kasım 21, 2009, 11:08:51 ÖS »
Umarım J30A ya tüp takmamışlardır.... >%Sakin

adrenaliinn

« Yanıtla #9 : Kasım 21, 2009, 11:12:25 ÖS »
3.0 arabanın performansını sormaya bile gerek yok bence :D

barprelude

« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2009, 07:51:19 ÖS »
Bir j30 kullanma fırsatı buldum arkadaşlar, 3.0 Accord! Birkaç km kullandım, yabancı forumlarda da sık sık bahsedildiği gibi arka tarafın yol tutuşu yüksek hızlarda pek güvenilir gibi değil sanki. Ama tam bir keyif arabası ve ayrıca yukarıda belirtildiği gibi ben hızlıyım diyen birçok arabanın üstünden de atlaya atlaya gider. Konfor ve işçilik kalitesi de bence çok başarılı, gerçi km daha 90küsür binde. Şiddetle tavsiye edilir....

barprelude

« Yanıtla #11 : Kasım 29, 2009, 07:54:38 ÖS »

Araba hala duruyor mu acaba, bilgilerine nasıl ulaşabilirim?

NOVA-44

« Yanıtla #12 : Aralık 14, 2010, 07:46:28 ÖÖ »
J30A4 240HP 0-100 km 6.9 sn seri. Ama yuksek hizlarda bana o guveni pek vermiyor zaten hondada fark etmis olmaliki 130mph(208kmh) de elektronik olarak sinirlamis. Ama uzun yol icin muhtesem bir arac ; )

reefted

« Yanıtla #13 : Ocak 29, 2011, 03:21:44 ÖS »
Bende yeni aldım V6 3.0.
Tek kelimeyle mükemmel bir araç. Daha önce 2.0 Accord vardı. Aralarında dağlar kadar fark var.
Yüksek hızlarda dahi bir sıkıntı çekmedim. Yol tutuşu yeterli seviyede.
Frenleri diğer Accordlardan daha iyi tutuyor.
Tavsiye ederim. Bu arada 70.000de varsa 3.0 halen görmek isterim.
Benimki 145.000'de sıfır ayarında 70.000deki V6'nın durumunu merak ediyorum.