Gönderen Konu: Accord 2,4 titreme sorunu yardım  (Okunma sayısı 11778 defa)

cagatay58

Accord 2,4 titreme sorunu yardım
« : Aralık 02, 2010, 01:14:50 ÖS »
arkadaşlar arabam 2005 model 2,4 acord prins marka tüp takılı araç tüptede benzindede titreme yapıyor yardım konu hakkında bilgisi olanlara.birde ön taraftan badallara düştüğüm zaman takk diye bir ses geliyor ustalara götürdüm bunlar böle yapıyor dediler ne gibi bir sorun olabilir yardım lütfen..

mcolgecen

Ynt: Accord 2,4 titreme sorunu yardım
« Yanıtla #1 : Aralık 02, 2010, 01:21:33 ÖS »
arkadaşlar arabam 2005 model 2,4 acord prins marka tüp takılı araç tüptede benzindede titreme yapıyor yardım konu hakkında bilgisi olanlara.birde ön taraftan badallara düştüğüm zaman takk diye bir ses geliyor ustalara götürdüm bunlar böle yapıyor dediler ne gibi bir sorun olabilir yardım lütfen..
titreme 1.4 is aracımdada yapıyor fakat benimkisi akü ve şarj dinamosundan dolayı yapıyor  sizin nezaman titreme yapıyor aracınız soğukkende titreme yapıyormu rolantiyi kontroletmenizi tavsiye ederim..

accord55

« Yanıtla #2 : Aralık 02, 2010, 10:04:35 ÖS »
subap ayarı yaptırdınız mı?

bende de titreme yapıyordu ben servise götürdüm motor borularını falan temizlediler geçti.

cagatay58

« Yanıtla #3 : Aralık 03, 2010, 09:57:55 ÖÖ »
arkadaşlar bogaz kelebeğini felan temizlettim ama olmadı bide accord kullanan arkadaşlar önden ses geliyormu alt takıma baktırdım bişey yok dediler accord ların hepsindemi var yoksa

GÖKHAN066

« Yanıtla #4 : Aralık 03, 2010, 04:58:54 ÖS »
Bende herhangi bi ses yok sendeki ses nasıl tam olarak çukura felan düşüncemi geliyo

cagatay58

« Yanıtla #5 : Aralık 03, 2010, 05:02:44 ÖS »
evet badala düştüğü zaman önden takkk diye birses geliyor götürdüm abi bunlar hep böle felan dediler kasaları agır motor güçlü şöle böle felan dediler

mcolgecen

« Yanıtla #6 : Aralık 03, 2010, 08:24:45 ÖS »
ya bu ses olayı bütün hondalardamı var bilmiyorum ayar oldum bendede cukurlara girince ses geliyor gerçi bu ses olayı spor yay takınca başladı sanayide lifte kaldırdık usta hiç bir sıkıntı olmadığını sesin yaylardan dolayı olduğunu söyledi

utkut

« Yanıtla #7 : Aralık 24, 2010, 01:23:56 ÖS »
benim arabadada ilk aldığım günden beri değişik bir çarpma sesi olur çukurlara girdiğimde artık duymuyorum alıştım. titreme deyince sanırım arabayı satmama sebep olacak. lpg zamanla subapların yataklarında erimeler aşınmalar yapıyormuş hondalarda, bendede sürekli titreme vardı subap ayarı yaptırdım 6 ay kadar geçti sonra yine başladı şimdi tamircim subap yatakları belkide subapların değişmesi gerektiğini hatta kesin çözüm için subapları tornacıda çelik olarak yaptıracağını söyledi. bundan şu anlamı çıkardım motorun üst kapağı açılır, contalar değişir, subap yatakları değişir, subaplar yaptırılır ama tornaya güvenmediğim için orjinal parça kullanılır(jaon imalat) 600 ila 700 TL arası maliyeti olur.
valla bakım zamanıda geldi hatta bu bakımda diskler dahi tornaya girecek en az 250 TL gözden çıkartacam gibi 1000 TL gidecek gibi görünüyor ve arabadan yavaş yavaş soğumaya başladım bu yüzden.
birde boğaz temizliği ustalık gerektiren bir iş ki bir usta yaptı benim arabaya daha sonra arabayı çalıştırdığımızda rölantisi 2000 ile 3000 devir arası değişir oldu:)))) hemen servise gitti araba ama uçuyorum yolda frene bassamda araba 3000 devirde gaz veriyo zar zor tamir oldu cruise control bozuldu busefer onun arıza tespiti için 300 TL istiyor servis:))) aman boğaz temizliğini işinin ehli usta yapsın

SoNGeNeRaL

« Yanıtla #8 : Haziran 09, 2011, 08:00:28 ÖS »
kardeş  arabanın  ya  boğaz  kelebeği  ya akü yada  pervaneden   yapabilir 

06FAT68

« Yanıtla #9 : Haziran 10, 2011, 08:38:02 ÖS »
ustam bendede 2003 2.4 accord var aldığımın ertesi günü prins servisine bıraktım montaj yapıldı usta 1 kez arıza yanar dedi ve 3gün sonra yandı ama benzindede lpgdede titreme vardı rolantide ve 1000 bakımı için prins servisine gittim ayar yapıldı yeniden arıza söndürüldü ve çok şükür bi sıkıntım yok ama kırmzıda falan D de bekliyorsan ayağın frende bundan dolayıda hafif bi titreme vardı şanzuman yağını orjinal honda yağıyla değiştirdim baya baya D de beklediğmde ayağım frende eskiye oranla hiç hissetmiyorum hatta eskiden N ye atıyodum artık Nye atıp atmadığımı bile anlamıyorum titreme o kadar geçmiş yani

ersindurum

« Yanıtla #10 : Temmuz 24, 2011, 08:33:56 ÖÖ »
2.4 accordların kelebek gövdesi elektroniktir ve herkese temizletilmez temizlik yapıldıktan sonra kelebek verilerinin temizlenmesi ve ayarlanması gerekirki buda cihazla yapılır adamlarda da o cihaz olmaz gelelim titremeye arabanızda lpg sürekli kullanılıyorsa ve 30-40 bin km yaptıysanız subap ayarlarına bir baktırın bence subap ayarı bogaz temizliği sonra kelebek kaliprasyonu ve rolanti ayarı bu sıra takip edilecek

ersindurum

« Yanıtla #11 : Temmuz 24, 2011, 08:35:11 ÖÖ »
benim arabamda ses yok titremede yok fakat arkadaşlar carbon clean tavsiye ederim çok fena işe yarıyor arabada

accord55

« Yanıtla #12 : Temmuz 25, 2011, 11:12:09 ÖÖ »
Ersin usta, sen lpg taktır da göreyim seni, nasıl azer bülbül gibi titriyorsun, ben serviste boğaz kelebeğini temizlettim, ondan önce subap ayarı yaptırmıştım zaten, sonra kalibrasyon da yapıldı hem lpg hem benzinde amma velakin çok kısa sürdü rahatım, araç bir zaman sonra durduğunda yine titreme yapıyordu. Şuan merso da hiçbir sıkıntı yok çok şükür, bende prins takılı...

bu arada carbon cleanin ne faydaları var ustam? benim mersoya yaptırım mi?

ersindurum

« Yanıtla #13 : Temmuz 29, 2011, 05:08:40 ÖS »
valla ben kendi aracıma yaptım çekişinde buyük bir artış yaşadım

en son sinoba gittim, şehir içinde 200 kilometre kullandım  şehir dışı ise bilirsin sinop yolunu 400 km yaptım yani taplam 600km  daha da belki yapabilirdim (en azından sen benim arabamı gördün)
« Son Düzenleme: Temmuz 29, 2011, 05:10:45 ÖS Gönderen: ersindurum »

tttolga

« Yanıtla #14 : Temmuz 29, 2011, 06:02:15 ÖS »
bi fren hortumuna baktır derim küçük bi yerinden hava alıyorsa o da titreme yapabilir ben bizzat yaşadım

cagatay58

« Yanıtla #15 : Kasım 24, 2011, 11:07:46 ÖS »
valla abi bütün dediklerinizi yaptırdım sübap ayarı 2 kere yaptırdım bogaz kelebeğinden tutun herşeyi yaptırdım arıza lambasıda ateşleme bobin hatası diyor ama bobinlerde bişey yok anlamadım sabah arabamı çalıştırdığımıda titreme oluyor gaz yemiyor sanki arabayı birşey boğuyor gibi belirli bir müddet, araç ısındıktan sonra geçiyor titreme başladığında arabanın arıza lambası yanıp yanıp sönüyo ısınıp titreme geçtikten sonra lamba yanıp sönmüyor devamlı yanıyor ve araba düzeliyor arkadaşlar gitmediğim servis usta kalmadı kafayı yemek üzereyim bir türlü bulamadılar sorunu lpden diyolar ama araba benzindede aynı sorunu yapıyor ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum

honda2002

« Yanıtla #16 : Kasım 25, 2011, 08:04:57 ÖÖ »
valla abi bütün dediklerinizi yaptırdım sübap ayarı 2 kere yaptırdım bogaz kelebeğinden tutun herşeyi yaptırdım arıza lambasıda ateşleme bobin hatası diyor ama bobinlerde bişey yok anlamadım sabah arabamı çalıştırdığımıda titreme oluyor gaz yemiyor sanki arabayı birşey boğuyor gibi belirli bir müddet, araç ısındıktan sonra geçiyor titreme başladığında arabanın arıza lambası yanıp yanıp sönüyo ısınıp titreme geçtikten sonra lamba yanıp sönmüyor devamlı yanıyor ve araba düzeliyor arkadaşlar gitmediğim servis usta kalmadı kafayı yemek üzereyim bir türlü bulamadılar sorunu lpden diyolar ama araba benzindede aynı sorunu yapıyor ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum

İkamet istanbul mu?
Florya radar honda ya da gittin mi?

cagatay58

« Yanıtla #17 : Aralık 06, 2011, 08:24:16 ÖS »
istanbulda deilim ama şeref ustaya telefonla ulaştım oda dedi sipap ayarı bozuktur dedi ama 2 kere yaptırdım olmadı arıza kaydında ateşleme bobin hatası ve silindir tutuklu bulundu diyor ama onlarda bir arıza yok bilmiyorum artık ne olcak

jaggalagalaga

« Yanıtla #18 : Aralık 07, 2011, 01:52:38 ÖÖ »
bobinlere de bak kardeş değişmesi gerekebilir

cagatay58

« Yanıtla #19 : Aralık 16, 2011, 08:50:47 ÖS »
ne mutlu bana titreme arızasını çözdüm sonunda enjektörlere giden kablonun soketinde sorun varmış :D bundan sonra ne ışık yandı ne sıkıntı eger böle bir soruunla karşılasırsanız soketlere baktırmayı ihmal etmeyin sakın bi ton paranız gbider

honda2002

« Yanıtla #20 : Aralık 16, 2011, 08:55:36 ÖS »
Gecmis olsun
Sorunu kim buldu?

beydogan

« Yanıtla #21 : Aralık 21, 2011, 07:22:37 ÖÖ »
gözün aydın kardeş .