Gönderen Konu: Yeni aldığım aracımdaki birtakım problemler .  (Okunma sayısı 3788 defa)

Alperen Eren

Yeni aldığım aracımdaki birtakım problemler .
« : Haziran 02, 2012, 04:20:40 ÖS »
Değerli Forumdaşlarım,

İstanbul AVCILAR da ikamet ediyorum .

Yeni aldığım 2005 model 2.4 Accord Executive aracımın halledilmesi gereken ufak tefek problemleri var . İkinci el araç aldıktan sonra olabilecek basit şeyler gibi geldi bana . Yalnışım varsa düzeltmenizi de isterim ayrıca .

1-) LPG den dolayı arıza lambası yanıyor bu konunun oksijen sensörü değiştirilerek halledilebileceği söylendi .
2-) LPG den dolayı aracın sibop ayarı yapılması gerektiği söylendi.
3-) Ön kapıları merkezi kilit açmıyor . Bunun kronik bir problem olduğu forumda var zaten .
4-) Ön şöför camında ufak bir takılma var .
5-) Şanzuman yağını ve filtresini değiştirmek istiyorum .

Öncelikle sizlere sorum şu İSTANBUL - AVCILAR da oturduğumu gözönünde bulundurarak bu problemleri nerede ve ne kadar maliyetle çözebileceğim konusunda bana yardımcı olabilirseniz müteşekkir olacağım.

Tüm arkadaşlara iyi forumlar diliyorum .

bbhnda

Ynt: Yeni aldığım aracımdaki birtakım problemler .
« Yanıtla #1 : Haziran 02, 2012, 04:59:37 ÖS »
1 ve 2. sorunları lpg bölge bayisinden halledebilirsiniz. 5.durumu servisten yağını ve filtresini alın yada yağı dılarıda alabilirsiniz ama filtre önemli olduğu için servisten temin edip ustanızda değiştirebilirsiniz.4.sorunu ustanıza danışabilirsiniz eğer ustanız yoksa servise götürmenizi tavsiye ederim.aracınız hayırlı olsun yalnız o kasayı az çok bildiğimden direksiyonada dikkat edin bazen sona kadar kırdığınızda çıt çıt edebiliyor.kronik sorunu oda.sadece ses gelir mekanik olarak bir sıkıntı yapmaz.

honda2002

« Yanıtla #2 : Haziran 02, 2012, 07:35:37 ÖS »
Periyodik bakimla ilgili florya honda radar sefer ustaya gidebilirsin.
Fiyatlari yetkili servise gore uygundur

Alperen Eren

« Yanıtla #3 : Haziran 02, 2012, 11:40:54 ÖS »
Teşekkür ederim arkadaşlar ilginiz için , ama bu tarz problemleri daha önce yaşayan ve çözen arkadaşlarda varsa onların da yardımlarını ve yönlendirmelerini bekliyorum .

Th£ LorD

• Kadir KURT Kişisel Web Sayfam
« Yanıtla #4 : Haziran 03, 2012, 12:48:32 ÖÖ »
Hayirli olsun arkadasim tekerine tas degmesin
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2012, 12:48:58 ÖÖ Gönderen: Th£ LorD »

ed35

« Yanıtla #5 : Haziran 03, 2012, 10:11:36 ÖÖ »
Hocam bildiğim kadarı ile yanıt vereyim:

1)Aracın hava filtresini değiştirin lpg bayiine gidin,içeri giren oksijen miktarı değiştiği için ona göre tekrar karışım ayarı yapılacak ve muhtemelen düzelecektir.

2)Evet lpg'li araçlarda belli km'lerden sonra yapılması gerekiyor 100tl gibi tutar tahmini

3 ve 4'ü İzmirde olsaydınız yardımcı olurdum ancak mutlaka ustanız vs. vardır elektrikle camla uğraşan oraya gidip basit bi şekilde hallettirirsiniz.

5)Bu işlemi ne olursa olsun yetkili serviste yaptırmanızı tavsiye ediyorum,ATF-Z1 olması lazım orjinal dışında sakın şanzıman yağı koydurtmayın çünkü yeterli soğutmayı yapamazsa şanzımanı alinize almanız kaçınılmaz olur :)

İşlemleri yaptırdıktan sonra tekrar yazarsanız sizinle aynı problemi yaşayan kişiler için örnek teşkil eder,iyi günler dilerim...
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2012, 10:11:47 ÖÖ Gönderen: ed35 »

Alperen Eren

« Yanıtla #6 : Haziran 03, 2012, 03:34:54 ÖS »
Hocam bildiğim kadarı ile yanıt vereyim:

1)Aracın hava filtresini değiştirin lpg bayiine gidin,içeri giren oksijen miktarı değiştiği için ona göre tekrar karışım ayarı yapılacak ve muhtemelen düzelecektir.

2)Evet lpg'li araçlarda belli km'lerden sonra yapılması gerekiyor 100tl gibi tutar tahmini

3 ve 4'ü İzmirde olsaydınız yardımcı olurdum ancak mutlaka ustanız vs. vardır elektrikle camla uğraşan oraya gidip basit bi şekilde hallettirirsiniz.

5)Bu işlemi ne olursa olsun yetkili serviste yaptırmanızı tavsiye ediyorum,ATF-Z1 olması lazım orjinal dışında sakın şanzıman yağı koydurtmayın çünkü yeterli soğutmayı yapamazsa şanzımanı alinize almanız kaçınılmaz olur :)

İşlemleri yaptırdıktan sonra tekrar yazarsanız sizinle aynı problemi yaşayan kişiler için örnek teşkil eder,iyi günler dilerim...

İlginize teşekkürler elbette şlemleri yapınca paylaşacağım nerede nasıl kime ne kadara yaptırdığımı . Ancak halen ihtiyacım olan bilgi istanbul avcılar tarafında bir honda özel servisi bulabilirmiyim . İlk defa Honda kullanıyorum . Avcılarda yetkili servis var . Marmara Honda . Ama bazı işlemleri gerçekten tek işi Honda olan bir yere yaptırmak istiyorum . Floryada radar var . Ama aracı bırakmam gerekse bile yakınımda olursa daha iyi olur diye düşünüyorum .

Alperen Eren

« Yanıtla #7 : Haziran 13, 2012, 07:10:51 ÖS »
Bugün Honda Radar Floryada

1-)sübap ayarı
2-)boğ.kel.temizliği
3-)Şanzıman yağı değişimi         
4-)Şanzıman filtresi                           

işlemlerini yaptırdım işçilik dahil 300 TL ödedim

aracın durumuyla ilgili bilgi vereyim seyir halindeyken oluşan anormal titremeler dönüşte yoktu . Şimdilik memnun kaldığımı söyleyebilirim .

piscocuk

« Yanıtla #8 : Haziran 13, 2012, 07:13:05 ÖS »
radar iyidir.. ;) kazasız belasız

Alperen Eren

« Yanıtla #9 : Haziran 13, 2012, 07:15:27 ÖS »
radar iyidir.. ;) kazasız belasız

teşekkürler..

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #10 : Haziran 13, 2012, 07:18:55 ÖS »
Hayırlı olsun aracınız,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.Radar iyidir bende oraya gidiyorum,10000 bakımımız geldi bu arada radara yol gözüküyor 2 hafta kadar sonra ordayım.İyi forumlar.

Alperen Eren

« Yanıtla #11 : Haziran 13, 2012, 08:09:02 ÖS »
Hayırlı olsun aracınız,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.Radar iyidir bende oraya gidiyorum,10000 bakımımız geldi bu arada radara yol gözüküyor 2 hafta kadar sonra ordayım.İyi forumlar.

sağolun.