Gönderen Konu: sanziman yag degisimi  (Okunma sayısı 3078 defa)

interhaci

sanziman yag degisimi
« : Kasım 09, 2013, 10:15:20 ÖÖ »
merhaba arkadaslar Usa'da yasiyorum, 2004 model 2.4 acura tsx im var, Turkiyedeki ismiyle accord sadece hic bi fark yok, bikac gun once aracimi servise goturdugumde sanziman yagimin degistirmem gerektigini soylediler, servis cok pahali oldugu icin disardaki siradan bi ustaya degistirtcem fakat hangi sanziman yagini almaliyim bilmiyorum? hondanin kendi sanziman yagindan baska bi markaninkini kullansam sakincasi olurmu ne onerirsiniz ve birde sanziman yagi filtresi olurmu?

tunci

Ynt: sanziman yag degisimi
« Yanıtla #1 : Kasım 09, 2013, 06:24:14 ÖS »
Şanzuman önemli, serviste yağın litresi 38 lira, 3 litrelik alsanız 115 lira servis işçiliği 48 lira %15 kampanya indirimiyle 40 lira toplamda 155 lira ödersiniz. Yağı servisten alsanız 115 liraya işçilik için özel servise kaç lira ödeyeceksiniz? 20 lira verseniz 20 lira avantajınız olur toplamda serviste değiştirilip kayda girmesi için bile 20 lira fazla verilebilir.
Ben mesajı okuyup cevap yazdım, Usa demenizi Uşak herhalde eksik yazdı diye algıladım :) Ordaki servis ne kadar istemişti?

interhaci

« Yanıtla #2 : Kasım 09, 2013, 07:57:05 ÖS »
yok Usak deil Abd demek istemistim, servis 140$ dedi oysa sadece yag 30$ gibi bisey fakat hangi sanziman yagini almam gerektigini bilmiyorum

av.ak

• av.ak
« Yanıtla #3 : Kasım 09, 2013, 08:27:56 ÖS »
honda dunya geneli servislerinde geçiriyor yani. castrol koyan ozel servısler var. forumu bir araştırın konusu yakın zamanda açıldı

tunci

« Yanıtla #4 : Kasım 09, 2013, 08:36:53 ÖS »
Alacağınız yağ ATF-Z1 şanzuman yağı. Burdaki servislerde parça satışı yapıyor, arabanızın şase ve motor numarasına göre uyumlu olan parçayı veriyor size yağ da aşağı yukarı standart, 2000 yılından sonraki yağlar ATF-Z1.

interhaci

« Yanıtla #5 : Kasım 09, 2013, 09:00:33 ÖS »
fakat ben baktigim zaman sadece honda atf dw-1 diye bi sanziman yagi bulabiliyorum atf z-1 yagi yok hicbiyerde ayni seylermi acaba? bide sanziman yag filtresi olurmu?

av.ak

• av.ak
« Yanıtla #6 : Kasım 09, 2013, 09:08:36 ÖS »
fakat ben baktigim zaman sadece honda atf dw-1 diye bi sanziman yagi bulabiliyorum atf z-1 yagi yok hicbiyerde ayni seylermi acaba? bide sanziman yag filtresi olurmu?

http://www.youtube.com/watch?v=XcN7NzCPPiY

şöyle bir şey var belki işine yarar