Gönderen Konu: 92' - 96' Prelude Almak İstiyorum  (Okunma sayısı 4901 defa)

Hur

92' - 96' Prelude Almak İstiyorum
« : Eylül 25, 2010, 11:55:51 ÖÖ »
Arkadaşlar herkese selamlar.

Uzun araştırmalarım sonucu bende bir prelude sahibi olmaya karar verdim. İstanbul'da yaşıyorum ve üniversite öğrencisiyim. Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde bir prelude almak istiyorum. Forumdaki prelude hakkındaki konuları az çok okudum. Herkes genel olarak parça sıkıntısından, internetteki ilanlardaki araçların fiyatlarından ve hor kullanılmış bakımsız araçlar olduğundan şikayetçi. Bende tüm bu şikayetleri ve çözüm yollarını tek bir konu altında hem kendim hem prelude sahibi olmak isteyen başka arkadaşlar için bir rehber vazifesi görmesini istediğim için böyle bir konu açtım.

Öncelikle bir öğrenci olduğum için maksimum ödeyebileceğim miktar 15.000TL'dir. Alıcağım aracında bu parayı sonuna kadar haketmesini istiyorum. Alacağım aracı en az 5 sene boyunca (okulum bitene kadar) kullanmak niyetindeyim. Bu arada unutmadan kesinlikle manuel vites bir araç arıyorum.

Şimdi sizlere birkaç sorum olacak.

4WS Özelliğinin eksileri - artıları nelerdir?
Şehir içi - Şehir dışı kaç lt yakar?
LPG takılmalımıdır? Eğer takılırsa araç performans kaybı yaşarmı?
İstanbul içinde Prelude ustası varmıdır? Alacağım aracı kime gösterip kontrol ettirebilirim?
İstanbul içinde yedek parça bulabileceğim yer varmıdır?
Birazda keyfi sorular sorayım. Aracı boyatmak bana kaça patlar? (Siyah bir prelude hayali kuruyorumda :) )
Aracın içine baktığımda kocaman bir gösterge paneli gördüm. İçinde neler vardır neler yoktur?

Sorularım şimdilik bu kadar arkadaşlar. Eğer sizinde istanbul içinde bildiğiniz satılık prelude varsa bilgilendirirseniz sevinirim. En azından şu an alamasamda gidip bir görmek, içine oturmak belki bir deneme sürüşü yapmak isterim açıkçası. Yine tavsiye edebileceğiniz şehir dışı - şehir içi ilanlarada açığım.

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler herkese!

barprelude

Ynt: 92' - 96' Prelude Almak İstiyorum
« Yanıtla #1 : Eylül 26, 2010, 08:44:59 ÖS »
Çok uzun zamandır 4G Prelude kullanıyorum. Eğer olur da gerçekten iyi kullanılmış bir tane bulabilirsen çok memnun kalacağından hiç kuşkun olmasın. Tüple arası çok iyi olmayabilir. Parça konusunda çok sıkıntı çekmezsin, yürüyeni (eğer 2.0 lt alırsan, F20A4 kodlu motor) Accordla aynı. Benzin konusunda, ağır olduğundan biraz fazla yakıyor düşüncesindedir herkes; ama hangi güzergahta nasıl kullanıldığına bağlı olarak şehir içinde 9-15 lt görebilirsin. 13-15 lt civarında iken ben hızlıyım diyen çoğu arabanın üzerinden (doğru devir aralığındaysan) atlaya zıplaya geçebilirsin, sonunda Honda. Uzun yolda 7 lt ye kadar iner. Yol tutuşu çoğu arabadan iyidir, alçak ve geniş(fabrika çıkışı).

barprelude

« Yanıtla #2 : Eylül 26, 2010, 08:56:54 ÖS »
4ws nin eksisi yoktur, eğer varsa süper bir özellik. Genelde park etmeyi bilmeyen ve her defasında lastikleri kaldırıma dayayıp daha gider mi acaba deyip gaza basmaya devam edenler ya da her gördüğü çukura bonus toplamak için girenler yüzünden arızalanır, masrafı çok da olabilir az da. Ama eksisi yok. İstanbul ile ilgili sorularına deteylı bilgi veremem ama ille ki İst. dan Honda'cı arkadaşların tavsiye edeceği yerler vardır. Alırken dikkat et, genellikle arka davlumbazların yukarı kısımları çürük olur. Kapı ve bagaj çıta ve fitillerine iyi bak, eğer kötü ise içeriye su alabilir, yenisi çok pahalı. Boya konusunu da sen düşün. Genellikle kullanıcılar eski arabalara büyük masraf yapmak taraftarı değillerdir, güzel işçilik tahminen 2.000-5.000 arası tutabilir. Ama Prelude'un fümesi gerçekten güzel durur ve her türlü aksesuar üzerinde güzel görünür.

Hur

« Yanıtla #3 : Eylül 26, 2010, 08:58:36 ÖS »
Çok teşekkürler cevabınız için. 2.0 Almayı düşünüyorum açıkçası Accord ile aynı olması sevindirici benim için. Uzun zamandır 4G Prelude kullanan biri olarak bu aracı alırken nelere dikkat etmeliyim? Herkes gibi bende sahibinden.com'dan araç bakıyorum kendime ve 4 aracı favorilerime ekledim. Biri ankaradan yeşil renkli, altın rengi jantları olan Prelude. Diğeri izmit'ten sedefli mavi-yeşil karışımına boyanmış (41 PF ***) olan Prelude ve son olarak istanbul bostancı'dan yeşil renkli sade bir Prelude. Ha unutmadan bir diğeride bursada olan siyah, sunroof camı çatlak olan Prelude. Bilmiyorum bu saydığım araçlar hakkında bilginiz var mı eğer varsa buraya yazabilirseniz sevinirim. :)

barprelude

« Yanıtla #4 : Eylül 26, 2010, 09:12:10 ÖS »
Sonuçta güzel bir seçim yapmışsın, milletin ne söylediğine çok takma, sonuçta sen kullanacaksın. Eğer kalabalık arkadaş çevren varsa 4G prelude biraz sorun olabilir, arkadaşlarını evden toplayıp okula gidemezsin, arka koltuklar küçücük insanlar için. İki kişi içinse gerçekten yaşanılması gereken bir keyif diyeblirim, özellikle uzun yolu inanılmazdır. Herkesten duyacağın bir iki şeyi ben hemen dile getireyim sen de ne yapacağını düşün; ''sakın alma, son sahibi olursun.'' (inanma, temiz olan her arabanın alıcısı vardır.) - ''eski arabaya o kadar para verilir mi, o kadar masraf yapılır mı?'' (tartışılır, senin ne istediğine bağlı) - ''o paraya biraz daha ekle daha yüksek model şunu bunu al'' (bu durumda bir sonraki jenerasyon Prelude düşünebilirsin, 2.2 vti, şanzımana dikkat et.)

barprelude

« Yanıtla #5 : Eylül 26, 2010, 09:16:01 ÖS »
Sonuçta Honda, bakımları iyi yapılmışsa ve sen de iyi yaparsan çok uzun süreler sorunsuzca kullanırsın. Ayrıca netten görsellere bakıp nasıl görünebileceğine de kanaat getirirsin. Ne kadar eski de olsa Prelude'un çizgisi genellikle beğeni toplar. İyi akşamlar....

barprelude

« Yanıtla #6 : Eylül 26, 2010, 09:28:15 ÖS »
Ankara daki Prelude'un eski sahibini tanıyorum, güzel ve bakımlı bir araba idi ama şu andaki durumu hakkında bir bilgim yok. Bildiğim kadarıyla 4G Prelude'larda cam sunroof yok.... Diğer arabalar hakkında detaylı bilgi sahibi değilim, en sağlıklısı detaylı bir ekspertiz raporu almak olur....

Lude

« Yanıtla #7 : Eylül 26, 2010, 09:34:31 ÖS »
Arkadaşlar herkese selamlar.

Uzun araştırmalarım sonucu bende bir prelude sahibi olmaya karar verdim. İstanbul'da yaşıyorum ve üniversite öğrencisiyim. Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde bir prelude almak istiyorum. Forumdaki prelude hakkındaki konuları az çok okudum. Herkes genel olarak parça sıkıntısından, internetteki ilanlardaki araçların fiyatlarından ve hor kullanılmış bakımsız araçlar olduğundan şikayetçi. Bende tüm bu şikayetleri ve çözüm yollarını tek bir konu altında hem kendim hem prelude sahibi olmak isteyen başka arkadaşlar için bir rehber vazifesi görmesini istediğim için böyle bir konu açtım.

Öncelikle bir öğrenci olduğum için maksimum ödeyebileceğim miktar 15.000TL'dir. Alıcağım aracında bu parayı sonuna kadar haketmesini istiyorum. Alacağım aracı en az 5 sene boyunca (okulum bitene kadar) kullanmak niyetindeyim. Bu arada unutmadan kesinlikle manuel vites bir araç arıyorum.

Şimdi sizlere birkaç sorum olacak.

4WS Özelliğinin eksileri - artıları nelerdir?
Şehir içi - Şehir dışı kaç lt yakar?
LPG takılmalımıdır? Eğer takılırsa araç performans kaybı yaşarmı?
İstanbul içinde Prelude ustası varmıdır? Alacağım aracı kime gösterip kontrol ettirebilirim?
İstanbul içinde yedek parça bulabileceğim yer varmıdır?
Birazda keyfi sorular sorayım. Aracı boyatmak bana kaça patlar? (Siyah bir prelude hayali kuruyorumda :) )
Aracın içine baktığımda kocaman bir gösterge paneli gördüm. İçinde neler vardır neler yoktur?

Sorularım şimdilik bu kadar arkadaşlar. Eğer sizinde istanbul içinde bildiğiniz satılık prelude varsa bilgilendirirseniz sevinirim. En azından şu an alamasamda gidip bir görmek, içine oturmak belki bir deneme sürüşü yapmak isterim açıkçası. Yine tavsiye edebileceğiniz şehir dışı - şehir içi ilanlarada açığım.

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler herkese!
merhaba arkadaşımg5 lerin genel sorunu 4ws arızası ve şanzıman arızası çıkarıyor..
4g lerde temizini bulmak zordur..4g nin eksilerini barprelude arkadaşımız yazmış...fitiller öenmlidir sunroof kabarması yapar...motor aksamlarnı bulabilirsiniz...usta olarak bostancı ikilerhonda çoğu preludeye ev sahipliği yapmıştır.. yedek parçada bulabilirsin.büyük bir ihtimallede 34 plakalıysa bilgi alabilirsin diye düşünüyorum.
baktığın araçalr
16 plakalı 95 prelude daha önce istanbuldaydı bir yıl önce airbaglidir..deri döşemelidir..sunroof camı kırık demiş g5 sunroofumu bilmiyorum açıkcası..eski sahibindeyken cam değildi..genel olarak düzgün bir araç olarak biliyorum..istanbulda 2 tane g4 ü olan abilerimiz var ama satma taraftarı değildirler:) 41 pf yi hatırlayamadım...
ama kısaca şöyle söyliyeyim aracın rengine kapılıp araç alma derim...ben sahibindene bakıp sana bi kaç tercih vereyim

Lude

« Yanıtla #8 : Eylül 26, 2010, 09:41:47 ÖS »
41 pf daha önce 34 k plakalı bir araçtı 2-3 yıldır kocaelinde sanırım bu araç.kocaelinde bir kez daha el değiştirmiş olabilir...boya yapılmış istanbldan çıktıktan sonra birde jant takılmış..araç görülebilir...

Lude

« Yanıtla #9 : Eylül 26, 2010, 09:42:50 ÖS »
ankaradaki araç iyi duruyor fakat farlar original değil

Hur

« Yanıtla #10 : Eylül 26, 2010, 09:44:12 ÖS »
Çok teşekkürler verdiğiniz bilgi ve tavsiyeler için. Bursadaki araca gelince taş gelmiş sunroofa öyle bi çatlak oluşmuş diye hatırlıyorum ilanda yazıyordu detayını bilemem. sahibinden.com'dan tercihlerinizi bekliyorum. Teşekkürler. :)

Lude

« Yanıtla #11 : Eylül 26, 2010, 09:48:04 ÖS »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-prelude-orjinal-prelude/detay
şu arabayı bakabilrsin..en azından görebilirsin yakın sana...
paran varsa bunu tek geçerim
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-prelude-cok-ozel-honda-prelude/detay
hatasızdır bu araç

Lude

« Yanıtla #12 : Eylül 26, 2010, 09:51:49 ÖS »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-prelude-acil-ikinci-sahibinden-94-sonu-honda-prelude-orjinal/detay
bu aracı kendim gördüm ama otomatik..katlanır jdm aynalar vardır ..bakımı olan bir preludedir..Cüneyt bey yaptırır bakımını

Hur

« Yanıtla #13 : Eylül 26, 2010, 09:53:04 ÖS »
İlk ilandaki arabayı görmeye gidicem bu haftaiçi ama diğeri zorlar beni.. Bakalım mümkün olursa izmitten bir arkadaşı 41pf yi görmeye göndericem. Ondan sonra oturup karar verme aşamasına geçebiliriz :)

Lude

« Yanıtla #14 : Eylül 26, 2010, 10:03:58 ÖS »
kendin görmeden alma.olsa bile çok detaylı fotolar alsın ...iç dış motor bagaj içi he ryer

barprelude

« Yanıtla #15 : Eylül 27, 2010, 06:59:56 ÖÖ »
Ankara'daki Prelude'un ön far ve sinyal takımını eski sahibi keyfiyetten değiştirdi fakat ışığı çok dağıttığı konusunda şikayetçi idi. Hatta jantlarını da o boyattı ve maalesef rengi tutturamadılar....:)