Gönderen Konu: 91 accord su eksiltme  (Okunma sayısı 2698 defa)

yunus48

91 accord su eksiltme
« : Ağustos 21, 2016, 07:27:14 ÖS »
Merhaba arkadaşlar 91 oto. accord arıcıma silindir kapağı çatlak olduğu için cıkma kapak alıp komple motor yaptık jontaları orjinal honda aldık 2bin km yakın benzinde kullandım sıkıntı yoktu, lpg kullanmaya başladım bir depo lpg bitinceye kadar araçta yedek su deposundaki suda bitiyor dikkatimi çeken şu araç ile biraz gidip stop ettiğimde radyatör üst borusu ve yedeksu deposu içinden su sesi geliyor sanki su kaynatıyor gibi, kontağı açınca aracı çalıştırmadan fan çalışıyor fan durunca radyatör kapağını açıyorum ses kesiliyor kapağı açıp baktığımda suda kaynama yok, hararet göstergesi hep aynı yerinde sabit yağ da su suda yağ yok, çonta yanık değil kapak çatlak değil ise bunu neden yapar bir fikir verin lütfen başım dertte :(

vtec08

Ynt: 91 accord su eksiltme
« Yanıtla #1 : Ağustos 21, 2016, 07:37:45 ÖS »
Sistemdeki hava tam  alınmamış .mutlaka kalorifer sicak ve acik konumda hava aldirin birde soğutma sisteminde kelepçe ler iyi sıkılmamış ise sistem hava aliyordur.radyator kapaginida mutlaka orjinali ile yenileyin.lpg regulatoru de arizali contasi eskimis olabilir bu durumdada su eksilmesi normaldir.

yunus48

« Yanıtla #2 : Ağustos 21, 2016, 07:48:10 ÖS »
üstadım lpg 3-4 aylık oda kullanmadım zaten aracı aldım lpg taktırtım 2 ay kullandım tekleme başladı buji su verdi conta diye söktük kapak çatlat çıktı kopmle motor yaptım, benzinde kullanırken birşy yoktu yada bu kadar belli değildi şimdi 5 km yol geldim evin önünde durdum fan çalışmıyordu stop ettim öncen su kaynıyor gibi ses geliyor kaputu açtım ses üst boru ve yedek su kabından kontağı açtım fan çalıştı durunca radyatör kapağını açtım bir kaynama falan yok, anlamadığım aç çok ısınmış olsa araç stop etmiş olsam da fan açması lazım daha önce öyle oluyordu motor yapılmadan önce evin öünüe geliyordum araçtan indikten sonra fan çalışmaya başlıyordu şimdi öyle birşey olmuyor bir kere oldu o zamanda 90 km klima açık gelmiştim evin önünde stop ettim biraz sonra fan açtı soğuyunca durdu, 5 km gibi kısa mesafede su sesi kafamı karıştırıyor böyle giderse orjinal conta da gidecek araç motor dan bir verim alamadım :(

vtec08

« Yanıtla #3 : Ağustos 22, 2016, 05:48:50 ÖÖ »
Devirdaiminiz sorunlu yada radyator tikali.motor yeni yapildigina gore baska bisey olamaz harici bir kez daha sistemin havasini aldirin.o gelen ses sistem de bariz hava oldugunun gostergesi.fan munsuru ve radyator termostatida yenileyin mutlaka
« Son Düzenleme: Ağustos 22, 2016, 05:50:35 ÖÖ Gönderen: vtec08 »

yunus48

« Yanıtla #4 : Ağustos 22, 2016, 06:31:01 ÖÖ »
Devir daim degistı termostat değişti radyatör yada musurler var bir sorun yada lpg su bağlantısı nda var birşey

vtec08

« Yanıtla #5 : Ağustos 22, 2016, 07:39:25 ÖÖ »
radyatör ve müşürleri kontrol edip gerekiyorsa yenileyin soğutma hattındaki kelepçe boru bağlantıları özellikle lpg regülatör bağlantı kısımlarını kontrol edin ve sistemin havasını kalorifer sıcak ve açık konumda aldırın.Bunun haricinde bişey olamaz.Tek ihtimal kalıyor motor blok içerisinde tıkanıklık sebebiyle suyun motor içerisinde her noktaya ulaşmaması diyecem ama motoru sıfır yaptırdık dediğinize göre bu durumda ihtimal dışı diyorum.

yunus48

« Yanıtla #6 : Ağustos 22, 2016, 07:58:55 ÖÖ »
Motor komple indirip yaptık. Müsür desem araç çalışırken can devreye giriyor borular isiniyor sorun görünmüyor acaba lpg su baglantisi yanlış olabilir mi ? Biri termostat oradan çıkıyor biri si de enjeksiyon yanından bloktan çıkıyor regülatör su girişi

vtec08

« Yanıtla #7 : Ağustos 22, 2016, 09:01:52 ÖÖ »
Sonuçta bi sıkıntı var başka bir ustaya yada servise gidin.

yunus48

« Yanıtla #8 : Ağustos 22, 2016, 12:35:25 ÖS »
Öğle arası radyatör kapağını değiştirdim, akşam üzeri eve varınca belli olacak işe yarayıp yaramadığı, kalorifer de sııcak alıp aracı çalıştırdım iki defa fan açtı. İnşallah düzelir.