Gönderen Konu: 4G Bagaj Ve Kapı Kilit Mekanizma Temizliği...  (Okunma sayısı 5285 defa)

PreludeSSe

• Ziyaretçi
4G Bagaj Ve Kapı Kilit Mekanizma Temizliği...
« : Mart 08, 2006, 12:53:30 ÖÖ »
Bagajımın yeterince dağınık olduğu kanısına vardım ve yeni müzik tesisatınında geliceğini düşünerek artık güzel bi temizlik ve yerleştirme yapmamın gerektini düşündüm...Bagajın tüm döşemelerini söktüm ve hepsini teker teker eve çıkarıp Elektrikli Süpürgeyle süpürüp önce sabunlu bezle sonra da ıslak bezle sildim,gayet temizlendiler ve baya bi pislik çıktı...Ayrıca stepneyi söküp komple bagaj tabanını sildim orasıda baya bi temizlendi....

Bagaj 6 parça halinde çıkıyor...İlk olarak taban kısmı ve ondan ayrılan ufak parça çıkıyor(Ben stepneyi daralttığım için sağda ve solda bulunan 2 köpüğü çıkarmıştım...)Daha sonra arka koltukların arka kısmında kalan parçayı 2 adet tırnak tutuyo zaten çekince atıyo tırnaklar kendi kendine...Sonra sağ arka koltuğun arkasındaki ön kısma açılan kısmın etrafındaki lastik çıkıyor ama çıkarılmasada sorun yaratmıyor...Daha sonra stop lambalarının olduğu bölüm komple çıkıyor bu döşemenin çıkması için bagaj kilidinin kitlendiği yerdeki plastik parçayı çekip çıkarmanız lazım bu parçayıda 4 tane metal tırnak tutuyor...Daha sonra o döşeme çıkıyor zaten...Sağda ve solda kalan döşemeleri çıkarmak için her iki stop lambasına bakıp onların bağlı olduğu somunları sökmeniz ve bağlantı yerlerini çıkarmanız lazım...O bağlantılar çıktıktan sonra bu iki döşemeyide 2 adet plastik tırnak tutuyor yine çekip çıkarmanız yeticektir...Sağdaki döşemeyi sökmek için ayrıca krikoyu çıkarmanız lazım...İşte bütün bunları yaptıktan sonra bagajınız çırılçıplak kalıyor stepnenizi söküp temizliğe başlıyabilirsiniz... :)

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Mart 08, 2006, 01:29:07 ÖÖ »
İkinci temizlik konusu Kapı Kilit Mekanizmalarının temizliği...

İşe başlamadan önce elinize 1 yıldız tornavida ve 1 de ince uçlu düz tornavida alın...İlk başta hemen kapı açma kolunun orda bulunan yıldız vidayı söküyoruz,daha sonra parçayı komple çıkartıyoruz parçayı o vidadan başka 6 tane metal tırnak tutuyor...Çektiğimiz zaman parça çıkıyor fakat tamamen çıkarmak için kapı kolunu çekmek ve parçayı koldan ve kilit düğmesinden kurtarmak gerekiyor...daha sonra parçanın elektrik aksamının bağlı olduğu soketide çıkartıp parçayı elimize alıyoruz...

Çıkardığımız parçaya bağlı bulunan cam açma kapama modülünüde 4 adet yıldız vidasından kurtarıp söküyoruz...Daha sonra paneli tutan tırnaklarıda ince uçlu düz tornavidayla çıkartıyoruz ve temizleme işlemine geçiyoruz...Aynı işlemleri tersine tekrarlıyarak eski haline yaklaşık 3-4 dakikada getirebiliyoruz...

PreludeBB2

« Yanıtla #2 : Mart 08, 2006, 10:54:05 ÖÖ »
Bravo Selçuk ellerine sağlık. :-)  İşte sevdiğim tarz bakım çalışmaları, tepeden tırnağa temizlik. Show Car temizliğinde olmalı bu Preludeler. :-D  Yakışır onlara valla. Çalışmalarının devamını da bekliyoruz dostum. =D>

Daniel Gabriel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mart 08, 2006, 12:39:29 ÖS »
Selçuk pırıl pırıl olduğuna eminim..Ellerine sağlık..
Eğer Sonaxa girmek istersen koltuklar we konsol için yardımcı olabilirm..

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mart 08, 2006, 01:32:34 ÖS »
Koltukları yazın söküp temizlemeyi düşünüyorum tolga...Ozaman danışıcam sana... ;)

ALG

• THT
« Yanıtla #5 : Mart 08, 2006, 01:59:31 ÖS »
temiz iş..eline sağlık

aliosmancebel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mart 08, 2006, 02:24:28 ÖS »
koltuk temizliği için würth ü öneririm... temiz iş çıkartıyo...

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mart 08, 2006, 05:35:27 ÖS »
Aslında döşemelerinide yenilemek istiyorum ama bakalım hayırlısı....

aliosmancebel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mart 08, 2006, 06:29:45 ÖS »
en güzeli 2 renk felanmı yoksa tek renkmi

Lude

« Yanıtla #9 : Mart 08, 2006, 06:31:29 ÖS »
yine aLMIŞ VİDAYI ELİNE,VERMEYUİN DEMEDİM Mİ TORNAVİDAYI ŞUNA :D

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mart 08, 2006, 06:51:41 ÖS »
Alıntı yapılan: "aliosmancebel"
en güzeli 2 renk felanmı yoksa tek renkmi

Ben döşemelerimi seviyorum o yüzden aynısını yaptırıcam...

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mart 08, 2006, 06:52:48 ÖS »
Alıntı yapılan: "Lude"
yine aLMIŞ VİDAYI ELİNE,VERMEYUİN DEMEDİM Mİ TORNAVİDAYI ŞUNA :D

Aman abi sen eline almada vidayı yada o godomanlara vida verip yanıma yollamada naparsan yap ne dersen de kurbanın olıim.... :-D

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mart 08, 2006, 08:57:31 ÖS »
walla bende döşemeleri yıkatmayı düşündüm ama bi arkadaş sonax'ta yaptırmış koltuklar rezil olmuş bende vazgeçtim bu yüzden.temizlemek için kendi tarifi olan yada izmirde önerebilcegi bir yer olan varmı bu iş için?

PreludeBB2

« Yanıtla #13 : Mart 08, 2006, 09:44:39 ÖS »
Alıntı yapılan: "Maverick"
walla bende döşemeleri yıkatmayı düşündüm ama bi arkadaş sonax'ta yaptırmış koltuklar rezil olmuş bende vazgeçtim bu yüzden.temizlemek için kendi tarifi olan yada izmirde önerebilcegi bir yer olan varmı bu iş için?

Evet banada İzmirde detaylı koltuk ve iç temizleme yapan iyi bi yer lazım. Çok ta uçuk fiyatları olmamalı tabi.. :-)  Böyle bi yer bulamazsam bende kendim temizleyecem. :-)

Lude

« Yanıtla #14 : Mart 08, 2006, 10:59:49 ÖS »
cosla iyidir iyi :D

Lude

« Yanıtla #15 : Mart 08, 2006, 11:00:18 ÖS »
aslında bunu kimseye sölemek istemezdim :D

aliosmancebel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mart 09, 2006, 10:01:28 ÖÖ »
reklamını yapıp duruyorum ama süper ürünler würth dediğin gibi biri 3m biride sonax yaptırmış rezil olmuş resmen kabarmış kırpılcak koyun gibi olmuş  würtüde 150 civarına yapıyolar bildiğim kadarıyla..

PreludeSSe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Mart 13, 2006, 11:38:14 ÖS »
En iyisi kendin söküp temizliceksin...Bişey olsa bile sorumlusu sensin... :-D