Gönderen Konu: 2.4 Accord VSA ve motor ışığı aynı anda yanması.???  (Okunma sayısı 2283 defa)

oktay_ermis

2.4 Accord VSA ve motor ışığı aynı anda yanması.???
« : Kasım 02, 2014, 05:29:57 ÖS »
Hepinize merhabalar. Aracım 2004 nodel 2.4 accord km 171000. Dün aracımı kullandım hiçbirşey yoktu herşey  normaldi parka çektim. Bu akşam dışarı  çıkmak istedim arabanın kontağı açtım VSA lambası ikaz lambası ve motor arıza lambası 3 ü birlikte yanık kaldı. Önce bişey yok sandım kontağı kapatıp açtım düzelmedi. Biraz gideyim düzelir dedim aracı R Konumuna getirince vites geçişi sert oldu D ye aldım  yine sert oldu. Bende cesaret  edip yerinden oynatmadım. Netten biraz baktım  bulamadım. Biri kutup başını sökmüş,  yaptım yine olmadı. Durum sizce ne olabilir. Daha önce başına  gelen varmı. Aküm biraz zayıf bu nedenle olabilir mi....

oktay_ermis

Ynt:
« Yanıtla #1 : Kasım 02, 2014, 10:03:17 ÖS »
Arkadaşlar  kendi soruma kendim cevap buldum. Aslında çok büyük sıkıntı ama çözümü basit olabiliyor. Bilgisayara bağladım ve hata kodu olarak U0107 verdi. Bu kodun değişik versiyonları var yanlız açıklaması  şu boğaz kelebeğinin beyinle bağlantısı yok. Benin araçtaki sorunun çözümü torpidonun arkasındaki röleleri yer değiştirerek buldum. Bu benim kendi bulduğum bişey değil  yurt dışı bi siteden buldum. Çoğu arkadaşın başına gelebilecek ve bilinçsiz ustalarda yüksek fiyatlar ödenerek sonuca ulaşmaya çalışılabilir. Dikkat edin. Her araçta  çözüm aynı olmayabilir. Bu hatanın birkaç çözümü olduğunu öğrendim. Biri araç beyninde bulunan entegrenin bozulması. Boğaz kelebeğinin bozulmazı. Boğaz kelebeği ile vsa nın ortak harek ettiği bir motor var adı şuan aklıma gelmiyor birde onun bozulması. İlginçtirki bu durumda şanzımanınızda sağlıklı çalışmıyor vitese attığınızda tak diye geçiyor. İlk akla gelen şanzımanda sıkıntı olduğu ama değil. Umarım sizlere faydalı bir bilgi olmuştur. Başına gelen olursa ilk buna baksın. Birde hemen kalarüfer motorunun altındaki sokete bakabilirsiniz. O sokette oksitlenmiş veya temessızlık olmuş olabilir.

Saygılar

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #2 : Kasım 03, 2014, 06:54:08 ÖS »
Müthişşiniz. Dedektif gibi araştırıp bulmuşsunuz. Servise girseydiniz temiz 2-3 bin lira alırlardı. geçmiş olsun.

oktayoo

• Oktay
Ynt: 2.4 Accord VSA ve motor ışığı aynı anda yanması.???
« Yanıtla #3 : Kasım 03, 2014, 06:58:13 ÖS »
geçmiş olsun,paylaşım için teşekkürler.

oktay_ermis

Ynt: Ynt: Ynt:
« Yanıtla #4 : Kasım 04, 2014, 09:06:54 ÖS »
Müthişşiniz. Dedektif gibi araştırıp bulmuşsunuz. Servise girseydiniz temiz 2-3 bin lira alırlardı. geçmiş olsun.
Aynennn birkaç ustayı aradım bilmiyorlar. İyi masraf çıkaracaklardı...