Gönderen Konu: Prelude AEM V2....?  (Okunma sayısı 2846 defa)

barprelude

Prelude AEM V2....?
« : Kasım 13, 2009, 10:01:42 ÖS »
Arkadaşlar iyi akşamlar. H22 Prelude olan ve üzerinde AEM V2 cold air intake kullanan var mı aramızda, varsa kullanımı yağmur şartlarında uygun mu? Soruyorum çünkü bir arkadaşım İstanbul'da yağmurlu bir günde Civic VTI ile direkten döndü, şansı varmış ki motoru çok zarar görmedi.... Malum, yollarımız pek iyi olmadığından ille ki su birikintileri oluyor.... Bu konuda tavsiyeleriniz neler?

Lude

Ynt: Prelude AEM V2....?
« Yanıtla #1 : Kasım 19, 2009, 09:21:47 ÖS »
sanırım cia larda sorun yaşayanlar var nette okumuştum.tampon altı takılanlar., yağmurlu havada sorun yaşamışlar

barprelude

« Yanıtla #2 : Kasım 21, 2009, 11:03:24 ÖS »
Aem V2 cai in bir inlet valve'i var, acaba kullanan arkadaşlar var mı, gerçekten işe yarıyor mu?

Burak VTEC

« Yanıtla #3 : Kasım 24, 2009, 01:37:28 ÖS »
Su girişini engellemek için Aem v2 de bir sistem vardı sanırım sizin bahsettiğiniz inlet valve oluyor.Su birikintilerinde çokta işe yaramadığından bahsediyordu kullanan arkadaşlarım.Cai yi kışları kısa yazları uzun olarak kullanmak en sağlıklısı .Bendeki vtec2 de Simota aeroform var normalde kaput arasından hava alıyor fakat ben sağlıklı olması açısından aem bypass alıp taktım olurda gelirse suyu filtre etmesi için.Sizde böyle bir önlem alabilirsiniz kışları kısa kullanmanın dışında.Sesten ve performanstan birazcık vazgeçmek gerekiyor bazen malum motor arızalarındaki masraflar yüksek oluyor 1 2hp için değmez.

barprelude

« Yanıtla #4 : Kasım 29, 2009, 07:42:47 ÖS »
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim; acaba cai h22 lerde alt devir performansını ne derece etkiliyor bilginiz var mı?

Lude

« Yanıtla #5 : Kasım 30, 2009, 08:02:01 ÖS »
caiyiy preludeciler avsiye ediyor.aracım h22 olmadığı için hiç düşünmedim. sizdeki h22 mi?