Gönderen Konu: 2005 Honda Accord'u nasıl bilirsiniz? :) almayı düşünüyorum, önerileriniz?  (Okunma sayısı 28813 defa)

maryellen

Aracı ben de incelediğim ve takibe aldığım için plakasını 5664'ten sorgulattım; 3 adet hasarı görünüyor..
06.01.2013 Çarpma - Tutar yazmıyor
11.08.2010 Çarpma - 2.346,30 TL
31.10.2007 Çarpma - 799 TL
km ve muayene mesajı daha gelmedi, gelince onu da yazarım..

Sayısız Accord araştırma sonuçlarımdan sonra artık illallah etme durumuna geldim, hangi arabaya elimi atsam ya km'si geri çekilmiş çıktı ya da şanzıman problemli çıktı, azıcık düzgün durumdaki araçlara da 32.000 ve üstü isteniyor, akşam azıcık düzgün görünen en az 10 Accord sahibine araç mesaj yolladım, araçlarının durumunu ve yapabilecekleri en son fiyatı sordum, herkes aşağı yukarı 1.000 liralık indirim yapabileceğini söyledi, indirim yapılmış hali bile 31.000 TL'den aşağı Accord 2.0 veya 2.4 yok maalesef..

tunci

@maryellen, gerçekten faydalı bir iş çıkarmışsınız. Sizin benim diğer arkadaşların olduğu gibi eminim ilanlardaki tüm arabaları hallaç pamuğu gibi arayıp taradık. Arabası iyi durumda olan da 35 e kadar istiyor, bu accordlar da vtec ve ies gibi olacak ondan korkarım :)

Aklıma takılan şey, forumda bunca üyemiz ya alacak ya satacak ya da takasa girecek, herkes burda arabasını yazsa da kendi içimizde alışveriş yapsak diyecem ama bu defa site kurallarını suistimal olabilir.

maryellen

Valla bana uyar, moderatörlerce bi sakınca yoksa dediğini yapabiliriz, herkes dürüst ve samimice inine cinine kadar malını açıklasın, buradaki bir çok arkadaşta arabadan fazlasıyla anlıyor sonuçta, onların da fikir ve tavsiyeleriyle hangi aracın ne kadar edebileceği konusunda uygun rakamlar çıkar ortaya, bi nevi mahkeme kurulmuş gibi olur, benim 2003 Toyota Avensis 2.0 'im var ve arabama güveniyorum, benim kadar güvenen varsa gelsin buyursun müzakere edelim, araba arayan arkadaşlara yardım edelim, satan arkadaşlara yardım edelim fikir verelim, kimin neye ihtiyacı varsa birbirimize yardımcı olalım, sıkı bir mahalle arkadaşlığı samimiyetine çevirelim.. Honda Mahallesi  :D ben varım, bi başkası için bir aracın geçmişini sorgulayabilirim sorun değil, hevesli bir arkadaşıma fayda sağlayacaksa 4 liralık 5 liralık mesajın hesabını yapmam..

Mesela dün gece internetten mesaj yolladığım bir arkadaş bu sabah beni aradı, epey uzun konuştuk, ben arabanın geçmişinde hasar var mı, km'si orjinal mi, en son kaça olur falan diye sormuştum, o da değişen sadece bagaj kapağı var, km'si orjinal dedi, ben bu arabayı bi akrabamdan alacak karşılığı almıştım aldıktan sonra kontrol ettirdim hiçbişey çıkmadı dedi, taa Gürcistan'a bile gittim bu arabayla dedi, fiyatı 32.000 yazıyordu ama 30.000'e vercem arabayı çünkü bi araba buldum (bmv 530 d alcakmış) adam bana 2 gün süre verdi kaçırmak istemiyorum çok beğendim arabayı dedi, daha önceden 30.500 vermişlerdi ama vermemiştim dedi, ilan dün gece 32.000 liraydı bugün internetteki fiyatını 30.500'e düşürdü ama 30.000 liraya vercek arabayı sanırım, ben şahsen arabamı satmış paramı elime almış olsam gidip görecektim arabayı, kendi favorilerime eklediğim arabayı kendime saklamıyorum buradan ilan ediyorum, bu da ilk tavsiyem olsun mesela, başka arkadaşlar da fikirlerini belirtirlerse alacak olan kişilere faydası olur..
İlan da bu:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-bir-sureligine-fiyat-i-dusurdum-139254480/detay/

maryellen

Konuyu açan arkadaş madem 2005 model arıyor ona bir jest daha yapayım
İlan bu: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-prinss-lpg,li-honda-accord-bakimli-142172865/detay/

Bu benim ona yazdığım mesaj ve gelen cevap

Bu da aracın hasar kaydı sorgulaması

Km ve muayene ile ilgili mesaj daha gelmedi, bazen gelmeyebiliyor, gelirse onu da yazarım..

tunci

@maryellen, tam da demek istediklerimi dile getirmişsin. Eğer site yönetiminin müsadesi olursa çok faydalı olur. Benim de favorilerimde olan araçları paylaşmak istiyorum.
141032229
140976485
141194718
141891294
132119469

06FAT68

2,5 senedir accord kullanan biri olarak sizlere tavsiyem bilindik dışarda kurcalanmamış bakımlı araç alıcak olsam 35e kadar veririm ama 2.4 motorlu olanına.
şuanda 2.0 motor ile 2.4 motor vergileri aynıdır. ancak 2003-2005 arası 2.4 motorlusunu bulmak daha kolay olduğu gibi 2005 in ilk katılımına kadarda en dolu modelidir. özetlemek gerekirse

2003-2005 arası 2.4 motorlar en dolu olan versiyonudur. Deri ısıtmalı koltuğundan tutunda sunroof, optitron kadran, elektrikli koltuk ve bana göre en önemlisi VSA sistemi( anti patinaj-ani fren destek sistemi ve viraj savrulma sistemi-başka araçlardaki bilinen adı ESP) sadece bu modellerde mevcuttur.2005 ten sonra olan 2.4 motorlarda sağ yolcu koltuğuda elektriklidir.
2005 ten sonraki olan modellerinde 2,0 olan motorların büyük bir çoğunluğu Executive donanımı adı altında full dür.
2006 da makyaj gören bu araç ( makyajsızlarıda mevcuttur) en dolu modele ek olarak karartmalı dikiz aynası direksiyon tuş ışıklandırmaları, yol bilgisayarı ve otomatik kapanan dikiz aynaları eklenmiştir. ancak 2006-2007 de çok nadirde olsa duyduğum kadarıyla 17tane servis müdürleri için 2.4 makyajlı kasa getirtilmiştir. bunların 2003-2005 arası modelden farkları 17 jant ve 200hp 2.4 motorlu olmasıdır. Makyajlı kasa 2.4 lerin şanzumanları önceki 2.4lerden farklıdır.

2.4lerin 2.0 ile aynı vergiyi ödeme sebebine gelince kasko değer listesinden kaynaklanmakta olup ruhsat sahibi her vergi yılı diliminde aracın plakasının kayıtlı olduğu ildeki vergi dairesi şahsen veya postayla başvurması ile olur.
yakıt konusuna gelince 2.4ler ş.içinde 1 litre 2.0 lardan fazla yakar
uzun yolda 2.4 ler ile 2.0 lar ya aynı yakar yada önemsenmicek derecede 2.4ler daha az yakar.

alıp 1 sene içinde satma düşünceniz var ise çok buluşmamanızı tavsiye edebilirim. Ama başka bir siteden bir arkadaşımın 2.4 motoru 34bine 1 saat sahibinden de ilanda kaldı.
Bu araçlar birazda olsa kalburüstü tabir edilen insanların tercih ettiği araçlar olduklarında ve onlar bana göre aracı kendinin bir parçası olarak görmediklerinden sadece sür gitsin yapısındaki insanlardan alırsanız sorunlarla uğraşma riskiniz yüksek olabilir.

330bin kmde bir arkadaşım lpgnin yalnış bağlanmasından dolayı aracı hararet yaptı servis motor durumuna %3 gitmiş diyemem dedi. Karar sizin başka bir arkadaş 23bine 2.4 aldım diye sevinirken 13bin lira para harcadı. bunlar uç noktalarda olsa bütçe sizlerin. Ben kendi aracımın bütün bakımlarını trabzon yetkili honda servisinde yaptırıyorum en son c.tesi 10bin bakımı yaptırdım. servisteki ustayla teste çıktığımızda diğer bindiği 2.4lerden daha iyi gitttiğini söyledi. burda amacım reklam değil benide bilen bilir.
hertürlü sorunuza yardımcı olabilirim telefon numaramda 507 702 05 88 mustafa
BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA GÜZELDİR.

06FAT68

@maryellen
servisteki ustam 34ten aşağı verme dedi kendi aracım için telefon numaranı kaydedemediğim için özelden de değil burdan yazmak istedim.

06FAT68

2,5 senedir accord kullanan biri olarak sizlere tavsiyem bilindik dışarda kurcalanmamış bakımlı araç alıcak olsam 35e kadar veririm ama 2.4 motorlu olanına.
şuanda 2.0 motor ile 2.4 motor vergileri aynıdır. ancak 2003-2005 arası 2.4 motorlusunu bulmak daha kolay olduğu gibi 2005 in ilk katılımına kadarda en dolu modelidir. özetlemek gerekirse

2003-2005 arası 2.4 motorlar en dolu olan versiyonudur. Deri ısıtmalı koltuğundan tutunda sunroof, optitron kadran, elektrikli koltuk ve bana göre en önemlisi VSA sistemi( anti patinaj-ani fren destek sistemi ve viraj savrulma sistemi-başka araçlardaki bilinen adı ESP) sadece bu modellerde mevcuttur.2005 ten sonra olan 2.4 motorlarda sağ yolcu koltuğuda elektriklidir.
2005 ten sonraki olan modellerinde 2,0 olan motorların büyük bir çoğunluğu Executive donanımı adı altında full dür.
2006 da makyaj gören bu araç ( makyajsızlarıda mevcuttur) en dolu modele ek olarak karartmalı dikiz aynası direksiyon tuş ışıklandırmaları, yol bilgisayarı ve otomatik kapanan dikiz aynaları eklenmiştir. ancak 2006-2007 de çok nadirde olsa duyduğum kadarıyla 17tane servis müdürleri için 2.4 makyajlı kasa getirtilmiştir. bunların 2003-2005 arası modelden farkları 17 jant ve 200hp 2.4 motorlu olmasıdır. Makyajlı kasa 2.4 lerin şanzumanları önceki 2.4lerden farklıdır.

2.4lerin 2.0 ile aynı vergiyi ödeme sebebine gelince kasko değer listesinden kaynaklanmakta olup ruhsat sahibi her vergi yılı diliminde aracın plakasının kayıtlı olduğu ildeki vergi dairesi şahsen veya postayla başvurması ile olur.
yakıt konusuna gelince 2.4ler ş.içinde 1 litre 2.0 lardan fazla yakar
uzun yolda 2.4 ler ile 2.0 lar ya aynı yakar yada önemsenmicek derecede 2.4ler daha az yakar.

alıp 1 sene içinde satma düşünceniz var ise çok buluşmamanızı tavsiye edebilirim. Ama başka bir siteden bir arkadaşımın 2.4 motoru 34bine 1 saat sahibinden de ilanda kaldı.
Bu araçlar birazda olsa kalburüstü tabir edilen insanların tercih ettiği araçlar olduklarında ve onlar bana göre aracı kendinin bir parçası olarak görmediklerinden sadece sür gitsin yapısındaki insanlardan alırsanız sorunlarla uğraşma riskiniz yüksek olabilir.

330bin kmde bir arkadaşım lpgnin yalnış bağlanmasından dolayı aracı hararet yaptı servis motor durumuna %3 gitmiş diyemem dedi. Karar sizin başka bir arkadaş 23bine 2.4 aldım diye sevinirken 13bin lira para harcadı. bunlar uç noktalarda olsa bütçe sizlerin. Ben kendi aracımın bütün bakımlarını trabzon yetkili honda servisinde yaptırıyorum en son c.tesi 10bin bakımı yaptırdım. servisteki ustayla teste çıktığımızda diğer bindiği 2.4lerden daha iyi gitttiğini söyledi. burda amacım reklam değil benide bilen bilir.
hertürlü sorunuza yardımcı olabilirim telefon numaramda 507 702 05 88 mustafa
BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA GÜZELDİR.
düzeltiyorum 14bin harcadı

maryellen

@maryellen
servisteki ustam 34ten aşağı verme dedi kendi aracım için telefon numaranı kaydedemediğim için özelden de değil burdan yazmak istedim.

Dostum seninle uzun uzun konuştuk anlattık, ben senin söylediklerine tabi ki inanıyorum, sen de benim gibi araba konusunda titizsin belli, 0 535 626 56 02 numaram bu, sadece alışveriş için değil ne konuda yardımım dokunacaksa istediğin zaman arayabilirsin..

Arkadaşlar şimdi genel olarak şunu demek istiyorum;
Herkes kendi malı için araştırır, soruşturur, birilerine gösterir, piyasayı inceler, bazen duygusallığını katar ve sonra da üzerine biraz da pazarlık payı koyaraktan bir fiyat belirler, ama satıcının belirlediği fiyat konusundaki belirleyici araştırma ve soruşturma kriterleri alıcının gözündeki etkilerini olumlu yönde arttırabilecek güvenilirlikte olsa da her alıcının en nihayetinde kendi kriter ve şartlarıyla beraber alırken-kullanırken-satarken durumları da etkilidir..
Alıcılar çok çeşitli olduğu gibi satıcılar da çok çeşitlidir.. Mesela son 2 gündür birçok kişiyle görüştüm, bir çok kişinin aracını hasar sorgulaması yaptım, ama herkesin fiyatlama kriteri ayrı..
Birkaç örnek vereyim; siz olsanız hangisine ne fiyat verirdiniz buyrun bakalım..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2.4-full-degerini-bilecek-olana-hayirli-olsun-142940130/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-hatasizz-orjinal-gozler-uzerinizde-olacak-142936770/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-servis-bakimli-accord-2.4-executive-k24a3-motor-142356817/detay/

06FAT68

1. ilanı nah satar kaba tabirle
2. ilanı ben kurcalanmış altındaki boyanın üstüne neden beyaz kaplama yapılmış araç düşünmezdim. Bende kendi aracımı bazen beyaz kaplatmayı düşünüyorum ancak yaptırcak olsam noter huzurunda aracın boyalı değişen düzeltilen yerleri varsa kaplama öncesi bunları noterde onaylatarak yaptırmak isterim.
3.ilan güzel bence ama lpgli olmayışı ve arkada ki o kanat bana göre biraz uçuk kaçmış. Birde satıcı aracı manuel diye yazmasıda aracını ne kadar tanıdığının işareti :)

Bence accord'a body kit falan yakışmıyor orjinal hali ile daha bi heybetli araç. Ki orjinal hali ağırabi havasında.
Ama alacaklara tavsiyem içi bej döşeme olsun daha bir aydınlık daha bir ferah oluyor
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2013, 02:44:13 ÖS Gönderen: 06FAT68 »

tunci

1. ilan zaten çok abartılı, 2. ve 3. ilanlardaki arabaların iç döşemesi bej değil. Kendi kriterlerime göre bej döşemeli, füme ya da siyah olması şart, önce bu kriterler olucak ondan sonra fiyatına bakıcam. Tabi cr-v ile takas edebilecek olursa ballı lokma benim için :)

@06FAT68, çok güzel anlatmışsınız hem accordu tanımak açısından hem de alışveriş konusunda. Bilinçli ve objektif olanlar zaten ben arabamı şu paraya aldım şu kadar harcadım zarar etmeden satayım demez. Hondayı bilen bilir tabiri de tuhaf geliyo bana, eğer işin içinden çıkamayacak olursam bayiye takasa verir gibi ya da galeriye satar gibi fiyatını öğrenip ona göre piyasa değeri belirlemek mantıklı geliyo. Ama şu da var galeride ya da bayide jantın, lastiğin, ses tesisatının fiyata etkisi olmuyo, bir de bakımlı araba olursa fiyatı ona göre belirlemek lazım. Aldıktan sonra 2-3 bin liralar harcamak olmaz.

06FAT68

2.4 accordlar hastalık aracıdır birazda en sevdiğim yanı passata audiye biniyorum diye böbürlenen kendi arabalarından sizin arabanızını küçümseyen sol şeridi 100le kendine ait sanan ukalaların haddini veren bir araç. Elin oğlu gidiyor 80-200bin arabaya veriyor sen gidiyorsun 25-35bin araçla onları tokatlıyorsun bu zevk paha biçilmez bir zevk
Şunu söylemeyi unutmuşum bazen turbo dizel araçları aradığım oluyor accordumla özellikle uzun yolda ki şöyle anlatayım turbo araçlar rampada torkunda etkisiyle çekişten düşmezken accordla vites küçültüp aynı hızda kalmaya çalışıyorsunuz. Ama derseniz ki ben o turboları öttürürüm 5bin 6bin rmp de önünde rampada yürüyecek araç sayısı çok fazla değildir.

06FAT68

Kronik sorunlarına gelince bu araçların
* 2.4 motorlar tabi kullanıma da bağlı olarak 200binlerede doğru şanzuman arızası yapma ihtimali yükseliyor bununda orjinal şanzuman yağı kullanılmaması veya değiştirilmemesi en büyük etken. Çözümü yetkili honda servisinde 6bin lira dışarda ustada balata takımı( otomatiklerde de balata var) yağı filitresi max 2500 lira tutar ama genelde 2bin civarıdır)
2.0 larda motor beygir ikilisi birbirine tam oturduğundan şanzuman sorunu fazla görülmüyormuş (Honda ustası söyledi)

* Direksiyon hidrolik hortumu ve pompası sorun çıkarabiliyor. Pompa pahalı ama hortum max 300lirayı geçmez.
* Sağ ön kapı merkezi kilit motoru arıza verebilir. Onunda çözümü (aktüatör) diye geçer parçanın adı ya 50liraya yaptırırsınız yada orjinale 250-300liraya bayılırsınız. (Hem 2.0 motor hemde 2.4 motor)
* CD changer her cd yi okumaz yada kitlenir kalır ücret 250 lira yada usb çalar alırsınız 150lira
* lpgli araçlara 20binde bir subab ayarı ister. (ama motor soğukken 3bin devri geçmezseniz subab ayar dengeleri değişmez)
* 40binde bir balata takımı değişebilirsiniz.
* Sert kalkışlara ve kullanıma bağlı olarak 200binlere doğru motor kulaklarında sorunlar yaşayabilirsiniz.
* 140-180 bin aralığında marş motoru bir anda kömürlerden dolayı kesebilir ve asla aracı çalıştıramadığınız gibi bittiğinin de önceden sinyallerini vermez. kömürleri değişmeli max 350 lira
* 100-120bin km iridyum bujilerin ömrü vardır. (takımı dışarda 140-180 lira serviste 240-260) liradır.

Bunların haricinde kaporta aksamında bir zarar yok/vermemiş iseniz motor yönünden parçaları aman aman pahalı değildir.

Bana göre en büyük sıkıntısı gösterişli bir araca bindiğiniz için küçük yerde yaşayanlara sıkıntı olabiliyor.  
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2013, 03:49:43 ÖS Gönderen: 06FAT68 »

tunci

"Bana göre en büyük sıkıntısı gösterişli bir araca bindiğiniz için küçük yerde yaşayanlara sıkıntı olabiliyor.  " bu sık karşılaşılan bi durum sanırım. Yıkamacıda, benzinlikte, otoparklarda sıkıntı oluyor.
En önemlisi şanzuman gibi görünüyo.

06FAT68

Bu anlattıklarımı herkes yaşayacak diye bir iddiam yok ama genel sorunları bu araçların budur.

06FAT68

"Bana göre en büyük sıkıntısı gösterişli bir araca bindiğiniz için küçük yerde yaşayanlara sıkıntı olabiliyor.  " bu sık karşılaşılan bi durum sanırım. Yıkamacıda, benzinlikte, otoparklarda sıkıntı oluyor.
En önemlisi şanzuman gibi görünüyo.
şanzuman da şans işi aldığınız kişinin elinde bir şey. Atıyorum adam art niyetli ve şanzumanı arızalı satmak isterse içine talaşı basar vites geçişlerinde falan hiç bir sorun yok muş gibi gelir ama Bin kmye kalmaz şanzumanı dağıtır.
Yabancı forum sitelerinde 250bine kadar yağ filitre (şanzumandan kastım) değiştirmeyipte sorun yaşamayanlar da var. Ama ben 40bin km 2 sefer yağ değiştirdim sorun yaşadım. :) sorunun kaynağıda benden kaynaklı olduğunu düşünüyorum

tunci

Accord alınca civic gibi çok hızlı satılmayacağını, binicisinin daha az olduğunu göz önüne almak lazım. Hevesimi alayım sonra satarım araçlardan değil sanırım.

tunci

Şanzuman yağını çubuktan kontrol ettiğinde yağın durumu hem renk hem kıvam olarak gayet iyi görünebiliyo, motor yağ çubuğunu gibi motorun dibine kadar batırıp yağ hakkında fikir edinebiliyoz, doğru mudur?

YıGıtBerK

Arkadaşlar ilan yayından kalkmış, sahibine ulaşamıyorum fakat araştırmalarımda şöyle bir şeyle karşılaştım,sizinde bilginiz olsun.
Araç muayene sonuçları;
25.12.2009-62.301 km
25.12.2012-91.000 km
Araç 2005 model
ilk muayenesi 2008 veya 2009 başı olması gerekir yaklaşık?aracın trafıge çıkış tarıhını bılmıyorum, 2006 sonu çıkışlıysa olabilir, bu ne derece mümükün?
2.muayenesi 25.12.2011 de yapılması gerekir, yaklaşık 1 yıl da ordan gecikmiş???

Aracın son muayenesinin üzerinden 11 ay geçmiş yaklaşık ve araç 132.000 km de?
11 ayda 41.000 km ?

cobra34

Arkadaş güzel özetlemiş 2.4 leri.farklı bir araç değişik bir havası var.performansı mükemmel yakıt makul işçiliği kolay konforu orta bir araç.
Direksiyon hortumu çok arıza yapıyor yan sanayisi 300-400 arası orjinali 750 tl.gaz kelebeğide aynı şekilde,arıza yapması sonucu temizliği kalibrasyonu hiç bi şekilde düzen tutmuyor sıfırı 3000 tl.şanzıman arkadaşında bahsettiği gibi biraz şans.orj yağ kullanılması şart atf z1 yeni adı atf dw1.

honda2002

Kenara koseye 3000 tl butce ayirin olasi problemlere karsi
8-9 yasinda 200bin km yi asmis bir aracta ariza cikmasi dogal.

Bakimlari tam, olan problemleri de zaman icinde cozulmus arac bulmak biraz samanlik igne meselesi
Olan da cok para istiyor ama onun da garantisi yok :)
En iyi gorunen, saticisi galeri olmayan mumkun oldugunca yetkili servise gitmis bir araci pazarlikla iyi bit fiyata almaya calismak

Halen bulamadiysaniz da sabirla beklemek :)

06FAT68

Arkadaş güzel özetlemiş 2.4 leri.farklı bir araç değişik bir havası var.performansı mükemmel yakıt makul işçiliği kolay konforu orta bir araç.
Direksiyon hortumu çok arıza yapıyor yan sanayisi 300-400 arası orjinali 750 tl.gaz kelebeğide aynı şekilde,arıza yapması sonucu temizliği kalibrasyonu hiç bi şekilde düzen tutmuyor sıfırı 3000 tl.şanzıman arkadaşında bahsettiği gibi biraz şans.orj yağ kullanılması şart atf z1 yeni adı atf dw1.
gaz kelebeği sorununu ilk defa sizden duydum çok garip geldi arkadaşlar bu araçtan düşünenler alırken kazanır o yüzden yüksek fiyatta olsa araç cidden bakımlıysa 35 e kadar ben veririm. Atıyorum 26-27-28 alıp uğraşmaktansa 32-33-34 verip yetkili honda servisi bakımlısı ise neden olmasın accordu olup ta kaç tane vtec selenodini gaz kelebeğini temizlettiren var servisteki ustalar bile benim aracın LPG de bile bindikleri diğer 2.4 lerden daha iyi gittiğini söylüyorlar nedeni araç onlardan başka ellerde kurcalanmadı

tunci

Günaydınlar, arabayı kontrol ederken şanzumanın durumunu test edebilmenin yolu var mıdır?

cobra34

Bizim accordlarda genellikle vuruntulu vites geçişi,vites atışlarında süre uzaması,mzelliklede yüksek vites düşük devirde titreme oluyor.

tunci

Anladım, arabayı denerken önce alt devirlere bakıp sonra yüksek devirde kullanmalı, çevre yoluna çıkmak lazım.