Gönderen Konu: 2004 Accord la ilgili bir kac soru  (Okunma sayısı 5351 defa)

honda2002

2004 Accord la ilgili bir kac soru
« : Kasım 07, 2011, 08:30:08 ÖS »
Aracima yeni yeni alisiyorum
Bir iki konuyla ilgili kullanici yardimina ihtiyacim var.

1- Orta kol dayama kolcaginin uc kisminda 2 tane acma tutamagi var. Ancak 1 tanesi genis (derin) bolmeyi kolayca acmasina ragmen digeri ince olan ust kismi cok zor aciyor. Yani kolcak kapagini kaldirirken ust kisim kolcaga yapisip kaliyor. Elimle garc gurc ederek aciliyor. Kolay acilmasini saglamak icin pas cozucu veya yaglamak mi gerekir ? Orijinalinin bu sekilde oldugunu sanmiyorum.

2- Sofor tarafindaki cam kilit dugmesi sofor tarafindaki cami da kilitliyor. Normal midir ?

3- Orta konsoldaki bilgi ekrani uzerindeki dijital saati nasil ayarlayacagimi bir turlu bulamadim. Nasil yapiliyor ?

4- Orta kisimdaki 4 lu flasor dugmesi acikken uzerinde hic bir isik yanmiyor. 4 luler yaniyor ancak dugmenin kendisi yanip sonmuyor. Gece 4 luyu acmak ve kapatmak icin el yordamiyla yerini bulmaya calusiyorum. İcinde ampul (led) var da bozulmus mudur ? Yoksa icinde ampul (led) zaten yok mudur ve kullanim sekli bu sekilde midir ?

5- arka tamponda park sensoru yok. Kablosu arka tampona kadar cekilmis midir? Yoksa komple sistemi alip kablolari on kisma kadar uzatilmasi mi gerekecektir. Bu konuda aractan anlayan ehil usta mi bulmak gerekir? Orijinalligini korumak icin yetkili servise gitmeliyim ? ( onceki aracimda sonradan takilan alarm sistemi problemliydi. Bunda da ayni sikintiyi yasamak istemiyorum sadece)

Simdilik bu kadar :)

Tesekkurler yanitlar icin simdiden :)

accord55

Ynt: 2004 Accord la ilgili bir kac soru
« Yanıtla #1 : Kasım 08, 2011, 07:20:37 ÖÖ »
Accordun kusurlarını yakalamışsınız, direksiyon üzerindeki butonlarda ışıkszızdır yani geceleyin göremezsiniz. bende maddeler halinde cevap vermeye çalışayım;

1. Normalde gıcırtı yapmaması lazım, bencede bir yağlatın veya başka bir formül uygulayın.
2.Şöfor tarafındfaki camı kilitlememesi lazım, ben öyle hatırlıyorum.
3.bilgi ekranını ben hiç çözemedim, hep serviste ayarlatıyordum.
4.flaşörün ışığı yanması lazım, onda bir problem var.
5.benim aldığımda da park sensörü yoktu ben taktırmıştım, ben kutusunda alıp servise taktırmıştım, 20 tl bir ücret vermiştim galiba.

hondaciwic

« Yanıtla #2 : Kasım 08, 2011, 05:46:32 ÖS »
Accordun kusurlarını yakalamışsınız, direksiyon üzerindeki butonlarda ışıkszızdır yani geceleyin göremezsiniz. bende maddeler halinde cevap vermeye çalışayım;

1. Normalde gıcırtı yapmaması lazım, bencede bir yağlatın veya başka bir formül uygulayın.
2.Şöfor tarafındfaki camı kilitlememesi lazım, ben öyle hatırlıyorum.
3.bilgi ekranını ben hiç çözemedim, hep serviste ayarlatıyordum.
4.flaşörün ışığı yanması lazım, onda bir problem var.
5.benim aldığımda da park sensörü yoktu ben taktırmıştım, ben kutusunda alıp servise taktırmıştım, 20 tl bir ücret vermiştim galiba.
+5500

GÖKHAN066

« Yanıtla #3 : Kasım 08, 2011, 07:30:45 ÖS »
1-uç kısımdaki yerler sadece daha kolay tutup açmak için derin olan bölümü üst kısım için kollugun uç kısmından tutarak açarsanız daha kolay olur diye düşünüyorum..
2-cam kilidini şuan tam hatırlayamadım pek kullanmadıgım bi özellik olduğu için ama sadce arkaları kilitliyo diye hatırlıyorum çok önemliyse sizin için daha sonra bakarım..
3-saati teyp konsolundaki nota ve hoparlör işareti olan bi düğme var ona basılı tutarak saati aktif hale getirip ayarlayabilirsiniz..
4-4 lü flaşör düğmesinin içinde herhangi bir ışık felan yok biraz saçma ama koymamışlar
5-aracımda park sensörü var ama tesisatı hakkında bi fikrim yok  <nohapy

honda2002

« Yanıtla #4 : Kasım 09, 2011, 07:51:10 ÖÖ »
Herkese tesekkurler

1- tekrar deneyecegim
2- cam kilidinde biraz yanilmisim :)  Tekrar baktim. Cam kiliti tus basili oldugunda sofor cami aciliyor ve diger kalan 3 cam acilmiyor. Ancak benim kendi tarafimdaki tuslardan da diger 3 cam acilmiyor. :(  Yani mantiki olarak digerleri camini acamasa bile benim onlarin camina mudahale sansim olmaliydi. Sizinkilerde sanirim bu sekilde.
3- deneyecegim.
4-  bence de sacma. Acil durumlarda 4lu flasor dugmesini ariyorsun, bulamiyorsun. Bence guvenlik konusunda biraz zayif bu japonlar :(
Ayni sekilde camlar bugu yapinca yan aynalari goremiyorum, sikinti oluyor. Bazi araclarda kapi tarafinda yan camin on kismi na kisma denk gelen kisminda havalandirma var ve yan cama sicak hava ufleyip aynaya denk gelen kisimlarin bugusunu cozuyor. Sorun kalmiyor. Siz bu konuyu nasil cozuyorsunuz ?

4- Yetkili servisten fiyat alacagim. Abarti bir fiyat olmadigi taktirde onlara taktiracagim herhalde.

5- hiza duyarli olarak arac tum kapilari kilitlese cok iyi olurdu. Malum coluk cocuk. Her seferinde manuel yapmak zorunda kaliyorum.

6- direksiyon derisi yavas yavas soyuluyor. Su an icin en acil problemim bu. Acil onlem almam lazim. Sizin basiniza geldi mi? Nasil onlem aldiniz ? Yoksa kendi haline mi biraktiniz :)

7- araca henuz lpg taktirmadim.
200 tl lik 95 oktan benzinle 574 km yaptim.
Aracta 3 kisi vardi.
Km de 34 krs yakti, 100km de 8,18 lt yapiyor.
574 km nin yaklasik 80km si dur kalk sehir ici yogun trafik ortami oldugunu dusunursek bence iyi bir rakam.
Kalan kisimda ise 80-120km hizla sehirlerarasi yolda dikkat ederek kullandim.
Lpg olsaydi herhalde tuketim km de 20 krs civari olurdu.

GÖKHAN066

« Yanıtla #5 : Kasım 09, 2011, 08:05:10 ÖÖ »
yan cam buglanmasını şöför tarafındaki gögüsteki peteği cama denk gelecek şekilde ayarlıyorum hiç bi sorun olmuyo gayet net bi görüş saglıyo..
ayrıca hıza duyarlı kilit demişsiniz tamam bi yönden çocuklar açısından güvenli olabilir ama Allah korusun bi kaza durumunda yada buna benzer bi durumda dısarıdaki vatandasların araç içindekiler çıkarabilmesi için kapı kilitlerinin açık olmasıda önemli bence gerekli zamanlarda kendiniz manuel olarak kilitlerseniz daha mantıklı olur...
Direksiyonumda herhangi bi soyulma felan yok sadece kumanda fonksiyonlarının oldugu gri kısım biraz buruşur gibi oldu iyice kötü oldugu zaman folyoyla tekrar kaplarım die düşünüyorum
lpg konusunda karar sizin eger aracı pek kullanmıyorsanız benzinde kalsın çünkü 34 krs gayet normal bence benim aracım lpgli şehir içi sakin kullanımda 25 krş den aşagı yakmıyo aracınızı şehir içinde sık kullanıyosanız tahminimce 45 krs civarı yakıyodur ozaman lpg düşünün derim...

06FAT68

« Yanıtla #6 : Kasım 09, 2011, 08:12:15 ÖÖ »
park sensörü kablosu yok kendi kablolarını stepnenin kısmına denk gelen plastik kapak var aracınaltında onu söküp stepne kısmında bulunan kablo delikleri için bırakılmış kısımdan kabloları geçirebileceğiniz yer var ordan bagaj havuzuna kabloları toplayıp beynini montaj edip geri kalan ses uyarı kısmında arka koltuğun oraya biyere montaja bırakıcaksınz eğerki görüntülü alırsanız bence aracın orjinalliğini bozar göğsün oraya biyere koyacaksınız sırıtır diye düşünüyorum ki ben öyle düşündüğümden dolayı sadece bi bi sesli aldım kendim montaj yaptım çokta hoşuma gitti.

saat ayar düğmesi cd çalar üzerindeki sistem kapalıyken nota işaretine baslılı tutarak sonra cd çalr üzerindeki 4 -5 butonlarıyla ayarlayabilrisniz.

buğu konusunda ön cam rezistansı açtığınızda anında seyir camının ve yan camların buğusunun gittiğini görürsünüz

4lü tuşu benimde yanmıyor ama aracın konforu bana onun ışığının yanıp yanmadığını hatırlatmıyor bile araca alışınca bulmak sorun olmuyor

izindeyim elimin altında net yok ara ara takılıyorum başka yardım isteyedceğiniz bi konu olursa çekinmeden arayabilrisiniz

honda2002

« Yanıtla #7 : Kasım 09, 2011, 09:30:06 ÖÖ »
park sensörü kablosu yok kendi kablolarını stepnenin kısmına denk gelen plastik kapak var aracınaltında onu söküp stepne kısmında bulunan kablo delikleri için bırakılmış kısımdan kabloları geçirebileceğiniz yer var ordan bagajs havuzuna kabloları toplayıp beynini montaj edip geri kalan ses uyarı kısmında arka koltuğun oraya biyere montaja bırakıcaksınz eğerki görüntülü alırsanız bence aracın orjinalliğini bozar göğsün oraya biyere koyacaksınız sırıtır diye düşünüyorum ki ben öyle düşündüğümden dolayı sadece bi bi sesli aldım kendim montaj yaptım çokta hoşuma gitti.

saat ayar düğmesi cd çalar üzerindeki sistem kapalıyken nota işaretine baslılı tutarak sonra cd çalr üzerindeki 4 -5 butonlarıyla ayarlayabilrisniz.

buğu konusunda ön cam rezistansı açtığınızda anında seyir camının ve yan camların buğusunun gittiğini görürsünüz

4lü tuşu benimde yanmıyor ama aracın konforu bana onun ışığının yanıp yanmadığını hatırlatmıyor bile araca alışınca bulmak sorun olmuyor

izindeyim elimin altında net yok ara ara takılıyorum başka yardım isteyedceğiniz bi konu olursa çekinmeden arayabilrisiniz

Tesekkurler
Goruntulu almayi dusunmuyorum.
Sadece sesli olsun ve mesafeyi cm olarak soylesin. ( bir arkadasimda var sag sol orta ve cm olarak uzakligi veriyor. Cok hosuma gitmisti.)
Park sensor kitini alayim montaj konusu da yardim alabilirim

Araci yeni yeni taniyorum. Aklima takilan konularda yardimlarinizi isteyecegim

Herkes Tesekkurler

Bu arada 06 Ankara plakayla dolasiyorum İstanbulda. 34 plakali civic mle aldigimdan daha cok selektor aliyorum. İnsanlar daha sabirsiz gibi. Siz de yasiyor musunuz ayni durumu ? İstanbullular yanlis anlamasin bir istanbullu olarak soyluyorum bunlari :). Belki de psikolojik, bilemiyorum.

hondaciwic

« Yanıtla #8 : Kasım 09, 2011, 09:45:21 ÖÖ »
2. Cıty ve cıvıclerde ole deıl

honda2002

« Yanıtla #9 : Kasım 09, 2011, 06:13:06 ÖS »
Deri direksiyon ufaktan ufaktan soyuluyor
Bu konuda onerisi olan var mi ?
Yoksa cozumsuz bir vaka midir ?

honda2002

« Yanıtla #10 : Kasım 10, 2011, 08:25:37 ÖS »

Yukaridaki soruya ilaveten;

1- Aracin benzin gostergesi tarafinda en alt kisimda kirmizi bir led yanip sonuyor. Araci disardan kilitledikten sonra yanip sonuyor. Bu led alarmla mi ilgili ?
Araci disaridan salliyorum vs alarm aktif olmuyor. Alarm ise hangi durumlarda calisiyor ? Kapiya disaridan mudahale edilip acilinca veya cam kirilip kapi mandaldan acilinca mi?

2- Aracin kullanim kitapcigi pdf vs formatinda varsa gonderirseniz cok ama cok sevinirim :)
bir arkadasimiz atti ancak dosya bozuk oldugundan acilamadi.

3- Motor sogukken ilk calistirmada motor ince tiz bir ses cikartiyor. Aracta henuz lpg yok. Gaz verdikce tiz ses artiyor. Sizde de ayni mi? Civic'ime bor power koyduktan sonra da -o kadar tiz olmasa da- benzer ses cikarmisti. Honda ustasi Seref bey kontrol esnasinda bir yorum yapmamisti.

4- lastik havasi sanirim 32-38 psi arasi bir deger. Cok yuksek hiz tercih eden biri degilim. Zorunlu olmadikca son hiza ulasmam. Bu baglamda 35-36 psi uygun bir deger olabilir mi? Tecrubeleriniz benim icin onemli :)

5- Bu arada aracla ilgili (2.4 otomatik) elinizde ne kadar veri varsa (bilinenlere ilave teknik veriler vs) atarsaniz cok sevinirim. Bu konu bende biraz hastalik.

Simdiden tesekkurler

emrecebecioglu@gmail.com

honda2002

« Yanıtla #11 : Kasım 11, 2011, 07:56:37 ÖS »

1- Aracin benzin gostergesi tarafinda en alt kisimda kirmizi bir led yanip sonuyor. Araci disardan kilitledikten sonra yanip sonuyor. Bu led alarmla mi ilgili ?
Araci disaridan salliyorum vs alarm aktif olmuyor. Alarm ise hangi durumlarda calisiyor ? Kapiya disaridan mudahale edilip acilinca veya cam kirilip kapi mandaldan acilinca mi?

2- Aracin kullanim kitapcigi pdf vs formatinda varsa gonderirseniz cok ama cok sevinirim :)

3- Motor sogukken ilk calistirmada motor ince tiz bir ses cikartiyor. Aracta henuz lpg yok. Gaz verdikce tiz ses artiyor. Sizde de ayni mi? Civic'ime bor power koyduktan sonra da -o kadar tiz olmasa da- benzer ses cikarmisti. Honda ustasi Seref bey kontrol esnasinda bir yorum yapmamisti.

4- lastik havasi sanirim 32-38 psi arasi bir deger. Cok yuksek hiz tercih eden biri degilim. Zorunlu olmadikca son hiza ulasmam. Bu baglamda 35-36 psi uygun bir deger olabilir mi? Tecrubeleriniz benim icin onemli :)

5- Bu arada aracla ilgili (2.4 otomatik) elinizde ne kadar veri varsa (bilinenlere ilave teknik veriler vs) atarsaniz cok sevinirim. Bu konu bende biraz hastalik.

Simdiden tesekkurler

emrecebecioglu@gmail.com

Yardimlarinizi bekliyorum :)

tardif

« Yanıtla #12 : Kasım 20, 2011, 09:29:04 ÖÖ »

Simdiden tesekkurler

emrecebecioglu@gmail.com

Yardimlarinizi bekliyorum :)
1.aynen dediğiniz gibi kapı açılınca korna çalması şeklinde olan alarm var dışardan vurma sallama ile aktif olmuyor
2.mailinizi verirseniz pdfini atabilirim
3.bende böyle birşey yok ustaya yada bilene sormak lazım
4.lastik basınç değerleri sürücü tarfındaki marşpiyelde yazıyor yük durumuna göre değişmekle birlikte 32psi olması lazım
5.Bazı teknik verileri bir mesajımda paylaşmıştım bizim motorlar k24 a3 koduna sahip pek modifiye chipe uygun değil hondata chiplemeyi önermiyor. çünkü 2.4 motorların hepsi aynı değil TR deki versiyon 190 hp ye göre iç parçaları ayarlanmış

honda2002

« Yanıtla #13 : Kasım 20, 2011, 01:20:15 ÖS »
Tesekkurler

Mail adresim. emrecebecioglu@gmail.com