Gönderen Konu: 2003- 2005 arası accord  (Okunma sayısı 3414 defa)

ceyhun29

2003- 2005 arası accord
« : Nisan 13, 2016, 09:07:29 ÖÖ »
selamunaleyküm değerli hondacı arkadaşlar. çoktandır 2003-06 arası kasalardan olan accordlardan almayı düşünüyorum. ikinci elde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir bu araçların. km olarak enfazla kaç bin km dekiler alınabilir. malum yaş ve segment itibariyle internetteki ilanlar genellikle 200 bin ve üzeri araçlar ağırlıkda. çok seviyorum bu araçları. çok hevesim var alma konusunda. atıyorum mesela 230-250 bin km civarı bi accord alsam pişman olur muyum. biraz saçma  bi soru oldu ama :) aracı dyno yada ekspertize sokarken motorun yüzde kaç çıkması normaldir bu km de ve bu yaşta araçların? 2.0 mı 2.4 mü tavsiye ediyorsunuz? kronik sorunları var mı bu araçların? mesela ben direksiyon pompası problemi olduğu yönünde bir bilgi duymuştum. bunun aslı astarı nedir? bu ve  buna benzer bazı sorular ve tereddütler var kafamda. yardımcı olursanız çok memnun olurum. aranıza katılıp hondacı olmayı istiyorum. selam ve saygılar.

oktayoo

• Oktay
Ynt: 2003- 2005 arası accord
« Yanıtla #1 : Nisan 13, 2016, 11:33:13 ÖÖ »
düzgün bakımlıysa 300 binde olsa alınır,geçmişini bilmek önemli.Kronik olan direksiyon hidrolik hortumu,pompa değil hortum.Vergisi sorun değilse kesinlikle 2.4 executive .Benimde favorimdir kendisi :) Yakıt olarak 2.0 dan biraz fazladır ama değer,hatta aynı yakıyor diyenlerde var.Hayırlsı olsun.

ceyhun29

« Yanıtla #2 : Nisan 13, 2016, 12:23:12 ÖS »
düzgün bakımlıysa 300 binde olsa alınır,geçmişini bilmek önemli.Kronik olan direksiyon hidrolik hortumu,pompa değil hortum.Vergisi sorun değilse kesinlikle 2.4 executive .Benimde favorimdir kendisi :) Yakıt olarak 2.0 dan biraz fazladır ama değer,hatta aynı yakıyor diyenlerde var.Hayırlsı olsun.
çok teşekkür ederim oktay bey. geçişinden kasıt kaçıncı sahıbınden alındığı mı yoksa hasar kaydı vs gibi şeyler mi? söz gelimi mesela 150 - 200 bin arası 2.0 almak mı daha güzel 250 bin civarı 2.4 mü? hangisini tavsiye dersiniz? :)

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Nisan 14, 2016, 08:53:14 ÖS »
Geçmişi derken bakımları zamanında yapılmış mı?nerede yapılmış,çok el değişmemiş olması avantaj.Benim gönlüm 2.4ten yana bu sebeple objektif olamayabilirim :)

honda2002

« Yanıtla #4 : Nisan 22, 2016, 01:12:36 ÖS »
imkan varsa 2006 makyajsiz 2.4 alinmali
km dusuk bence tercih sebebi. Boyaya ben olsam tavan haric takilmazdim hic. degisen durumunu incelerdim sadece. performansi seviyorum o yuzden 2.4 diyorum. yakin arkadasimda 2.4 2006 model var. gecmisteki sahipleri oldugumuz 2003 ve 2004 2.4 lerden cok daha purussuz vites gecisi var. her bindigimde bu arac farkli diyoruz. arac 140bin km de falan. yani az yipranmis.

5bin tl falan fazla verir 2006 2.4 arardim ben olsam.

kolay gelsin...

psk.selman

« Yanıtla #5 : Nisan 22, 2016, 03:37:24 ÖS »
Öncelikle maksimum çıkabileceğin fiyatı belirtirsen ona göre daha iyi yönlendirme yaparız sana.

Kendimden örnek verecek olursam benim 30binlira param vardı 4 bin daha zorladım 235bin kmde 2.0 2004 accord aldım. Aracın motoru benden önceki sahibinde revize edilmiş. Bu kmde ki bir aracı almamdaki en büyük etkenlerden biride motorun yenilenmiş olması. Çünkü kmsi yüksek bir araç illaki bir yerden sorun çıkaracaktır. Bugün Accord motorunu toparlamakta en az 4-5 binlira demektir. Aracın geçmişini incelediğimde ben 4. sahibiyim çok el değiştirmiş bir araçtan pek bir hayır beklenmemeli. Araç 1 yıldır bende başıma gelen büyük bir olay yok henüz. Sonuçta ikinci el araç alıyoruz ufak tefek sıkıntılar çıkıyor zaman zaman. Ama aracın vermiş olduğu keyf unutturuyor.

Kronik problemlere gelince direksiyon pompası ve hortumu kronikleşmiş bir problem her an karşına çıkabilir. Belki senden önceki sahibinde çıkmışsa o tamir ettirir ve şanslı olursun. Şanzımanına özellikle dikkat edilmeli, motor takozlarında vuruntu vs. varsa mutlaka orjinal parça kullanılmalı.

Benim tercihim ekonomiden yana olduğu için 2.0 aldım hem vergisi düşük hemde yakıtı. Performanstan beklentiniz nedir bilemem ama yıllık 500 lira vergi fazla verecek kadar değeceğini düşünmüyorum. Çünkü 2.0ın bile performansı beni hala büyülüyor :-) Donanım olarak sport en boşu.

vgbudakoglu

« Yanıtla #6 : Kasım 03, 2016, 10:11:51 ÖÖ »
Öncelikle maksimum çıkabileceğin fiyatı belirtirsen ona göre daha iyi yönlendirme yaparız sana.

Kendimden örnek verecek olursam benim 30binlira param vardı 4 bin daha zorladım 235bin kmde 2.0 2004 accord aldım. Aracın motoru benden önceki sahibinde revize edilmiş. Bu kmde ki bir aracı almamdaki en büyük etkenlerden biride motorun yenilenmiş olması. Çünkü kmsi yüksek bir araç illaki bir yerden sorun çıkaracaktır. Bugün Accord motorunu toparlamakta en az 4-5 binlira demektir. Aracın geçmişini incelediğimde ben 4. sahibiyim çok el değiştirmiş bir araçtan pek bir hayır beklenmemeli. Araç 1 yıldır bende başıma gelen büyük bir olay yok henüz. Sonuçta ikinci el araç alıyoruz ufak tefek sıkıntılar çıkıyor zaman zaman. Ama aracın vermiş olduğu keyf unutturuyor.

Kronik problemlere gelince direksiyon pompası ve hortumu kronikleşmiş bir problem her an karşına çıkabilir. Belki senden önceki sahibinde çıkmışsa o tamir ettirir ve şanslı olursun. Şanzımanına özellikle dikkat edilmeli, motor takozlarında vuruntu vs. varsa mutlaka orjinal parça kullanılmalı.

Benim tercihim ekonomiden yana olduğu için 2.0 aldım hem vergisi düşük hemde yakıtı. Performanstan beklentiniz nedir bilemem ama yıllık 500 lira vergi fazla verecek kadar değeceğini düşünmüyorum. Çünkü 2.0ın bile performansı beni hala büyülüyor :-) Donanım olarak sport en boşu.

Merhaba bende yeni Accord sahibi oldum gerçi araba babamın bana yeni verdi. direksiyon pompasından ses geliyor yağ tamam eksik değil direksiyon pompası ve hortumundaki kronik sıkıntı nasıl çözülüyor?

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #7 : Kasım 25, 2016, 03:18:45 ÖS »
Değiştirilerek çözülür,hayırlı olsun aracınız bu arada.