Gönderen Konu: 1999-2001 Honda Accord 2.0 EX hakkında yardım  (Okunma sayısı 55146 defa)

Chang81

1999-2001 Honda Accord 2.0 EX hakkında yardım
« : Haziran 04, 2010, 06:41:28 ÖS »
Honda hayranları merhaba,

Aslında kafamda yer edinen tek bir araba var.Tam aradığım araba olduğuna inanıyorum.1999-2001 model arası Honda Accord 2.0 EX kısmetse temmuz-ağustos gibi temiz bir tane bulabilirsem alacağım.Aklıma takılan bazı sorular var.Özellikle bu modeli kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

1-Arabanın otomatik-triptironik şanzımanında zamanla problem çıktığı söyleniyor.Bu doğru mudur?
2-Arabanın piyasası dar görünüyor.Bu doğru mu?Satışa gelmiyor mu?
3-Yedek parçası her yerde rahat bulunur mu?
4-Ve son olarak EKSİ ve ARTI yönelerini paylaşırsanız sevinirim.Kısacası tavsiye edermisiniz?

Teşekkürler

Cecul

Ynt: 1999-2001 Honda Accord 2.0 EX hakkında yardım
« Yanıtla #1 : Haziran 23, 2010, 11:21:26 ÖÖ »
Merhaba,

İyi bir seçim yapmışsınız, tebrikler. Yaklaşık 1 yıldır 2000 model Accord EX kullanıyorum. Daha önceki aracım da 98 model Euro Accord'du. Sorularınıza elimden geldiğince yanıt vermeye çalışayım.

1-Accord EX lerde manuel ve otomatik şanzıman mevcut. Tiptronik yok. Otomatik şanzıman işi, kapalı bir kutu. Almadan önce iyi bir ustaya ekspertiz yaptırsanız bile kısmen bilgi sahibi olabilirsiniz. Araçla test sürüşüne çıkıp, vites geçişleri, vuruntu, kaçırma gibi durumları gözlemleyebilirsiniz. Ama dediğim gibi, 10.000 km sonra bir sorun çıkmayacağının garantisini kimse veremez. Sizden öncekilerin aracı nasıl ve hangi koşullarda kullandıklarına, yapılan bakımlarına bağlı. Benim aracımda ufak çaplı bir şanzıman sorunu var. Canımı da sıkan bir durum. Ama otomatik şanzıman işi çok hassas. O yüzden yaptırmaya kalkıp, o kadar masrafa girip, sonra eskisinden kötü olmasından korktuğum için bir şey yapmıyorum. Eski aracımda da şanzıman sorunu yaşamıştım. İzmir'deydim ve araba gitmez hale geldiği için, orda yaşayan bir arkadaşımın tavsiye ettiği ustada yaptıdım. Yaklaşık 3 yıl önce 2.000 TL ye patlamıştı. Ama sonrasında herhangi bir sorun yaşamadım.

2-2000 cc olduğu için biraz öyle evet. Piyasasında ya da biraz altına vereceksiniz. Internetteki şişirilmiş fiyatlar yanıltır.

3-Yedek parça sorunu şimdiye kadar yaşamadım.

4-Eksileri:
-Alt devirlerde iyi değil. VTEC motor ve kullanılan şanzıman ekonomi ağırlıklı.
-90-100 km. süratte rüzgar sesi
-Küçük bir detay ama dış dikiz aynalarında rezistans yok. Bazı modellerde varmış.
Artıları:
-3000-3500 devirden sonra iyi performans
-İç mekan sesi minimum şekilde mevcut
-Accord olmasından gelen diğer olumlu özellikler

Özetle, güzel ve kullanımı keyifli bir araba. Ama temiz bir araç bulmaya çalışın. Mümkünse 2 farklı yerde ekspertiz yaptırın. "Bu arabalar çok uzun km.ler sorun çıkarmaz" laflarına kulak asmayın. Dediğim gibi arabanın geçmişi önemli.

Chang81

« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2010, 09:41:46 ÖS »
Benim ve herkes için çok faydalı bilgiler aktardığınız için teşekkür ederim.Ben de ilk mesajımdan bugüne kadar bu konunun üzerine araştırmalarım oldu.97 model Euro-Accord'u olan birisi ile tanıştım.Sizinde belirtmiş olduğunuz gibi arabanın sahibi yedek parça sıkıntısı olmadığını, söyledi.Parçalarının çok pahalı olmadığını da sözlerine ekledi.Arabasının dış görünüşü zaten hoşuma gidiyordu.Birde içerden görme şansım oldu.Arka koltuklar,sunroof,koltuklarının rahatlığı,göğüs malzeme kalitesi,kapıları,iç mekan genişliği,motorun sesi,düğmeler mümkün olduğunca inceledim.Böyle bir arabanın ederi çok düşük olmaz diye düşünüyorum.Ama piyasa bana görede şişirilmiş.Bu arabaları yaklaşık 2 senedir takip ediyorum.Özellikle yaz aylarında fiyatlar şişiyor.Kış ayına oranla 2000-3000 TL daha fazla.Ne yazık ki bu farkı karşılayamıyorum.

Vites konusu beni gerçekten tedirgin ediyor.Bir gün işten bir abi  beni eve bırakırken yolda kaldık.Arabası 1994 Peugeot  405 gri.Otomatik vitesini kalkışlarda manuel vitesmiş gibi kullanırdı.Kullanıcı hatası olduğunu düşünüyoruz.Sonra manuele çevirdi.Yaklaşık 2000 tl masraf.Birde Amerikadaki kullanıcılar bu vites tipi ile sorun yaşıyorlarmış.Bu sebepten param otomatikli olanlara yetse de düşünmez oldum.

Birde 99-01 Euro Accord dedikleri 1.8l modelini şiddetle tavsiye etti.Bu modeli piyasada bulmak daha kolay gibi.Bu modelin motoru 136 beygir.97-98 modellerinde kullanılan motor hacmi 2000 cc olan motorlar da 136 beygir. 2.0 ex ile 1.8 l arasında performans farkını araştırıyorum.

İki farklı ekspertizi hiç düşünmemiştim.Ama mantıklı geldi.Dikkate alacağım.

Katılımıın çok olması dileğiyle kendine iyi bak.

Cecul

« Yanıtla #3 : Haziran 26, 2010, 11:13:51 ÖÖ »
Rica ederim,  sizi biraz ayd1nlatabildiysem ne mutlu.
Bu arada, _anz1man konusunda can1n1z1 çok s1kmay1n bence. Honda _anz1man1n1n ne kadar salam olduunu forumdaki bütün arkada_lar bilirler. Peugeot  ile kar1_t1rmamak gerekir. Sadece benim _anss1zl11m oldu. Dediim gibi iyice bakt1r1n. Özellikle _anz1man ya1 iyi durumda olmal1. Bunu iyi bir usta kontrol etsin. Sonra çe_itli h1z ve devirlerdeki vites geçi_lerini kontrol edin. Yine usta yan1n1zda olsun. Usta da kullans1n, siz de kullan1n. Gerisi de _ans1n1za kal1yor art1k.
0kinci el ne araba al1rsan1z al1n, böyle bir risk var. Honda alarak bu riski,minimize etmi_ olacaks1n1z:)
Kullan1m1 çok keyifli, uzun yolda hiç yormayan, bas1nca giden bir arabad1r. ^anz1man riski sebebiyle, bunlardan mahrum kalmay1n:)

Telefondan yazd1m,baz1 karakterler kötü ç1karsa kusura bakmay1n.

minorcontainer

« Yanıtla #4 : Haziran 26, 2010, 02:02:58 ÖS »
selamlar, 2005 yılında şirket makam arabası olarak kullanılan 117binde 99 EX almıştım. Arabayı görür görmez içim ısındı. İçi, dışı, kaportası, deri döşemeleri, yürürü mükemmel temizlikte idi. Arabamı 225bin km'de Mart ayında şimdiki Accordumu alırken takas yaptım.

Kullandığım süre içerisinde bana ne bir extra arıza nedeniyle masraf yaptırdı, ne yolda bıraktı. En ufak bir arıza dahi çıkarmadı. Her 10binde bir yağını, suyunu, balata kontrolü vs vs yapıldı sadece.

Yukarıda söylenenlere aynen katılıyorum. Son derece rahat ve özellikle geniş bir araç. + Yol/rüzgar sesini şimdiki accordumdan da az alıyordu. Ben şu anda kullandığım accord kadar fark etmemiştim. Bu sesi yüzünden değiştirmeyi de düşünmüştüm bir aralar.

Sonuç olarak temiz bir araç bulabilirseniz problemsiz sıkıntısız keyifle uzun yıllar araba kullanmanın keyfini çıkarırsınız. Şimdiden hayırlı olsun...

Cecul

« Yanıtla #5 : Haziran 30, 2010, 11:26:50 ÖS »
İlginç bir şey buldum. Özetle şunu diyor: 2000 den önce üretilmiş Accord'ların otomatik şanzımanlarında, tork konvertoründen kaynaklanan  genel bir sorun varmış. Bu bir güvenlik sorunu olmadığı için, Honda genel bir çağrı yapmamış. Ama bazı müşterilerinin bu sorununu tazmin etmiş. İlginç gerçekten. Ve diyor ki, bu sorunu bulunduğunuz yerdeki Honda yetkili servisine değil, direk olarak Honda müşteri hizmetlerine iletin :)
http://www.hondaproblems.com/Accord/transmission-failure.shtml

Arayacağım, bakalım ne olacak? :)
« Son Düzenleme: Haziran 30, 2010, 11:31:09 ÖS Gönderen: Cecul »

Chang81

« Yanıtla #6 : Temmuz 01, 2010, 10:12:18 ÖÖ »
Merhaba,

Siteyi bulduğunuz iyi olmuş.Dikkat edilirse en çok şanzuman hatası veriyor.Hatta 2000 modellerde daha az.Amerikada kullanıcıların şikayetleri olmuş.Ama bu konuda honda katı kuralcı imiş.

http://www.edmunds.com/honda/accord/2000/consumerreview.html?tid=edmunds.u.crrindex...1.Honda*

2000 Honda Accord 4 Dr EX Sedan
Bought used Accord EX with 41K. Our transmission failed at 70K but I reported issues much earlier. Honda America was rude and irresponsible about transmission failure.

Birisi
At 86,000 miles the transmission went on my 4 cylinder What a major disappointment.

Diğeri
When I had 250,000 KM on it I was told I needed a new transmission because it shifted hard and I mean hard it jolted the car and everything in it.

Ayrıca
Unfortunately, I am at 160K and on my 3rd transmission. The first died at 95K and was replaced under warranty. The second died at 135K.

Bunlar hep şanzuman hatası.O sebepten otomatik alırken dikkatli olmak lazım.İyice baktırmak lazım.Ben birkaç arkadaşla görüşmelerim oldu.Ama pazarlıkta anlaşamadım.Aramaya devam ediyorum.

İyi günler.

Cecul

« Yanıtla #7 : Temmuz 01, 2010, 10:23:55 ÖÖ »
sahibinden.com daki 2 ilanda "şanzuman yeni yapıldı" diyor.
Açıkcası bunları da okuduktan sonra, daha önceki tavsiyemi değiştiriyorum. Ben olsam, bu riske girmezdim.

Chang81

« Yanıtla #8 : Temmuz 02, 2010, 09:11:44 ÖÖ »
Evet katılıyorum.Aslında risk almamak lazım.Şimdi dünyada çok kullanılan online bir ansiklopediye girdim.98-2002 üretimleri için bir paragraf aldım.

Despite the Accord's reputation for reliability, the V6 models were plagued by transmission failures and were even included in class action law suits against the company (4 cylinder models were also affected, but not to the same extent).
Yani,  Accord lar sağlamlığı ile bilinirken,V6 modeller şanzuman hatası ile bıktırmış bundan ötürü şirkete dava açılmıştır.(4 silindirli modeller de bundan etkilendi fakat aynı uzantıda değil).

This caused the Honda Corporation to extend the warranties for the 2000 through 2001 models to 7 years or 109,000 miles (175,000 km).

Yani,  bundan ötürü honda şirketi 2000-2001 modellerininin garanti süresini  7 yıl 175000 km ye uzattı.

Çevirim yanlışsa düzeltilsin lütfen.

Ben yinede şu ingiliz yapımlarına bakıyorum.Onlar triptronik.Belki az hata verir.Ama 2.0 ex modellerinin otomatik olan modellerine bakmıyorum.

1.8 ls ingiliz kasalar hakkında da bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Cecul

« Yanıtla #9 : Temmuz 02, 2010, 09:23:45 ÖÖ »
"4 cylinder models were also affected, but not to the same extent" cümlesinden ötürü, iyice baktırdıktan sonra belki alınabilir.

1.8 ls modelini kullanan arkadaşların verdiği bilgiler daha doğru olacaktır ama şunu eklemek istiyorum. Önceki aracımı (98 Euro Accord, otomatik) araştırma aşamasındayken, tanıdık bir galerici ve ustam, tiptronik alma demişlerdi. Tiptronikin, otomatikten daha karmaşık olduğunu, aracın modelinin düşük olmasından ötürü sorun çıkabileceğini söylemişlerdi. Özellikle de, sorun çıkartmış bir tiptronikin, işi iyi bilmeyen biri tarafından karıştırılmış olması riskine değinmişlerdi.

Chang81

« Yanıtla #10 : Temmuz 02, 2010, 03:10:10 ÖS »
Gerçekten haklılar.Çok mantıklı.Ama şöyle bir durum var.Otomatikler illa hata verecek diye bir durum yok.Ama hata verirse iyi bir masraf çıkarır.İkincisi diyelim ki şanzuman değişti.İkinci şanzumanda 70-80  bin den sonra yine hata verebilir.Bu sahibini baya yorar.

İşin garip tarafı manuel şanzumanlı accordlar piyasada çok az.Ve sahipleri satarken yüksekten uçuyor.Tabi bu benim kanaatim.Ama otomatik araba sahipleride ondan aşşağı kalır tarafları yok.Ben Ankarada bakıyorum.Daha bulamadım.Ama en geç 2-3 hafta içinde bulacağıma inanıyorum.Eğer bunlar olmazsa ford focus-passat-civic gibi alternatiflere yöneleceğim.

Başka alternatif önerebilirseniz sevinirim.

minorcontainer

« Yanıtla #11 : Temmuz 02, 2010, 05:56:40 ÖS »
arkadaşlar, bu alıntıların yapıldığı ülke neresidir bilmiyorum ancak dedim ya 225bin km'de ankara'dan bir makina mühendisine sattığım otomatik 99 EX'imde birakın vites kaçırma, vuruntu, sert vites değişimi gibi problemleri, aracım hem şehir içi hem şehir dışı yollarda buçuk vitesi dahi kullanıyordu. özellikle bu model sahipleri de sahip oldukları aracı elden çıkartma niyetinde pek değiller ve araçlarını da yormadan özenle kullanırlar. işin diğer bir yanı da 11 yıllık bu araçla aynı özelliklere sahip daha yeni bir model için bu aracı alacağınız kadar daha ilave bütçe ayırmanız gerekli. acele etmeden aramanızı tavsiye ederim.

Chang81

« Yanıtla #12 : Temmuz 03, 2010, 07:46:09 ÖÖ »
Bu yazılar Americada ki kullanıcılara ait sözler.Aslında adresini vermiş olduğum siteye girdiğimde kullanıcıların arabadan çok menmun olduklarınıda okudum.

Yani arabayı özetleyecek olursak kullanıcısı menmun.Türkiyede genellikle kamu görevlileri kullanıyor.Temiz kullanıyorlar.Bunun yanında arabanın konforu,sürüş zevki,yol tutuşu,yakıtta cimri olması,sportif olması gibi durumlardan alınabilecek en iyi araba diye düşünüyorum(sınıfına göre).Otomatik olanları çok.Hemen temiz bir tane iyi bir pazarlıkla alabilirim.Ama bekliyorum.Acele etmeyip manuel şanzumanlı olandan almak istiyorum.Ama olmadı dediğiniz gibi otomatik olanlara yöneleceğim.Yaa focus alacağıma gider böyle bir arabaya binerim.Ne olursa olsun.

2005 civic sahibi bir arkadaşa parçaları pahalımıdır diye sordum.Ortaşeker dedi(tabi onun bütçesine göre).Gözümü korkutmuyorlar.

Bir arkadaşım bu arabayı alırsam tamir işleri için yetkili servise götürmem gerektiğini söyledi.Yoksa dışarda en iyi tamirciyi bulana kadar arabayı gezdirere gezdire kötü bir duruma sokarsın,diyor.Yani servis olmasa bile tamircilerden en iyisini araştırıp ona gideceksin filan dedi.Tamircilerin genelinin işlerini doğru düzgün yapamadığını söyledi.Bunlar doğru olabilir mi?Ne düşünüyorsunuz? 

Ayrıca her 10000 km bakımını da aksatmadan yaptıracağım.Her daim gözeteceğiz yani.

Arabaya bak oda sana baksın misali.Yani bir nevi aramızda ki çıkar ilişkisi :)

Chang81

« Yanıtla #13 : Temmuz 03, 2010, 05:35:11 ÖS »
Biraz önce ilk defa 2000 model 2.0 ex manuel şanzumanlı bir accord'a baktım.Araba Ankarada olması büyük şans.Hakkatten müthiç bir araba imiş.Araba deli bir araba.Uçakmış hissi veriyor.Kardeşimle bakmaya gittim.Çok geniş park sorunu yaşarsın bile dedi.Modeli yüksek hatchback al diye diretti.Arabanın sağlam bir araba olduğu her halinden belli.

Yalnız sahibi temiz diyor ama o kadar da değildi.Sol tampon boyalı dedi.Hadi olsun.Göğüs o kadar temiz değildi.133000 km de dedi.Km si düşürülmüş olabilir.Ufak tefek işte bize biraz masraf çıkaracağa benziyor.Yalnız arabada ESP,EBD,ASR,ABS,sunroof,lpg atiker uzun yolda (270 km civarı),manuel.araba pazarlığa açık.İstediğim fiyata gelebilir.

Kafama takılanlar yardımcı olabilirmisiniz?Elektrikli koltuklar sadece sürücü kısmında imiş.Bu doğru mu?Kilometresinin düşürüldüğü anlaşılır mı?

Yalnız araba gerçekten şahane.Bakımlarının altında kalkamam hissi aldım.Parçaları gerçekten tuzlu mudur?Yardım edermisiniz?

Acil cevap bekliyorum.

Cecul

« Yanıtla #14 : Temmuz 04, 2010, 08:15:37 ÖS »
Dostum selam,

Haftasonu pek giremedim, şimdi görüyorum ve bilgilerim doğrultusunda cevaplayayım.

Öncelikle bildiğim kadarıyla, bizim arabalarda ESP,ASR yok.
Tamponun boyalı olması hiç önemli değil. Onu kafanıza takmayın. Hatta değişen olmadıktan sonra, boya da çok önemli değil. Sonuçta 10 yaşında araba bunlar.

Evet, sadece sürücü koltuğu elektrikli.

Km.sinin düşürüldüğünü anlamak zor. Ama motorda, şanzımanda, yürüyende herhangi bir sorun yoksa, bu arabalar için km. çok önemli değil.

Bakımlarının altından kalkarsınız kesinlikle. Hangi arabanın parçası tuzlu değil ki? Ne araba alırsanız alın, ilk önce komple bir bakıma sokmak gerekir. Benim görüşüm bu. O aşamada biraz maliyet çıkartır, sonrasında periyodik bakımlar haricinde, size hiç bir şey çıkarmaz. Hele de manuelmiş, otomatik şanzıman riskiniz de ortadan kalkıyor. Gerçi, sizi anlıyorum, meraklı ve araştırmacı bir arkadaşımızsınız :) Otomatiğin keyfini tatmanızı isterdim açıkcası.

Araba biraz büyük evet. Ama ben şimdiye kadar park sorunu yaşamadım. Öte yandan, bu genişlik bağımlılık yapıyor. Başka arabalara bindiğimde hiç rahat edemiyorum.

Bir de, bu arabaların şasesi çok sağlam. Allah hepimizi korusun ama bir kaza anında bunu çok net hissediyorsunuz.

Chang81

« Yanıtla #15 : Temmuz 05, 2010, 04:11:34 ÖÖ »
Cecul arkadaşım,gerçekten içime su serptin.Böyle bir arabayı Ankarada bulmak gerçekten zor.Ustamıza götüreceğiz.Tavsiyesine binaen servisinde makineye de girecek.O saymış olduklarımın hepsini orada göreceğiz.Zaten banada ilginç geldi,bu kadar donanımlı olması.

Araba bu kadar mı rahat olur.İçerden çok atak gözüküyor.Babamda C200 kompresör var.Rahatlık genişlik bu araba ile ya aynıdır ya biraz fazla.Kaputun altına baktım.Pek anladığım bir şey değil ama derli toplu güzüküyor.Akşama doğru gittiğimiz için içerisinin temizliğini net inceleyemedim.Ama dediğim gibi aldıktan sonra illa ki biraz masraf çıkaracak.Eğer dediği gibi ise değişeni olmayıp sadece tamponda bir sorun var ise anlaşırız.

Tamiri,masrafı konusunda bundan sonra artık kafama birşey takmıyorum.Dediklerinize katılıyorum.

Hayırlısı ne ise o olsun.Sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.

kerimcaglar

« Yanıtla #16 : Temmuz 07, 2010, 07:58:11 ÖÖ »
öncelikle selamlar bende ankaradayım beyaz accord ex sahibiyim bu sene yılbaşında aldım arabamı evet kardeşinin dediği doğru park sorunu yaşarsın :) yaşıyorum arabayı aldıktan bu yana 20000 km yol yaptım şu anda 203 bin km de aracı alır almaz BHR hondaya götürdüm orda gerekli bakımlar 4 disk balata terazi kollar cart curt altta ne varsa değiştirdim ama bahsedilen şanzıman sorunu bende de var ancak şu şekilde ilk 1. vitese geçerken bi geckme ve arada rampa sonlarındaki dönüşlerde acaba vitesi değiştirsemmi değiştirmesemmi ikilemi yaşıyo araba bu anda bi titreme mevcut ha bunu da ankarada 3-4 yere sordum komple tamir takımı siparişi veriliyor şanzıman içi için benim honda BHR den aldıım fiyat 2000 tl ye yakın garantili şekilde yapıyorlar görgülü die bi şanzımancıya da götürdüm sordum seni yolda bırakmaz dedi ( bu şanzımancıda baya iimiş duyduğum bildiğim kadarı ile) oda aynı şekidle fiyat verdi kullanılcak malzemeler aynı sonuçta... ancak ex araçlarımızdaki şanzıman dünyada bilinen ve bullet proof denen bir şanzıman ki bu problem 200000 km civarlarında oluşuyor ki buda öğrendiğim kadarı ile periodik bi durum yani kırılma bozulma durumu yok :) 2000 tl lik bir bakıma ihtiyacı var sadece :) ha ben uzun yolda kullanıyorum daha çok ve bu sürede rahatsız olduğum ki çoğu insanı etmiyebilr alttan gelen yol sesi ve arka çamurluk içi davlumbaz bulunmaması bununda önüne geçilebiliyor araştırdım ve en kısa zamanda yaptırıcam araç alt kaplaması adını şimdi unuttum istanbulda bir firma bu pikapların arka kısmını püskürtme kimyasal ile toza korozyona falan kaplıyor yaklaşık 7-9 mm arası bi kalınlık oluşturmak da bu bunu aracın altına yaptırmayı teklif ettim yaparız dediler fiyatı konuşmadım ama çok uçuk olacaını tahmin etmiyorum bu arada şanzıman yapılma aşamalarını teker teker resimliyeceim ve unutmadan söyleyeyim LPG kullanılan araçlarda her 10000 km de bir sübap ayarı gerekmekte kim se bu arçların insanı üzdüğünü yaktıını düşünmesin 3 hafta önce alanyaya giderken konya ya 104 km hıza sabitledim konyaya vardığımda (araç 1500kg 4 kişyidik ve 4 ümzüün ağırlığı 380 kg bide bagajımız vardı minik katlanır bir masa dahil :) yaklaşık 2 ton halinde idik ve araç ankaranın gaz fiyatı ile 12.1 kuruş yaktı :) geçen hafta sonuda boluya gittim geldim ki sürekli basarak 160 200 arası kimi zaman benzinle kimi zaman lpg ile 22 kuruş yaktı :) al bence bu araçtan çok mutlu olcaksın :) aldığın zaman bana da haber ver bi kaç güzelleştirme yapalım :)

Cecul

« Yanıtla #17 : Temmuz 07, 2010, 08:59:52 ÖÖ »
bu problem 200000 km civarlarında oluşuyor
Bu hariç, diğer söylediklerinize katılıyorum. Benden önceki sahibi 120.000 de şanzıman yaptırmış. Arabam şu anda yaklaşık 157.000 de ve çok büyük olmasa da yine problem var. Gerçi, ustam 3 kalite şanzıman kiti olduğunu ve 120.000 deki değişimin, en düşük kaliteli kitle yapıldığını söyledi. Bunu arabanın içinden çıkan bir listedeki, o işlemi yapan servisin fiyatlandırmasına istinaden söyledi. Belki kaliteli olan kit kulllanılsaydı, şu anda sonuç farklı olabilirdi, bunu bilemiyoruz tabi. Yani demek istediğim, 2.000 TL yi verip yaptırsak bile, bir süre sonra aynı sorunla karşılaşma olasılığımız mevcut.

kerimcaglar

« Yanıtla #18 : Temmuz 07, 2010, 10:48:21 ÖÖ »
evet banada 3 kalte önerdiler bakcam artık ağustos ayında durumum olcak gibi o zaman yaptırıcam bakalım en iisi olsun ii olsun arabamı seviyorum sorun istemiorum :)

Cecul

« Yanıtla #19 : Temmuz 07, 2010, 10:52:39 ÖÖ »
Verdikleri 2.000 TL fiyat, en kaliteli kit kullanılması durumunda mı oluşacakmış?

kerimcaglar

« Yanıtla #20 : Temmuz 07, 2010, 11:41:05 ÖÖ »
muhtemelen ama yarın bi daha bi araştırmalara giricem o zaman söylerim ki ilk sorduğum da yanlış hatırlamıyorsam evet en kalitelisi için amerikan malı bi marka söylediler

Cecul

« Yanıtla #21 : Temmuz 07, 2010, 11:49:40 ÖÖ »
Hayırlısı bakalım. Ben de, yaptırsam mı yoksa arabayı biraz altına satıp, 2002 üstü bir şey mi alsam diye düşünüyorum.

kerimcaglar

« Yanıtla #22 : Temmuz 07, 2010, 11:52:44 ÖÖ »
valla ben satma yanlısı değilim bu paralara bu konforda başka bi araç almak çok zor hem büyük ebadına sunduklarına göre yakması da göz ardı edilebilir masrafı yapıp daha uzun yıllar binilebilinir

Cecul

« Yanıtla #23 : Temmuz 07, 2010, 11:55:06 ÖÖ »
2002 üstü Accord diyorum zaten. Allah düşürmesin kimseyi tabi ama Accord'dan aşağısı paklamaz bizi artık :)

kerimcaglar

« Yanıtla #24 : Temmuz 07, 2010, 11:58:41 ÖÖ »
japon accord dan sora euro accord özletir :)