Gönderen Konu: honda accord sport model aracıma hangi motor yağı kullanmalıyım?  (Okunma sayısı 11138 defa)

serkanbilgin

merhaba arkadaşlar 2003 model honda accord sport aracım var şuan 10 40 castrol yağ kullanıyorum yağı değiştirmeyi düşünüyorum ne tavsiye edersiniz castrolun sayfasında 0 30 yağ kullanın diyor.accordun orjinal kullandığı yağ nasıl tam sentetik mi yarı sentetik mi numarası kaçtır . şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

poseidon999

Ynt: honda accord sport model aracıma hangi motor yağı kullanmalıyım?
« Yanıtla #1 : Şubat 14, 2011, 11:54:22 ÖÖ »
10-40 Türkiye sıcaklığına ve motor tiplerine göre ideal inceliktedir ama yok ben yüksek devirli kullanıyorum 5000 den aşağı inmem dersen
yüksek sıkıştırmadan dolayı 0-30 vizikosite kullanılabilir.

Ayrıca Castrol Magnatec kaliteli bir yağdır. Yok ben bu konuda hassasım dersen Edge veya Mobil 1 de önerebilirim.

Ama bir çok Honda sahibi Magnatec kullanıyor ve problem yaşamıyor.

serkanbilgin

« Yanıtla #2 : Şubat 14, 2011, 12:07:31 ÖS »
eYVALLAH ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK YÜKSEK DEVİR KULLANMAM GENELDE HEP SAKİNİMDİR ARA SIRA GAZLARIM ONUN İÇİN 10 40 YETERLİ BENCEDE SAYGILAR

serkanbilgin

« Yanıtla #3 : Şubat 14, 2011, 12:08:25 ÖS »
edge ile magnatecin farkı nedir

poseidon999

« Yanıtla #4 : Şubat 14, 2011, 02:40:53 ÖS »
Pardon sanırım yanlış anlattım.

Castrol markası altında Edge ve Magnatec var.
Yani yağın markası Castrol
modeli ise Edge veya Magnatec.
Edge Magnatec'e göre biraz daha kaliteli.
Fiyatı da Magnatec 10-40 - 4 lt = 60 tl
Edge 10-40 - 4 tl = 90-100 tl

serkansobe

« Yanıtla #5 : Şubat 14, 2011, 02:53:55 ÖS »
bende mobil süper 10-40 öneririm

serkanbilgin

« Yanıtla #6 : Mart 10, 2011, 11:11:22 ÖÖ »
mobil süpermi iyi castrol mu  genelde castrol yağ öneriliyor

LudeR

« Yanıtla #7 : Haziran 26, 2011, 10:57:37 ÖÖ »
Servisler Tr şartlarına göre 10-40 öneriyor ama aracın vtec yüksek sıkıştırma esnasında pistonların daha iyi yağlanmasını sağlamak amacıyla oil jet diye tabir edilen bir mekanizmaya sahip ve bu jet mekanizması en sağlıklı olarak kullanma kitapçığındaki yağ vizkozitesi değeri ile çalışır.. yarın öbürgün jet kanalları tıkandı diye sorun yaşamazsın ben edge 5-30 kullanıyorum öneririm yani edge serisini ve senin aracının vizkozitesindekini.. magnatec bildiğim kadarıyla yarı sentetik bir yağ ve bizim araçlarımız için uygun olduğunu düşünmüyorum her ne kadar öneriliyor olsa bile.. tam sentetik yağ kullanman sağlıklı mobil 1 de tercih edebilirsin.. Fiyatlar biraz tuzlu olabilir ama arabalarımız için buna değer ;) yeni bir yağ filtresi almayı da ihmal etme kolaygelsin.