Gönderen Konu: 1990 Honda Prelude-Debriyaj-sorunu  (Okunma sayısı 2266 defa)

paxx

1990 Honda Prelude-Debriyaj-sorunu
« : Haziran 11, 2011, 08:42:59 ÖS »
arkadaşlar 90 model japon 2.0L prelude um var fakat şu anda araba çalışırken hiçbi şekilde vites atamıyorum-baskı balata sorunu dediler ama tam olarak emin olmak istiyorum sorundan...kontagı kapattıgım zaman vites geçiyor.
ayrıca sorunun hangi parcadan oldugunu düşünüyorsanız acaba türkiyede o parcayı bulabilirmiyim?

araci 70km kadar 4.viteste sabit olarak kullanmak zorunda kaldim bu sırada gazdan ayagımı cektigim zaman yağ göstergesi yanıp sönüyordu...

lütfen yardımcı olun arkadaşlar cok caresiz bir durumdayim :/ :gulegule :gulegule

teşekkürler....

paxx

Ynt: 1990 Honda Prelude-Debriyaj-sorunu
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2011, 08:46:21 ÖS »
bilgisi olan arkadaşlar msn den ekleyebilirler- profilime ekledim =)

LudeR

Ynt: 1990 Honda Prelude-Debriyaj-sorunu
« Yanıtla #2 : Haziran 26, 2011, 10:35:23 ÖÖ »
Arkadaşım öncelikle geçmişolsun böyle sorunlar yaşamamamız dileğiyle.. g3 ler hakkında detaylı bir bilgiye net olarak sahip değilim fakat g5 ler için durum değişir :) debriyaj hidroliğini kontrol ettin mi? g5 ler vakumlama sistemiyle çalıştığından dolayı hidrolikte eksilme veya hidrolik sıvısının özelliğini yitirmesi sebebiyle aynı durumla karşı karşıya kalman muhtemel.. Eğer sorun bu sebepten kaynaklanıyorsa alt ve üst debriyaj merkezlerini gözden geçirmende fayda var herhangi bir arıza olması ihtimaline karşı.. parça sıkıntısı çekeceğini zannetmiyorum.. Kolaygelsin..