Gönderen Konu: ak sigorta rezaleti acente düzenbazlığı ve magduriyet aksigorta aman haa  (Okunma sayısı 5150 defa)

baron12

evet arkadaşlar konuyu açmamın sebebi size bir kardeş tavsiyesi olarak aksigorta gitmeden sürekli düşünmeniz ve o yönde karar vermeniz

1-18.11.2011 tarihinde 2012 model ov elegance civic aldık engelli kardeşimiz üzerine (ötv muafiyetli)

2-18.11.2011 tarihinde sigorta poliçesi ruhsat sahibi üzerine kasko poliçesi çocuk 18 yaş altında oldugu için babası üzerine yapıldı
3-kasko maliyeti 950 tl
4-sigorta maliyeti 147 tl

ve tarih 15.11.2012 poliçelerin yenilenme zamanı

1-kasko maliyeti hasarsızlık dahil 1400 tl
2-sigorta maliyeti 187 tl

sonuç olarak ak sigorta poliçeyi düzenleyen acenteyle görüştüm işte detaylar

« Son Düzenleme: Kasım 15, 2012, 01:52:23 ÖS Gönderen: baron12 »

hondah

eee niye artmış ki?

baron12

acente:ender bey sigortanız ve kaskonuz bitmek üzereymiş kaskonuz 1400 sigorta 187 küsür
ben:hasar almadıgm halde böyle bir fiyat nasıl oluyorda ortaya çıkıyor
acente:ender bey geçen yıl babanızın üzerine yaptık kaskoyu bu yıl ruhsat sahibi üzerine geçmemiz gerekiyor
ben:sebep
acente:artık 18 yaş altına kasko yapyrz
ben:banane bunda gecen yıl aklınız nerdeydi
acente:yapmazk zorundayız aktarma zorunlulgunuz var hasarsızlık dahil 1400
ben:öylemi öyleyse sizin genel merkezle görüşeyim
acente: bir sey degişmycek
ben:ya benim magduriyetim
acente: sizin sorununuz
ben:böyle bir düzenleme yapılsa dahi öncekiler için esneklik olmalı
acente:hayır efendim yok
ben:genelmerkezle görüşüp size dönecem
ve aradım

ben:gecen yıl kasko yaptırmıştık arac engelli aracı sahibi13 yaşında kasko poliçesi baba adına yapıldı gecen yıl 900 tl ödedim bu yıl 1400 tl çıkıyor
m.temsilcisi:hasar aldınızmı
ben:hayır almadım yeni düzenlemeniz varmış 18 yaş altında olan ruhsat sahiblerinin poliçelerini üzerlerine almaları gerekiyormuş
m.temsilcisi:evet öyle bir durum var ama aktarma zorunlulugu yok acentenizle alakalı bir sey size farklı acente nosu vereyim orayla görüşün
 numarayı aldım aradım
ben:18 yaş altına kasko yapıyormusunuz
farklı acente:evet ister onun adına ister babasının adına
ben:basımda böyle bir magduriyet var
farklı acente: genel merkezle görüşün

aradım genel merkezi
ben:acenteleriniz çok farklı konuşuyor konu hakkında biri aktarma zorunllugnz yok biri var diyor
m.temsilcisi:size farklı bir acente numarası daha verelim oraylada görüşün

ben:tekrar aradım magduriyetimi dile getirdim
farklı acente:hayır efendim ak sigorta engelli araçlarına sigortayı kolay kolay yapmaz farklımarka üzerinden yapar sizi acente magdur etmiş böyle bir seyi sizden ilk defa duyuyorum
ve genel merkezi aradım
ben:en yetkiliniz kimse onunla görüşmek istiyorum
m.temsilcisi:benim dedi
ben:sorunu yargıya tasıyacam
m.temsilcisi:sizinle ilgili kayıt oluturup dönecez istemiyorum dedim
ben:sayn temsilci ben işin maddi boyutunda değil cevirdgnz kumpasın peşindeyim iyi günler
 ve bekliyorum arkadaşlar işte tüm detaylar böyle sizin başınıza gelseydi gercekten ne yapardınız

Alperen Eren

AVIVA SİGORTA'nın fırsatçılığından bahsedeyim ben de size . 28 Mayıs 2012'de 2.4 Accord aldım . Araç 41 plakalı idi . Zorunlu trafik sigortası 258 TL. tuttu . Biliyorsunuz sigorta yaptırmadan araç üzerinize tescil edilip ruhsat size verilmiyor .

Plaka değişikliği yapıldı 34 plaka oldu . Fakat ruhsatı almak için eski plaka üzerinden zorunlu trafik sigortası yaptırmanız gerekiyor . Zira yeni verilecek plakayı bilmiyorsunuz .

Plakayı değiştirdikten hemen sonra zeyl yapılsaydı o gün 41 plaka ile 34 plaka arasında belki 100 -200 TL fark ödeyecektim . Ben ihmal ettim ve aradan 3 ay kadar geçti . Birisi arabama çarpınca onun sigortası , '' tramer kayıtlarına göre aracınız 41 plakalı gözüküyor zeyl yaptırın hasarınızı halledelim'' dedi . Aviva acentesine gittim , merkezle görüştü ve bana 567 TL fark çıkardılar . Ve taksitte yapamayız dediler .

Dedimki ; ben şimdi size bir başka araç için yeni bir poliçe yaptırsam 34 plakalı , benden kaç TL isteyeceksiniz ? 450 - 500 TL civarı yıllık fiyat olacağını söylediler . Ve taksitte yapabileceklerini söylediler . Ben de , ben size zaten 3 ay önce 258 TL ödedim benden 567 TL daha hemde peşin istiyorsunuz . senelik zorunlu trafik sigortası bana 825 TL'ye geliyor dedim bişey yapamayacaklarını söylediler .

Neyse , hasarımızın giderilmesi için mecbur ödedik . Acente bana mahcubiyetinden , kendi pos sistemini kullanıp 2 taksit yaptı . Bankada + 4 taksit verdi 6 taksit olarak ödedik mecburen . Ama onlar tutarı AVIVA'ya peşin olarak ödediler benim adıma .

AVIVA SİGORTA , acentesi kadar bile yardımcı olmayıp adeta fırsatçılık yaptı.

Netice , TARKAN MİSALİ ''yakalarsam mucuk'' ...

« Son Düzenleme: Kasım 15, 2012, 03:26:24 ÖS Gönderen: Alperen Eren »

AKSİGORTA

Sayın sigortalımız ,

Bilgilerinizi özel mesaj oalrak paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Saygılarımızla,

AK SİGORTA
Hizmet merkezi müdürlüğü

Alpiripi

• Alpiripi
Sayın sigortalımız ,

Saygılarımızla,

AK SİGORTA
Hizmet merkezi müdürlüğü

Siz gerçek misiniz ?

AVIVA 'yıda çağırsanız . Onlarla özelden bişeyler paylaşıcamda !!!

baron12

sizinle paylaşılacak hiç bir seyimiz yok sadece elimizden geldiğince arkadaşlarımızı siz ve sizin gibilerden uzak tutmaya çalışıyoruz
Sayın sigortalımız ,

Saygılarımızla,

AK SİGORTA
Hizmet merkezi müdürlüğü

baron12

bu gün çıkan hiç bir sey düne mal edilemez eger varsa bu konuda bir düzenleme geçmiş dönem kişiler için esneklik olmalıydı

Sayın sigortalımız ,

Saygılarımızla,

AK SİGORTA
Hizmet merkezi müdürlüğü

baron12

900 tl ödediğimiz poliçe hasar almadıgımız halde yeni düzenleme gereği bize 1400 tl ye mal edildi oysaki bu poliçenin degeri bu yıl yalnız 700 tl olacaktıki bu ülkede her iki dk da değişen yasa düzenin ceremesini nedense tüketici çekiyor yapılan her düzenlemenin tüketici mağduriyetinin önüne geçilmesi için bir esnekliği olmalıydı

legolas

benimde kaskom ak sigorta.... böyle üçkağıtlar yapıyorsa hasar anında da arkamızda durmaz bu şirket... bir daha ki kaskomda bu hususu göz önüne alarak farklı firmalardan da teklif alacağım..

sn. aksigorta yetkilisi... yardımcı olmanız için sıkıntıları  illa ki böyle bir mecra da dile getirmemiz mi gerekiyor?

baron12

evet arkadaşlar size soruyorum babam 1400 tl ye poliçeyi yaptırdı sizce bu durum kabul edilebilirmi haksısam haksız sın de çevremde ki ak sigortalı arkadaşlara sesleniyorum bu durum kabu edilebilirmi

benimde kaskom ak sigorta.... böyle üçkağıtlar yapıyorsa hasar anında da arkamızda durmaz bu şirket... bir daha ki kaskomda bu hususu göz önüne alarak farklı firmalardan da teklif alacağım..

sn. aksigorta yetkilisi... yardımcı olmanız için sıkıntıları  illa ki böyle bir mecra da dile getirmemiz mi gerekiyor?

baron12

en azından ilk ödediğim prim üzerinden düzenleme yapılıp aktarma yapılabilirdi 2 katı bir fiyat ödemek akıl karı degil

becoca

• __ByR@Mm__
Al birini vur ötekine. Bende anlamıyorum. Her yıl hasarsızlık artıyor. Yinede kasko fiyatı yükseliyor. Extra  hazarsızlık aldığım halde yaklaşık 90 lira fazla ödedim kaskoya. Nasıl bir zam geliyorsa bu kaskolara.

legolas

kabul edilemez kardeşim... yolunacak kaz gibi görüyor herhalde bu adamlar bizi...

3ddelisi

Ynt: ak sigorta rezaleti acente düzenbazlığı ve magduriyet aksigorta aman haa
« Yanıtla #14 : Kasım 20, 2012, 12:10:44 ÖÖ »
20 yılda birkaç küçük kaza yaptık ama zorunlu trafik sigortası hepsini karşıladı ve kasko yaptırmadığıma ÇOOOK MEMNUNUM :)
« Son Düzenleme: Kasım 20, 2012, 12:12:20 ÖÖ Gönderen: 3ddelisi »

Alpiripi

• Alpiripi
« Yanıtla #15 : Kasım 20, 2012, 12:52:11 ÖÖ »
Ben de , Accord için 1800 TL fiyat çıkarınca sigorta şirketleri yaptırmadım bu sene , ilk defa .

berk-sinan

• sinAn
« Yanıtla #16 : Kasım 20, 2012, 09:23:12 ÖÖ »
1500 lirayı kasko için boyle acentelere verene kadar benzin parası yap daha iyi bende kaskoya karşıyım.

baron12

« Yanıtla #17 : Kasım 20, 2012, 11:13:06 ÖÖ »
rezaletin biride bugün karsımıza çıktı bize bahşedilen 1400 tl lik kasko poliçe yenileme sırasında 1800 tl olarak ibraz edildi ve devam ediyor edecek aksigorta ile baglantıları koparacam gibi görünüyor

baron12

kaskoyu yapıp kurtuldum bi daha tövbe kasko sigorta yapmaya avukatla gideceğim