Gönderen Konu: Yeni kasa Civic sorunlar ve beklentiler..  (Okunma sayısı 29414 defa)

ilkercom

• Hasan İlker Çom
Ynt: Yeni kasa Civic sorunlar ve beklentiler..
« Yanıtla #25 : Nisan 03, 2012, 01:38:21 ÖS »
90 nın bile altında amerikada 89 90 diye satılıyor.

eğer oktanı artırmak istiyorsanız içine metanol atın :D

ZAFER_37

« Yanıtla #26 : Nisan 03, 2012, 04:58:30 ÖS »
şikayet için<email atacak arkadaşlar bana da bilgi verirlerse sevinirim.

alisuat

« Yanıtla #27 : Nisan 06, 2012, 04:41:35 ÖS »
honda merkezin aramasini beklemekten usanip fabrikayi aradim. Yetkili birisine ulasamiyormusum. Lpg montaji ağustos sonrasi belki olabilirmiş. Şikayet edicem diye boşuna yırtınmayın kimsenin iplediği yok dedi ordaki hatun resmen.. Almasaydiniza getirdi lafi da honda alacaklara duyurulur..

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #28 : Nisan 06, 2012, 05:05:47 ÖS »
Honda türkiye ve takiben servisler tam bir tok satıcı. allahtan pazar payları %20 filan değil. dövmeye gelirlerdi evimize. Bu kafayla devam ederlerse %5 i de kaybederler.

Daha sattığı arabanın yedek parçasını getiremeyen bir firma batar gider inşallah.

bbhnda

« Yanıtla #29 : Nisan 06, 2012, 06:25:13 ÖS »
bu fd6 ile bunların burunları çok kalktı çok...sanırısın arabayı bunlar tasarladı.

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #30 : Nisan 06, 2012, 06:28:56 ÖS »
kalksa ne olur 8 valf seat leonlar bile daha çok sattı.

bbhnda

« Yanıtla #31 : Nisan 06, 2012, 06:30:32 ÖS »
hitler motorlu olanlarmı :D

bbhnda

« Yanıtla #32 : Nisan 06, 2012, 06:31:23 ÖS »
hayır anlamıyorum dizel motor yok lpg yok ne bu ya yeni gelin gibiler :D

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #33 : Nisan 06, 2012, 06:31:43 ÖS »
he ya hondanın toplam pazar payı %5 iken vw %20 den fazla.

bbhnda

« Yanıtla #34 : Nisan 06, 2012, 06:35:09 ÖS »
:D onlar daha beter bir araba alacam diyorsun 5 ay sonraya sıra veriyorlar.sanırısın özel jet yaptırıyoruz.o bile daha çabuk hazır olur :D gittim bayiye sar bunu dedim bir sonraki hafta içinde getirdim :D

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #35 : Nisan 06, 2012, 06:46:56 ÖS »
onlarda yanlız arabanın parçası ellerinde olmayınca tehdit edebiliyorsun. gelir yakarım bu arabayı orda dedinmi parçayı sıfır arabadan söküp veriyorlar.

hondaya desen böyle bişey uzakta yak patlamasın derler :D

bbhnda

« Yanıtla #36 : Nisan 06, 2012, 06:51:28 ÖS »
:D :D uzakta yak patlamasın :D bunu almadan evvel vw polo gtı niyetlendim.pederi zor bela ikna ettim :D gittik arabaya bakmaya 42 yazıyo sitesinde araba oldu bize 53 :D babam bana bakıyo bende satış temsilcisine.adamlar 4 kapı farkı alıyorlar yaw :D bide utanmadan diyoki işte bu arabaya hız sabitleyicide lazım standartmı? yohhh :D yağmur sensörü çağımızın donanımı efendim onuda ekliyorum e kardeşim o standartmı yohhhh :D zaten baz versiyonu hiç girmemiş türkiyeye .

ekuzdere

« Yanıtla #37 : Nisan 06, 2012, 07:29:29 ÖS »
Arkadaslar merhaba;
Yaklasik 3 aydir yeni civic sahibiyim. Daha önce honda aracim olmamisti.Yasadigim sorunları almayi düşünen arkadaşlar için yazmak istedim.
-Yan camlar açılıp kapanırken kapının hacmi değiştiriyor balon gibi şişip iniyor. plastikleri rijit değil. Muhtemelen bu yaz tüm camlar atar..
- kullanilan iç malzeme gerçekten kalitesiz..
- ben aracı alirken LPG takilacakti. bugün sordum ne zaman takilacağı belli bile değil. işin ilginç tarafı honda türkiyeden bu konuda bilgi alınamiyor.
- Araç satana kadar ilgi hat safhada. araci aldıktan sonra kimse yüzünüze bakmiyor..
- fren konusunda şu ana kadar ciddi bir durum yaşamamama rağmen hiç te güven vermiyor..
- econ sistemi bence başarılı bir teknoloji. daha da geliştirmeliler..
- multimedya ekranın elle tutulur hiç bir fonksiyonu yok. yazılımının geliştirilmesi ve türkçe eklenmesi gerekiyor..
- VSA sistemi muadillerinden başarılı..
- şu ana kadar 2500 km yol yaptım ortalama 8.0 litre yakıyor..

sormak istediklerinizi sorabilirisiniz...
Yeni kasa civic emin olun civic'ler arasında ki en iyi fren sistemine sahip araçtır. Yeni hondacı olduğunuz için güvenmemeniz normal olabilir, yetkili servis ile yaptığımız ölçümde 130'dan 0'a tam 3saniyede durdu yeni civic(kronometre tuttuk). Eg, Ek, Es ve FD' lerde frenler çok çok daha kötüdür, hatta genellersek Honda'da ve japon arabalarında bu sıkıntı vardır. Cam olayıda kronik bir honda, keşke alacağınız araç markasını biraz araştırıp alsaydınız. Hatta şimdiden söyleyeyim 5 yıl sonra aracınızın emniyet kemerleri toplamamaya başlayacak, sonradan üzülmeyiniz.

bbhnda

« Yanıtla #38 : Nisan 06, 2012, 07:52:37 ÖS »
dostum yetkili servis elemanı ile ne içtiyseniz aynısından rica ediyorum.3 saniye nedir aga ????

ekuzdere

« Yanıtla #39 : Nisan 06, 2012, 08:24:52 ÖS »
git, teste çık, ölç, sonra gel arkadaşım tekrar konuşalım

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #40 : Nisan 06, 2012, 09:11:10 ÖS »
onu genelde metre cinsinden ölçerler. saniye vs hepsi gps ile ölçülür.

bbhnda

« Yanıtla #41 : Nisan 06, 2012, 09:23:48 ÖS »
http://www.roadandtrack.com/tests/updates/2012-honda-civic-si-coupe

araç si coupe .203 beygir.görüldüğü üzere 130-0 durması 237 feet yani 72 küsür metre.gerekli dönüşümler yapıldığında x=v*t den (130 km\h m\sn) çevirmek yeterlidir.araç 2 küsür saniyede duruyor.honda bu aracı ile 125 beygirlik aile aracına 1 saniyeden fazla farkettirecek bir fren sistemi koymuştur diye düşünüyorum.size yalan söylüyorsunuz demiyorum ancak ilker abininde dediği gibi kronometre değilde gps cihazı kullanılsaydı daha sağlıklı ölçüm elde edilebilirdi.saygılar.

ekuzdere

« Yanıtla #42 : Nisan 07, 2012, 12:18:37 ÖS »
1 saniye farketmesi normaldir, disk çapları balatalar hepsi farkeder. Ama size tam bilgi vereyim, otomatik vites yeni civic sedan, ayağında continental lastikleri vardı, 1300km' de idi, sıcak asfaltta 130 ile giderken 2 defa yaptık aynı testi, sonuç aynı. Gidip görebilirsiniz arkadaşlar test etmemeniz için bir sebep yok, sonuç anlaşılan sizi baya şaşırtıcak.

ekuzdere

« Yanıtla #43 : Nisan 07, 2012, 12:36:43 ÖS »
http://www.youtube.com/watch?v=quokbSdWCPk&feature=player_embedded#!
Burdaki testte araç 100km hızdan (kadranda 109 gösteriyor) 39.4 metrede ve tam olarak 2.4 saniyede duruyor. 130'dan 3 saniyede durmaması için sebep nedir ?

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #44 : Nisan 07, 2012, 12:37:33 ÖS »
beni şaşırtması zor. :D onlar benim aracı test etsinler bi daha ki sefere daha iyi fren yaparlar :D

1.8 versiyonu olsa gider denerdim.  5 vites 1.6 arabayı ne yapayım.

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #45 : Nisan 07, 2012, 12:44:58 ÖS »
benim araçta herhangi bir hızda maksimum 6 km kadran hatası oluşuyor. 100 km beya 200 km fark etmiyor. kısacası civicler öyle çok fazla hata yapmıyor.

39 metre bence fazla.

SAFAKKAYA

« Yanıtla #46 : Mayıs 09, 2012, 10:02:30 ÖS »
Arkadaslar merhaba;
Yaklasik 3 aydir yeni civic sahibiyim. Daha önce honda aracim olmamisti.Yasadigim sorunları almayi düşünen arkadaşlar için yazmak istedim.
-Yan camlar açılıp kapanırken kapının hacmi değiştiriyor balon gibi şişip iniyor. plastikleri rijit değil. Muhtemelen bu yaz tüm camlar atar..
- kullanilan iç malzeme gerçekten kalitesiz..
- ben aracı alirken LPG takilacakti. bugün sordum ne zaman takilacağı belli bile değil. işin ilginç tarafı honda türkiyeden bu konuda bilgi alınamiyor.
- Araç satana kadar ilgi hat safhada. araci aldıktan sonra kimse yüzünüze bakmiyor..
- fren konusunda şu ana kadar ciddi bir durum yaşamamama rağmen hiç te güven vermiyor..
- econ sistemi bence başarılı bir teknoloji. daha da geliştirmeliler..
- multimedya ekranın elle tutulur hiç bir fonksiyonu yok. yazılımının geliştirilmesi ve türkçe eklenmesi gerekiyor..
- VSA sistemi muadillerinden başarılı..
- şu ana kadar 2500 km yol yaptım ortalama 8.0 litre yakıyor..

sormak istediklerinizi sorabilirisiniz...
hayırlı olsun ben de yeni aldım. sormak istediğim bir konu var. depo tam doluyken ilk duruş anındaki sarsılmada arka taraftan lık lık diye ses geliyor mu? bende böyle bir ses var. depo biraz boşalınca yapmıyor? sanki depodaki benzinn çalkantı sesi gibi. ama müziği falan kapatıp dikkatlice dinleyince duyuyorsunuz. Dikkat edip sesin gelip gelmediğini yazarsanız sevinirim. teşekkürler.

odogru

« Yanıtla #47 : Mayıs 10, 2012, 07:56:17 ÖS »

[/quote]
hayırlı olsun ben de yeni aldım. sormak istediğim bir konu var. depo tam doluyken ilk duruş anındaki sarsılmada arka taraftan lık lık diye ses geliyor mu? bende böyle bir ses var. depo biraz boşalınca yapmıyor? sanki depodaki benzinn çalkantı sesi gibi. ama müziği falan kapatıp dikkatlice dinleyince duyuyorsunuz. Dikkat edip sesin gelip gelmediğini yazarsanız sevinirim. teşekkürler.
[/quote]

depo dolu olduğu için yapıyor... ses benzinin çalkantı sesi    :)  bende depoyu fulllerim genelde... benzimi ilk aldığımda yani depo fuldeyken bu ses çok oluyor...

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #48 : Mayıs 10, 2012, 08:26:06 ÖS »

[/quote]

depo dolu olduğu için yapıyor... ses benzinin çalkantı sesi    :)  bende depoyu fulllerim genelde... benzimi ilk aldığımda yani depo fuldeyken bu ses çok oluyor...
[/quote]hadi ya bu modeldemide  ses yalıtımı kötümü yani yazık

HoNGa

« Yanıtla #49 : Mayıs 11, 2012, 02:43:35 ÖS »
Herkese selam... Bende yaklaşık 3 aydır yeni civic sedan dream sahibiyim. İlk kez bir honda sahibi oluyorum. Ve iyiki de Honda almışım diyorum. Çevremdekiler 'çok yakar' demesine rağmen aldım ki iyiki de almışım. Toplamda 4000 km yol yaptım. 2000'i şehir içi, 2000 bini şehirdışı. Şu an yol bilgisayarında gözüken değer 7 litre/100km . 500TL'ye benzinin litresi 4.8 TL iken 2000 km şehirdışı yolculuk yaptım. Buda yaklaşık şehirdışı 5.3lt/100km gibi bir değer yapıyor ki, bence süper ötesi... Bir de motor daha yeni olmasına rağmen. Yeni kasanın tipini beğenmeyen arkadaşlara da tavsiyem, gitsinler bir bayiye, bir test sürüşü yapsınlar. Ön konsolun tamamen sürücüye hitap etmesi, sessiz olması, atak ve ekonomik olması, yaklaşık 43 binlira gibi bir fiyata (oto klima - lastik basınç göst. - yokuş kalkış desteği vb.) bu bu özellikleri taşıması bu aracı benim gözümde süper yapıyor. Herkese tavsiye ederim...