Gönderen Konu: 2012 civic fb7 kasa yaklaşık 10,000 km civarı izlenimler  (Okunma sayısı 3719 defa)

ramco 06

2012 civic fb7 kasa yaklaşık 10,000 km civarı izlenimler
« : Ağustos 25, 2012, 01:02:08 ÖÖ »
Civic in tüm kasasına binmiş birisi olarak aracın eksileri artıları ağırlık olarak fd6kasaya göre kısaca özetleyeyim aklıma gelenleri,,,,
aracın dış tasarımı önden yandan çok güzel arka tasarım tartışılır,,aracın sürüş konforu fd6 dan daha iyi,,
Ön direk kısımları görüşü cok engellemıyor düzeltmişler gayet rahat görüş açısı,,,
direksıyon cok hafıf,,asfalt sesi çukurdan geçişi civiclerin en iyisi alman araçları gıbı hıs verıyor,,
arac agırken fd6 gıbı vuruntu yok arka amortısorlerden kastım,iç tasarım tartışılır ama bence teyp harıc cok iyi,
vites geçişlerinde takırtı yok bagaj yükselmiş ufak stepne konmuş,
geri görüş kamerası mercedes bmw ye taş çıkarır cinsten,mercekli farlar 10 numara,,teyp göstergeleri ise buyuk ekranda olduğu için sarkı album bulmak bu kasada cok rahat ayrıca 3 adet resım koyabılıyorsunuz anlık tüketim çizgiler halınde,,usb olması çok iyi,,,aynalar elektirikli kapanıyor cok kullanışlı kumandada olsa daha iyi olurdu ama,,
açık renk aracta bile iç görünüm renk olarak çok iyi fd6 gıbı sıyah değil ben sıyahtan yana değilim zevk meselesi tabiki,,
fd6 da sunroof tusunun orda mavı led vardı cok guzeldı bu kasada onu çalmışlar ;D
kalkışta gazlayarak kalkamıyorsunuz buna arac ızın vermıyor 4500dd kesıcıye gırıyor kalkıs kotu ;D

motor içindeki ve iç konsoldakı plastık malzemelerden çalmışlar,,gaz pedalı eskı araclar gıbı tam pedal değil fd6 gibi,,
camlar yine otomatık kalkmıyor civic in en büyük özürlü tarafı ;D aracın ön başlıkları çok kaba hatta iğrenç,,,
yağmur sensörü far sensörü ben sevmıyorum ama kullanışlı,,,
araçta hararet göstergesi yok keşke olsaydı çünkü lpg takılınca olması şart bence ama aracı lpg lı uretmemısler kendılerıne guvenıp koymamışlar ;D
lpg li ise aracınız benzın ıbresı sankı benzınde gıdıyormussunuz gibi düşüyor sonra kendılıgınden duzelıyor ama ınsanı sınır edıyor ;D aklıma gelenler bunlar geldıkce yazarım bu kasayı alacak olan arkadaslara yardımcı olmak için açtım bu konuyu umarım faydalı olur  >=ok

scb61

Ynt: 2012 civic fb7 kasa yaklaşık 10,000 km civarı izlenimler
« Yanıtla #1 : Ağustos 25, 2012, 10:54:20 ÖS »
bir çok sorunu aşmışlar lakin şu camların otomatik kapanmaması nasıl bi zihniyet arkadaş bu kadar basit bir şeyi koymuyolar sonra insanlar cam kaldırma modülleriyle uğraşıyo :/ pes doğrusu

scb61

« Yanıtla #2 : Ağustos 25, 2012, 10:57:43 ÖS »
merak ettiğim bi konuda anahtar şekli yine samuray kılıcı tarzındamı yoksa sustalı bişeymi yapmışlar?

the_world

« Yanıtla #3 : Ağustos 25, 2012, 10:59:17 ÖS »
merak ettiğim bi konuda anahtar şekli yine samuray kılıcı tarzındamı yoksa sustalı bişeymi yapmışlar?
sustalı :)

dreamnej

« Yanıtla #4 : Ağustos 31, 2012, 12:34:09 ÖS »
HONDA boş araba satmaya iyi alıştı, basit özellikler koymaktan kaçınıyorlar, buda tabii ki müşteri memnuniyetsizliğine dönüşüyor
en basit eksiklikler

torpido da soğutucu
otomatik cam
oynar başlıklı kafa dayama
plastik kalitesi (fd6 da daha iyi)
sıfır araçlarla verilen sert ve kullanışsız lastikler
iç alt halı döşeme (fd6 da daha iyi)
koltuk kumaşı (fd6 da daha iyi)
koltuk sırt dayama ayarı
kapı kolu nikelajı
bagaj iç döşeme ve kontroplak türü şeyin zayıf kalması
kocaman stepne ( sanırım fb7 de küçük koymuşlar)
ilk yardım çantası gözü

bunlar ilk bakışta aklıma gelenler,  bu ufak ayrıntılarla bu kadar sağlam ve özel bir araç çok daha iyi olabilir ve en fazla farkedeceği fiyat 1000-1500 tl olacaktır. bu kadar artıya 2000 tl dahi verilebilir.( bence)