Gönderen Konu: Yanik kokusu  (Okunma sayısı 16825 defa)

2010civic

Yanik kokusu
« : Mart 22, 2011, 08:32:39 ÖS »
Selam arkadaslar. Ben aracimi 3. Viteste 4000-6000 devirde kullanmayi cok seviyorum. En iyi tepkimeyi bu sekilde verdigimi dusunuyorum. Fakat iki uc gundur bu devirde giderken iceriye yanik kokusu geliyor.  Oyle uzun surede dedigim devirde kullanmiyorum yolun durumuna gore en fazla 1 dk bu sekilde kullaniyorum. Bu yanik konusu neden olabilir?

cnzdmr

Ynt: Yanik kokusu
« Yanıtla #1 : Mart 22, 2011, 11:09:38 ÖS »
valla bizim araçlarda devirli kullanımdan sonra aracın içine böyle bi yanık kokusu geliyor doğrudur.

bende de geliyordu fakat aracımın km si arttıkça gelmez oldu artık,korkulacak bir durum yok yani

maydoz

• Torino Ayakkabı
« Yanıtla #2 : Mart 22, 2011, 11:29:22 ÖS »
erdalcım o bence farklı bir koku tesisatı yüksek seste dinliyorsan basstaki vernik ısındığı zaman koku yapıyor o olmasın.ben extreme takıldığım zamanlarda koku sarıyo arabanın içini :D

bydmrblk

« Yanıtla #3 : Mart 22, 2011, 11:39:30 ÖS »
bu bazen bende de oluyor 2000 iesim de
model arasında çok fark vaar ama yanık kokusu bazen geliyor tamda dediğiniz viteste ve devir aralığında
hararete bakıyorm bişey yok yağı kontrol ediyorum eksiksiz ama neden geliyuor bende merak ediyorum cvp verenler çıkacaktır eminim

Antoni54

« Yanıtla #4 : Mart 22, 2011, 11:45:20 ÖS »
Aynı Sıkıntı ßenim Aracımda da ßirileri ßiraz Net ßirşeyler Yazaßilirse En Azından Önlem Alırım Veya Herhangi ßir Sorunu Varsa Gideririz..

2010civic

Yanik kokusu
« Yanıtla #5 : Mart 23, 2011, 01:18:14 ÖÖ »
@maydoz teyp kapaliyken geldi basima. Araci devirli kullaninca bi koku sariyor araci. Normal kullanimlarda bi sikinti yok. Ise giderken geldi basima. 3. Viteste biraz devirli kullandim arabayi baktim kokuyo bosa attim camlari actim:)

pashatorunu

« Yanıtla #6 : Mart 23, 2011, 01:38:18 ÖÖ »
debriyaj balatası olabilir servise bi göster derim kaçırıyorsa koku yapar

2010civic

Yanik kokusu
« Yanıtla #7 : Mart 23, 2011, 01:55:40 ÖÖ »
Aracim 9000 km de. Fazla yormadan kullanirim. Baski balata veya baska bi sorun varsa  Garantidenmi karsilancak her sey

pashatorunu

« Yanıtla #8 : Mart 23, 2011, 07:38:02 ÖÖ »
evet garantiden değişir

2010civic

M
« Yanıtla #9 : Mart 23, 2011, 08:36:25 ÖÖ »
Internette biraz arastirma yaptim. Baski balata bitikse, yag sizdirma ve monifoltta kacak varsa bu tur kokular oluyormus. Insallah 9000 km aracta boyle bisey cikmaz

cnzdmr

« Yanıtla #10 : Mart 23, 2011, 02:19:44 ÖS »
valla arkadaşlar bu kokuyu ben bindiğim bir çok civic te hissettim özellikle benim kendi aracımda eni aldığım zaman çok oluyordu.

zamanla kesildi,egzoslardan geliyor diye düşünüyorum ben çünkü bagajda birikiyor genellikle

isterseniz bir servise danışın ancak korkulacak bir şey olduğunu sanmıyorum

dawnwater

• D@wnW@ter's BLoG
« Yanıtla #11 : Mart 23, 2011, 02:52:17 ÖS »
debriyaj balatası olabilir servise bi göster derim kaçırıyorsa koku yapar
bende de oluyor..aracım otomatik dolayısı ile baskı balata yok :(

ersinguzen

« Yanıtla #12 : Mart 23, 2011, 05:26:29 ÖS »
Aracınızın 10.000 kmden sonra bu yanık kokusu biraz daha azalmaya başlıcaktır.Km fazlastıkca koku azalır ve zamanla kaybolur. ( Plastik yanıgı kokusu )

2010civic

M
« Yanıtla #13 : Mart 24, 2011, 05:40:50 ÖÖ »
Valla 9000 km den beri koku yoktu(yada ben farketmedim)  bu hafta icinde uc defa duydum bu kokuyo.  Musait bir yol bulup butun viteslerde devirli kullanip araci sikistiricam. Iyicene emin olduktan sonra servise danisayim bakalim ne diyecekler

Ouzhan_

« Yanıtla #14 : Mart 24, 2011, 05:30:22 ÖS »
benim aracta 300 km de henüz 1 aylık kaloriferi acınca biraz yanık kokusu geliyor cok abartılı degil oda yeni oldugundan heralde

bydmrblk

« Yanıtla #15 : Mart 24, 2011, 10:44:47 ÖS »
Valla 9000 km den beri koku yoktu(yada ben farketmedim)  bu hafta icinde uc defa duydum bu kokuyo.  Musait bir yol bulup butun viteslerde devirli kullanip araci sikistiricam. Iyicene emin olduktan sonra servise danisayim bakalim ne diyecekler

bilgini bizimle paylaş kardeşim de bizde anlayalım neden olabileceğini :) teşekkürler

washer

« Yanıtla #16 : Mart 24, 2011, 11:57:28 ÖS »
benden de yanık kokusu geliyodu hemde öyle böyle değil,giderken koku yok ne zaman durup camları açsam ya da arabadan insem resmen biyeri yanıyomuş gibi yoğun bir koku geliyordu  sağ tarafından arabanın ,indim baktım inceledim heryerini göremedim bişey,cumartesi günü başıma geldi bu olay,korkumdan araba yanacak yolda bırakacak endişesiyle iki gün binemedim arabaya  :ağlaa ,sonra pazartesi doğru servise koştum ağır tempoyla,servis danışmanı ile girişte karşılaştık sorun ne dedi yanıyor araba dedim acayip bir yanık kokusu var arabada kurtar beni,ne dese beğenirsiniz  "egsoza naylon yapışmıştır" dedi,lifte kaldırdık aracı aynen egsoza kocaman kola kasalarının kalın naylonlarından yapışmış ısınınca egsoz buram buram  yanık kokusu geliyodu doğal olarak,ben o korkuyla iki gün arabaya binemedim bee heryerini kontrol ettim ama eğilip altına bakmak aklıma gelmedi işte panikkk   >%6rol >%6rol

Loss Minute

« Yanıtla #17 : Mart 25, 2011, 10:36:15 ÖS »
benden de yanık kokusu geliyodu hemde öyle böyle değil,giderken koku yok ne zaman durup camları açsam ya da arabadan insem resmen biyeri yanıyomuş gibi yoğun bir koku geliyordu  sağ tarafından arabanın ,indim baktım inceledim heryerini göremedim bişey,cumartesi günü başıma geldi bu olay,korkumdan araba yanacak yolda bırakacak endişesiyle iki gün binemedim arabaya  :ağlaa ,sonra pazartesi doğru servise koştum ağır tempoyla,servis danışmanı ile girişte karşılaştık sorun ne dedi yanıyor araba dedim acayip bir yanık kokusu var arabada kurtar beni,ne dese beğenirsiniz  "egsoza naylon yapışmıştır" dedi,lifte kaldırdık aracı aynen egsoza kocaman kola kasalarının kalın naylonlarından yapışmış ısınınca egsoz buram buram  yanık kokusu geliyodu doğal olarak,ben o korkuyla iki gün arabaya binemedim bee heryerini kontrol ettim ama eğilip altına bakmak aklıma gelmedi işte panikkk   >%6rol >%6rol

Servis danışmanı maşallah hemen teşhisi koymuş. Araçta bir sorun çıktığında hemen arayalım arkadaşı  :D

carousal

« Yanıtla #18 : Mart 25, 2011, 11:10:05 ÖS »
Aracın soğutma suyunda eksilme oluyor mu acaba?

bydmrblk

« Yanıtla #19 : Mart 25, 2011, 11:16:37 ÖS »
Aracın soğutma suyunda eksilme oluyor mu acaba?

benimkinde hiç olmuyor ama arada bir o yanık kokusu geliyr nedendir bilinmez

maydoz

• Torino Ayakkabı
« Yanıtla #20 : Mart 26, 2011, 11:27:44 ÖÖ »
hondalar çok yakıyo ondan geliyodur koku :D :D

washer

« Yanıtla #21 : Mart 28, 2011, 01:14:38 ÖS »
benden de yanık kokusu geliyodu hemde öyle böyle değil,giderken koku yok ne zaman durup camları açsam ya da arabadan insem resmen biyeri yanıyomuş gibi yoğun bir koku geliyordu  sağ tarafından arabanın ,indim baktım inceledim heryerini göremedim bişey,cumartesi günü başıma geldi bu olay,korkumdan araba yanacak yolda bırakacak endişesiyle iki gün binemedim arabaya  :ağlaa ,sonra pazartesi doğru servise koştum ağır tempoyla,servis danışmanı ile girişte karşılaştık sorun ne dedi yanıyor araba dedim acayip bir yanık kokusu var arabada kurtar beni,ne dese beğenirsiniz  "egsoza naylon yapışmıştır" dedi,lifte kaldırdık aracı aynen egsoza kocaman kola kasalarının kalın naylonlarından yapışmış ısınınca egsoz buram buram  yanık kokusu geliyodu doğal olarak,ben o korkuyla iki gün arabaya binemedim bee heryerini kontrol ettim ama eğilip altına bakmak aklıma gelmedi işte panikkk   >%6rol >%6rol

Servis danışmanı maşallah hemen teşhisi koymuş. Araçta bir sorun çıktığında hemen arayalım arkadaşı  :D

çamkıranda evren bey ;)

domates

« Yanıtla #22 : Aralık 28, 2011, 06:47:07 ÖS »
Selam arkadaslar. Ben aracimi 3. Viteste 4000-6000 devirde kullanmayi cok seviyorum. En iyi tepkimeyi bu sekilde verdigimi dusunuyorum. Fakat iki uc gundur bu devirde giderken iceriye yanik kokusu geliyor.  Oyle uzun surede dedigim devirde kullanmiyorum yolun durumuna gore en fazla 1 dk bu sekilde kullaniyorum. Bu yanik konusu neden olabilir?
    merhaba arkadaşlar bu forumu yaklaşık 4 yıldır misafir olarak takip ediyorum fakat bu başlığı görünce üye  oldum.99,2004,2007,2008 modeller olarak 12 yıldır civic kullandım.hepsini sıfır olarak aldım.fakat 2007 model elegans yüksek devirde camlar kapalı çok kötü egzos kokusu alıyodu.honda merkez inceledi birşey yok deyip geri gönderdi.bende sağlığımı düşünerekten üzerine 4000 tl fark verip 2008 elegans aldım.2008 de böyle sorun yok.bence aracınız içeriye egzos kokusu alıyosa sağlığız açısından baktırın derim.saygılar