Gönderen Konu: trafik cezası  (Okunma sayısı 24679 defa)

can3520

Ynt: trafik cezası
« Yanıtla #25 : Haziran 30, 2013, 11:32:04 ÖS »
geçmiş olsun izmirde ankara asvaltın da 70 km hızla gidlmesi gereken yerde farkında olmadan cep telefonunda tartışırken 105 km hıza çıkmışım gezici radara yakalanmam sonucu 390 tl ceza evime geldi
nerde gezici var izmirde ?

BHAAL

« Yanıtla #26 : Temmuz 01, 2013, 03:55:56 ÖÖ »
geçmiş olsun berkay, ama bence de yemişsindir cezayı, fren bişeyi değiştirmiyor malesef.

geçmiş olsun... radar sizi 1 ile 2 km den algılar..siz radar aracını gördüğünüzde polis çoktan lock tuşuna basmıştır ve o anki hızı kilitlemiştir. o andan sonra istediğiniz kadar frene basın, boş...

ya legolas ben sana şeyi sorucam, bi muhabbet vardı epey güldüm, saçma da geldi ama sormak lazım gene, şimdi misalen ingiltere de bu radarı tespit eden cihazlar serbest ya, kimi forumda çocuklar ben bunu getirttim ama kullansam mı diye muhabbet açmışlar, sonra da birileri poliste de bunu tespit eden başka bi radar var kullanma demiş. şimdi soru şu; biz de "radarı tespit eden aygıtı tespit eden aygıtı tespit eden aygıt" olursa yırtar mıyız yırtmaz mıyız? :) şaka bi yana ikinci aygıtın varlığı cidden tespit edilebiliyor mu?

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #27 : Temmuz 01, 2013, 06:23:34 ÖÖ »
Ceza gelmesi, bu isi yapan memurun yogunluguna gore, 1-2 haftayi bulabiliyor bazen....

Hatta bir arkafadimin basina geldi oradan biliyorum, cezayi yemis, haberi yok, aylar sonra faizi ile goruyor sistemde. İtirazlar, mahkemeler.... Vs baya ugrasmisti. Burasi turkiye oldugu icin boyle gariplikler var. Siz bir sure internet + posta kutunuzunu kontrol edin.

can3520

« Yanıtla #28 : Temmuz 01, 2013, 09:40:51 ÖÖ »
geçmiş olsun berkay, ama bence de yemişsindir cezayı, fren bişeyi değiştirmiyor malesef.

geçmiş olsun... radar sizi 1 ile 2 km den algılar..siz radar aracını gördüğünüzde polis çoktan lock tuşuna basmıştır ve o anki hızı kilitlemiştir. o andan sonra istediğiniz kadar frene basın, boş...

ya legolas ben sana şeyi sorucam, bi muhabbet vardı epey güldüm, saçma da geldi ama sormak lazım gene, şimdi misalen ingiltere de bu radarı tespit eden cihazlar serbest ya, kimi forumda çocuklar ben bunu getirttim ama kullansam mı diye muhabbet açmışlar, sonra da birileri poliste de bunu tespit eden başka bi radar var kullanma demiş. şimdi soru şu; biz de "radarı tespit eden aygıtı tespit eden aygıtı tespit eden aygıt" olursa yırtar mıyız yırtmaz mıyız? :) şaka bi yana ikinci aygıtın varlığı cidden tespit edilebiliyor mu?
o cihazı tespit eden başka bir cihaz olduğunu sanmıyorum, fakat polis şu şekilde anlayabiliyor. neden hızlı giderken birden yavaşladınız diyor. bundan 13 yıl önce bizde de vardı bu cihazdan, baya da işe yarıyordu fakat bir tanıdığa verdik onun başına gelen olayı anlatmıştı. "140la giderken yavaşlayıp 80 90a düştüm polis sordu neden birden yavaşlamaya başladın diye, aracta cihaz aradı ama bulamadı. çocuk korktu ondan yavaşladım dedim öyle yırttım" demişti.

can3520

« Yanıtla #29 : Temmuz 01, 2013, 09:41:59 ÖÖ »
Ceza gelmesi, bu isi yapan memurun yogunluguna gore, 1-2 haftayi bulabiliyor bazen....

Hatta bir arkafadimin basina geldi oradan biliyorum, cezayi yemis, haberi yok, aylar sonra faizi ile goruyor sistemde. İtirazlar, mahkemeler.... Vs baya ugrasmisti. Burasi turkiye oldugu icin boyle gariplikler var. Siz bir sure internet + posta kutunuzunu kontrol edin.

aynısı bizim başımıza da geldi. postacı evde birini bulamayınca muhtara bırakıyormuş bu cezaları. muhtar da alıyormuş fakat arayıp haber vermiyormuş. kasım ayının cezası ocak sonunda internete düşmüştü anca.

exceLLency

• exceLLency
« Yanıtla #30 : Temmuz 01, 2013, 04:30:35 ÖS »
Ben on senedir ilk defa ceza yedim ve hala üzerimden üzüntüsünü atamadım, bundan sonra uzun yolda( sadece uzun yolda) özellikle büyük şehir dışında sürekli hız sabitleyici kullanıcam.

bbhnda

« Yanıtla #31 : Temmuz 01, 2013, 04:40:33 ÖS »
Ben on senedir ilk defa ceza yedim ve hala üzerimden üzüntüsünü atamadım, bundan sonra uzun yolda( sadece uzun yolda) özellikle büyük şehir dışında sürekli hız sabitleyici kullanıcam.

bakalım daha gelen giden birşey yok ama şimdi şöyle birşey var memurun işi varsa ve bana cezayı geç göndereceklerse faizi olmamalı bunun sonuçta bana erken gönderseler bende cezamı erken öderim .

bywarm

« Yanıtla #32 : Temmuz 01, 2013, 04:59:58 ÖS »
Ceza makbuzu sizin aile breylerinize veya aileniz teslim almamış ise muhtarliga bırakıldığı günü itibariyle 15 gün içerisinde indirimli olarak yatırılır bu memurun is yoğunluğu na bakmaz teslim tarihini postacı yazar sen veta aile breyin veya muhtar imzalar +cezayı yatirir ken senden ceza makbuzunun zarfında isterler ki zarfin üzerinde yazar teslimat tarihinin ibrazı icin saklayin diyerek belirtilir

bbhnda

« Yanıtla #33 : Temmuz 01, 2013, 05:04:18 ÖS »
Ceza makbuzu sizin aile breylerinize veya aileniz teslim almamış ise muhtarliga bırakıldığı günü itibariyle 15 gün içerisinde indirimli olarak yatırılır bu memurun is yoğunluğu na bakmaz teslim tarihini postacı yazar sen veta aile breyin veya muhtar imzalar +cezayı yatirir ken senden ceza makbuzunun zarfında isterler ki zarfin üzerinde yazar teslimat tarihinin ibrazı icin saklayin diyerek belirtilir

anladım da niye aile birayleri ?

davyjones24

« Yanıtla #34 : Temmuz 01, 2013, 05:10:11 ÖS »
eskiden radar tabelası olurdu ve 2-3 km sonra cidden radarla ekip bekler hızlı gidene cezayı keserdi..şimdi radar levhalarıda yok...yere koyarlardı genelde zor görülürdü ama yok...yeni düzenleme geldi galiba radar uyarı levhası göremiyorum ama ölçüm yapan ve ceza yazan ekiplere rastlıyorum..

bywarm

« Yanıtla #35 : Temmuz 01, 2013, 05:19:11 ÖS »

ceza makbuzu resmi yazisma olduğu ve zamanlı ödeme olduğu için misal oturduğunuz apartmanda  veya müstakil evinizin çevresinde size gıcık olan bitikeri alıp yirtabilir o makbuzu sonra cezanın da cezasını ödemek zorunda kalmayın diye aile breyi veya muhtarlık a verilir
« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2013, 05:21:24 ÖS Gönderen: bywarm »

bbhnda

« Yanıtla #36 : Temmuz 01, 2013, 05:24:17 ÖS »

ceza makbuzu resmi yazisma olduğu ve zamanlı ödeme olduğu için misal oturduğunuz apartmanda  veya müstakil evinizin çevresinde size gıcık olan bitikeri alıp yirtabilir o makbuzu sonra cezanın da cezasını ödemek zorunda kalmayın diye aile breyi veya muhtarlık a verilir

anladım şimdi ben geçen perşembe olayı yaşadım süreç 2 3 gün içerisinde muhtarlığa veya ruhsat taki adrese gönderiliyor bu şekilde dimi

bywarm

« Yanıtla #37 : Temmuz 01, 2013, 05:29:06 ÖS »

anladım şimdi ben geçen perşembe olayı yaşadım süreç 2 3 gün içerisinde muhtarlığa veya ruhsat taki adrese gönderiliyor bu şekilde dimi
10 "15 gun icerisinde ruhsat adresine ceza yazildiysa gelir sindi cepden girdigim icin nete ceza makbuzunun resmini koyamadim ama aksam 22 den sonra makbuz zarfinin resmini koyarim zarfin üstüne gereken hersey imza lar ve uyarilar hepsi yaziyor

bbhnda

« Yanıtla #38 : Temmuz 01, 2013, 05:56:54 ÖS »
anladım 15 gün kesin süremi ?

legolas

« Yanıtla #39 : Temmuz 01, 2013, 08:14:58 ÖS »

Geçmiş olsun.

Benim de bir sorum olacaktı arkadaşlar.
Yönetmelik gereği ceza yazılması için min. %10 sınırını aşmak gerekiyor,bu durum Otoyollar(otoban) için de geçerli mi?Geçen ki yolculuğumda tam 132 km/h ile radara girdim de :)

aynen geçerli... her türlü yolda, her türlü aracın %toleransı mevcut...

legolas

« Yanıtla #40 : Temmuz 01, 2013, 08:18:54 ÖS »

o cihazı tespit eden başka bir cihaz olduğunu sanmıyorum, fakat polis şu şekilde anlayabiliyor. neden hızlı giderken birden yavaşladınız diyor. bundan 13 yıl önce bizde de vardı bu cihazdan, baya da işe yarıyordu fakat bir tanıdığa verdik onun başına gelen olayı anlatmıştı. "140la giderken yavaşlayıp 80 90a düştüm polis sordu neden birden yavaşlamaya başladın diye, aracta cihaz aradı ama bulamadı. çocuk korktu ondan yavaşladım dedim öyle yırttım" demişti.

arkadaşlar şu an kullanımda olan en dandik radarlar dahi araçlardaki radar aygılayıcı cihazı ALGILAR.... bunun için ayrı bir cihaza ihtiyaç yoktur yani radarın kendisi bunu bizzat algılar.. :D

radarlar çalıştığında ve araçlardan geri sinyal yansıması yaptığı sürece radardan gürültülü, parasitli bir ses gelir... bu ses bize dalgaların geriye yansıdığını gösterir... ancak bu ses kesildiği anda karşıdaki araçta radar sinyallerini emerek yansımasını engelleyen, yani radar tespit cihazı olduğunu anlayıp tespit edebiliriz...
« Son Düzenleme: Temmuz 01, 2013, 08:20:31 ÖS Gönderen: legolas »

can3520

« Yanıtla #41 : Temmuz 01, 2013, 09:05:28 ÖS »
zamanında kullandık ama böyle bir sorunla karşılaşmamıştık şansımıza denk gelmemiş o zaman :) 98de euro civic alınca babam 4 ayda 6 ceza yedi 7.cide ehliyeti gidiyordu o yüzden almıştı fazla kullanmadı zaten yılı doldurunca verdi tanıdığa :D

bywarm

« Yanıtla #42 : Temmuz 01, 2013, 11:05:26 ÖS »
  bbhnda ceza makbuzu zarfı gereken bilgiler burada yazıyor

bbhnda

« Yanıtla #43 : Temmuz 01, 2013, 11:21:13 ÖS »
eyvallah abi

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #44 : Temmuz 01, 2013, 11:31:37 ÖS »
eskiden radar tabelası olurdu ve 2-3 km sonra cidden radarla ekip bekler hızlı gidene cezayı keserdi..şimdi radar levhalarıda yok...yere koyarlardı genelde zor görülürdü ama yok...yeni düzenleme geldi galiba radar uyarı levhası göremiyorum ama ölçüm yapan ve ceza yazan ekiplere rastlıyorum..

Evet dediğiniz gibi bu yılı hız ve emniyet kemeri denetim (yani ceza:)) yılı ilan ettikleri için artık daha etkin denetim (yani ceza:)) için tabela uyarılarını kaldırdılar. Üstüne bir de hız cezalarında üçüncü kademeyi getirdiler, artık %50 hız aşımı için 3. seviye ceza uygulaması var. Yani 50 km hz limitli yolda 75'i geçerseniz 500 küsur bir ceza sizi bekliyor.

bywarm

« Yanıtla #45 : Temmuz 01, 2013, 11:33:35 ÖS »
eyvallah abi

rica ederim yardımcı olabildiysem

bbhnda

« Yanıtla #46 : Temmuz 01, 2013, 11:36:59 ÖS »
eyvallah abi

rica ederim yardımcı olabildiysem

bakalım bu cumaya gelirse gelir heralde

bbhnda

« Yanıtla #47 : Temmuz 01, 2013, 11:37:23 ÖS »
gelmediyse çicek çikolata yaptırıp ben gidecem o kavşağa :D :D

M-A-S

« Yanıtla #48 : Temmuz 01, 2013, 11:40:20 ÖS »

Geçmiş olsun.

Yönetmelik gereği ceza yazılması için min. %10 sınırını aşmak gerekiyor,bu durum Otoyollar(otoban) için de geçerli mi?Geçen ki yolculuğumda tam 132 km/h ile radara girdim de :)

Cevap için teşekkür ederim.
Bakalım,beklemedeyim,hala gelen-giden olmadı.GİB'den de sorguladım ama ceza falan görünmüyor.Aslında hızlı gitmem ama nedendir bilmiyorum hafif rampa çıkıyordum,gazı fazla vermişim araç da otomatik olunca düzlükte bir anda hızlanı vermiş ve tam o düzlüğün başlagıcında da sadece radar ekibi ile göz göze geldik.Tam hız göstergesine baktım 132km/h gösteriyordu ve ayağımı birden gazdan çektim.

bbhnda

« Yanıtla #49 : Temmuz 01, 2013, 11:43:16 ÖS »

Geçmiş olsun.

Cevap için teşekkür ederim.
Bakalım,beklemedeyim,hala gelen-giden olmadı.GİB'den de sorguladım ama ceza falan görünmüyor.Aslında hızlı gitmem ama nedendir bilmiyorum hafif rampa çıkıyordum,gazı fazla vermişim araç da otomatik olunca düzlükte bir anda hızlanı vermiş ve tam o düzlüğün başlagıcında da sadece radar ekibi ile göz göze geldik.Tam hız göstergesine baktım 132km/h gösteriyordu ve ayağımı birden gazdan çektim.

GİB ne yaw bizde bakalım :D