Gönderen Konu: trafik cezası  (Okunma sayısı 24677 defa)

bbhnda

trafik cezası
« : Haziran 28, 2013, 02:36:05 ÖS »
arkadaşlar öncelikle hayırlı cumalar.bugün stajın son günü diye 1 aydan sonra bi arabaya biniyim dedim gaz pedalının namusu yok 130 oluverdi bir anda karşıdan gördüm sol da bunu frene asıldım 68 e düşürdüm göz göze geldik zaten :D yani yanından 68 le geçtim. mühim soru : beni yazdımı yazmadımı ? nereden check edebilirim ? özellikle forumdaki memur arkadaşlardan yorum bekliyorum :D

ultrAs

Ynt: trafik cezası
« Yanıtla #1 : Haziran 28, 2013, 02:45:07 ÖS »
 :con geçmiş olsun kardeş :)  göz göze geldiysen iş bitmiş demektir.  eğer yanılmıyorsam cezayı şu adresten sorgulayabilirsin.
https://www.turkiye.gov.tr/kugm-ceza-sorgulama

faw13

« Yanıtla #2 : Haziran 28, 2013, 02:52:24 ÖS »
:con geçmiş olsun kardeş :)  göz göze geldiysen iş bitmiş demektir.  eğer yanılmıyorsam cezayı şu adresten sorgulayabilirsin.
https://www.turkiye.gov.tr/kugm-ceza-sorgulama

Radarlar hemen önlerini değil öncesindeki bir mesafeyi okurlar yemiş olabilirsin hocam

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #3 : Haziran 28, 2013, 03:06:55 ÖS »
yanından kaçla geçtiğinizin önemi yok. Büyük ihtimal ceza gelmiştir. Ancak yine de bir ümit, görmemiş olabilir, frenlemeye başladıktan sonra araç hızı düşerken, ölçüm yapılırken yasal limitlere (110 km hız limiti olan yerlerden gittiğinizi farzedeiyorum, 90 ya da 50 olan yer ise bu ihtimal çok daha zor) inmiş olabilirisiniz, adam  an ölçüm yapmıyor olabilir (????!!!!), önünüzdaki aracı ölçmüş sizi ölçmemiş olabilirler..... vsvsvs

ama internetten takip edin, adresinize tabligatları kollayın bir süre....

savas

« Yanıtla #4 : Haziran 28, 2013, 03:18:52 ÖS »
Otoban mı şehir içi alan mı ? Otobansa hızı çok kesmişsin yazık olmuş giden benzine. Sürekli bildiğiniz bi mekansa yani öncesinde radar olan bi yerse büyük iht. ceza gelir ama portatif radar yani araç içi radarlardansa bişi olmaz %10 limit var.

Mehmetttt

« Yanıtla #5 : Haziran 28, 2013, 03:40:29 ÖS »
https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp motorlu taşıtlar sorgulamadan girip ceza bilgilerine bakabilirsin.

bbhnda

« Yanıtla #6 : Haziran 28, 2013, 03:45:21 ÖS »
Otoban mı şehir içi alan mı ? Otobansa hızı çok kesmişsin yazık olmuş giden benzine. Sürekli bildiğiniz bi mekansa yani öncesinde radar olan bi yerse büyük iht. ceza gelir ama portatif radar yani araç içi radarlardansa bişi olmaz %10 limit var.

şehir içi hocam sivil arabalı radar inş ama bilmiyorum bu sefer bende kötü oldum vala.

savas

« Yanıtla #7 : Haziran 28, 2013, 03:52:57 ÖS »
http://www.arac.muayenesi.com/arac-sorgulama/38-arac-trafik-sorgulama/351-hiz-limitleri-radar-ortalama-hiz-cezasi.html

Buradan ceza tutarlarına bakıyodum ankara da ceza yiyen birisi yazmış. Bilmediğiniz bi kamera ise belki ileride işinize yarar.

ALINTI :
arkadaslr,saime kadın mamak köprü arasına radar varmış,girdik.DİKKAT.girmek olsaydık.20 yaşında arbamla 343 ceza yemişim.66 km ile.bu ara yola dikkat.nası kanundur yaa.Hangi araçlara göre yapılmıs.şehiriçi 50 km olcak.1-2 viteslemi işimize gidecegiz.arabadaki diger vitesleri iptal etseler bari.1.vites 90-100 yapabilen arac sahiplerine şimdiden sabır..,,

Bi kaç ay önce ankaraya günü birlik geldim , o yollarda araba kullanmak bana göre değil 4-5 şeritli bom boş yol ama her tabelanın altına kamera yerleştirmişler, maaşımı ceza ya yatırmayı geçtim fazlasını öderdim sanırım.
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2013, 03:53:14 ÖS Gönderen: savas »

exceLLency

• exceLLency
« Yanıtla #8 : Haziran 28, 2013, 03:57:04 ÖS »
2 km ye kadar görüyor radarlar, geçen cuma yedim ceza polis kendi söyledi..."Sen beni gördün frene bastın ama ben seni 2km den algıladım dedi( cihaz)"

bbhnda

« Yanıtla #9 : Haziran 28, 2013, 05:19:49 ÖS »
http://www.arac.muayenesi.com/arac-sorgulama/38-arac-trafik-sorgulama/351-hiz-limitleri-radar-ortalama-hiz-cezasi.html

Buradan ceza tutarlarına bakıyodum ankara da ceza yiyen birisi yazmış. Bilmediğiniz bi kamera ise belki ileride işinize yarar.

ALINTI :
arkadaslr,saime kadın mamak köprü arasına radar varmış,girdik.DİKKAT.girmek olsaydık.20 yaşında arbamla 343 ceza yemişim.66 km ile.bu ara yola dikkat.nası kanundur yaa.Hangi araçlara göre yapılmıs.şehiriçi 50 km olcak.1-2 viteslemi işimize gidecegiz.arabadaki diger vitesleri iptal etseler bari.1.vites 90-100 yapabilen arac sahiplerine şimdiden sabır..,,

Bi kaç ay önce ankaraya günü birlik geldim , o yollarda araba kullanmak bana göre değil 4-5 şeritli bom boş yol ama her tabelanın altına kamera yerleştirmişler, maaşımı ceza ya yatırmayı geçtim fazlasını öderdim sanırım.

aha o yol işte offf offf

legolas

« Yanıtla #10 : Haziran 28, 2013, 06:01:41 ÖS »
geçmiş olsun... radar sizi 1 ile 2 km den algılar..siz radar aracını gördüğünüzde polis çoktan lock tuşuna basmıştır ve o anki hızı kilitlemiştir. o andan sonra istediğiniz kadar frene basın, boş...

bbhnda

« Yanıtla #11 : Haziran 28, 2013, 06:04:44 ÖS »
geçmiş olsun... radar sizi 1 ile 2 km den algılar..siz radar aracını gördüğünüzde polis çoktan lock tuşuna basmıştır ve o anki hızı kilitlemiştir. o andan sonra istediğiniz kadar frene basın, boş...

evemi gönderirler bunu

M-A-S

« Yanıtla #12 : Haziran 28, 2013, 07:29:08 ÖS »

Geçmiş olsun.

Benim de bir sorum olacaktı arkadaşlar.
Yönetmelik gereği ceza yazılması için min. %10 sınırını aşmak gerekiyor,bu durum Otoyollar(otoban) için de geçerli mi?Geçen ki yolculuğumda tam 132 km/h ile radara girdim de :)
« Son Düzenleme: Haziran 28, 2013, 07:30:10 ÖS Gönderen: M-A-S »

savas

« Yanıtla #13 : Haziran 28, 2013, 08:45:32 ÖS »

ALINTI :

aha o yol işte offf offf

66 ile yazan kişi cezayı yediyse maalesef sizde yemişsinizdir. Polisin önünde 68 e düşmüşsünüz bide öncesi var...

murat16

« Yanıtla #14 : Haziran 29, 2013, 11:55:33 ÖÖ »
bildiğim kadarı ile polisin önünden kaçla geçtiğinizinönemi yok 2km civarında algılıyor

TUNÇ99

« Yanıtla #15 : Haziran 29, 2013, 12:01:46 ÖS »
mas dostum, yüzde on senin yasal sınırın değil.araç sollama payı vermişler..eğer yol boş ve sen 132 ile gidiyorsan keyfe keder ceza yiyebilirsin.bunu uzman birinin gazete yazısından okumuştum.her ihtimale karşı ceza puanını kontrol et derim.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #16 : Haziran 29, 2013, 01:01:47 ÖS »
Ceza ruhsat adresine ve ruhsat sahibine gelir. Yada elden imzalayarak ceyazı yediğin an alırsın. Seni durdurmadıkları ıcın adresine gelir.

15 gün içinde ödersen 4 /3 ödersin.

M-A-S

« Yanıtla #17 : Haziran 29, 2013, 05:51:02 ÖS »
mas dostum, yüzde on senin yasal sınırın değil.araç sollama payı vermişler..eğer yol boş ve sen 132 ile gidiyorsan keyfe keder ceza yiyebilirsin.bunu uzman birinin gazete yazısından okumuştum.her ihtimale karşı ceza puanını kontrol et derim.

Cevap için teşekkürler.
Bakalım artık,şimdiye kadar gelen giden bir şey yok.Olur da 132km/h ile tutanak gelirse bir araştırma yaparız.Yoksa paşa paşa öderiz. :)

gecetilkisi

« Yanıtla #18 : Haziran 29, 2013, 07:04:21 ÖS »
göz göze gelme olayı komik olmuş ya bende bi kac kez gectım yanlarından ama gelırse odıycez artık.

Ankara  dakiler bilir bir ara  yoldakı ilk  kamera gecen tüm araçların gıttıgı hızı kaydedıyor. yoldakı ikinci kamera da tüm araçların hızını kaydedıyor.  sonra  iki kamera arasındaki mesafe ıkı kameranın ölçtügü hıza bölünüyor ve ortalama 70 i gecerse  cezayı yolluyolardı.  cok tepki çektiğinden (yani yoldan gecen herkez ceza yedıgınden) iptal edildi diye biliyorum.

bbhnda

« Yanıtla #19 : Haziran 29, 2013, 10:56:27 ÖS »
arkadaşalr gelen giden yok ortalama ne kadar sürede eve yollarlar ? yada yollamazlarmı ki son saniye çok masum baktım memura :D :D

gecetilkisi

« Yanıtla #20 : Haziran 30, 2013, 07:04:33 ÖÖ »
en fazla 2-3 iş günü

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #21 : Haziran 30, 2013, 08:08:19 ÖÖ »
Bazen geçikebiliyor. Genelde 1 hafta içinde yoluyorlar. Ama bazen 3  haftayı bulabilir.

bywarm

« Yanıtla #22 : Haziran 30, 2013, 09:40:36 ÖÖ »
geçmiş olsun izmirde ankara asvaltın da 70 km hızla gidlmesi gereken yerde farkında olmadan cep telefonunda tartışırken 105 km hıza çıkmışım gezici radara yakalanmam sonucu 390 tl ceza evime geldi

gecetilkisi

« Yanıtla #23 : Haziran 30, 2013, 11:08:19 ÖÖ »
ayrıyetten iyiki ceple konusuyon diye gelmemis ceza geçmis olsun

esser

« Yanıtla #24 : Haziran 30, 2013, 01:34:08 ÖS »
cezanın gelme süresi değişir kesildigi zaman polis vermediyse bekleyeceksin artık mobeselerde oldugu için 15 gün içersindede gelebilkir 3-4 ay sonrada gelebilir.