Gönderen Konu: "Sıfır civic" Yanında ilk yardım cantası yangın tüpü yok !  (Okunma sayısı 16780 defa)

caucass

Ynt: "Sıfır civic" Yanında ilk yardım cantası yangın tüpü yok !
« Yanıtla #25 : Ocak 25, 2010, 08:21:23 ÖÖ »
genellikle ilk yardım veriyorlar, ama yangın tüpü veren çok nadir
paçalıklarıda kaldırdılar zaten, nesini versinler

REİS

« Yanıtla #26 : Ocak 25, 2010, 09:11:06 ÖÖ »
Banada sadece ilkyardım çantası vermişlerdi yangın söndürme vermiyolar

XeL

« Yanıtla #27 : Ocak 25, 2010, 09:31:51 ÖÖ »
evet arkadaslar Honda Tr'ye gerı dondu bana..
2010 modellerde pacalık kalkmıs zaten bunu dogrulamıs olduk.. + ılkyardım cantası da verılmıomus..yanı alan arkadaslar bayının ınsıyatıfı dogrultusunda almıslar (:

bende mecburen dısardan tedarık ettım..yapıcak bısey yok :)
yollar bu aralar kotu..herkes dıkkatlı olsun lutfen..kazasız belasız ;)

bodyg

« Yanıtla #28 : Ocak 25, 2010, 06:11:50 ÖS »
Paspasları koymasın, Çok kaliteli kullanım klavuzu basmasın, arabanın fiyatını 100TL yukarı yapsın ama koysun yani bunu Vizeden geçmen için şart olan herseyin bu araçta olması kanaatindeyim....
31 aralıkta aldım. Saat 18:00 da yılın son satışı :))
Yalnız 15 gün sonra teslim aldım trafikteki yogunluktan dolayı...
Canımı sıkan sadece bu olay oldu.
poseidon999  arkadasa katılıyorum. Koskoca HONDA 3 kuruşluk hayati önem taşıyan unsuru göz ardı edebiliyor. Araçta bi donanım eksik olsaydıda ilk yarıdm çantası koysalardı !!!

50 ytl için hangi donanımdan vazgeçmeyi düşünüyosun hocam?

huseyinsimsek

« Yanıtla #29 : Ocak 26, 2010, 12:20:14 ÖÖ »
Arkadaşlar internette arama yaparsanız bir ilk yardım çantası içerisinde neler olması gerektiğini bulabilir ve buna göre piyasadan edinebilirsiniz. Bir çoğu zaten eczanelerde bulunur. Bence kaliteli bir ilk yardım çantası sahibi olmak istiyorsanız bunu yapın.
Amacınızı siz belirleyin. Eğer amaç çevirmelerde ve muayenelerde sorunsuz geçmekse piyasa da bolca bulabileceğiniz çeşitli markalarda dandik ilk yardım çantaları bulabilirsiniz. Fakat ilkyardım gerektiren bir durum olursa bu çantalarla hiç birşey yapamazsınız. İlk yardım eğitimi almış ve sertifikalı bir ilk yardımcı olarak size tavsiye edeceğim ilk yardım çantanızı kendiniz hazırlayın.
Ben de sordum aracımı ilk alırken galeriye fakat verdikleri ilk yardım çantasının içeriğinin yeterli olmadığını, muayeneden bile geçemediğini ve müşterilerine rezil olmak istemedikleri için vermediklerini, eğer istersem seve seve verebileceklerini söylediler. Benim de aklımda ilk yardım çantamı kendim hazırlayacağım fikri olduğu için ısrar etmedim. Hatta eski arabamdaki çantayı bile içerisinde bıraktım. Fakat yangın tüpümü aldım, gayet güzel basınç kontrollü, kuru kimyevi tozlu bir yangın tüpüydü. Sadece araçta koyacak yer bulamıyorum :) Stepnenin olduğu yerde bir boşluk bularak yerleştirdim fakat emeneten oldu biraz.

Bir kere alıp araçta bulundurmakla da bitmiyor aslında, kullanılan ilk yardım malzemelerinin son kullanma tarihlerini kontrol etmeli, yangın tüpününde 6 ayda bir servisine kontrol ettirilmesi gerekir. Senede bir de tekrar dolum yaptırılması gerekir. Aksi takdirde toz sertleşerek tüpü patlattığınızda görevini yerine getirmeyecektir.

Sadece muayeneden geçelim diye düşünmeyin. Umarım kullanmaya hiç ihtiyacınız olmaz ama önemli şeylerdir. Güvenli sürüşler. Saygılar.

nadirgoktan

« Yanıtla #30 : Ocak 26, 2010, 12:27:45 ÖÖ »
teşekkürler huseyin güzel ve bilinçlendirici olmuş.

huseyinsimsek

« Yanıtla #31 : Ocak 26, 2010, 12:55:08 ÖÖ »
@nadir bey, ben teşekkür ederim. Madem konuya giriş yaptık, bir ilk yardım çantasında olması gerekenleri yazalım.

İLK YARDIM ÇANTASINDA BULUNMASI GEREKEN MALZEMELER

Malzemenin adı                                         Miktar
1. Suni solunum maskesi                               1 Adet
2. Büyük sargı bezi (10 cmX3-5 cm)                2 Adet
3. Steril hidrofil gaz bezi (10x10 cm 50 lik)        1 Kutu
4. Üçgen sargı bezi                                      3 Adet
5. Hidrofil pamuk (70 gr)                               1 Paket
6. Flaster                                                   1 Adet
7. Çengelli iğne                                           10 Adet
8. Makas                                                    1 Adet
9. Elastik bandaj (6-8 cm enli)                        1 Adet
10. Yara bandı                                            10 Adet
11. Tıbbi eldiven                                          2 Çift
12. Açık renk plastik örtü                               1 Adet
13. Not defteri                                            1 Adet
14. Kurşun kalem                                         1 Adet
15. İlk yardım el kitabı                                   1 Adet
16. El feneri                                                1 Adet
17. Düdük                                                   1 Adet
18. Cımbız                                                   1 Adet
19. Malzeme listesi                                        1 Adet
20. Alüminyum yanık örtüsü                            1 Adet

egc

« Yanıtla #32 : Ocak 26, 2010, 01:17:13 ÖÖ »
Paspasları koymasın, Çok kaliteli kullanım klavuzu basmasın, arabanın fiyatını 100TL yukarı yapsın ama koysun yani bunu Vizeden geçmen için şart olan herseyin bu araçta olması kanaatindeyim....
poseidon999  arkadasa katılıyorum. Koskoca HONDA 3 kuruşluk hayati önem taşıyan unsuru göz ardı edebiliyor. Araçta bi donanım eksik olsaydıda ilk yarıdm çantası koysalardı !!!

Ya dostum bu kadar sacma bi yaklasım tarzı olabilirmi paspas koymasın kaliteli kaitap basmasın 100tl pahalı olsun ama koysun eeee sonra? o kadar sorunda zaten kaliteli bi seti 60-70 tl ye labiliyosunuz nitekim bende oyle yaptım canavar gibi seti o fiyatlara aldım.Bumudur sorun?tartısılan konuya bakarmısınız???

nadirgoktan

« Yanıtla #33 : Ocak 26, 2010, 01:29:58 ÖÖ »
hüseyin bu şekilde maliyeti nedir acaba?

huseyinsimsek

« Yanıtla #34 : Ocak 26, 2010, 01:53:48 ÖÖ »
Valla nadir bey alacağınız malzemenin kalitesine göre değişir. Benim çantamda kullandığım fener bile sadece 60 lira (şarjlı ve ledli). Pilli bir fener kullanmak isterseniz şöyle bir sorun ortaya çıkar, kontrol altında tutamazsanız alkalin piller bile bekledikçe akabilirler. Ama yine de 50 lirayı geçmez çantasıyla birlikte, fener de orta kalitede bişeyler olur.

bodyg

« Yanıtla #35 : Ocak 26, 2010, 06:30:19 ÖS »
Senin yaklaşımın daha saçma. Hayati önem taşıyan malzemelerden bahsediyoruz. Bu malzemeler olmadan aracın trafige cıkması yasak değilmi. Eee ben o araca binince yola cıkıcam bu araç 3 yıl vizeye girmeyecek olaki yolda kaza yapıldı ihtiyaç duyuldu yok! Dogru mu? Kontol etmesek aracın bi yerinde var biliyoruz! 97 model vectram vardı OPEL kutulu ilk yardım cantası vardı. Yorumun saçmalık ötesi. Tornavida (yıldızı düzü) var. Ama ilk yardım cantası yok. Tartışılmaya deger bulmuyosan yazmazsın olur biter. Ben ihtiyaç duyulmayan bir seyden bahsetmiyorum!!!

Ya dostum bu kadar sacma bi yaklasım tarzı olabilirmi paspas koymasın kaliteli kaitap basmasın 100tl pahalı olsun ama koysun eeee sonra? o kadar sorunda zaten kaliteli bi seti 60-70 tl ye labiliyosunuz nitekim bende oyle yaptım canavar gibi seti o fiyatlara aldım.Bumudur sorun?tartısılan konuya bakarmısınız???

nadirgoktan

« Yanıtla #36 : Ocak 26, 2010, 06:47:36 ÖS »
hocam bu sefere pas pas yok kavgası çıkacak ama
koskoca honda yapa yapa saman kağıdına kullanma kılavuzu yapmış diyenler illa olucak
ve ben eminim 100 tl fazlda yapsak yine o malzemeyi koymayacaklar. gidip 50 tl ye kendin alcaksın. ben 33 e aldım benden 2 milyar daha fazla alanada koymadılar  bu malzemeleri sonuçta.

egc

« Yanıtla #37 : Ocak 26, 2010, 08:16:09 ÖS »
Haklısın bodyg.Normalde zaten cok ucuz olan aracalarımıza 100tl zam yapıp hatta üstüne paspas falan vermesinler bide bazı seylerden kacırsınlar ama yeterki ilkyardım cantası koysunlar.Biz zaten 3 yıl vizeye girmeyecek diye aracın bagajına bakmıyorz nası olsa var biliyoruz.Aldıgımız gun eve donerken almak aklımıza gelemiyor.Haklısın.Bu durumu bu şekli ile honda türkiyeye iletmemiz lazım.
@nadir kesinlikle haklısın

bodyg

« Yanıtla #38 : Ocak 26, 2010, 09:00:43 ÖS »
Haklısın bodyg.Normalde zaten cok ucuz olan aracalarımıza 100tl zam yapıp hatta üstüne paspas falan vermesinler bide bazı seylerden kacırsınlar ama yeterki ilkyardım cantası koysunlar.Biz zaten 3 yıl vizeye girmeyecek diye aracın bagajına bakmıyorz nası olsa var biliyoruz.Aldıgımız gun eve donerken almak aklımıza gelemiyor.Haklısın.Bu durumu bu şekli ile honda türkiyeye iletmemiz lazım.
@nadir kesinlikle haklısın
97 Yılında Opel bunu düşünmüşse,13 Yıl sonra honda düşünemiyorsa dencek bişi yok.
Benim düşüncem kesinlikle olması gerekirdi arkadaş...EGC arkadaş sen benden cok cok haklısın... Olurda yeni araç alacak olursan varsa bile istemem de iyimi!

egc

« Yanıtla #39 : Ocak 26, 2010, 09:49:52 ÖS »
Dostum aynı şeyi farklı yollardan dile getirerek birbirimiz yanlıs anlıyoruz ben olmasın demiyorum tabiki olsa güzel olur ama benim takıldıgım nokta bunun icin söylemiş oldugun şunlardan vazgeçselerdide bu olsaydı kısmı.Çok degil 2 ay önce aldım bende aracımı evet banada vermediler ama dert degil dönerken güzel bi set kendime zaten aldım.Günümüz şartlarında her marka model bazında bazı kısıtılara gidiyor bu da bunlardan bitanesi.Bugun 70-80 milyara aldığınız bir üst sınıf passat ve accordda dahi vermiyorlar.Gecen ay kuzenime accord aldık aynı bayiden aldık ve vermediler,Napalım yapcak bişi yok.

hondaccı

« Yanıtla #40 : Ocak 26, 2010, 09:54:12 ÖS »
valla bnmde yok dostum  :ağlaa

mehmet1971

« Yanıtla #41 : Ocak 26, 2010, 11:07:32 ÖS »
vw lerde çok dolu  bir ilk yardım çantası veriyorlar. Aracın tüm etrafını dolaşan kablosu otomatik sarmalı kaliteli bir feneri dahi var. Benimki önceki aracımdan kalma hala kullanıyorum. Hondadan verdiklerinde bişiy yoktu. boşalttım. araç gereç çantası yaptım. ( cila , pasta, şampuan filan koyuyorum) komik ama gerçek

huseyinsimsek

« Yanıtla #42 : Ocak 27, 2010, 03:38:03 ÖS »
Arkadaşlar Honda'ya falan kızmayın bunlar fabrikadan gelmiyor. Bayilerin insiyatifi bunlar. Araç bir sene duruyor bayide belki. Siz alıp 3 sene vizeye girmeyeceğim diye o çantaya bakmıyosanız hiç burda Hondaya gürleyip coşmayın. 3 sene içinde en azından her sene o çantanın malzemelerini yenilemeniz lazım. İçindeki çoğu malzemenin bir son kullanma tarihi var.

Sizin niyetiniz belli: Çanta olsun da arabada; içindeki bozulmuş mu, tarihi geçmiş mi umrunuzda değil, sorduklarında göstermek... tamamen. Kimse kusuruma bakmasın ama yorumlardan tamamen bu anlaşılıyor.