Gönderen Konu: Yüksek Hızda Fren Problemi  (Okunma sayısı 23071 defa)

ilkercom

• Hasan İlker Çom
Ynt: Yüksek Hızda Fren Problemi
« Yanıtla #25 : Ekim 14, 2011, 09:24:55 ÖÖ »
Hor mu kullandın diye bir olay mı var farz et otobanda 120 ile gidiyorsun önüne kamyon devrildi asıldın frene bu hor kullanmak mı?

Kendi hatalarını müşteriye atıyorlar. Yurt dışında adamlar sinyal kablosu arıza çıkarabilir deyip 200,000 aracı geri çağırıyor bizde frenler bile sahiplenilmiyor. Bence tüketici haklarına gidin direk.

Para almaya kalkarlarsa servisten EBC taktırıcam deyip çıkın gidin.

volkankopdag

« Yanıtla #26 : Ekim 14, 2011, 11:24:36 ÖÖ »
arkadaşlar altunizade'deki servis'te disklerim ve balatalarım 2 defa garantiden değiştirildi.

bilginiz olsun.

en son 20gün önce 30.000 bakımda diskler değişti aynı problemden dolayı. balataların sonu gelmişti onuda diretmedim garantiden yapın diye ücretini verdim değiştirtttim :)

cikop_25

« Yanıtla #27 : Ekim 14, 2011, 10:37:23 ÖS »
kardes bız her 10000 de dıslerı mı degıstırcez bole ıs olmaz pazartesı gunu bakıcam yapsınlar ıkı kere daha aynı seyı yaparsa belgelerle basvurucam tuketıcı haklarına versınler benım paramı ben gıdıyım eskı hondamı gerı alayım bole bıse olamaz ya resmen arabadan sogudum bınemıyorum ustune ustuk bızım aılede 12 tane fd cıvıc var kullanan gencler sıkayetcı ama yaslılar 100 gecmedıgı ıcın bıse anlayamıyolar:)

semih.berber

« Yanıtla #28 : Kasım 11, 2011, 04:55:19 ÖS »
Arkadaşlar aynı sorun bendede var.120 civarında çıkan ses ürkütücü :) Fren mesafesindende pek memnun değilim erken ABS ye girmesinin avantajı varmı bilmiyorum ama fioruno nun bile frenlerinin daha kuvvetli olması insanın aklında soru işareti bırakıyor.Başka bi civic'e binip denemedim inşallah sorun bendedir diskleri değiştirince düzelir:)

vargelo

« Yanıtla #29 : Ocak 02, 2012, 11:25:46 ÖÖ »
Benim sorun tekrarladı yine. İzmir'de olup aynı sorunu yaşayan kimse var mı? Ya da disklerini garantiden değiştiren?

astra_21

« Yanıtla #30 : Ocak 02, 2012, 04:18:10 ÖS »
ben 180 ve üstü hızlarla giderken 3 4 aniye frene dokunmuştum sonra arkasından hemen tekrar çekip bastım sanki ayağım boşlukta gibi tutmadı fren sonra hemen tekrar çektim bastım düzeldi bu olaylar saniyelik oluyor bu nedendir sizce ???

acar

« Yanıtla #31 : Ocak 02, 2012, 08:11:06 ÖS »
Geçen gün benimde aynı şey başıma geldi sadece yüksek hızlarda değil bunun sebebini şöyle anlattılar araçlarımızda VSA sistemi varmış ve bu vsa sistemi 4 ayrı tekerlek içinde çalışıyormuş
mesela
bir tekerlek çukura girdiğinde yada kaydğında sadece o tekeri kitliyor o teker absye otomatik giriyor bir nedeni budur özellikle bozuk yollarda malum türkiyede heryer boazuk he o uğultular geliyor ama neden yada başka birşey aramamk lazım bende 2011 var daha 5300 kmdeyim 3000 kmdeykende yapıyordu nedeni buymuş anlaşılan bir sorun yok ama yinede baktırmak gerek  saygılar  =)

kayacan03

« Yanıtla #32 : Ocak 03, 2012, 01:25:12 ÖÖ »
ben hep 1.8 sedan kullandim, istisnasız bu sorun var. diskler ısınınca tak tak tak etmeye baslıyor. soğuyunca az geçer, bir-iki frende yine nükseder. sorunun kaynağı disklerin ve balataların yapısı, özellikle yumuşak ve çabuk ısınan balata yapısı. garantiden değiştirme işinde biraz nazlanıyorlar, servisten servise farklı tavır var. ben diskleri taşlatıp TRW marka sert balata taktırmıştım, sorun geçmişti. Bir de Bosh marka varmış yine servislerde, o da sorunu çözüyor. selamlar. yrd. doç. dr. bekir kayacan, düzce üniversitesi.
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2012, 01:27:27 ÖÖ Gönderen: kayacan03 »

baktirzade

« Yanıtla #33 : Ocak 06, 2012, 01:29:54 ÖS »
Merhabalar
Aynı sorun bende de var. 40 bin bakımda Servise söyledim disklerin taşlanacağını söylediler. Arka balataları değiştirdiler. Hiç bir değişiklik yok. Aynı ses devam. 50bin bakıma bıraktım bugün hiç bişey söylemedim nasıl olsa halletmeyecekler

vargelo

« Yanıtla #34 : Ocak 26, 2012, 05:47:03 ÖS »
Arkadaşlar nihayet 2 defa disklerin taşlanması ve yine 2 defa  balataların değişiminden sonra sorunun devam etmesi sebebiyle iki gün önce diskleri garantiden değiştirdiler, 100 km. civarı kullandım şimdilik sorun yok, abs de artık daha geç devreye giriyor.  biraz geç oldu ama hiç para ödemedim en azından.
not: izmirdeyim, t.. honda da yaptırdım.

zulfikarbayindir91

« Yanıtla #35 : Haziran 09, 2012, 02:03:18 ÖÖ »
banada yakın bi tanıdığım balatalar şişme yapar dedi arabayıa hızlı bir şekilde ivme kazandırdığında o yüzden yapar dedi aynı sorun bendede ortaya çıkıyor fakat gazı kökleyip 160 geçtikten sonra frene bastığımda sadece yoksa normal bir şekilde kullandığımda istersem 200 yapıyım çok şükür hiç bir sıkıntım yok ..

emral

« Yanıtla #36 : Haziran 09, 2012, 11:21:28 ÖÖ »
arkadaşlar bendede aynı sorun var servise gitiğimde disklerin yanmış dediler garantiye baş vurdular gelen cevap red oldu daha sonra müşteri temsilcisini aradım neden red edildiğini öğrenmek için bana disklerimin aşırı ısıya maruz kaldığını söylediler ve kendilerini haklı çıkartmak adına benim anlayamadığım şekilde kendilerini savundular yani garantiden bu sorunun giderilemeyeceğini savundular.

acaba aracınız kaç kmde nasıl aşırı hıza maruz kalmış diskler ?
benim aracım 66 binde 2009 dream

CanberkColak

« Yanıtla #37 : Haziran 12, 2012, 03:46:02 ÖÖ »
Malesef başıma gelmedi dediğim şey geldi bugün 90-100 arası gidiyorum ve ilerde kasis gördüm frenledim tabi tümsekten geeçrkende frene hafif dokundum ve uğuldu ve titreme oldu frende

Mesudum

• Mesut D.
« Yanıtla #38 : Haziran 12, 2012, 02:32:57 ÖS »
Bu sorun bizim de başımıza gelir mi acaba?

Gerçi 6000 km oldu ve bir sorun hissetmedim ama, anlamak için ne yapmalı kı?

BGR19

« Yanıtla #39 : Haziran 13, 2012, 12:39:26 ÖÖ »
Anlamak icin yuksek hizla giderken frenlere abanin :) Tak tak ses fln gelmezse sorun yoktur
Lastik de etkiliyor bu olayi, guzel bir lastik daha aza indiriyor erken abs girmesini
Bir de bana pek durmayi etkilemiyor gibi geliyor, masallahi var bence frenlerin guzel duruyor bence

Josephiniano

« Yanıtla #40 : Ağustos 24, 2015, 11:33:02 ÖÖ »
Arkadaşlar 2014 model civic elegance kullanmaktayım 10000 bakımından yeni çıktı araba uzun  yola cıktum bayır aşşağı yüksek hızda giderken frene bastığımda bahsettiğiniz helikopter sesi gibi ses bendede oldu araba ağırlık olarak doluydu. Bakımda herhangi bi sıkıntı olmadığını söylediler. Normal mi acaba?

kacaman

« Yanıtla #41 : Ağustos 24, 2015, 11:52:34 ÖS »
Arkadaşlar 2014 model civic elegance kullanmaktayım 10000 bakımından yeni çıktı araba uzun  yola cıktum bayır aşşağı yüksek hızda giderken frene bastığımda bahsettiğiniz helikopter sesi gibi ses bendede oldu araba ağırlık olarak doluydu. Bakımda herhangi bi sıkıntı olmadığını söylediler. Normal mi acaba?
Ebc usr düz disk ve yine ebc green stuff balata taktırt sıfır sorun , on numara güven hissi, 90bin km test ettim sonuç çok iyi.

Josephiniano

« Yanıtla #42 : Ağustos 26, 2015, 06:00:33 ÖÖ »
Eyw kacaman kardeş ama daha 10000 km deki arabanın disk be balata değişimi için erken deil mi

kacaman

« Yanıtla #43 : Ağustos 26, 2015, 09:59:10 ÖS »
İki defa sıfır fd6 aldım, 10 bin 20 bin bakımlarda diskler değişti, malzeme aynı olunca fark eden bir şey olmuyor, toplamda 6 takım disk eskittim, sonuç hep aynı. Araştırdım ve ebc usr spor disk ve redstuff seramik balata getirttim, yaklaşık 90 bin km oldu diskte aşınma yok ve baltayı eskitemedim, geçenlerde green stuff balata getirtti 70 bin de balata daha yarım olmamıştı fakat bir arkadaşıma verdim. 7. Takım diskler arabayı eskitti. Nerden aldığımı ozelden atarım.

20171026yuanyuan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Ocak 03, 2018, 05:33:21 ÖÖ »
clb0103
pandora jewelry store
ugg boots
nike outlet online
moncler uk
ferragamo shoes
adidas
ugg boots