Gönderen Konu: s konumu , d konumu şaşırtıcı ..  (Okunma sayısı 20075 defa)

bomba565627

s konumu , d konumu şaşırtıcı ..
« : Şubat 17, 2014, 08:30:35 ÖÖ »
Merhabalar.  2013  civic elegance otomatik aracım var. Hatta aracı satılığa koymuştum. Çok hantal geliyordu bana. Araba resmen gitmiyordu. Daha sonra'' s modunu '' öğrendim. S modunda araç canavarlaştı. Fakat bir sorun vardı . 4 vites olduğu için 90la giderken bile araç 5000 devirde gidiyor. 140 hıza kadar çıktım vitesi 4'e atmadı.3.vitese devam etti.  Bende anlamadım. Ama etkileyiciydi. CAnavar gibi oldu. Bu konuda çok şey söylenmiş. Kimi short vites  kimi sport vites. Gerçekten s modu ne demek. Ne anlam ifade ediyor. Arabaya neler katıyor. NEden böyle bir alternatif mod konmuş.
s modunda gerçekten 2.vitesle mi kalkıyor. s modunda gazdan ayağımızı hafif çekince neden vites atmıyor gibi sorular kafamı kurcalıyor. Ve sanırım hondanın sahibi dışında bunları bilen yok . :))) kullanım klavuzuna bak arkadaş diyen ÇIKABİLİR. klavuzu ezberledim resmen. S moduyla alakalı elle tutulur fazla bir şey yok.

mehmet zengin

Ynt: s konumu , d konumu şaşırtıcı ..
« Yanıtla #1 : Şubat 17, 2014, 09:25:35 ÖÖ »
Tam yazarken farkettim yine sen :) takip etmiyorum :) S modu zaten iki türlü kullanabilirsin. Birisi D den S e atıyorsun araç gerek duyarsa D modda gibi vites değişimini kendisi yapıyor. Bir diğeride S modda kullanacaksan daha araba hareket etmeden önce S moda alıp + kulakçığa veya - tam hatırlamıyorum şimdi basıp tam manuel kullanıyorsun. Neden bu şekilde yazılım yapımış bilmiyorum :) Ama hani ışıklarda falan ara gazı veren olursa S gereken cevabı verecektir :) Benim gibi hantal kullanan biri bile zaman zaman ders veriyorsa sizleri düşünemiyorum bile :) Honda iyidiiiiiiir. Kazasız, belasız, güzel günlerde kullanın.

BiTEC

« Yanıtla #2 : Şubat 17, 2014, 12:36:14 ÖS »
s modu spor mod anlamına gelir...d modunda iken daha düşük devirdeyken vites değişirken s modunda nerdeyse devir kesiciye kadar çıkmanıza izin verebilir... bu da hondanızın genel özelliği olan yüksek devir çevirebilmesini ortaya çıkarır ve istenilen performansı elde etmenizi sağlar...

bomba565627

« Yanıtla #3 : Şubat 17, 2014, 12:55:27 ÖS »
s modu spor mod anlamına gelir...d modunda iken daha düşük devirdeyken vites değişirken s modunda nerdeyse devir kesiciye kadar çıkmanıza izin verebilir... bu da hondanızın genel özelliği olan yüksek devir çevirebilmesini ortaya çıkarır ve istenilen performansı elde etmenizi sağlar...
2. Viteste kalktigi , 4 vites oldugu , 4.vitese atmasi icinen az 150 km hizda olmasi gerektigi, 3.viteste 5000 devir gordugu dogru mu ?

miroglu72

• Sezgin
« Yanıtla #4 : Şubat 17, 2014, 01:19:47 ÖS »
BİTEC arkadaşın yazdıklarına aynen katılıyorum.İlaveten s mod manuel kullanmak isterken seçmek için f1 tuşlara dokunmazsanız 3 üncü vitese kadar vites düşürüp arttırıyor;ama f1 e dokunursanız vites kontrolü tamamen size geçiyor ama düşürmek gerektiğinde vitesi siz düşürmezseniz gene oatomatik vites düşürüyor.

bomba565627

« Yanıtla #5 : Şubat 17, 2014, 01:55:25 ÖS »
BİTEC arkadaşın yazdıklarına aynen katılıyorum.İlaveten s mod manuel kullanmak isterken seçmek için f1 tuşlara dokunmazsanız 3 üncü vitese kadar vites düşürüp arttırıyor;ama f1 e dokunursanız vites kontrolü tamamen size geçiyor ama düşürmek gerektiğinde vitesi siz düşürmezseniz gene oatomatik vites düşürüyor.
tamam katiliyosunda 4.vitese ne zaman bu meret.

teachers71

« Yanıtla #6 : Şubat 17, 2014, 06:34:57 ÖS »
Bundan önceki aracım 2005 tam otomatikti. Manuel kullanım imkanı yoktu. Bu araçlarda manuel kullanımda olduğundan D modunda otomatikte öle aman aman performans beklemeyin. Ben ilk aldığımda çok kızmıştım. Vtec2 ye göre seri değil diye. Amaa olay çok farklıymış. S modunda olay değişiyor. Seri kullanıcam derseniz S modunda kendin vites değişimlerini yap diyor. Yok ben s modda yine manuel geçirmek istemiyorum dersen s modda bile üst devirlerde vites atıyor.
 İşin özeti d mod ağır abi sürüşü. S mod bildiğin honda :)

bomba565627

« Yanıtla #7 : Şubat 17, 2014, 06:46:56 ÖS »
Bundan önceki aracım 2005 tam otomatikti. Manuel kullanım imkanı yoktu. Bu araçlarda manuel kullanımda olduğundan D modunda otomatikte öle aman aman performans beklemeyin. Ben ilk aldığımda çok kızmıştım. Vtec2 ye göre seri değil diye. Amaa olay çok farklıymış. S modunda olay değişiyor. Seri kullanıcam derseniz S modunda kendin vites değişimlerini yap diyor. Yok ben s modda yine manuel geçirmek istemiyorum dersen s modda bile üst devirlerde vites atıyor.
 İşin özeti d mod ağır abi sürüşü. S mod bildiğin honda :)
    tamam da bu s modu otomatikte 4. Vitese ne zaman geciyor. Geciremedim gitti

Eren53

« Yanıtla #8 : Şubat 17, 2014, 08:44:05 ÖS »
3. vitesi bitirin 4 e geçersiniz elbet :D

bu arada s modu 2. viteste kalkmaz 1 den başlar ama siz karda vs aracı ikide kaldırmak istediğinizde kulakçıkla ikiye alıp ekramda m2 yazar 2. viteste kaldırabilirsiniz

otomatikte olsa s modunda kesiciye girmek güzel bi duygu oluyor :D

teachers71

« Yanıtla #9 : Şubat 17, 2014, 09:54:17 ÖS »
yanlış hatırlamıyorsam d modda 5 vites çalışırken s modda araç 4 vites çalışıyormuş.(muş diyorum hiç okadar zorlamadım daha aracı) 4 vites çalışan araç 4 te 200 yapacaksa 3 ten 4 e 180 ler civarı geçer herhalde. bilmiyorum okadar zorluyormusunuz. ben okadar zorlayamam aracımı. en azından 10bin km dolmadan.

Eren53

« Yanıtla #10 : Şubat 17, 2014, 11:40:31 ÖS »
170-175 diye hatırlıyorum 3. vitesin max hızını bende daha denemedim ama bi kaç yerde okumuştum kullanıcıların yazdıklarını

BiTEC

« Yanıtla #11 : Şubat 18, 2014, 12:07:34 ÖÖ »
s mod 1.vitesten başlar
f1 de bildiğim kadarıyla 3.vites 6750 devirde 175km de kesiciye giriyor...son hız malum 210...

hakko modelistlik

hondamugen34

« Yanıtla #13 : Şubat 18, 2014, 11:46:24 ÖÖ »
S konumuna alip kulaciklardan mudahale edersek arac kesiciye girer ve vitesi sizin atmaniz gerekir :) eger s konumuna alip herhangi bir mudahalede bulunulmaz ise yuksek devirli kullanilir ama kesiciye kadar gelmeden vitesi otomatik olarak arac degistirir :) yalniz 1.6 125 hp arabayi bukadar zorlamaninda anlami olmaz diyorum o yuzden sag seritte eco modu acip 70 80 gidiyorum inanmayanlar olabilir resimli kanitim var 3.0 3.2leri gordum ortalamada :D

Baris Hotaman

« Yanıtla #14 : Şubat 18, 2014, 12:01:01 ÖS »
S modunun d modundan tek farkı kesiciye kadar devam etmesı buda sadece 1 ve 2. viteste kesiciye kadar gidiyor 3 4 te kesiciye girmiyor devir saati kesiciye gelmeden vitesi attırıyor.

Araç 1 den başlar 5 e kadar vitesi attırır 3. vites 175 e kadar yolu var videolarıda mevcut kendiminde denemişliği var :)

S modunun amacı honda da manuel kontrol amaclı diye okumustum forumda bazı konularda,  Açılımı Spor Mod Değil S Triptonık Mod mu neydi . Ekstra bir güç sağlamıyor sadece aracı yüksek devirde tutup hızlı gitmesini saglıyor bunu d konumda kulakcık kontrolü ilede yapabiliyoruz .

( Makyajlı kasa FD6'larda kulakcıklar d konumda devreye girebiliyor diye biliyorum makyajsız kasada s modunda sadece oluyor galiba  )

Mehmet BARAN

« Yanıtla #15 : Şubat 18, 2014, 12:04:51 ÖS »
S modda kulakçıklara dokunmazsanız 2 , 3 ve 4 üncü vitesleri kullanır araba. 2 ile kalkış yapar 3 ve 4 gider . öyle söylendiği gibi 4. vitese yüksek hızlarda değil 4000 devir civarı geçiyor.

bomba565627

« Yanıtla #16 : Şubat 18, 2014, 01:28:21 ÖS »
S modda kulakçıklara dokunmazsanız 2 , 3 ve 4 üncü vitesleri kullanır araba. 2 ile kalkış yapar 3 ve 4 gider . öyle söylendiği gibi 4. vitese yüksek hızlarda değil 4000 devir civarı geçiyor.
sayfayi bastan asagi okurmusunuz.bende herkese 2.viteste kalkis yapar dedim. Kimse inanmadi. 2.vitesle kalkmaz herhalde.

Kratos

« Yanıtla #17 : Şubat 20, 2014, 04:22:21 ÖS »
S modda araç yüksek devirde vites değiştiriyor kısaca aracı yüksek devirli kullanmanıza olanak veriyor vites değişimlerini geç yapıyor yani. Bizim araçlar 4500 devir civarı maksimum torku verdiği için doğal olarak araç yüksek devirlerde daha atak ve hızlanmaya istekli oluyor.
3. vitesde araç 173 kmde devir kesiciye giriyor. S moda alır kulakçıklara dokunmazsanız 4 vites, S moda alır kulakçıkları devreye sokarsanız 5 vites oluyor araç. Kısaca S mod kulakçıklı kullanım 5 ileri, S mod kulakçıksız kullanım 4 ileri vites.
S modda araç 2. vitesde kalkmaz normal 1. vitesde kalkar.Karlı çamurlu yollarda siz kulakçığı kullanarak şanzımanı 2. vitese kitleyerek 2. vitesde kalkabilirsiniz ve siz müdahale etmedikçe 2. vitesde kitli şekilde yoluna devam eder.

S mod kulakçıklı kullanım 3. vites efsane resmen yav bizim otomatiklerde >=ok
« Son Düzenleme: Şubat 20, 2014, 04:24:11 ÖS Gönderen: Kratos »

bomba565627

« Yanıtla #18 : Şubat 20, 2014, 09:51:24 ÖS »
S modda araç yüksek devirde vites değiştiriyor kısaca aracı yüksek devirli kullanmanıza olanak veriyor vites değişimlerini geç yapıyor yani. Bizim araçlar 4500 devir civarı maksimum torku verdiği için doğal olarak araç yüksek devirlerde daha atak ve hızlanmaya istekli oluyor.
3. vitesde araç 173 kmde devir kesiciye giriyor. S moda alır kulakçıklara dokunmazsanız 4 vites, S moda alır kulakçıkları devreye sokarsanız 5 vites oluyor araç. Kısaca S mod kulakçıklı kullanım 5 ileri, S mod kulakçıksız kullanım 4 ileri vites.
S modda araç 2. vitesde kalkmaz normal 1. vitesde kalkar.Karlı çamurlu yollarda siz kulakçığı kullanarak şanzımanı 2. vitese kitleyerek 2. vitesde kalkabilirsiniz ve siz müdahale etmedikçe 2. vitesde kitli şekilde yoluna devam eder.

S mod kulakçıklı kullanım 3. vites efsane resmen yav bizim otomatiklerde >=ok
eyvallah. Mukemel aciklama

GrcnTml

« Yanıtla #19 : Şubat 21, 2014, 09:24:10 ÖS »
Tam yazarken farkettim yine sen :) takip etmiyorum :) S modu zaten iki türlü kullanabilirsin. Birisi D den S e atıyorsun araç gerek duyarsa D modda gibi vites değişimini kendisi yapıyor. Bir diğeride S modda kullanacaksan daha araba hareket etmeden önce S moda alıp + kulakçığa veya - tam hatırlamıyorum şimdi basıp tam manuel kullanıyorsun. Neden bu şekilde yazılım yapımış bilmiyorum :) Ama hani ışıklarda falan ara gazı veren olursa S gereken cevabı verecektir :) Benim gibi hantal kullanan biri bile zaman zaman ders veriyorsa sizleri düşünemiyorum bile :) Honda iyidiiiiiiir. Kazasız, belasız, güzel günlerde kullanın.

benim yanıma oturman lazım :)

RÜZGAR23

« Yanıtla #20 : Şubat 24, 2014, 07:34:46 ÖS »
ben de bir honda tutkunuyum.2008 civic premıum otomatik vardı onu sattım.şimdi de2013 eco lpg otomotik vites var.hocam s moda alırsın kulakçığı 1 e getir.sonra gazla ve devir saati 5500/6000 devre geldiğinde hızın ort75 vs olur sonra +2 yap kulaklardan hızın 130/135 olur sonra +3 yap 175 i görürsün.o zaman hondanın keyfini çıkar ama sürat felakettir saygılar...

Fatih Eryol

« Yanıtla #21 : Mart 03, 2014, 07:17:58 ÖS »
2. Vites 7000 rpm 117 km/hız görmüşlüğüm vardır

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #22 : Mart 09, 2014, 08:59:59 ÖS »
uzun yolda giderken s moduna alıyım dedim araba boşta gaza basarmış gibi devir yükseldi geri d moduna geçtim :D

mehmet zengin

« Yanıtla #23 : Mart 13, 2014, 06:36:13 ÖÖ »
Arkadaşlar fb7 veya 6 da s modda 0-100 testi yapan oldu mu hiç? manueller gibi 9,9sn değerlerini görürmü acaba? zira otomatikte teknik veri 12,3sn gibi hatırlıyorum.

civicask

« Yanıtla #24 : Haziran 20, 2014, 10:54:28 ÖS »
3.viteste 176 kesiciye giriyor 4.vites 231e kadar gördüm 6000 devirdeydi 5i göremedık henüz