Gönderen Konu: otomatik vites kullan arkadaşlar bu makina kaç yakıyor??  (Okunma sayısı 27610 defa)

mechanicer

Ynt: otomatik vites kullan arkadaşlar bu makina kaç yakıyor??
« Yanıtla #25 : Eylül 16, 2009, 06:44:14 ÖS »
arkadaşlarımm ben arabayı aldım 12.500 peşinat verdimm
ya bi depoyla 300 gidyo diyen var ne 500 kr gelirr buda bu adama kafyı yediriri 6 silindir arabaya bin myoruz

1 depo ıle 300 gıden arkadaslar yukarıda yazılanları dıkkatle okusun. cunku sebep onlar.

mechanicer

« Yanıtla #26 : Eylül 16, 2009, 06:47:15 ÖS »
ılk 10,000 km dengesız yakabılır ancak bu genede sızın elınızde,pardon ayagınızda.maalesef sıkayet eden arkadaslarım gıbı hergun onlarca musterım gelıyor ve nasıl kullanıosunuz dedıgımde yumusak cok sakın cevabı alıyorum.dunyanın hıcbır yerınde yumusak ve sakın kullanılan otomatık 1,6 cc arac yol bılgısayarında 12,5 lt gostermez bırbırımızı kandırmayalım tabıkı burda sızde bende sakın kullanıyorum dıosunuz ama nasıl ? fazla hız fazla devırlı kullanmasanız bıle ufak gaz tepkımelerı anı sekılde fren gaz fren gaz aracınıızın yakıtı ıcmesıne neden olur.honda legend 3,5 vtec bıle sehır ıcınde sakın kullanıldıgında 10 lt lere ınıyr.o frenlıyecegınız bı noktaya varmadan frene basmak  erken durup yenıden kalkıs yapmak (N KONUMUNA ALMAK cok kısı yapıyor ) gereksız gaz pompalamak bunlar hepsı yakı8t sarfıyatına etkıdır ve mumkun oldugunca sabıt devırde kullanmayı hedefleyın.gereksız gaz pompalamak sırası gelen sılındıre degıl performans ıstenıldıgı dusunulup tum sılındırlere yakıt gonderır ve hızlanmadıgınız halde yakıtınız cope gıder.cıvıc ıle sehır ıcınde genelde 6.5 lerle dolanıyorum  (ortalama).. bılgılerınıze

saygılar

alper2644

« Yanıtla #27 : Eylül 16, 2009, 06:53:13 ÖS »
hocam siz servitesiniz herhalde lpg hakkında ne dünüyosnuz?

mechanicer

« Yanıtla #28 : Eylül 16, 2009, 06:56:12 ÖS »
eger takıcaksan honda alma dıyorum sadece.

alper2644

« Yanıtla #29 : Eylül 16, 2009, 07:01:47 ÖS »
aldım  artık:) bir depoyla 300 km mi gidiyim

mechanicer

« Yanıtla #30 : Eylül 16, 2009, 07:05:03 ÖS »
yukarıda soyledıkelrımı uygula 140 sabıt hızla gıderken bıle bır depo ıle 300 den fazla gıdersın.

alper2644

« Yanıtla #31 : Eylül 16, 2009, 07:08:19 ÖS »
2 sene 2005 ciciv e bindim,,,arabadan frienler ve yol tutuşu hariç memnum dum ve onda da lpg vardı,,,,,,artık lpg eskisi gibi deilll tabikide zararı var ama faydası da var dizel araba al  dienler var honda kullanna başka arabaya binmez dizele hiç binmez ,,ama 500 lira dan 300 km lerde bahsedyolar yok gaza sert basma yok yumaşak bas ooooooooooo binme ozaman bu arabaya yolda giderken onları mı düdüncem hekesin fikrine saygılıyım olmasam burda işim olamz dı

ovunisin

« Yanıtla #32 : Eylül 16, 2009, 07:26:06 ÖS »
1. köprüden sabahları Bostancıdan Beşiktaşa akşamları yine 1. köprüden Beşiktaşdan Bostancıya en az 1,5-2 saat trafikte kalarak. Bağlantı yolu diye adlandırdığımız TEM ile 1. çevreyolu arasındaki bağlantılarda 150-170 km hızla. Bazen dururken kalkışlarda ani gaza yüklenip hızlanmalarla bile her zaman 350 kmnin üstünde yol yaptım 2008 model 13400 kmde otomatik dream ile.

mechanicer

« Yanıtla #33 : Eylül 16, 2009, 10:56:14 ÖS »
2 sene 2005 ciciv e bindim,,,arabadan frienler ve yol tutuşu hariç memnum dum ve onda da lpg vardı,,,,,,artık lpg eskisi gibi deilll tabikide zararı var ama faydası da var dizel araba al  dienler var honda kullanna başka arabaya binmez dizele hiç binmez ,,ama 500 lira dan 300 km lerde bahsedyolar yok gaza sert basma yok yumaşak bas ooooooooooo binme ozaman bu arabaya yolda giderken onları mı düdüncem hekesin fikrine saygılıyım olmasam burda işim olamz dı

walla ugrasamazsan paranda ganı ıse sana nıce 300 km ler. yada lpg yolları.tabı garantını unut.

fzthgosm

« Yanıtla #34 : Eylül 17, 2009, 12:13:52 ÖÖ »

walla ugrasamazsan paranda ganı ıse sana nıce 300 km ler. yada lpg yolları.tabı garantını unut.

ne garantisi anlamadım.13500 km ye gelmiş bir araba motor arızası çıkarmamışsa 13500  km den sonra çıkardıgında hangi yetkili servis veya türkiye disribütörü dagıtıcı firma adamları kabul eder bu arızayı fabrikasyon arızası diye.kullanıcı hatası olarak tanımlanır.lpg ye karşı olan olsun ama lpg yi öcü gibi göstermeyede kimsenin hakkı yok.eger fiatın kuş serileri(dogan ,şahin,serçe...v.b) bile lpg ile uzun yıllar ve km gidiyorsa honda motoru 50-60 bin km de iflas edecekse yazıklar olsun hondaya.bizim ülkede ekonomi için kullanılan lpg sistemi avrupada çevre amaçlı kullanılıyor.mercedes bile fabrikasyon lpg kitli araba çıkarıyorda çekik gözlü ufak boylu insanların ürettigi honda daha mı narin daha mı dayanıksız.

birde dizel e bin diyenler honda dizel getiriyorda biz mi almıyoruz.getirdiginide 1 senede geri çekiyor ne amaçla çekiyorsa(tr deki mazot kalitesi bahane gösteriliyor)

yeecee

« Yanıtla #35 : Eylül 17, 2009, 08:37:00 ÖÖ »
LPG işini ben de çok düşündüm. Ama bu araçlarda subap erimesi diye birşey var.  :ağlaa O nedenle fabrika kesinlikle LPG yi onaylamıyormuş.. <783^2
Subap erimesine karşı tune-up flashlube tarzı çözümler var ama etkileri tartışılır...

tkaira

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Eylül 17, 2009, 09:09:15 ÖÖ »
walla honda

ne garantisi anlamadım.13500 km ye gelmiş bir araba motor arızası çıkarmamışsa 13500  km den sonra çıkardıgında hangi yetkili servis veya türkiye disribütörü dagıtıcı firma adamları kabul eder bu arızayı fabrikasyon arızası diye.kullanıcı hatası olarak tanımlanır.lpg ye karşı olan olsun ama lpg yi öcü gibi göstermeyede kimsenin hakkı yok.eger fiatın kuş serileri(dogan ,şahin,serçe...v.b) bile lpg ile uzun yıllar ve km gidiyorsa honda motoru 50-60 bin km de iflas edecekse yazıklar olsun hondaya.bizim ülkede ekonomi için kullanılan lpg sistemi avrupada çevre amaçlı kullanılıyor.mercedes bile fabrikasyon lpg kitli araba çıkarıyorda çekik gözlü ufak boylu insanların ürettigi honda daha mı narin daha mı dayanıksız.

birde dizel e bin diyenler honda dizel getiriyorda biz mi almıyoruz.getirdiginide 1 senede geri çekiyor ne amaçla çekiyorsa(tr deki mazot kalitesi bahane gösteriliyor)

aynen katılıyorum sonuçta honda motorunun sağlamlığı ile ünlüdür ;-) birde tamam güzel arabalar hondalar ama sonuçta bir superleggera değil yane sıradan herkezin aldığı ekonomik bir binek araba.. takın gitsin gezin tozun ucuza :-)

alper2644

« Yanıtla #37 : Eylül 17, 2009, 10:09:12 ÖÖ »
arkadaşlar herkesin görüşüne saygı duyuyorum ben bu arabayı çok yaktıgını bilerek aldım,ama bukadrınıda beklemiyordum, 37.500 e dizel çok daha donanımlı  sürüyle marka ve araba var ama honda yı 2 sene kullanan biri olarak vazgeçemiysun honda dan sigara gibi,,,:) cok asvalt ağlattım...:) ayrıca dizel arabayıı 100.000 geçtikten sonra satman zorlsır ve degeri çok daha fazla düser die biliyrum ben lpg li eski kasa 2005 civic kullanan biri olarak sunu söyleyebilirim, adam gibi marka taktırmak kaydıyla bir numara ve en pahalısı tartarinidir 2. brc gelir performans kaybı sadece yüzde 5 dir ,belki o bile yoktur. yok araba patlar matlar falan filan hepsi hikaye ingilizler 1945 ten berii lpl li araç kullanmazlardı...:)onlardan çokmu medeni ve gelişmiş bir ükeyiz,:)ayrıca adamların benzini bizden ucuz,   arabaya zarar verme konusunda ben eskişehirde yaşıyrum eski hondama taktırmdan önce buranın servis müdürü bana aynen sunları söledi benzinli honda motoru 800.000 km yol yapar dedi..lpgli 650-750.000 bin olay budur dedi yeni sistem lpg çok farklı dedi 2 ayda bir hava filitresinide  degiştirirsin, hatta vitec motor kadar da lpg ye uyumlu motor yoktur dedi,,,x5 e taktıranları unutmayalım,,:)  şimdi herkesin kullanımıda keseside farklı km de  500 kr benim için korkunç bi rakam 350 kr yaksa taktırmam yani inanılmaz kafam karışık ,,,,,

fzthgosm

« Yanıtla #38 : Eylül 17, 2009, 11:19:43 ÖÖ »
LPG işini ben de çok düşündüm. Ama bu araçlarda subap erimesi diye birşey var.  :ağlaa O nedenle fabrika kesinlikle LPG yi onaylamıyormuş.. <783^2
Subap erimesine karşı tune-up flashlube tarzı çözümler var ama etkileri tartışılır...

sübap erimesi yapıp yapmadıgını bilmiyorum ama eritse bile kaç bin km sonra erir.birde sübap kaç paraki ettigin karın yanında

honda121

« Yanıtla #39 : Eylül 17, 2009, 11:22:55 ÖÖ »
Honda tabikide önermez, niye önersin ki ? 6 yıl "garanti" boyunca iliğini kurutucaklar çünkü..

fzthgosm

« Yanıtla #40 : Eylül 17, 2009, 01:53:19 ÖS »
Honda tabikide önermez, niye önersin ki ? 6 yıl "garanti" boyunca iliğini kurutucaklar çünkü..

6 yıl yag ve yag f,iltresi değiştirerek resmen yolacaklar insanları.dedigin gibi neden istesin ki?

Xaera

« Yanıtla #41 : Eylül 17, 2009, 02:52:30 ÖS »
kimse beni otomatik civicin az yaktıgına inandıramaz :)

alper2644

« Yanıtla #42 : Eylül 17, 2009, 04:50:57 ÖS »
zaten kimse az yakıyo demiyoo :)

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Eylül 17, 2009, 04:57:09 ÖS »
1 depo ile 450 ypıyorum ama depo tam boşalmıyor, asıl beni şaşırtan  uzun yolda 550 falangitmesi, .. şehir dışı en az 750 km. yapar sanıyordum, am zorlasam en fazl 600 yapcak

alper2644

« Yanıtla #44 : Eylül 17, 2009, 07:10:06 ÖS »
arkdaşlar bu araba 6 silindir deil bu yazılanlar dan sonra benim için lpg farz dr
parası olan benzin le s.içi 300-350 s.dısı 550-600 gider yada gaz taktıran bunların enaz %45 FAZLASINI GİDER yerim garantiyi :) takdir ve para sizin :) bugün honda lpg takıldı diye arza vercekse adı honda olmaz dı :)  eger ş.içi 350 i gecer se de ben taktırırım s.içi 200.e gezerim arabam kapının önünde durmaz,,,:)

mustican

« Yanıtla #45 : Eylül 17, 2009, 07:12:36 ÖS »
arkadaslar kimse otomatik ciivic az yakiyo demiyor...
ama ben sunu daha gormedim baska bir aracin otomatik civic ile ayni klasmanda olup da civic den daha az yakan henuzz rastlamadim  hele hele uzun yolda !!!!

bunu goz ardi etmeyelim

ornegin ben benzin 3.62 iken 40 lt ile 680 km yaptim...aaracim 2005 civic es otomatik
aracta 4 kisi arti bagaj vardi genel hiz 100.... 120 yi gecmedim

alper2644

« Yanıtla #46 : Eylül 17, 2009, 07:23:02 ÖS »
wolsvogende dsg7 var yeni teknoloji bu şanzıman manuelden az yakıyor

fzthgosm

« Yanıtla #47 : Eylül 17, 2009, 09:45:39 ÖS »
1 depo ile 450 ypıyorum ama depo tam boşalmıyor, asıl beni şaşırtan  uzun yolda 550 falangitmesi, .. şehir dışı en az 750 km. yapar sanıyordum, am zorlasam en fazl 600 yapcak

zorlasam derken arabayımı zorlayacan yoksa sabır katsayını mı.eger arabayı zorlarsan ş.dışında 1 depo en fazla 400 km götürüyor denedim.ama sabrını zorlarsan 90-110 arası gidersen 700 km gidip depo doldurdugumda 46 litre alıyor.

fzthgosm

« Yanıtla #48 : Eylül 17, 2009, 09:47:08 ÖS »
arkadaslar kimse otomatik ciivic az yakiyo demiyor...
ama ben sunu daha gormedim baska bir aracin otomatik civic ile ayni klasmanda olup da civic den daha az yakan henuzz rastlamadim  hele hele uzun yolda !!!!

bunu goz ardi etmeyelim

ornegin ben benzin 3.62 iken 40 lt ile 680 km yaptim...aaracim 2005 civic es otomatik
aracta 4 kisi arti bagaj vardi genel hiz 100.... 120 yi gecmedim

bizdeki getz civicten hafif 1,4 motor otm vites 100 km ortalaması kışın 13-13,5 yazın 11-12 litre arası.artık hesabı yapın şuan benzin litresi 3290.

mustican

« Yanıtla #49 : Eylül 17, 2009, 11:05:16 ÖS »
getzler cok yakiyor herkes sikayetci otomatikler hele can yakiyor