Gönderen Konu: ** Makyajsız Yeni Civic için anahtardan bagaj açma konusu içeride!!.. **  (Okunma sayısı 26572 defa)

Quantum

• Ziyaretçi
serviste var olayı şu şekilde.. honda nın orjinal bir ekipmanı varsa bu işi yapacak, servis bunu benim tarif ettiğim gibi, senin ve umut un yaptırdığı gibi yapmazlar dedim. honda nın yedek parçası dururken onu satmayıp uygun çözüm geliştirme olayına girmezler. öyle tahmin ediyorum zira işin içinde servis yetki belgesi olayı var :)

paylaştığım bilgilerin işe yaraması güzel.. :)

güle güle kullan :)
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2009, 08:46:03 ÖS Gönderen: Quantum »

dewir

saol engin gerçekten çok güzel oldu  hondanın bazı eksiklerinide senin gibi bu paylaşımları yapan arkadaşlar sayesinde kendi çapımızda tamamlıyoruz işte ama dediğim gibi çok orjinal birşey oldu hiç bir şekilde ek bir düğme veya kumanda yok  kendi anahtar ve kumandandan herşeyi yapabiliyosun

Quantum

• Ziyaretçi
Ynt: ** Makyajsız Yeni Civic için anahtardan bagaj açma konusu içeride!!.. **
« Yanıtla #52 : Mayıs 22, 2009, 09:49:29 ÖÖ »
dörtlüler yanarken kilitli kapıyı açınca senin bagaj açılmıyordur herhalde?

eLDiaBLo

« Yanıtla #53 : Mayıs 22, 2009, 10:47:44 ÖÖ »
ben bugün taktırdım çok kullanışlı ve çok basit bir sistemmiş ama burdan takip edince biraz zorlandık ustam kendi fikir yürüterek mantığını  takip ederek olayı çözdü 3 saat sürdü ama sonunda oldu başka bir araç getirsen 20 dakkada hallederim dedi gerçektende çok kullanışlı bişey

engin serviste var demişsin ama ben eminimki serviste bu işlem için minimum 200 tl isterler belkide daha fazla sitemizin sponsorundan fiyat alarak test edebiliriz

ben kaçamı yaptırdım malzemelere para vermedim sadece bagaja takılan mekanizmaya 15 tl verdim diğer malzemeler alarm işi yapan tanıdıklarınız varsa arızalı alarmlardan bu parçaları söküp size verebilirler zaten 2 parça bişey var işçilik olarakta 20 tl para ödedim yani toplam 35 tl heee tanıdığınız yokmu  o zamanda toplam 50 tl ye mal oluyo ve orjinal oluyo

Servise yaptırma derdim garanti kapsamı içinde olma ihtimali... zaten onu merak ediyorum herhangi bir servisle görüşüldü mü acaba? bu olayı yaptığımızda herhangi bir aksamı garanti dışında kalıyor mu? Forumda servisten arkadaşlar da vardı galiba onlar bir cevap verirse iyi olur...bu arada sen istanbul'da mı oturuyorsun? eğer istanbul'daysan hangi ustaya yaptırdın acaba biz de faydalanalım bari... bu arada dörtlüler yanarken kilidi açtığında bagaj açılma problemi sende de var mı?

dewir

dörtlüler yanarken kilitli kapıyı açınca senin bagaj açılmıyordur herhalde?
ben bugün taktırdım çok kullanışlı ve çok basit bir sistemmiş ama burdan takip edince biraz zorlandık ustam kendi fikir yürüterek mantığını  takip ederek olayı çözdü 3 saat sürdü ama sonunda oldu başka bir araç getirsen 20 dakkada hallederim dedi gerçektende çok kullanışlı bişey

engin serviste var demişsin ama ben eminimki serviste bu işlem için minimum 200 tl isterler belkide daha fazla sitemizin sponsorundan fiyat alarak test edebiliriz

ben kaçamı yaptırdım malzemelere para vermedim sadece bagaja takılan mekanizmaya 15 tl verdim diğer malzemeler alarm işi yapan tanıdıklarınız varsa arızalı alarmlardan bu parçaları söküp size verebilirler zaten 2 parça bişey var işçilik olarakta 20 tl para ödedim yani toplam 35 tl heee tanıdığınız yokmu  o zamanda toplam 50 tl ye mal oluyo ve orjinal oluyo

Servise yaptırma derdim garanti kapsamı içinde olma ihtimali... zaten onu merak ediyorum herhangi bir servisle görüşüldü mü acaba? bu olayı yaptığımızda herhangi bir aksamı garanti dışında kalıyor mu? Forumda servisten arkadaşlar da vardı galiba onlar bir cevap verirse iyi olur...bu arada sen istanbul'da mı oturuyorsun? eğer istanbul'daysan hangi ustaya yaptırdın acaba biz de faydalanalım bari... bu arada dörtlüler yanarken kilidi açtığında bagaj açılma problemi sende de var mı?

evet dörtlüler açıkken bendede bagaj açılıyor ama ben dörtlüleri pek kullanmıyorum :D :D

yaptırdığım usta yalovada garanti olayına gelincede garantiye bir zararı olacağını zannetmiyorum çünkü araçtaki donanıma hiç bir etkisi yok  sadece araçtan elektrik alıyorsunuz başkada bir etkisi yok  zaten bu sistemde bütün iş gören  parçaları siz takıyorsunuz

Quantum

• Ziyaretçi
dörtlü ve bagaj açma motorunun tetiklenmesi konusu halledilebilinir bir konu bence..
iyi bir elektrikçinin kafa patlatması lazım gibi geliyor bana sanki..
makyajlı bir civic incelenebilir bu konu ile ilgili olarak

dewir

engin bence makyajlı kasalarda merkezi kilit sistem minin motoru farklıdır yani 3. bir düğme var heralde makyajlılarda o yüzden  değişik bir sistemdir o  ama dediğim gibi bence çokta sıkıntı olmaz bu olay

Quantum

• Ziyaretçi
motor ya da röle.. bişey farklı ki bu şekilde ters tetikleme yapmıyor..
atıyorum 213 kodlu röle/motor değilde 113 kodlu röle/motor takılmıştır, o ters tetikleme yapmıyordur onu söylüyorum..

3ncü düğme olayında da farklı frekans var makyajlılarda avantaj burada..
bizim bu sistemde ise aynı frekans üzerinden ikinci bir iş yaptırıyoruz/yaptırmaya çalışıyoruz :)

atıyorum paralel bağlanacak ikinci bir röle bu işi çözer gibi çözüm üretecek bir elektrikçi bulunursa hallolur, sonra bitti gitti :)

bu arada dream lara cruise control takılması ile ilgili bir konu var sırada.. dream olan arkadaşlar isterse o konuyu da açayım :)

cagatay08

« Yanıtla #58 : Mayıs 26, 2009, 12:35:58 ÖÖ »
ben de yarın gidecem bizim bir elektrikçi deli recep var... kesin anlar bu işlerden. eğer olursa ben de sizinle burada izlenimlerimi paylaşmaktan zevk duyacam can arkadaşlarım...

yeyilmaz

« Yanıtla #59 : Mayıs 26, 2009, 12:43:13 ÖÖ »
ben de yarın gidecem bizim bir elektrikçi deli recep var... kesin anlar bu işlerden. eğer olursa ben de sizinle burada izlenimlerimi paylaşmaktan zevk duyacam can arkadaşlarım...

hadi bakalım bekliyoruz sonucu. ben dün ist. optimum da keycenter diye bir yerde bu üç düğmeli sustalı anahtar lardan gördüm. ama satan eleman bizim iki düğmeli anahtarlara uymadığını, immobilizer ın okumadığını söyledi. makyajlılar için demek ki

et302gti

« Yanıtla #60 : Mayıs 26, 2009, 02:31:54 ÖÖ »
Quantum nickli arkadaş, cidden helal olsun...
araştırmışsın bulmuşsun:) zor iş:D
kıymetli paylaşımın için teşşekkürler...

Quantum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : Mayıs 26, 2009, 08:12:01 ÖÖ »
:) daha bi sürü şey var arşivde..
fırsat buldukça ekleyeceğim :)

cagatay08

arkadaşlar sanayiden şimdi geldim. ben de bagaj açma olayını hallettirdim ama ustanın da kafası davul oldu. Şemaya uygun olarak işlem uygulandığında bir yerlerde terslik olduğunu söyledi ama inanın ne olduğunu ben anlayamadım. sistem gereksinimleri aynı orada belirtildiği gibi... 3 saate yakın uğraştı ama artık olayı tam anlamıyla kavradı. bartın sanayisinde Elektrikçi Recep. kafası her türlü elektronik olaylara yatıyor. bu civarda yaşayan arkadaşlar gönül rahatlığı ile gidebilirler bu işlem için.
bu arada sistem gerçekten harika. arabaya ayrı bir konfor kattı diyebilirim. en azından anahtarla açmanın sıkıntısı kalktı ortadan. çok rahat oldu. tüm dostlara acilen taktırmalarını tavsiye ederim. Bartın gibi pahalı işçiliğin olduğu bir yerde bile toplamda 50 TL gibi bir masrafla hallettim. yaptıracak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun. bu araştırmanın sahibi Quantuma da çok teşekkürler, sağolasın arkadaşım...

Quantum

• Ziyaretçi
önemli değil çağatay.. :) içine sinsin yeter.. :)
şu anda ortada aşılacak tek sorun var, o da dörtlüler yanarken kapıyı açtığında bagaj da açılıyor mu  :))

var mı sende de bu?

cagatay08

« Yanıtla #64 : Mayıs 27, 2009, 11:17:25 ÖÖ »
evet aynı durum bende de var ama bu çok önemli değil. herzaman flaşör kullanmayabiliriz ama her zaman bagaj açıp kapatmak gibi bir yük :) vardı sırtımızda. marketten çıkıyorum poşetleri yere bırakıyorum tekrar bagaja koyduğumda yerine göre toz oluyor çamur oluyor poşetlerden ama şimdi sorun yok. biraz önce kocaman bir yazıcıyla indim okuldan anahtardan açtım bagajı ilk kez kullanmış oldum yani... :):):):):):)

yeyilmaz

hadi gozun aydin çağatay, güle güle kulan

cagatay08

hadi gozun aydin çağatay, güle güle kulan
:D:D:D:D sağolasın canım benim. Bu arada söylemekte fayda görüyorum Toyota Corolla için gittik bugün aynı yere ama maalesef olmadı. eğer Honda dışında yaptırmak isteyen varsa bilmesi gereken en önemli şey kapı açma düğmesine ikinci basışta kesinlikle sinyaller yanmamalı... en kestirme tarifi bu yani...
« Son Düzenleme: Mayıs 28, 2009, 08:23:44 ÖS Gönderen: cagatay08 »

mesutbatili

Vay be honda yapmadi biz yaptik turk akli iste gerci bu olaylar hep yurtdisiindaki topiclerden aliniyo ama yaptiranlara hayirli olsun

oracle

« Yanıtla #68 : Haziran 29, 2009, 10:46:22 ÖÖ »
bu işi izmirde yapan yer varmı yada yaptıran arkadaş bilgi verirse sevinirim

dewir

« Yanıtla #69 : Haziran 29, 2009, 01:26:16 ÖS »
bu işi izmirde yapan yer varmı yada yaptıran arkadaş bilgi verirse sevinirim

arkadaşım zor bir olay değil malzemeyi al bir oto elektrikçiye git burda 1. sayfadaki  resim ve anlatımları gösterirsen yarım saat içinde yapar

oracle

« Yanıtla #70 : Haziran 29, 2009, 05:48:26 ÖS »
doğrudur bakarak yapabilir dediğin gibi ama daha önce yapmış tecrübesi olan bi arkadaş yaparsa ilk seferki acemilik olmayacaktır bagajdaki kaplamanın sökülmesi,emniyet kemerinin ordaki plastiğin sökülmesi gibi olayları karga tulumba asılarak sökmeye çalışmaz diye demiştim yinede sagol yaptıran varsa yinede bilmek isterim.

dewir

« Yanıtla #71 : Haziran 29, 2009, 10:37:27 ÖS »
doğrudur bakarak yapabilir dediğin gibi ama daha önce yapmış tecrübesi olan bi arkadaş yaparsa ilk seferki acemilik olmayacaktır bagajdaki kaplamanın sökülmesi,emniyet kemerinin ordaki plastiğin sökülmesi gibi olayları karga tulumba asılarak sökmeye çalışmaz diye demiştim yinede sagol yaptıran varsa yinede bilmek isterim.

haybeye yazmadım dostum geriye dönük yazılara bakarsan ben yaptım o yüzden yardımcı olmak istedim o söylediğin parçalarda düşündüğün gibi çokta hassas değil asıldınmı geliyolar en fazla klips kırılır oda 25 kuruşluk sanayide her malzemecide bulabiliceğin bir parça elektrikten biraz anlasan kendin bile yapabilirsin zor bir şey değil yani bunu yaptırdığın zaman göreceksin he illede daha önce yapmış bir elektrikçi dersen eğer nerde oturuyorsun bilmiyorum ama yalovadan yolun geçerse eğer bana alo demen yeterli malzemeler elinde olursa eğer 15 dakkada benim yaptırdığım elektrikçiye yaptırtırım kardeş

fzthgosm

« Yanıtla #72 : Haziran 30, 2009, 02:58:21 ÖS »
bu bagaj açma olayı ile birlikte camlarıda otomatik kapatan mekanızma aynı anda satılıyor mu acaba.bu aralar arabaya kumandadan bagaj açma,otomatik cam kapatma,uzun farları zenon yapma  gibi  konfora ve modifiyeye yönelik işlem düşünüyorum.yardımcı olacak arkadaş varsa bi zahmet yardım edin bende şu honda mı geri seveyim

dewir

« Yanıtla #73 : Haziran 30, 2009, 03:48:10 ÖS »
bu bagaj açma olayı ile birlikte camlarıda otomatik kapatan mekanızma aynı anda satılıyor mu acaba.bu aralar arabaya kumandadan bagaj açma,otomatik cam kapatma,uzun farları zenon yapma  gibi  konfora ve modifiyeye yönelik işlem düşünüyorum.yardımcı olacak arkadaş varsa bi zahmet yardım edin bende şu honda mı geri seveyim

cam kaldırma farklı bir olay o dahada basit bir modül alıyorsun cam kaldırma modülü  elekrikçiye gidiyorsun  kapı döşemesini söküp onu monte ediyor bu kadar

bagaj açma daha farklı onu yapabilmeleri için bu konunun 1. sayfasını elektirçiye göstermen gerekiyor

oracle

« Yanıtla #74 : Haziran 30, 2009, 11:59:59 ÖS »

eyvallah dostum çok sagol tabikide haybeye yazmadın öyle bişey ima etmedim aklına yanlış bişey gelmesin benbiraz titizim derdim o :) ben izmirdeyim kardeş eyvallah yolum düşerse alo derim tabi seninde düşerse beklerim...birde diğer arkadaş yazmışken bende cenmaxın 5'li cam kaldırma modülü vardı bakıma götürdüğümde dün şunuda takıverin dedim usta kullanılmaya başlandıktan bir süre sonra sürücü tarafındaki dörtlü cam kumanda düğmelerinde yanma meydana geliyor tabi buda garanti dışı dedi tamamtamam kalsın dedim kaldı öyle,adama dedim benim daha önceki araçtan çıktı 2000 model civic 2 sene kullandım hiçbirşey olmadı diye bu modellerde bu şekilde problem çıkıyo dedi kestirdi kullanan arkadaşlardan böyle bi şikayeti olan varmı acaba ?

haybeye yazmadım dostum geriye dönük yazılara bakarsan ben yaptım o yüzden yardımcı olmak istedim o söylediğin parçalarda düşündüğün gibi çokta hassas değil asıldınmı geliyolar en fazla klips kırılır oda 25 kuruşluk sanayide her malzemecide bulabiliceğin bir parça elektrikten biraz anlasan kendin bile yapabilirsin zor bir şey değil yani bunu yaptırdığın zaman göreceksin he illede daha önce yapmış bir elektrikçi dersen eğer nerde oturuyorsun bilmiyorum ama yalovadan yolun geçerse eğer bana alo demen yeterli malzemeler elinde olursa eğer 15 dakkada benim yaptırdığım elektrikçiye yaptırtırım kardeş