Gönderen Konu: lakırtı sesi  (Okunma sayısı 3204 defa)

2010civic

lakırtı sesi
« : Haziran 07, 2010, 06:21:16 ÖS »
arkadaşlar aracımla çok yavaş hızla seyir halindeyken bozuk yollarda ön takımlardan bir lakırtı geliyor. ama bunu gündüz gürültüsünde duymuyorum. özellikle gece giderken dört cam ve teyp kapalıyken duyuyorum.hani böle logar kapağının üzerinden geçerken bi lakırtı çıkarya kapaktan buna benzer bir ses çıkıyor. gerçi bizim araçların süspansiyonları biraz sorunlu ama ben yinede sormak istedim. yada bu sesler normalde ben aracımı çok mu dinliyorum

seferad

Ynt: lakırtı sesi
« Yanıtla #1 : Haziran 07, 2010, 06:22:11 ÖS »
kaputu aç sallanan bişiler vardır

2010civic

« Yanıtla #2 : Haziran 07, 2010, 06:26:02 ÖS »
kaputu aç sallanan bişiler vardır
ne bilim sanki ön takım sesi gibi geliyor.

fth3382

« Yanıtla #3 : Eylül 08, 2010, 02:00:13 ÖÖ »
bendede benzer bi sorun var parke yollardan giderken lkırtı sesi kaliper pimi olabilir dediler ki banada öle geliyor tekerlerden geliyor ses

cagatay08

« Yanıtla #4 : Eylül 08, 2010, 03:33:40 ÖÖ »
Arkadaşlar ben bu konuda servise gittiğimde bana Direksiyon kutusunun değişmesi gerektiği söylendi. Hatta bununla ilgili bir konu başlığı açmıştım. Olabilir mi diye. Nitekim Kutu değişti ama lıkırtılar kesilmedi. Tanıdığım iyi bir usta var, O'na gösterdim. Söylediği şu: Direksiyon kutusu boşuna değişmiş. Bu aracın tabla burçları gitmiş, asıl bunların değişmesi gerekirdi dedi. Servisi aradım tekrar. durumu aktardı. Bayramdan sonraya randevu verdiler. bakalım bu kez sesler kesilecek mi. Arabaya binmekten soğudum inanın ki... Takır tukur seslerden, bir de titreşim var. Gaza bastığımda vızzzzz diye bir ses geliyor. Bakalım onun sebebi nedir. Çok merak ediyorum...

xargs

« Yanıtla #5 : Eylül 20, 2010, 10:14:08 ÖÖ »
benim aracimda da benzer bir lakirti sesi vardi. En hafif kasiste bile sag onden ses geliyordu. Servise goturdum. Sag alt salincagi garantiden degistirdiler ve sorun cozuldu.

seferad

« Yanıtla #6 : Eylül 22, 2010, 06:34:14 ÖS »
valla dıkkat edersen ses duyarsın teyıp kapalı gezemiyorum araçla