Gönderen Konu: İŞTE HONDA TÜRKİYE'NİN KRONİK FREN PROBLEMİNE CEVABI  (Okunma sayısı 25811 defa)

ÖzgürK.

Ynt: İŞTE HONDA TÜRKİYE'NİN KRONİK FREN PROBLEMİNE CEVABI
« Yanıtla #25 : Aralık 30, 2009, 09:43:23 ÖÖ »
Arkadaşlar biraz önce benim bulunduğum şehirdeki Honda servisi aradı.Honda Türkiye böyle bi problemin olduğunu burdaki servise bildirmiş ve servise bana özel bir balata göndereceklermiş (nası bişeyse bilmiyorum).Ne marka bi balata olduğunu sordum bilmiyoruz daha elimize geçmedi dediler.Önümüzdeki hafta çağırdılar izinde olduğum için gelemeyeceğimi söyledim.Ocak sonuna doğru gidip taktıralım bakalım bana özel balata neymiş :D hatta sorun iyice incelenecekmiş eğer disklerde bişey varsa disklerde değişcekmiş.

Bakalım bi adım attık sesimizi yükselttik ama ne olcak zaman göstercek.

fzthgosm

« Yanıtla #26 : Aralık 30, 2009, 09:49:06 ÖÖ »
Arkadaşlar biraz önce benim bulunduğum şehirdeki Honda servisi aradı.Honda Türkiye böyle bi problemin olduğunu burdaki servise bildirmiş ve servise bana özel bir balata göndereceklermiş (nası bişeyse bilmiyorum).Ne marka bi balata olduğunu sordum bilmiyoruz daha elimize geçmedi dediler.Önümüzdeki hafta çağırdılar izinde olduğum için gelemeyeceğimi söyledim.Ocak sonuna doğru gidip taktıralım bakalım bana özel balata neymiş :D hatta sorun iyice incelenecekmiş eğer disklerde bişey varsa disklerde değişcekmiş.

zaten herkese yapılan bir iş degil mi bu özel balata dedikleri.bence baştan savma gibi balata değişsin diske bakılsın o da gerekirse değişsin sorun ötelensin

ÖzgürK.

« Yanıtla #27 : Aralık 30, 2009, 10:01:11 ÖÖ »
Bu sefer öyle öteleme olmayacak.Ben şahsım adına bu işi sonuna kadar kovalayacağım.

Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik:

Ücretsiz Tamir Yükümlülüğü

Madde 13 — Satıcı, malın; garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamirini yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür.

Arızalarda kullanım hatasının bulunup bulunmadığı servis istasyonları, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla; bu malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisi tarafından düzenlenen raporla belirlenir.

Tüketiciler, bu maddenin ikinci fıkrasında belirtilen rapora ilişkin olarak bilirkişi tarafından tespit yapılması talebiyle ilgili tüketici sorunları hakem heyetine başvurabilir.

Diğer Yükümlülükler

Madde 14 — Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;

a) Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,

b) Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,

c) Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi,

durumlarında, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.

Bu maddenin (c) bendinde belirtilen raporun, tüketicinin başvuru tarihinden itibaren yedi gün içerisinde düzenlenmesi zorunludur. Tüketici, raporun belirtilen süre içerisinde düzenlenmemesi veya raporu kabul etmemesi hallerinde, ilgili tüketici sorunları hakem heyetine başvurarak mevcut durumun tespit edilmesini isteyebilir.

Satıcı, tüketicinin bu Yönetmeliğin 13 ve 14 üncü maddelerinde belirtilen taleplerini reddedemez. Tüketicinin bu taleplerine karşı satıcı, bayii, acente, imalatçı- üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludurlar.

ALWIN

« Yanıtla #28 : Nisan 15, 2010, 12:35:19 ÖS »
fren sorunu.....bugun aracımı servise gütürdüm,ustayla test surüşüne cıktık disklerde sorun vardedi((ses yapıyor)düzensiz aşınma. ve bana taşlama yapacağız dendi.acaba cözüm olurmu..nedersiniz arkadaşlar..

abyildiz

« Yanıtla #29 : Nisan 15, 2010, 01:26:12 ÖS »
diskler ısındığı zaman 150 200 km lerde byle bi ses gelyr ben b ir kere yaşadm ama çok srn değil benm açımdan

ALWIN

« Yanıtla #30 : Nisan 15, 2010, 08:36:43 ÖS »
bende de öyleydi şimdi düşük hızlardada ses yapmaya başladı.artık taşlatacaz diksleri,inşallah düzelir .aracım 2007 pırımıum.garantiden yapılacak dendi.

TIBURON80

« Yanıtla #31 : Nisan 16, 2010, 09:50:05 ÖÖ »

Aracınıza gelecek balatanın markası trw olacak büyük ihtimalle. Bu balatalar aracınıza takıldıktan sonra bir daha bu problem ile ilgili servise uğramayacaksınız. Bu balatanın tek dezavantajı jantları simsiyah yapması balatanın çıkardığı toz fazla kanımca.

Bu honda servisleri artık cidden can sıkmaya başladı. Aracımı 40.000 bakımına götürdüğümde servis çalışanı arkadaş bu problemi çözmek istiyorsan git trw balata al 50.000 bakımına geldiğinde ben disklerini garantiden tornalatıp o balatalarıda ücretsiz taktırırım dedi. 50.000 bakımına aracı götürdüğümde sanki bu cümleleri onlar söylememiş gibi disklerini 80 tl ver tornalatalım balatalarıda bilmem şu kadar paraya takalım dediler bende eyvallah dedim içimdende bir daha bu servise n...h gelirim dedim. Balataları 40 tl verip sanayide taktırdım. Disklere torna gerekmez durumu iyi dedi vs...
Demek istediğim bir cebimizden para verip balata alıyoruz taktıramıyoruz. Kimi arkadaşımız için balata geliyor disk değişiyor ki , doğrusu bu ama bu servis işinde bir standart maalesef yok. Ekim ayı gibi inşallah aracımı elden çıkarmayı düşünüyorum. Bir daha Honda alır mıyım açıkcası bilmiyorum. Araba çukurlarda kağnı gibi esniyor bacak kaslarım çukurları emmekten bıktı. 60.000 km geldim aracımla, 225.000 kmde sattığım 99 civicin çıkardığı ses oranına ulaştım. Pandizotdan gelen ses,emniyet kemer yeri sesi, amortisör çatır çutur bir de üstüne üstlük servislerin keyfi uygulamaları yüzünden büyük bir hevesle aldığım dışarıdan bakınca güzelllik olarak o parada hala bir rakip göremediğim aracımdan yavaş yavaş beziyorum.

zafer_bolu

« Yanıtla #32 : Ocak 01, 2013, 06:28:18 ÖS »
Frenleme yapıldıkca balata ve disk ısınıyor ve bir su birikintisine girdiğiniz zaman veya yağmur ani soğumayla beraber karakteristik bozulmaya uğruyor. Diğer firmalarda bu durum garanti kapsamında bile değil. Sanırım Honda biraz daha hassas disk kullanmış o kadar =)

zimlanga

« Yanıtla #33 : Ocak 02, 2013, 07:22:50 ÖÖ »
evet, fren ve disklerde kesinlikle problem var. bir kere ön diskleri tornaya verdim tüm balataları değiştirdim araç yağ gibi frenledi ses yok sarsma silkeleme yok. Ben şimdilik dikkatli kullanmaya çalışıyorum uzun süre gitsin diye. Yüksek hızlarda uzun ve kesintisiz fren yapmaktan kaçınıyorum, fazla kızdırmıyorum, diskleri sudan uzak tutmaya çalışıyorum vs.
ilk fırsatta uygun belki hava kanallı bi fren sistemi takabilirim, zaten aracım yakında garantiden düşecek, onu bekliyorum.

bhdrknk

« Yanıtla #34 : Ocak 10, 2013, 03:24:41 ÖS »
Yüksek hızda frenleme yapınca gelen ses ve uğultu sorununu 20.000 km bakımında ilettim.
Honda TR ' den onay geldi. Diskler taşlandı, balata değişti. Şuan hiçbir sorun ve ses yok.
Teşekkürler Honda Onur / Tekirdağ

20171026yuanyuan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Ocak 03, 2018, 06:00:01 ÖÖ »
clb0103
pandora jewelry store
ugg boots
nike outlet online
moncler uk
ferragamo shoes
adidas