Gönderen Konu: İŞTE HONDA TÜRKİYE'NİN KRONİK FREN PROBLEMİNE CEVABI  (Okunma sayısı 25815 defa)

ÖzgürK.

İŞTE HONDA TÜRKİYE'NİN KRONİK FREN PROBLEMİNE CEVABI
« : Aralık 28, 2009, 12:41:14 ÖS »
     HONDA TÜRKİYE İLE FRENLERLE İLGİLİ BİZZAT KENDİMİN YAŞADIĞI DİALOG BİREBİR AKTARIYORUM:

Arkadaşlar geçen hafta hepimizin yaşamış olduğu bu kronik fren problemi ile igili Honda Müşteri Hizmetlerini aradım sorunu bildirdim.Onlarda konu ile ilgili dosya oluşturup Honda Türkiye'ye bildireceklerini ve konu ile ilgili bana bilgi verileceğini söylediler.

Birkaç gün sonra Honda Türkiye'den birisi beni aradı bilgi alıp karşılığında bana bilgi vermek için.Sorunu aynen anlattım.İki kez balata değiştirdiğimi fakat problemin aynı olduğunu sürekli balata değiştirmem mi gerektiğini sordum.Hatta bu problemi birçok kullanıcının yaşadığını ve birçok kez hem balatalarını hemde disklerini değiştirdiklerini fakat sonucun aynı olduğunu söyledim.Arkadaş bana tekrarlayınca servise müracaat edip etmediğimi sordu.Gittiğimi ve ustanın test sürüşü yapıp yine balatalarımın değişmesi gerektiğini söylediğini ilettim.O da değiştirip değiştirmediğimi sordu.Bende değiştirmedim yine aynı problemi yaşayacağım için öncelikli sizin bunla ilgili bir geliştirme çalışmanız varmı diye sormak istediğimi ilettim.

İşte buraya dikkat arkadaşlar:

Frenlerde bu şekilde ses, uğuldama,titreme vs.şeyler olmasının kullanımla alakalı olduğunu öğrendim !!! Bizim bu zamana kadar bildiklerimiz yalan dolanmış bizler cahilmişiz arkadaşlar.Neyse.Bunun bütün arabalarda olduğunuda öğrendim !!! Bende bu zamana kadar Opel Ford Peugeot Fiat vs.vs.gibi biçok arabayı uzun zaman kullandığımı fakat böle bi problem yaşamadığımı ısrarla söyledim.Ha bu arada bu problemin normalde garanti kapsamında olmadığını, Honda Türkiye'nin bizleri madur etmemek için böyle şeyleri garanti kapsamına aldıklarınıda öğrendim !!! Bende bu zamana kadar frenlerle ilgili bir şikayet alıp almadıklarını bununla ilgili geliştirme çalışmalarının olup olmadığını sordum.Honda Türkiye'nin sadece Fren değil her konuda AR-GE çalışmalarının her fırsatda devam ettiğini öğrendim !!! Son olarak bunla ilgili ne yapmam gerektiğini sordum.Arkadaş servise gidip balatalarımı değiştirtmemi söyledi.Servisler zaten bu şekilde çıkan parçaları fabrikaya gönderirlermiş.Onlarda bi problem olup olmadığına bakarlarmış.Biz kullanıcılar da merak etmeyecekmişiz eğer bi problem varsa Honda Türkiye bunla ilgili çalışmalar yaparmış.

Uzun lafın kısası Honda Türkiye'den hiç de tatmin edici cevaplar alamadım.Hep yuvarlak cevaplar aldım.Aklıma şu geldi Honda Türkiye'nin bundan gerçekten haberi yok yada bu durum umurlarında değil.Bu konu ile ilgili başka irtibat kuran arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

seferad

Ynt: İŞTE HONDA TÜRKİYE'NİN KRONİK FREN PROBLEMİNE CEVABI
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2009, 12:59:13 ÖS »
hepsi faso fiso türkiyede en iyi ilgili marka volvo diye düşünüyorum

piscocuk

« Yanıtla #2 : Aralık 28, 2009, 01:09:46 ÖS »
hepsi faso fiso türkiyede en iyi ilgili marka volvo diye düşünüyorum
+AUDİ

cıvıcem

« Yanıtla #3 : Aralık 28, 2009, 01:10:57 ÖS »

garantiyi 6 yıla çıkarmalarının tamamen satış politikası olduğunu düşünüyorum,6 yıl boyunca çıkacak hermen hemen her soruna kullanıcı hatası yorumu yapacakları aşikar....

nadirgoktan

« Yanıtla #4 : Aralık 28, 2009, 01:27:23 ÖS »
yinede bu kadar emin olmayalım sonuçta kronik sorunda olsa diskler garantiden değişiyor.
sitemizde araçlarımızın kronik sorunu olan  vites kutusu,direksiyon kutusu ,şöför cam mekanizması,ve disklerin garantiden değiştiğine çoğu kez şahit olduk.

huseyinsimsek

« Yanıtla #5 : Aralık 28, 2009, 02:37:33 ÖS »
Arkadaşlar bu konuda benim bir kaç sorum olacak. Araçlarımızda bu fren problemi ortalama ne kadar süreden sonra ortaya çıkıyor? Nasıl bir kullanıcı hatası böyle bir probleme sebebiyet verebilir? Kullanıcı hatası deyip kestirip atmak kolay. Sn. ÖzgürK. peki konuştuğunuz kişi bu kullanıcı hatalarını minimuma indirebilmek için herhangi bir kullanım tavsiyesinde bulundu mu?

Sorunla birlikte çözüm önerileri getirmedikten sonra bu Honda Turkiye ne işe yarar?

Lasera

« Yanıtla #6 : Aralık 28, 2009, 02:41:58 ÖS »
Ben aracımı tam 10.000 bakımına götürürken 9560 Km ' de oldu. diski taşladılar kabul etmedim, ön iki disk + balata değiştirdiler garantiden. Ama sola kayma sorunu hala devam ediyor. O konuda kafayı çizicem direksiyonu bıraktım mı, araba sola gidiyor.

dewir

« Yanıtla #7 : Aralık 28, 2009, 02:55:21 ÖS »
gerçi benim artık öyle bir sorunum kalmadı aracımı sattım ama :( aracın sağa veya sola çekme problemi bendede vardı servise ilettiğim zamanda yolun meyilinden deniliyordu :) otobanda defalarca denedim hep çekiyor direksiyonu bırakamıyordum kollarım kas yapmaya başlamıştı direksiyonu tutmaktan kardeşimin 207 si ile denedim aynı yolda direksiyonu bırak viraj gelene kadar kendi gidiyo araç milim bile kaymıyo

XeL

« Yanıtla #8 : Aralık 28, 2009, 05:14:31 ÖS »
boyle sorunlarla Honda kendıne yazık edıyor..kendı kendını bıtırıyor malesef...  :ağlaa
sanırım bı sure maddı olarak kendımızı dengeleyıp fren dısklerını daha ıyı kalıtede olanlarla degstrmek gerekıyor.. ha dıceksınız 40-45 mılyar verıyorum fren dıskı mı degstrcem bı de ustune..haklısınız bende o fıkırdeyım ama..ya oyle ya boyle malesef..hersey ortada...
gulu seven dıkenıne katlanır mısalı..

murat_ozbek

« Yanıtla #9 : Aralık 28, 2009, 05:32:03 ÖS »
boyle sorunlarla Honda kendıne yazık edıyor..kendı kendını bıtırıyor malesef...  :ağlaa
sanırım bı sure maddı olarak kendımızı dengeleyıp fren dısklerını daha ıyı kalıtede olanlarla degstrmek gerekıyor.. ha dıceksınız 40-45 mılyar verıyorum fren dıskı mı degstrcem bı de ustune..haklısınız bende o fıkırdeyım ama..ya oyle ya boyle malesef..hersey ortada...

arkadaşım gülü seven dikenine katlanır diye bir şey yok.hayati bir olaydan bahsediyoruz balata ve disk.kadıki 45000 tl lik bir araç üstelik sıfır nasıl olurda frenleme yapınca sağa sola kayıp uğultılar çıkarır.lütfen ya honda aşkı hayatınızdaki tehlike olmasın.

ayrıca dikatinizi çekerim 2007 model ve üstü ikinci el satışı yapılan honda civic sayısı 1154
2002-2006 model civiclerin ikinci el yapılan satış sayısı 1344
bu verileri sahibinden.com sitesinden aldım.
bu veri hangi yönden karşılaştırılırsa karşılaştırılsın kalitenin ve güvenin ne kadar düştüğünü ortaya koyar.

rserkan

« Yanıtla #10 : Aralık 28, 2009, 05:41:02 ÖS »

arkadaşım gülü seven dikenine katlanır diye bir şey yok.hayati bir olaydan bahsediyoruz balata ve disk.kadıki 45000 tl lik bir araç üstelik sıfır nasıl olurda frenleme yapınca sağa sola kayıp uğultılar çıkarır.lütfen ya honda aşkı hayatınızdaki tehlike olmasın.

ayrıca dikatinizi çekerim 2007 model ve üstü ikinci el satışı yapılan honda civic sayısı 1154
bu veri hangi yönden karşılaştırılırsa karşılaştırılsın kalitenin ve güvenin ne kadar düştüğünü ortaya koyar.
ilk başlarda bende sizler gibi düşünüp arabamdan soğuyordum ancak işin rengi öyle değil ben honda türkiye yi iki kere mahkemeye verdim ve kazandım şuan da araçlarınızda rds ve saat 24 lü oluyorsa bagajı içerden açan mekanızmanın kilidi varsa bunlarda benim katkım var defalarca aradım sorunu ilettim en son mahkemeye verdim. işin açıkçası benim görüşüm onlar bu tür şikayetlerle ilgileniyorlar ve çalışma yapıyorlar belki zaman gerekiyor ama o zaman gelinceye kadar da aracından soğumak onu diğer araçlarla kıyaslamak doğru değil sonuçta o parayı verdik ve kullanıyoruz, en kısa zamanda sorunlarınıza çözüm bulunur, sahibinde de ilanlara bakarsak ta bi aracın ne kadar tutulduğunu ve talep gördüğünü de söyleyebiliriz ankara da her mahallede iki üç yeni kasa civic var bu markanın kötü olduğunu değil tutulduğunu gösterir, evet sorunlu ancak 40bin euro luk araçlarla kıyaslama yapmak ta ne kadar anlamlı orasını bilemiyorum saygılarmlla

hond@67

« Yanıtla #11 : Aralık 28, 2009, 06:35:59 ÖS »
Bu kronik fren problemi nedir?
Kimisi park yaparken frene bastım durmuyor diyor, kimisi ses yapıyor diyor.. Ben daha hiç fren sorunu yaşamadım.
Araçların çok da  sorunlu olduğunu düşünmüyorum... elektronik ve araba şans işi..
Ben sadece sol ön camda takılma-kapanmama ve ve emniyet kemerinden gelen ses sorunu yaşadım.

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #12 : Aralık 28, 2009, 07:23:08 ÖS »
valla frenleri çok set kullanmadığın sürece pek bişi olmuyo bende 18 jant var çok şükür bişi yok şimdilik olcak diye korkuyorum ama inş olmaz sen jant takmışsın filan derler giderim yeni disk + balata 500 tl veririm ruh sağlığım bozulmasın :)

murat_ozbek

« Yanıtla #13 : Aralık 28, 2009, 07:38:32 ÖS »

ilk başlarda bende sizler gibi düşünüp arabamdan soğuyordum ancak işin rengi öyle değil ben honda türkiye yi iki kere mahkemeye verdim ve kazandım şuan da araçlarınızda rds ve saat 24 lü oluyorsa bagajı içerden açan mekanızmanın kilidi varsa bunlarda benim katkım var defalarca aradım sorunu ilettim en son mahkemeye verdim. işin açıkçası benim görüşüm onlar bu tür şikayetlerle ilgileniyorlar ve çalışma yapıyorlar belki zaman gerekiyor ama o zaman gelinceye kadar da aracından soğumak onu diğer araçlarla kıyaslamak doğru değil sonuçta o parayı verdik ve kullanıyoruz, en kısa zamanda sorunlarınıza çözüm bulunur, sahibinde de ilanlara bakarsak ta bi aracın ne kadar tutulduğunu ve talep gördüğünü de söyleyebiliriz ankara da her mahallede iki üç yeni kasa civic var bu markanın kötü olduğunu değil tutulduğunu gösterir, evet sorunlu ancak 40bin euro luk araçlarla kıyaslama yapmak ta ne kadar anlamlı orasını bilemiyorum saygılarmlla

kapı önünde olan araçlar tutulduğunu gösterir ilanda ve galeri önğnde olan araçlar ise tutulmadığını gösterir ben aracı kötülemiyorum tutulmadıda demiyorum,45000 tl lik bir araçta genellikle tek noktadan gelen arızalar ve giderilemeyen sorunlar var ise,heleki fren sistemiyse kusura bakmayın ama honda markası balataları değiştirerek ve diskleri taşlayarak değil tr deki kullanıcılarını düşünüp imajını sarsmamak için bu konuya çare bulup araçlarını servise davet edip gerekeni yapmalı.demekki bu sorun balata ve disk maliyetinden çok daha masraflı.

murat_ozbek

« Yanıtla #14 : Aralık 28, 2009, 07:46:46 ÖS »
Bu kronik fren problemi nedir?
Kimisi park yaparken frene bastım durmuyor diyor, kimisi ses yapıyor diyor.. Ben daha hiç fren sorunu yaşamadım.
Araçların çok da  sorunlu olduğunu düşünmüyorum... elektronik ve araba şans işi..
Ben sadece sol ön camda takılma-kapanmama ve ve emniyet kemerinden gelen ses sorunu yaşadım.

elektronik ve araba şans işi..

hayat ve şans :D
45000 tl ye şans bileti...

rserkan

« Yanıtla #15 : Aralık 29, 2009, 12:27:34 ÖÖ »

kapı önünde olan araçlar tutulduğunu gösterir ilanda ve galeri önğnde olan araçlar ise tutulmadığını gösterir ben aracı kötülemiyorum tutulmadıda demiyorum,45000 tl lik bir araçta genellikle tek noktadan gelen arızalar ve giderilemeyen sorunlar var ise,heleki fren sistemiyse kusura bakmayın ama honda markası balataları değiştirerek ve diskleri taşlayarak değil tr deki kullanıcılarını düşünüp imajını sarsmamak için bu konuya çare bulup araçlarını servise davet edip gerekeni yapmalı.demekki bu sorun balata ve disk maliyetinden çok daha masraflı.
onaylıyorum ;)

emre_ege21

« Yanıtla #16 : Aralık 29, 2009, 08:48:54 ÖÖ »
Arkadaşlar şimdi açılan konuları okuyunca acaba kullanımlamı alakalı diyorum ben ilk civic alınca 2000 km de servise gittim araç çekme yapıyor oaradaki usta baktı bir ayar çekti aracım 30000 e gelid hala tık yok düz yolda bırak kendi gitsin frenlerle ilgili bir problemim yok sırf bu sorun için 220 hızla frene bastım tık yok yemin ederim şak diye durdu araçtan çok memnunum sadece öncamdan ses geliyo oda benim hatam hoparlör takarken cam fitilleriyle biraz oynamıştım ama bunun haricinde sıkıntım yok

ÖzgürK.

« Yanıtla #17 : Aralık 29, 2009, 11:27:28 ÖÖ »
Arkadaşlar bu konuda benim bir kaç sorum olacak. Araçlarımızda bu fren problemi ortalama ne kadar süreden sonra ortaya çıkıyor? Nasıl bir kullanıcı hatası böyle bir probleme sebebiyet verebilir? Kullanıcı hatası deyip kestirip atmak kolay. Sn. ÖzgürK. peki konuştuğunuz kişi bu kullanıcı hatalarını minimuma indirebilmek için herhangi bir kullanım tavsiyesinde bulundu mu?

Sorunla birlikte çözüm önerileri getirmedikten sonra bu Honda Turkiye ne işe yarar?

Bakın arkadaşlar kullanıcı hatası demiyorlar.Kullanımdan dolayı oluşabilecek normal şeylerdir diyorlar.Her marka araçta olabilir diyorlar.Cevap tamamen politik yani.Bu tür problemlerde normalde garantiye girmez diyorlar.

ÖzgürK.

« Yanıtla #18 : Aralık 29, 2009, 11:44:41 ÖÖ »
Şu anda bu konunun linkini Honda Türkiye'ye e-mail olarak gönderip buraya davet ettim.bakalım ne olacak arkadaşlar.

fzthgosm

« Yanıtla #19 : Aralık 29, 2009, 12:26:28 ÖS »
bence honda tr nin buraya bakmasını beklemek yerine alternatif bir istek talep rica adı altında metin oluşturup bunu hemen her kullanıcı honda tr ye mail atsın o zaman ilgilerini daha çok çeker.
mesela be fren problemi yaşamadım ama yaşamayacagımın garantisi yok.herkesin fren problemi çekmek yerine stopec mi ne diyorlar delikli diskler varmış o diski honda tr bayilerine toplu alsın,piyasada bize 400-500 denen malı onlar toplu şekilde 200-250 ye hatta daha ucuza alırlar.disk probleminden kurtulmak isteyen müşterilere aldıgı fiyattın katılımına versin hem kendine daha çok yarar.diski 2 hatta 3 defa değişen ne kadar honda kullanıcısı var garantiden.bir defa para verecek tabi katılımını müşteriden alacak ama artık o problemle karşılaşmayacak.bu istegi hep beraber yollayalım onlarında işine gelir bizlerinde.kim bu sorundan kurtulmak için( 100-150 tl düşer ancak kendine) bunu kabul etmez ki

fzthgosm

« Yanıtla #20 : Aralık 29, 2009, 12:27:31 ÖS »
evet bir başlık atılsın ve herkes arıza çözümünde nasıl davranırsa iyi olur şeklinde yazsın toparlar herkes mail olarak honda tr ye atar

ÖzgürK.

« Yanıtla #21 : Aralık 29, 2009, 12:34:47 ÖS »
fzthgosm çok doğru söylemişsinde çoğumuzda şu var.Problemi yaşıyoruz ama bu problemi Honda Türkiye'ye iletmiyoruz.Eminim ki bu problemi yaşayıpda Honda Türkiye'ye mail atan 10 kişide 2-3 kişidir.O da belki.Baksana adamlar benle olaydan bi haber gibi konuştular ya da haberleri var sallamadılar.

ERT

« Yanıtla #22 : Aralık 29, 2009, 12:38:48 ÖS »
gecmıs olsun dıyelım..

ÖzgürK.

« Yanıtla #23 : Aralık 29, 2009, 01:12:36 ÖS »

fzthgosm

« Yanıtla #24 : Aralık 29, 2009, 09:41:22 ÖS »
fzthgosm çok doğru söylemişsinde çoğumuzda şu var.Problemi yaşıyoruz ama bu problemi Honda Türkiye'ye iletmiyoruz.Eminim ki bu problemi yaşayıpda Honda Türkiye'ye mail atan 10 kişide 2-3 kişidir.O da belki.Baksana adamlar benle olaydan bi haber gibi konuştular ya da haberleri var sallamadılar.

honda tr nin bu olaydan haberi kesinlikle var ama adamlar evet haberimiz var demez diyemez çünkü haberimiz var dese bu sefer eee daha ne bekliyorsunuz 2006 yılından beri çıkardıgınız diskler arızalı yıl olmuş 2009 model olmuş 2010 neden disk firmasını değiştirmediniz dese bu sefer bocalayacak o nedenle habersiz davranıyorlar.bilmiyorlar ki bu tip problemlerin konuşuldugu bir tht denen bir site var veya diger siteler bence bunlara çok girmiyorlar ondan herkes birbirinden habersiz davranıyorlar