Gönderen Konu: Fren Problemine Son = STOPTECH  (Okunma sayısı 156852 defa)

Ouzhan_

Ynt: Fren Problemine Son = STOPTECH
« Yanıtla #375 : Kasım 21, 2012, 08:29:18 ÖS »
rodajı kaç km sürüyor? benim disk/balata değiştiğinde garantiden servis 100-150km demişti, ilk 200 km çok sakin kullandım, sonrasında asıldım gittim ama? :)
benimde ön balatalar garantiden degişti diskler temizlendi ilk 300 km dediler. sakin dedikleri için olsa gerek hep zorunlu sert fren yapıyorum  :D
bişeyi unuttum aşırı toz yapıyor jant simsiyah :)

bbhnda

« Yanıtla #376 : Kasım 21, 2012, 09:08:15 ÖS »
kaç binde garantiden değiştin oguzhan ?

nogayhan

• Şirket
« Yanıtla #377 : Kasım 22, 2012, 04:20:37 ÖS »
sadece 2 ön disk 2 ön balatamı 620 lira tuttuç ?
Doğrudur Ön iki disk + 4 balata 620 TL. (Her tekerde 2 balata olur).

nogayhan

• Şirket
« Yanıtla #378 : Kasım 22, 2012, 04:38:19 ÖS »
rodajı kaç km sürüyor? benim disk/balata değiştiğinde garantiden servis 100-150km demişti, ilk 200 km çok sakin kullandım, sonrasında asıldım gittim ama? :)

Ben red stuff balata aldım. Bu balata seramik katkılı olduğu için tam rodaj 2000 km de oluyor.

Ouzhan_

« Yanıtla #379 : Kasım 23, 2012, 03:06:39 ÖS »
kaç binde garantiden değiştin oguzhan ?
10 binde degişti. teste cıktık 15 km dolandık ses yok geri dönüyoduk 130da frenlerken bi ugultu duydu sewrvise geldiginde fenerle diske baktı balataları degiştirelim dedi önler degisti. frenlerinden memnun degilim araba durmuyor abs cok cabuk devreye giriyor lugar kapagının üstünden frenli gecerken direk devreye gidiyor dedim. en ufak hassasiyeti algıladıgından kaynaklıymış :) asvalt yolda 90 la giderken bir fren yaptı tam durdurdu. cok kısa bi sekilde abs devreye girmeden durdu araba arka taraftan ön tarafa geciyordum resmen. 10bin km biniyorum hiç öyle durduramadım resmen yapıştı asvalta. dahada adamlara bişey diyemedim :D

faw13

« Yanıtla #380 : Kasım 23, 2012, 03:49:24 ÖS »
yol normal bir yolsa yol tutuşunda hiç bir sıkıntı yok da yollar yol olmadığı için garip, abs çok çabuk devreye girebiliyor, gerçi benim diskler dğeiştiğinden beri kasis vs durumlarda 3-5 kere girmiştir devreye, normale döndü resmen

Ouzhan_

« Yanıtla #381 : Kasım 23, 2012, 04:04:04 ÖS »
yol normal bir yolsa yol tutuşunda hiç bir sıkıntı yok da yollar yol olmadığı için garip, abs çok çabuk devreye girebiliyor, gerçi benim diskler dğeiştiğinden beri kasis vs durumlarda 3-5 kere girmiştir devreye, normale döndü resmen
bende de eskisi gibi zırt pırt girmiyor 200 km yaptım degiştikten sonra 2 kere girdi onda da cok sert fren yaptım otobanda gidiyorum sol birden bir yavaşladı  frene basarken dedim kesin durmuycak vurucaz zıng diye yapıştı. balatalar degişmeden önce 30 la giderken fren yaptım  abs devreye girdi kaya kaya ducatonun altına giriyodum son anda saga kırdım

faw13

« Yanıtla #382 : Kasım 23, 2012, 04:09:48 ÖS »
bende de eskisi gibi zırt pırt girmiyor 200 km yaptım degiştikten sonra 2 kere girdi onda da cok sert fren yaptım otobanda gidiyorum sol birden bir yavaşladı  frene basarken dedim kesin durmuycak vurucaz zıng diye yapıştı. balatalar degişmeden önce 30 la giderken fren yaptım  abs devreye girdi kaya kaya ducatonun altına giriyodum son anda saga kırdım
:D
abi ducato yu ducati diye okudum 2 dakka düşündüm arabayla motorun altına nasıl girilir diye ya :D

Ouzhan_

« Yanıtla #383 : Kasım 23, 2012, 04:25:54 ÖS »
:D
abi ducato yu ducati diye okudum 2 dakka düşündüm arabayla motorun altına nasıl girilir diye ya :D
:D :D ducati olsa sanrufftan içeri alırdık  :D

bbhnda

« Yanıtla #384 : Kasım 23, 2012, 05:58:30 ÖS »
benimde 10.000 geldi bakalım hayırlısı.yağ işini düşünüyorum bende şuan frenden çok.siz ne dersiniz ? :D

Sezer.kara

« Yanıtla #385 : Mayıs 15, 2013, 08:09:39 ÖS »
Ya arkadaslar makbuloglu kardesm bende civic 2007 premium stoptech fren sistemi almak istyrm on arka nerden temin edeblrm bir yardimci olrmsunz bana ltfen .?

smakbuloglu

« Yanıtla #386 : Mayıs 16, 2013, 11:16:07 ÖS »
Sezer.kara,

Ben bu konuyu açalı 3 yıl olmuş, araba bile değişti :) Maslak'dan bir yerden satın alıp hemen orada taktırmıştım.Hem ben hem de aracı sattığım kişi çok memnun.

kacaman

« Yanıtla #387 : Mayıs 17, 2013, 06:29:14 ÖÖ »
ben de ebc usr spor disk ve yeni ebc redstuff balata taktırttım aracıma çok memnunum.

mr.big

« Yanıtla #388 : Ağustos 28, 2015, 10:30:07 ÖÖ »
konuyu hortlatmış oluyorum ancak. BREMBO disk ve BALATA kullanan ve stoptech gibi olumlu sonuç alan var mı ?

Ayrıca şu anda alacak olsak nereden en uygun şekilde temin ederiz ?

haritator

« Yanıtla #389 : Ağustos 31, 2015, 09:03:20 ÖÖ »
Frenleme ile alakalı bir sorunum var .
Yolda giderken yavaşlama gerekiyor mesela bir tarafa döneceği yada aniden durmam gerekiyor
araçla hafif hafif frenleme yapınca duracak bir şekilde yavaşlarken
orada araç ya birkaç çakıl taşı yada bir rögar kapağının üzerinden geçince benim olayım başlıyor.
arabanın önünden böyle "payn" diye bir ses geliyor
sanki araçtan aşşağı bir demir parçası düşmüş hissi veriyor
ardından frende sertleşme ve fren mesafesinde 5 - 10 kat uzama yani fren tutmuyor diyebilirim o anki heyecanda.
Yeniden fren pompalayınca düzeliyor ama öndeki araç ile  her zaman o mesafe olamayabiliyor.
Bİrkaç kez döneceğim kavşağı ve dönemeci pas geçtiğim oldu bu sebeple. Allahtan önde araç yoktu yoksa GÜM...

ABS devreye giriyor diyeceğiz de yav bunun bir ayarı falan mı var acaba.
Yani başka araçlarda yaşamadım böyle bir durum....

Lastiklerden desem kışlıklardada yapıyor...

Konu ile alakalı yorum getirebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2011 Civic Dream
Standart 15 kapak Jant
35.000 km

haritator

« Yanıtla #390 : Ağustos 31, 2015, 09:05:07 ÖÖ »
HOrtlamış konuya balıklama atlamışım :)

kacaman

« Yanıtla #391 : Ağustos 31, 2015, 11:10:19 ÖS »
Frenleme ile alakalı bir sorunum var .
Yolda giderken yavaşlama gerekiyor mesela bir tarafa döneceği yada aniden durmam gerekiyor
araçla hafif hafif frenleme yapınca duracak bir şekilde yavaşlarken
orada araç ya birkaç çakıl taşı yada bir rögar kapağının üzerinden geçince benim olayım başlıyor.
arabanın önünden böyle "payn" diye bir ses geliyor
sanki araçtan aşşağı bir demir parçası düşmüş hissi veriyor
ardından frende sertleşme ve fren mesafesinde 5 - 10 kat uzama yani fren tutmuyor diyebilirim o anki heyecanda.
Yeniden fren pompalayınca düzeliyor ama öndeki araç ile  her zaman o mesafe olamayabiliyor.
Bİrkaç kez döneceğim kavşağı ve dönemeci pas geçtiğim oldu bu sebeple. Allahtan önde araç yoktu yoksa GÜM...

ABS devreye giriyor diyeceğiz de yav bunun bir ayarı falan mı var acaba.
Yani başka araçlarda yaşamadım böyle bir durum....

Lastiklerden desem kışlıklardada yapıyor...

Konu ile alakalı yorum getirebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2011 Civic Dream
Standart 15 kapak Jant
35.000 km

fren balataların  sert, daha yumuşak bir balata takılması gerek ve abs sensörlerinin temizlenmesi faydalı olacaktır, lastik hava basınçlarını kontrol ettirt çünki fazla hava yada nitrojenden dolayı soğuk lastik izlenimi oluştu anlattıklarından, aslında diskleri de ebc disk  ve balata alsan toptan çözülür sorunların.

AydoganX

« Yanıtla #392 : Eylül 30, 2015, 11:39:18 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,
Konu açılalı uzun zaman olmuş, 2008 Premium Sedan aracıma EBC yada Stoptech balata almak istiyorum.
Ankara'da temin edebileceğim bir yer bilen varmı acaba?
Birde son zamanlarda malum dolar 3 TL'nin üstüne çıktı, bu balataların fiyatını etkilemiştir diye düşünüyorum.
Yakın zamanda EBC yada Stoptech balata alan arkadaşlardan rica etsem fiyat bilgisi paylaşabilirlermi?

AydoganX

« Yanıtla #393 : Aralık 18, 2015, 12:06:52 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,
Konu açılalı uzun zaman olmuş, 2008 Premium Sedan aracıma EBC yada Stoptech balata almak istiyorum.
Ankara'da temin edebileceğim bir yer bilen varmı acaba?
Birde son zamanlarda malum dolar 3 TL'nin üstüne çıktı, bu balataların fiyatını etkilemiştir diye düşünüyorum.
Yakın zamanda EBC yada Stoptech balata alan arkadaşlardan rica etsem fiyat bilgisi paylaşabilirlermi?

Arkadaşlar cevap verecek kimse yok mu acaba?

eskemre

« Yanıtla #394 : Mart 03, 2016, 11:38:22 ÖÖ »
Yeni Honda Civic Sedan ve HB hakkında detaylı bilgi için ; www.yenicivic.net

xardias

« Yanıtla #395 : Kasım 19, 2017, 05:46:55 ÖS »
Konuyu hortlatmak istemiyorum ama neticede burası bir forum sitesi ve hala problem güncel olduğu için buraya yazıyorum, 2010 civic aracıma stoptech balata nerden satın alabilirim?

ankaralı

« Yanıtla #396 : Mayıs 05, 2019, 03:47:58 ÖS »
selam arkadalar benim 2014 civic var evvelsi gün bu abs yüzünden ufak bir kaza yaptım önümdeki araç durdu ben duramadım firene basar basmaz abs devreye giriyor çarpana kadar durmuyor bu sorunu aracı aldığım günden beri çekiyorum servise götürdüm problem yok diyorlar ama araba durmuyor lastik dediler onuda deiştirdim ama sorun devam ediyor bu konuda bana yardım edebilecek birileri çıkarmı diye yazdım not kusura bakmayın telefonu tammanasıyla kullanamadığım için buraya yazdım benim problemime en yakın buydu selamlar

yildirimer

« Yanıtla #397 : Temmuz 30, 2019, 08:13:14 ÖÖ »
Arkadaşlar öğrendiğim kadarıyla bu arabalarda stoptech fren diski ve balatalarıyla frendeki abs sorunu çözülüyor internette stoptech markası bulamadım aracıma uygun olarak nerden alabilirim yardımcı olur musunuz

Jantili

• Parimatch
« Yanıtla #398 : Eylül 18, 2021, 10:32:20 ÖS »
Benim önceliğim tabiki her parça orjinal olmalıdır yani kaliteli