Gönderen Konu: !!! HONDA SERVİSLERİ İLE İLGİLİ CİDDİ İDDİA !!!  (Okunma sayısı 20158 defa)

SERVET

!!! HONDA SERVİSLERİ İLE İLGİLİ CİDDİ İDDİA !!!
« : Temmuz 25, 2008, 07:38:15 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar
Çok önemli olduğunu düşündüğüm bir konu var.
Forum içinde ki konulardan birinde Honda Türkiye de çalışan arkadaşımız metin16 nickli arkadaş aynen şöyle bir ifade kullanmış.
"bu eksoz mikelajı zaten araçlarda var arkadaşlar takıyoruzmu diyorlar fabrikada takılıyor o standartır o aldanmayın "
Buradan okuyabilirsiniz  
http://www.teamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/2009_model_civic_elegance_42300_e_aliyorumfiyat_makul_mu-t16896.0.html;msg230419#msg230419

Ben aracımı teslim alırken Egsozt ta nikelaj uçlar yok tu. Sonradan bedel ödeyerek taktım.
Sizin bu konudaki durumunuz nedir. Yeni kasa Civic i olan arkadaşlar eğer bu durum gerçek ise çok ciddi sorunumuz var demektir ve ben ciddi biçimde üzerine giderim bunun.

loiz

Ynt: !!! HONDA SERVİSLERİ İLE İLGİLİ CİDDİ İDDİA !!!
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2008, 07:46:35 ÖÖ »
arkadaşlar samsun honda karot'un sahibini tanıyan ve sık sık karota giden biri olarak şunu demek istiyorum..bu araçların donanım paketlerinin olduğunu biliyosunuz ve komiktirki örneğin normal pakette nikelaj eksoz varken örneğin spor yada lüks modelinde olmayabiliyor.yani sonuçta servis sonradan müşteriye nikelaj eksoz satabilmek için orjinalini söküp depoya zulalayıp müşteri taktırmak istediğinde tekrar para karşılığı taktıracak yada bunu size hediye veriyorum diyecek kadar aciz değildir.linkte bi arkadaşımız en basit yolu bi bayiye gidip ordaki araçlarda nikelaj varmı yokmu bakmak demiş..bencede doğru ama bende nikelaj hepsinde yok biliyorum.bi örnek daha vereyim honda city'im vardı aldığımda hediye olarak kapı kolu çıta ayna vs gövde rengi yapıp ses sistemini geliştirip park sensörü filan verdiler..eksozu gittim kendim değiştirdim bildiğiniz boruydu ucu bile yok.ama servise gittiğimde showroomdaki city'lerin güzel bi nikelaj eksoza sahip olduğunu gördüm..aahh ah nerdesin cityciğim cuttoff yapmayı özledim yaw..

SERVET

« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2008, 07:51:53 ÖÖ »

arkadaşlar samsun honda karot'un sahibini tanıyan ve sık sık karota giden biri olarak şunu demek istiyorum..bu araçların donanım paketlerinin olduğunu biliyosunuz ve komiktirki örneğin normal pakette nikelaj eksoz varken örneğin spor yada lüks modelinde olmayabiliyor.yani sonuçta servis sonradan müşteriye nikelaj eksoz satabilmek için orjinalini söküp depoya zulalayıp müşteri taktırmak istediğinde tekrar para karşılığı taktıracak yada bunu size hediye veriyorum diyecek kadar aciz değildir.linkte bi arkadaşımız en basit yolu bi bayiye gidip ordaki araçlarda nikelaj varmı yokmu bakmak demiş..bencede doğru ama bende nikelaj hepsinde yok biliyorum.bi örnek daha vereyim honda city'im vardı aldığımda hediye olarak kapı kolu çıta ayna vs gövde rengi yapıp ses sistemini geliştirip park sensörü filan verdiler..eksozu gittim kendim değiştirdim bildiğiniz boruydu ucu bile yok.ama servise gittiğimde showroomdaki city'lerin güzel bi nikelaj eksoza sahip olduğunu gördüm..aahh ah nerdesin cityciğim cuttoff yapmayı özledim yaw..

Söylediklerinden birine şiddetle katılıyorum. Bir Honda bayii bu kadar aciz değildir olmamalıdır da.
Bir ifadenede maalesef katılamıyorum loiz. Kimse zaten hakkı olan bir şeyi servise gidip araştırarak bulmak zorunda değil.( Eğer metin16 nın iddiası doğru ise -ki bunu öğrenmeye çalışıyoruz- )

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #3 : Temmuz 25, 2008, 07:53:49 ÖÖ »
Arkadaşlar, bilmiyorum ama Honda' nın araç sipariş sistemi Mercedes-Benz gibi aynıysa bazı araçlarda olup, bazılarında olmayabilir.

Şöyle ki, araçların siparişleri yapılırken standart aksesuarların dışında kalan ekstralar araç baz fiyatının düşük olması nedeniyle araca eklenmeyebiliyor. Yani showroomumuzda olan aynı sınıf ve model arabada örneğin bardak tutucu birinde olup birinde olmazsa bu kötü niyet anlamı taşımaz. Çünkü bardak tutucu olan aracın fiyatı diğerinden 40 euro fazladır... Eğer Honda' da sistem aynıysa normal farklıysa bişey diyemem...

Selamlar,

SERVET

« Yanıtla #4 : Temmuz 25, 2008, 07:57:53 ÖÖ »
Yasin katılıyorum.
Bakın sorunu yanlış anlaşılmaması için yeterince açık yazdım.
Markaya bağlı olarak bir şey extradır standarttır buna sözüm yok. Ben sadece metin16 nın iddiasını söylüyorum. Eğer bir ürün fabrika çıkışında standart ise ve bu bayide sökülüp ayrıca para ile satılıyorsa bu çok ciddi bir sorundur. Burada telaffuz etmek istemediğim bir adı vardır bunun.

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #5 : Temmuz 25, 2008, 08:03:52 ÖÖ »
Böyle bir şeyi kimsenin yapabileceğine inanmıyorum, çünkü 30-40 ytl lik egzoz ucu için kimse YETKİ BELGESİNİ heba etmez...

Yasin katılıyorum.
Markaya bağlı olarak bir şey extradır standarttır buna sözüm yok. Ben sadece metin16 nın iddiasını söylüyorum. Eğer bir ürün fabrika çıkışında standart ise ve bu bayide sökülüp ayrıca para ile satılıyorsa bu çok ciddi bir sorundur. Burada telaffuz etmek istemediğim bir adı vardır bunun.

loiz

« Yanıtla #6 : Temmuz 25, 2008, 08:04:15 ÖÖ »
iyi ya abicim ben böle bi duruma ihtimal vermiyorum adının neye girceğini tahmin edebiliyorum..yassinin dediği gibi sipariş ve fiyat meselesidir..

SERVET

« Yanıtla #7 : Temmuz 25, 2008, 08:08:14 ÖÖ »

iyi ya abicim ben böle bi duruma ihtimal vermiyorum adının neye girceğini tahmin edebiliyorum..yassinin dediği gibi sipariş ve fiyat meselesidir..

Loiz bende vermek istemiyorum. Bu benim değil Honda çalışanı birinin iddiası.
Aracı alırken fiyata bağlı değişkenler ayrıca belirtilir ve sunulur. Ancak aracın kataloğunda da, internet sitesinde de, pdf dokümanlarında da bu belirtilmiş değil.Konuyu dallandırmamak için çok basit iddiayı tekrar ediyorum.  metin16  araçta fabrika srandardı olan bir ürünün çıkarılarak ayrıca para ile satılıyor olduğunu söylüyor.
Buna bende ihtimal vermek istemediğim için servisi göreve çağırıyorum. Konu basit

SERVET

« Yanıtla #8 : Temmuz 25, 2008, 08:09:14 ÖÖ »

Böyle bir şeyi kimsenin yapabileceğine inanmıyorum, çünkü 30-40 ytl lik egzoz ucu için kimse YETKİ BELGESİNİ heba etmez...

Yasin katılıyorum.

Bende öyle umuyorum. O zaman birilerinin metin16 nın bu söylediğini ispatra davet etmesi gerekir.
Yanlış mı söylüyorum sizce

loiz

« Yanıtla #9 : Temmuz 25, 2008, 08:23:56 ÖÖ »
bugün karota gidip sahibini bulamasamda genel müdürü ismail beyle görüşürüm ben bu konuyu.ismail abi lafını esirgemez söveceksede yüzüne kadarşı söven biridir..söküyolarsada söküyoz der yani..araştırıcam bu işi.

ŞEFİKA

« Yanıtla #10 : Temmuz 25, 2008, 08:40:50 ÖÖ »

Merhaba arkadaşlar
Forum içinde ki konulardan birinde Honda Türkiye de çalışan arkadaşımız metin16 nickli arkadaş aynen şöyle bir ifade kullanmış.
"bu eksoz mikelajı zaten araçlarda var arkadaşlar takıyoruzmu diyorlar fabrikada takılıyor o standartır o aldanmayın "
Buradan okuyabilirsiniz  
http://www.teamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/2009_model_civic_elegance_42300_e_aliyorumfiyat_makul_mu-t16896.0.html;msg230419#msg230419

Ben aracımı teslim alırken Egsozt ta nikelaj uçlar yok tu. Sonradan bedel ödeyerek taktım.
Sizin bu konudaki durumunuz nedir. Yeni kasa Civic i olan arkadaşlar eğer bu durum gerçek ise çok ciddi sorunumuz var demektir ve ben ciddi biçimde üzerine giderim bunun.

Arkadaşlar Civic modellerinde fabrika çıkışı ( Hybrid ) modeli harici eksoz nikelajı yoktur.
Türkiye için üretilen araçlarda sadece City modellerinde orjinal fabrika çıkışı eksoz nikelajı mevcuttur.
Metin arkadaşımız City modellerini Civic olarak olarak gözlemledi sanırım... :)

Kendisine ulaşır ulaşmaz bu ıddıasının yanlıs oldugunu sızlere anlatacaktır sanırım...

ŞEFİKA

« Yanıtla #11 : Temmuz 25, 2008, 08:42:18 ÖÖ »

bugün karota gidip sahibini bulamasamda genel müdürü ismail beyle görüşürüm ben bu konuyu.ismail abi lafını esirgemez söveceksede yüzüne kadarşı söven biridir..söküyolarsada söküyoz der yani..araştırıcam bu işi.

Arkadaşlar artık uzatmayın bu konuyu hıc bır Honda Yetkılı Bayısı uc kurusluk parca ıcın boyle cırkın bır olaya kalkısmaz...

SERVET

« Yanıtla #12 : Temmuz 25, 2008, 08:43:39 ÖÖ »

Merhaba arkadaşlar
Buradan okuyabilirsiniz  

Arkadaşlar Civic modellerinde fabrika çıkışı ( Hybrid ) modeli harici eksoz nikelajı yoktur.
Türkiye için üretilen araçlarda sadece City modellerinde orjinal fabrika çıkışı eksoz nikelajı mevcuttur.
Metin arkadaşımız City modellerini Civic olarak olarak gözlemledi sanırım... :)

Kendisine ulaşır ulaşmaz bu ıddıasının yanlıs oldugunu sızlere anlatacaktır sanırım...

Hassasiyet ve ilginize teşekkürler şefika hanım
Bende diğer arkadaşlarda bunun sizin söylediğiniz gibi olduğunu düşünüyoruz. Ancak Honda fabrikada çalışıyor olduğunu belirten metin16 nın iddiası mutlaka kendisi tarafından burada açığa kavuşturulmalı.
Teşekkürler

loiz

« Yanıtla #13 : Temmuz 25, 2008, 08:47:55 ÖÖ »

Arkadaşlar artık uzatmayın bu konuyu hıc bır Honda Yetkılı Bayısı uc kurusluk parca ıcın boyle cırkın bır olaya kalkısmaz...

bende hondanın bu kadar acizliğe yeltenmeyeceğini söyledim aslında sadece servet arkadaşımızın içi rahatlasın die karota uğrarım dedim bugün o tarafta işim var ve aracımın bakımından beridir uğramadım bi dost ziyareti olmuş olurdu.sizin ifadenizde bi yetkili açıklaması olduuna göre bence tartışılacak bişey kalmadı..ama city'lerdeki nikelaj eksozları görünce showroomda ne üzülmüştüm :) zaten pert oldu arabam..
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2008, 08:49:00 ÖÖ Gönderen: loiz »

Mickcasey

« Yanıtla #14 : Temmuz 25, 2008, 09:10:18 ÖS »
100ytl vermıstım :D

loiz

« Yanıtla #15 : Temmuz 25, 2008, 09:54:09 ÖS »
ben city'ye spor eksoz için 300 ytl vermiştim.kazanı ve başlığı komple değişmiştim..öyle bi takla attımki eksoz bile yamulmuştu :)

firstcevher

« Yanıtla #16 : Temmuz 25, 2008, 11:28:49 ÖS »
konuya bir açiklikta ben kavusturmak istiyorum, hondalarda orijinal olarak fabrika çikisli, eksoz nikelaji yoq... eksoz nikelaji olup olmadigini her hondaya bakarak anlayabilirsiniz... bunuda bir teknik servis yetkilisi söyledi, orijinalde yoq, arabanizi siz teslim almadan, eger arabayi satin alirken konustuysaniz, satis yetkilisinin falan yediyesi olarak verilebiliyor, zaten fazlada bir para degil, üç kurusluk birsey, adamlar 45 milyara araba satiyor, sanirsam 50-100 liralik dandik bir nikelajdan çalacak diillerdir...

loiz

« Yanıtla #17 : Temmuz 25, 2008, 11:38:11 ÖS »
50-100 bile tutmaz birader yaa..serviste 50 60 liradır..hatta sanayide 10 lira :D montaj dahil..
çok haklısın sana katılıyorum

EkReM

« Yanıtla #18 : Temmuz 26, 2008, 10:16:27 ÖÖ »
1.5 yıl çalıştım honda bayisinde.araç teslimatından sorumluydum ve fabrikadan gelen tüm araçları tek tek kontrol ediyordum.hiç birisinin üzerinde eksoz nikelajı veya kapı eşiği görmedim.hybrid hariç.hepsi sonradan montaj edilir.city konusuna gelince bildiğim kadarıyla ufak bi kaç eklemelerinden biridir eksoz nikelajı.daha önceden yoktu
SAYGILAR

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #19 : Temmuz 26, 2008, 10:42:55 ÖÖ »
Arkadaşlar bunu tartışmaya bile gerek yok adamın cirosuna bakın bide bahsettiğimiz parçanın fiyatına hee 1000-2000 milyon tanede iyi para dersenizde Honda Fabrikasından grubundan bahsediyoruz böyle ufak bişey için herşey bi yana adını riske atmaz.

SERVET

« Yanıtla #20 : Temmuz 26, 2008, 11:26:05 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,
Metin16  özelime mesaj atarak durumu kendisinin yanlış ifadesi olarak bildirmiştir.
Bunu burada açıklamasını isterdim ama sonuçta önemli olan gerçeğin ortaya çıkması oldu.
Konu kapanmıştır teşekkür ederim herkese

Mustafa2kat

« Yanıtla #21 : Ağustos 05, 2008, 09:30:22 ÖÖ »
nasıl bir honda bayii bu kadar aciz dileğildir arkadaşlar ben buna kesinlikle katılmıyorum ....

http://www.teamhondaturkey.com/forum/new_civic_07_fk/cozumu_olmayan_bir_problem_lutfen_okuyun-t17532.0.html

LÜTFEN OKUYUN ... ÇÖZÜMÜ OLMAYAN PROBLEMLER VE HONDA SERVİSİ !!!!
« Son Düzenleme: Ağustos 05, 2008, 09:31:27 ÖÖ Gönderen: Mustafa2kat »

bErAt y!G!t

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ağustos 12, 2008, 11:03:10 ÖÖ »
konu kapanmış ama ben yazayım yınede dıyarbakırda gordugum butun yenı cıvıclerde egzos nıkelajı var

kacaman

« Yanıtla #23 : Ağustos 12, 2008, 12:37:27 ÖS »
2008 haziranda premium aldım benim aracımda eksoz nikelajı takılıydı, haricen zaten bayi ile konuşmadan takılı olarak arabamı teslim aldım.

offendicula

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Ağustos 12, 2008, 03:55:21 ÖS »

2008 haziranda premium aldım benim aracımda eksoz nikelajı takılıydı, haricen zaten bayi ile konuşmadan takılı olarak arabamı teslim aldım.

ne güzel, hayırlı olsun.