Gönderen Konu: Honda Civic Hb Sağ Dikiz Aynası  (Okunma sayısı 10679 defa)

SuSeL

Honda Civic Hb Sağ Dikiz Aynası
« : Ağustos 29, 2011, 09:55:19 ÖS »
Arkadaşlar;
2008 model bir Honda Civic hb aracım var. Şöför kapısındaki dış dikiz aynaların katlanmasını sağlayan düğmeye bastığımda sol taraf genelde sorunsuz kapanıp açılırken sağ dikiz aynası hafiften hareket edip takılıp kalıyor. Honda servisi, büyük ihtimalle kontrol bile etmeden aynaların değişmesi gerektiğini söyledi. Fiyatını bilmiyorum ama ikisi herhalde 1000 liradır en az. Değiştirmek istesek fiyatı nedir arkadaşlar.

Asıl öğrenmek istediğim bu sağ ayna kapanmaya çalışıp takıldığına göre tamamen ölmüş değil. İçini açıp sorununu oto elektrikçi arkadaşlar çözebilirler mi?

redmoon

Ynt: Honda Civic Hb Sağ Dikiz Aynası
« Yanıtla #1 : Ağustos 29, 2011, 10:07:39 ÖS »
bencede bir oto elektrikçisine göstermende yarar var. demekki motoru sağlam bir yere takılıyordur. bence servis dışı yerde yaptır halledersin. sorun büyük değil anlattığın kadarıyla.

drmoz

« Yanıtla #2 : Ağustos 30, 2011, 09:57:39 ÖS »
bencede bir oto elektrikçisine göstermende yarar var. demekki motoru sağlam bir yere takılıyordur. bence servis dışı yerde yaptır halledersin. sorun büyük değil anlattığın kadarıyla.
+1
muhtemelen taş, çapak vs kaçmış, aynanın hareketini engelliyor.

HondaCivic10

« Yanıtla #3 : Ağustos 30, 2011, 09:59:46 ÖS »
Aynen oraya birşey sıkışmıştır arkadaşın araçtada kasma yapıyodu kapatırken bi baktık vida vardı orda alınca düzeldi.

hibo

« Yanıtla #4 : Eylül 01, 2011, 03:00:45 ÖS »
bencede sıkışan bişeyler vardır,bu sebepten ayna değişmemeli...ben servise sormuştum,tek taraf ayna 390 tl,sadece dışındaki plastik(sinysl bölümü hariç) 90 tl idi...

SuSeL

« Yanıtla #5 : Eylül 01, 2011, 03:07:39 ÖS »
Kendm söküp bakamaz mıyım içne arkadaşlar. galiba kapı içinden aynaya karşılık gelen üçgen siyah kapağı sökecez altından da aynayı sabitleyen vidalar olması lazım. ama kapağın da varsa dişlerini kırmak da istemiyorum. zor olur mu acaba

hibo

« Yanıtla #6 : Eylül 01, 2011, 10:15:36 ÖS »
Kendm söküp bakamaz mıyım içne arkadaşlar. galiba kapı içinden aynaya karşılık gelen üçgen siyah kapağı sökecez altından da aynayı sabitleyen vidalar olması lazım. ama kapağın da varsa dişlerini kırmak da istemiyorum. zor olur mu acaba

o siyah plastik parçanın sökümü çok basit...bi iki yerinde tırnak var haliyle...azıcık elini,z bu tür işlere yatkınsa sıkıntı olmadan sökülebilir...

Isengard

« Yanıtla #7 : Ekim 28, 2016, 02:58:14 ÖS »
Konuyu tekrar canlandirmak gibi olucak ama arkadaslar bende civic hb1.8 arac var.
Ayna problemimi cözdüm sag aynam benimde katlanmiyordu cok kucuk bir parca yuzunden katlanmiyormus cok arastirdim ve bir olanagi degerlendirdim ve hastalik gibi genelde sorun cikaran kucucuk bir parca olan "voltaj regulatöru" denen parcayi degistirince ayna eski haline geldi bilgi olarak paylasmamda fayda olucagini dusunuyorum tesekkurler..

vtec08

« Yanıtla #8 : Ekim 30, 2016, 11:55:32 ÖÖ »
Sayin isengard bendede ayni soru var.voltaj regulatoru arizali.parcayi nerden ve kaca aldiniz yardimci olursanız sevinirim.

Isengard

« Yanıtla #9 : Ekim 30, 2016, 01:37:34 ÖS »
Parcayi yurt disindan siparis ettim ve taktim bir kac tane fazla aldim bende mevcut istersen iletisim kurup degistirebilirz ?

vtec08

« Yanıtla #10 : Ekim 30, 2016, 05:59:59 ÖS »
Yardımcı olursanız sevinirim safak_esma@hotmail.com  e posta adresime detayları yazın bekliyorum.Saygılarımla

Isengard

« Yanıtla #11 : Kasım 05, 2016, 05:09:23 ÖS »
ŞAfak bey parcayi taktinizda bizimlede paylasirmisiniz? >=ok

vtec08

« Yanıtla #12 : Kasım 05, 2016, 06:16:32 ÖS »
Sayın Bülent bey öncelikle yardımlarınız için teşekkürler.Gönderdiğiniz parcayı takma vaktim olmadı.15 günde bir iznim var,ilk fırsatta takacam parçayı.Paylaşımda bulunurum.Teşekkürler..

mgecili

« Yanıtla #13 : Mayıs 16, 2017, 09:32:01 ÖÖ »
aynı sorun benim araçta da vardı, ayna yarıya kadar katlanıp sonra duruyordu, isteyenlere tammirin anlatımını atabilirim, değişmesi gereken parça bu: RXEF030 XF030 72 V 0.3A PPTC. 1 liralık bir ptc. değişimi gayet basit.

aiincukur

« Yanıtla #14 : Eylül 26, 2017, 08:31:04 ÖÖ »
Parcayi yurt disindan siparis ettim ve taktim bir kac tane fazla aldim bende mevcut istersen iletisim kurup degistirebilirz ?
aynı sorun benim araçta da vardı, ayna yarıya kadar katlanıp sonra duruyordu, isteyenlere tammirin anlatımını atabilirim, değişmesi gereken parça bu: RXEF030 XF030 72 V 0.3A PPTC. 1 liralık bir ptc. değişimi gayet basit.
Sayın Mgecili; Aynı sorun ben de de var; civic sport 1.4 aracım var. düğmeye bastığımda sağ dikiz bir kaç mm oynayıp duruyor. Rica etsem nasıl tamir edildiğini anlatımla atabilir misiniz? mail adresim aiincukur@gmail.com

aiincukur

« Yanıtla #15 : Eylül 26, 2017, 08:48:41 ÖÖ »

Sayın Mgecili; Aynı sorun ben de de var; civic sport 1.4 aracım var. düğmeye bastığımda sağ dikiz bir kaç mm oynayıp duruyor. Rica etsem nasıl tamir edildiğini anlatımla atabilir misiniz? mail adresim aiincukur@gmail.com

Sanırım bahsettiğiniz parça bu ve anlatımı da aşağıdaki değil mi ? Voltaj regulatörü olan parça bu mu ?
https://www.youtube.com/watch?v=c7hhtl1a2sc

mstunl81

« Yanıtla #16 : Mart 22, 2018, 12:15:57 ÖS »
MERHBALAR,

KONUNUN ÜZERİNDEN ZAMAN GEÇMİŞ AMA AYNI SORUN BENDE DE VARDI. YAZDIĞINIZ PARÇAYI YURT DIŞINDAN GETİRTTİM. AMA NASIL DEĞİŞTİRECEĞİMİ BİLMİYORUM. DEĞİŞTİREN ARKADAŞLARDAN YARDIMCI OLACAK OLURSA ÇOK SEVİNİRİM. mustafaunal81@windowslive.com