Gönderen Konu: Honda Civic 2010 FD6'ı satıp yeni kasa civic FB7 Almak Mantıklımı ?  (Okunma sayısı 28063 defa)

ninapersson

• murat
Üzerine 15 bin verip yeni ama benzer bir araç almak bence çok mantıksız.Mümkünse D segmenti bir araç, mesela accord alırdım.Yahut eski de  olsa bmw'ye binerdim.

Selcuk-006

Ynt: Honda Civic 2010 FD6'ı satıp yeni kasa civic FB7 Almak Mantıklımı ?
« Yanıtla #26 : Ekim 18, 2014, 12:06:41 ÖÖ »
Aracınızın kmsi yüksek ağır bakımları gelmiş bir araç olsaydı şayet üste o parayı verip fb7 almak mantıklı gelebilirdi belki ama şu an için düşünmezdim.
Benim Nacizane fikrim budur.
Saygılarımla

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #27 : Ekim 18, 2014, 03:27:06 ÖÖ »
Merhaba tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.Düşüncelerim netleşmiş oldu.Evet yeni yenidir ama yeni kasanın arkasına ve iç malzemesine gözüm hiç alışamadı içime sinmeden bincem araca. Çok ısınamadığım bir araca da binmek istemiyorum. Ocak ayına kadar bekleyeceğim ama kararım sanırım değişmeyecek.Sonuç olarak aradaki fark ne kadar da az olsa biraz daha beklemeye karar verdim.Bazı arkadaşların söyledikleri doğru ya bir üst segment bir araca binmek lazım yada daha gelişmiş bir model çıkarsa onu almak. Hb dizel otomatik gelebilirmiş onu bekleyebilirim veya benzinli HB otomatik.Bir süre daha aracıma Lpg taktırmıcam bu şekilde bincem.Kendi aracım da Follow me home,bi,xenon farlar,bodykit,cam kapatma,geri görüş,usb-aux vs. var araca da çok masraf ettim,şimdi de kıyamıyorum aracı satmaya.Aracımın fotoğrafını da paylaşayım üzerinde hella marka bosch beyinli bi-xenon var.

ysr

• Yasir
« Yanıtla #28 : Ekim 18, 2014, 08:56:58 ÖÖ »
Merhaba tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.Düşüncelerim netleşmiş oldu.Evet yeni yenidir ama yeni kasanın arkasına ve iç malzemesine gözüm hiç alışamadı içime sinmeden bincem araca. Çok ısınamadığım bir araca da binmek istemiyorum. Ocak ayına kadar bekleyeceğim ama kararım sanırım değişmeyecek.Sonuç olarak aradaki fark ne kadar da az olsa biraz daha beklemeye karar verdim.Bazı arkadaşların söyledikleri doğru ya bir üst segment bir araca binmek lazım yada daha gelişmiş bir model çıkarsa onu almak. Hb dizel otomatik gelebilirmiş onu bekleyebilirim veya benzinli HB otomatik.Bir süre daha aracıma Lpg taktırmıcam bu şekilde bincem.Kendi aracım da Follow me home,bi,xenon farlar,bodykit,cam kapatma,geri görüş,usb-aux vs. var araca da çok masraf ettim,şimdi de kıyamıyorum aracı satmaya.Aracımın fotoğrafını da paylaşayım üzerinde hella marka bosch beyinli bi-xenon var.

şu fotoğrafa bak bu araç verilip fb7 alınır mı insanın aklının ucundan geçmez :D Maşallah Rabbim kaza bela vermesin...

Savaş YILMAZ

« Yanıtla #29 : Ekim 18, 2014, 09:01:02 ÖÖ »
Maşallah kazasız belasız kullanırsın inşallah.

fcelik06

Arkadaşa katılıyorum. C ve D segmenti arasında iç aksamda çok büyük kalite farkı var. 3-4 yaş büyük olsun D segmenti araba olsun.
Üzerine 15 bin verip yeni ama benzer bir araç almak bence çok mantıksız.Mümkünse D segmenti bir araç, mesela accord alırdım.Yahut eski de  olsa bmw'ye binerdim.

Tekos

• T.H.T İZMİR
Amin teşekkür ederim arkadaşlar.

HONDAHAN

« Yanıtla #32 : Ekim 20, 2014, 09:06:04 ÖÖ »
:) Ben de bu "yeni yenidir" diyen arkadaşları anlamıyorum o zaman.
Lada Vega 'nın sıfırını al o zaman kardeşim o da yeni.! Üstelik 15.000 üste de vermezsin, alırsın.
Kimse Fb7  tü kaka demiyor, kimse de ikinci yılında makyajlanmış arabaya yenidir, padişahtır demesin. Ha diyorsa da Fd6 dan üste verilecek 15.000 TL nin neden, neye verileceğini söylesin. 1.8 mi 2.0 mi 140-170 bg mi, turbo mu var, yakıtımı daha düşük, konforu mu daha iyi, güvenliği mi ? ? ?
attan inip eşşeği kastetmiyorum.
her zaman bi tik öte diyorum;)
bu arada fb7 zamanında makyaj yedi.
kasa tutmadı filan diye değil yani.

He kardeş he
FD6 : Çıkış tarihi 2006   , Makyaj tarihi 2010
FB7 : Çıkış tarihi 2013   , Makyaj tarihi 2014

Şimdi bu, kasa tuttu diye yapıldı hee ?
Honda Türkiye 'nin 35.000 eksik üretimine, hergün bayilerden gelen FB7 satış promosyonlarına da girmiyorum bile. Bırakın şu tartışmayı artık yaa.
fd6 2009 ağustosda makyajlandı.
gir bak ikinci el sitelerine..
fb7 2012 çıktı.yasadigin ülke neresi bilmiyorum turkiyede boyle.kuru sıkı atma bence!
sizin dediginiz makyaj neki bana göre sadece panjur iyi olmuş jantlar içler acısı.fb7 ilk çıktığında kimse almam satmaz bizim araçlar efsane olur dendi bi çok kişi sattı fd6 fb7 aldı.

Heh işte kardeş o dediğin 2009'a 2009 sonu denir, o dediğin 2012 'ye de 2012 sonu denir. Niyeyse Türkiye 'de böyle. Yaşadağımdan biliyorum.!
Sonu denildiğinden ben de 2010 dedim çünkü benim de 2009 Eylül'de aldığım aracım 2010 model. Ha sen ay, gün hesaplarına gireceksen ben seni kendi haline bırakayım sen ıslak gevşek at !

HONDAHAN

« Yanıtla #33 : Ekim 20, 2014, 09:25:02 ÖÖ »
Son olarak; bu da sizin çok tutulan, çok satan araçlarla ilgili gelen mesajlar ! ! Daha da birşey demem, avutun kendinizi ne yapayım.

« Son Düzenleme: Ekim 20, 2014, 09:27:10 ÖÖ Gönderen: HONDAHAN »

murko17

diğer markalarda indirim yok zaten sadece honda da var satamıyor ya o yüzden yakında gelin bizi tercih edin sizeüste para verelim diyecekler :)))

atilla9090

Sayısal verilere göre şuan Türkiyede wv lider zaten tartışmaya gerek yok :) Dünya genelindede honda kan kaybediyor yeni nesil yarı otomatikler bolca turbolu dizel ve benzinli motorlar hondanın sağlam fakat verimsiz atmosferik motorlarını çok yordu.

zyber

« Yanıtla #36 : Ekim 22, 2014, 12:10:12 ÖÖ »
Bende de FD6 2010 civic premium manuel vardı. 40.000 km deydi çizik yoktu...
Haziranda 42500 e sattım.

FB7 executive almak için o kadar çabaladım ki onlarca defa gidip pazarlık yaptım knuştum bir ara 1.6 dizel yeni CRV almaya karar verdim...
İkisininde arkası berbattı. İçim götürmedi almadım.
Kesinlikle iyi etmişim almamda... Almanıda asla önermem...

Ben de alternatiflerine baktım. Audi A3 Sedan (Dizel otomatik üstü açılır cam tavan + ışık paketi vb.) aldım 113.000 TL e
Asla otomatik almam diyordum sanırım otomatik dışında bir araç almam diyorum. Çabuk alıştım ve sevdim...
Yakıtı çok iyi (700 km şehirler arası yolu 135 tl e gittim. 19.5 kuruş falan yakıyor...)
Camlar otomatik vb.
Bağaj derin ama elimde kalan FD6 nın bağaj havusu Audi A3 sedana koydum hondanın bağajı daha geniş ama basık...

Ancak yol tutuşunda FD6'ı sanki arıyor gibiyim.
Tam emin olmamakla birlikte (daha tam alışmamış olduğumdan olabilir...) Hondada 215 i gördüğüm ve 10-15 dakika bu hızla gittiğimde bile tedirginlik yaşamamıştım.
Audi A3 sedan sanki 200 sonrası beni tedirgin etti.

Bu araca bir kaç yıl bindikten sonra şimdiki planım ya da düşüncem ise şu şekilde... (bu kısmı kacaman için yazıyorum...)
Audi ve Bmw bir kaç yıl sonra kasa çirkin gelmeye başlıyor yenileri çıktıkça... Ancak Mercedesin 1970 modeli bile klasik ve güzel duruyor.
Gidip gümüş renkli sedan geniş bir Mercedes alacağım.

Hondaya döner miyim bilemiyorum. Ancak sattığımda arkasından bakıp hüzünlendiğimi 2010 model honda gördüğümde sözünü etmeden geçemediğim bir araçtı..
Hiç bir sorunda yaşatmadı...
Ancak şuan hondanın sattığı hiç bir araç bana cazip gelmiyor...

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #37 : Ekim 22, 2014, 02:57:59 ÖÖ »
@zyber merhaba kardeşim , ilk önce hayırlısı olsun A3 sedan güzel bir araç Allah kazasız belasız binmek nasip etsin. Bende hondahan ile biraz konuştum bize de mantıklı gelen bir üst segment veya daha iyi bir Honda Civic(yeni gelecek kasa) Bende A3 dizel hatchback'lere baktım ama biraz daha para biriktirip daha yüksek ve temizini alcam 2014 gibi dizel otomatik stronic olanları var.Bir ihtimal BMW 3.20d çok kullandım e-90 kasa olabilir, işte onun yolu tutuşu vs. çok iyi hem az yakıyor hemde inanılmaz gidiyor. Bu arada Mercedesler model eskitmez o konuda haklısın.Ama c serisi değil e serisini tercih et arada çok fark var.
« Son Düzenleme: Ekim 22, 2014, 02:59:41 ÖÖ Gönderen: Tekos »

kacaman

FB7 executive almak için o kadar çabaladım ki onlarca defa gidip pazarlık yaptım knuştum bir ara 1.6 dizel yeni CRV almaya karar verdim...

Ben de alternatiflerine baktım. Audi A3 Sedan (Dizel otomatik üstü açılır cam tavan + ışık paketi vb.) aldım 113.000 TL e
Asla otomatik almam diyordum sanırım otomatik dışında bir araç almam diyorum. Çabuk alıştım ve sevdim...
Yakıtı çok iyi (700 km şehirler arası yolu 135 tl e gittim. 19.5 kuruş falan yakıyor...)
Camlar otomatik vb.
Bağaj derin ama elimde kalan FD6 nın bağaj havusu Audi A3 sedana koydum hondanın bağajı daha geniş ama basık...

Tam emin olmamakla birlikte (daha tam alışmamış olduğumdan olabilir...) Hondada 215 i gördüğüm ve 10-15 dakika bu hızla gittiğimde bile tedirginlik yaşamamıştım.

Bu araca bir kaç yıl bindikten sonra şimdiki planım ya da düşüncem ise şu şekilde... (bu kısmı kacaman için yazıyorum...)
Audi ve Bmw bir kaç yıl sonra kasa çirkin gelmeye başlıyor yenileri çıktıkça... Ancak Mercedesin 1970 modeli bile klasik ve güzel duruyor.

Hondaya döner miyim bilemiyorum. Ancak sattığımda arkasından bakıp hüzünlendiğimi 2010 model honda gördüğümde sözünü etmeden geçemediğim bir araçtı..

gerçekten içime sinerek araç almadan civic i satmayacağıma karar verdim

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #39 : Ekim 23, 2014, 03:09:14 ÖÖ »
Aynen @Kacaman açıkçası FD6 fanatikliği yapmıyorum.Ben Honda fanatiğiyim.Fanatik olsam FB7 bakmazdım ama içime sinmedi bir türlü,10 defa baktım araca ama olmadı nasip değilmiş.Beni istanbuldaki bir arkadaşım,buradaki bazı yorumlar ve Hondahan vazgeçirdi.Bende içime sindiği an istediğim aracı gidip alcam.

Camlar otomatik vb.

gerçekten içime sinerek araç almadan civic i satmayacağıma karar verdim
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2014, 03:10:28 ÖÖ Gönderen: Tekos »

kacaman

« Yanıtla #40 : Ekim 23, 2014, 03:15:35 ÖÖ »
yeni gelecek kasanın acura çizgisinde olacağını tahmin ediyorum, fd6 gibi.

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #41 : Ekim 23, 2014, 05:36:42 ÖÖ »
Bu acuranın en düşük halk sınıfı aracı eskinden Honda civic ile benzer ve aynı çıkartırdı.Sanırım bundan önceki fd6 kasa acuranın bu modeli ile aynıydı.Ya arkadaş butun dizaynırları acurayamı verdiniz ? Biraz şunlara benzetseydiniz ya.Aracın güzelliğine bakarmısınız...

« Son Düzenleme: Ekim 23, 2014, 05:40:45 ÖÖ Gönderen: Tekos »

HONDAHAN

« Yanıtla #42 : Ekim 23, 2014, 08:39:30 ÖÖ »
Hondahan vazgeçirdi.

:) La beni hedef göstermee :D burada FB7 fanatiği çok. Yok yok şaka bi yana da kardeşim 15.000 lira üste verecem diyosun e az para değil 22 gün çalışıyoruz o paraya  :kurba   :dil
Kardeşim sözün özü ben bu arabadan inersem 3.20, A4, Accord binerim, sana da kendime alıyormuş gibi düşünerek fikrimi söyledim. Hakkında hayırlısı.
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2014, 08:40:01 ÖÖ Gönderen: HONDAHAN »

Tekos

• T.H.T İZMİR
Saldım hepsini senin ustune kardeşim :D Abi olay fanatiklik değil ama söylediklerinde haklısın. Bu arada yukarıdaki acurayı nasıl buldun bu firma ile honda kardeş firmalar önceki FD6 kasasının aynısını satıyorlardı şimdi adamların çıkardığı modele bak birde fd7'ye. Bu arada bu video benden sana gelsin Tr'ye böyle bir şey gelse çok tutar ama bilmiyorlar işte.Birde FB7'nin arkası böyle olsa offf diyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=xsTMxs4zx4Q
Hondahan vazgeçirdi.

:) La beni hedef göstermee :D burada FB7 fanatiği çok. Yok yok şaka bi yana da kardeşim 15.000 lira üste verecem diyosun e az para değil 22 gün çalışıyoruz o paraya  :kurba   :dil
Kardeşim sözün özü ben bu arabadan inersem 3.20, A4, Accord binerim, sana da kendime alıyormuş gibi düşünerek fikrimi söyledim. Hakkında hayırlısı.
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2014, 11:34:37 ÖS Gönderen: Tekos »

HONDAHAN

« Yanıtla #44 : Ekim 24, 2014, 09:01:43 ÖÖ »
Bu arada yukarıdaki acurayı nasıl buldun bu firma ile honda kardeş firmalar önceki FD6 kasasının aynısını satıyorlardı şimdi adamların çıkardığı modele bak birde fd7'ye. Bu arada bu video benden sana gelsin Tr'ye böyle bir şey gelse çok tutar ama bilmiyorlar işte.

Yeni Mazda 6 son zamanlarda oldukça dikkatimi çeker olmuştu, hatta ikinci eli düzgün olsa iyiden iyiye bileneceğim ama bu da sorunsuz bir marka olmasına rağmen ikinci eli yok. Bu Acura'yı da gördükten sonra hiç Honda 'dan şaşmayım dedim ama inşallah Türkiye 'ye gelecek Honda 'da bunlar olur. Bu arada aklında bulunsun; araçları değiştireceksek, yeni civic açıklanmadan satmamız lazım. Çünkü Honda artık muhteşem bir kasa-donanım çıkarmak zorunda. O zaman da bizim araçların fiyatı epeyce düşer ;) Uyanık olmak lazım :)
Video için de teşekkür ederim. Bana öyle geliyor ki; Türkiye 'deki vergi sisteminden dolayı bu ve buna benzer araçları, ellerinde kalmasın diye getirmiyorlar.
Acura ile ilgili arşivden birşeyler paylaşayım ( ne de olsa seninle konu pertlemeyeli iki sene oldu :D )

« Son Düzenleme: Ekim 24, 2014, 09:02:50 ÖÖ Gönderen: HONDAHAN »

kacaman

« Yanıtla #45 : Ekim 24, 2014, 09:50:59 ÖÖ »
yeni gelecek olan kasanın da acura çizgisinde 1.5 litre turbo ve sc beslemeli olacağını tahmin ediyorum, yeni çizgiler ile ilgili sürekli internette geziyorum fakat şimdilik bir sonuç yok. bekleyelim bakalım

HONDAHAN

:) Abi bulunca ilk bana haber ver de değecek bir arabaysa benimkinin ilanını vereyim :D

avans

Ynt:
« Yanıtla #47 : Ekim 24, 2014, 08:22:48 ÖS »
yağmur "far sensörün yok diye seni çok horladılar fd6!
onlar etti sen etme! onlar seni efsane yaptı kendi dünyalarında.

Tekos

• T.H.T İZMİR
@hondahan, @kacaman Burda bir arkadaş vardı.Bu Fb7'nin ilk modelleri Türkiye Honda Fabrikasına tanıtım ve toplantı amaçlı geldiği zaman burda paylaşmıştı. Bizde bu city'nin yeni modeli vs. demiştik sonra anladıkki o bizim civicmiş :D Daha sonrasında Ben Honda bayine bu resimleri gösterince yok ya bu değil dediler,bu olamaz imkansız diyen bile oldu aralarında :) aradan 4-5 ay geçmedi yeni civic geldi ellerine hepsi şok :D Yani o arkadaş tekrar paylaşırsa 4-5 ay önceden iyi olur :D

Tekos

• T.H.T İZMİR
Valla kardeşim ne yalan söyliyeyim ben bunlara kafayı hiç takmamıştım ama şu kendinden kapanmayan yan aynalar ve camlar var ya onlarla kafayı çok bozmuştum.Camları zaten hemen yaptırdım ama ayna işi çok pahalı.
yağmur "far sensörün yok diye seni çok horladılar fd6!
onlar etti sen etme! onlar seni efsane yaptı kendi dünyalarında.