Gönderen Konu: Honda Civic 2010 FD6'ı satıp yeni kasa civic FB7 Almak Mantıklımı ?  (Okunma sayısı 28060 defa)

Tekos

• T.H.T İZMİR
Merhaba Arkadaşlar,
ilk sahibi olduğum Makyajlı kasa 2010 model 34.000km fd6'ım var.Sizce bu aracı satıp yeni kasa "0"km Honda Civic FB7 almak mantıklımı ? Yeni kasa FB7'lerin kasaları çok güzel değil ama siz ne dersiniz ? Alacagım araçta orijinal LPG var ödeyeceğim fark ise 15.000 civarı bile değil.
Not:aracımın bakımı+lastik değişimi+lpg kiti+navi-multimedia ekran gibi işleri var bunlar 6.000 civarı tutacak zaten yani şu an 6.000 zaten masraf etcem.

cagatay54

Merhaba Arkadaşlar,
ilk sahibi olduğum Makyajlı kasa 2010 model 34.000km fd6'ım var.Sizce bu aracı satıp yeni kasa "0"km Honda Civic FB7 almak mantıklımı ? Yeni kasa FB7'lerin kasaları çok güzel değil ama siz ne dersiniz ? Alacagım araçta orijinal LPG var ödeyeceğim fark ise 15.000 civarı bile değil.
Not:aracımın bakımı+lastik değişimi+lpg kiti+navi-multimedia ekran gibi işleri var bunlar 6.000 civarı tutacak zaten yani şu an 6.000 zaten masraf etcem.

ben almam kesinlikle.benimde var fd6 çok çok memnunum.görecelidir ama ben fd6 nın çok daha güzel olduğunu düşünüyorm.ayrıca fabrika çıkış lpg diye bişey yok.brc de tyaktırıyorlar.ayrıca bakım filan 6000 lira çıkacak bir masraf nedir pek anlayamadım.1500 tl lpg multimedia 750 tl lastikler 600 tl bakım 500 tl olsa 3500 lirayı geçmez masrafı. 34 bnde ki aracınızla ben sıfırını değişmem ama yeni yenidir diyip değşitirirseniz bilemem.34 bndeki fd6 da bana göre sfırdır zaten.
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2014, 01:00:32 ÖÖ Gönderen: cagatay54 »

cagatay54

ayrıca yeni cıvıce de multimedia taktıracaksanız serviste 2 bnlira küsür de fiyatı var bildiğim kadarıyla :)

Tekos

• T.H.T İZMİR
Lpg prince :2000 tl(brc 1800tl) + balatalar bitmiş servis 1000tl civarı tutacak su durumda 750 tutuyor zaten + multimedia 750 lık aldım pişman oldum o da 1500 tl + lastikler 205,55,16 michelin primacy serisi 1000tl veya conti 5 de öyle.5500 yaptı zaten.Ben araç yenilensin 6 yıl garanti devam etsin vs. diye düşünüyorum zaten.
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2014, 01:17:55 ÖÖ Gönderen: Tekos »

cagatay54

brc en son 1600 tl idi.balataların değişimi 400 tl gibi bir rakam olması lazım.dışarda bunu komple 200 tl ye de takabilirsiniz.2 yıldır kullnıyorum balata ile sıkıntım olmadı.multimdia nın orta hallisi 1000-1100 lira.elinizdekini ikinici el olarak satarsanız rahat 450-500 tl gibi otomatikman yenisinin fiyatıda düşecektir.lastiklerin tanesi 200 tl 800 lira onlar tutuyor.ayrıca artıdan yeni civice de multimedia taktıracaksınız 2500 tl.

yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla istediğiniz şeylerin fiyatını yüksekten söylediğinize göre kararınızı çoktan vermişsiniz.ne dersek diyelim farketmeyeck.yeni civic hayırlı olsun ;)

6 yıl garantisi için uğraşıyorsanız onun için servise gitmeyin.garanti diye servise verdiğiniz para kadar 6 yılda aracınız zaten masraf çıkartmayacaktır.büyük arıza yapan bir fd6 ben daha duymadım.
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2014, 01:26:18 ÖÖ Gönderen: cagatay54 »

Tekos

• T.H.T İZMİR
Arkadaşım Verdiğim fiyatların hepsini servis verdi bana ben niye fiyatları şişireyim ? Yeni alacağım araca multimedia takmıyacağımki zaten geri görüş orjinalinde var. Benim amacım geri görüş ama 750'lik multimedia da ses problemi yaşadım servis navimate satıyor 2.000 tl. toptancısından 1.300tl. nakit alıyorsunuz,200 tl montaj 1500 ona bile servis burun kıvırıyor zorla kabul ettirdim. Garanti önemli bir sey tabiki aracınızın garanti dışı kalmasını istemezsiniz. Sizin başınıza gelmemiş olabilir aracınız hiç sorun çıkartmamış olabilir inşallah hiç çıkarmaz.Ama benim aracımda garantiden yüklü miktar tutacak bir kaç parça değişti. İşte başına gelmeyince insan anlamıyor maalesef bende sizin gibi düşünürdüm ama işin aslı öyle değilmiş. Neyse siz fikrinizi söylediniz Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için kazasız belasız günler.
Not:Bu yazdıklarınızı da iyi niyetinizle yazdığınızı biliyorum.Bende çok kararsızım zaten çünkü arabaya çok masraf ettim bende.Araç sadece değil.Bi-xenon fardan tutunda follow me home-otomatik cam kapamaya,bodykit vs. kadar her şey var araçta.Yeni kasanın şeklinide hiç beğenmiyorum.İşte insan kararsız kalıyor.Sizde tüp varmı ?
brc en son 1600 tl idi.balataların değişimi 400 tl gibi bir rakam olması lazım.dışarda bunu komple 200 tl ye de takabilirsiniz.2 yıldır kullnıyorum balata ile sıkıntım olmadı.multimdia nın orta hallisi 1000-1100 lira.elinizdekini ikinici el olarak satarsanız rahat 450-500 tl gibi otomatikman yenisinin fiyatıda düşecektir.lastiklerin tanesi 200 tl 800 lira onlar tutuyor.ayrıca artıdan yeni civice de multimedia taktıracaksınız 2500 tl.

yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla istediğiniz şeylerin fiyatını yüksekten söylediğinize göre kararınızı çoktan vermişsiniz.ne dersek diyelim farketmeyeck.yeni civic hayırlı olsun ;)

6 yıl garantisi için uğraşıyorsanız onun için servise gitmeyin.garanti diye servise verdiğiniz para kadar 6 yılda aracınız zaten masraf çıkartmayacaktır.büyük arıza yapan bir fd6 ben daha duymadım.
« Son Düzenleme: Ekim 16, 2014, 03:48:42 ÖÖ Gönderen: Tekos »

ysr

• Yasir
benim görüşüm değişmeyin aracı bekleyin yeni kasa çıkana kadar sabredin bence fd6 verilip fb7 alınmaz.

HONDAHAN

Tekos birincisi aracın 34.000 bin km de, bu gerçekten yeni gibi birşey. Yani değiştirmeyi gerektiren bir km değil. E değiştirmek isteme sebebin yaş ise de, bunu daha üstün özelliklerde bir araçla yapabileceksen yap bence. Aynı özelliklerdeki araç için, hem de FD6 yı değiştirmek bence mantıklı değil.

kayaci26

YENİ YENİDİR . . .

varsa 15000 TL yi ödeme kudreti yarını bekleme bu gün ver gitsin . . .
araban para ediyorken sat gitsin....
biraz daha bineyim dersin aradaki fark 20.000 oluverir...

sonra erişmek zorlaşır...

ayrıca fd6 da fb7 de çok farklı araçlar değil... tip şekil vs... hakketen bu fd6 sı olan arkadaşları anlamıyorum... fb7 sanki lada vega... yapmayın bu kadar... ikisi de aynı icatlar...

yataylimit

Bence maddi durumunuz elveriyorsa kesinlike değiştirin. Yeni Civic artı özellikler barındırdığı gibi belli bir yaşı geçen araçlar sorun vermeye de başlıyor. 2. eldeki değer kaybını da düşündüğünüzde, zaman aleyhinizde işliyor. Bence bir arabaya en fazla 5 yıl binilmeli ama bu benim görüşüm :)

alperd

• alperd
Ben de karar veremedim oylama bile yapamadım bütün mesajları okudum öylece kaldım yaa :)
Zevk meselesi bence bu iş.
Ben FB7'yi servis çıkışı orijinal body kit ile çok beğeniyorum siz de model olarak beğeniyorsanız maddi gücünüz de uygunsa değiştirin, FD6'ya daha fazla Masraf yapmadan önce tabi...

cefe

Kesinlikle deymez, 15000 farka başka sınıf arabalara bakılsa ( D veya suv ) belki fd6 yı değiştirmek mantıklı olbilir ama fb7 için asla. 34000 de ki arabanın balatalarının bitmeside garip benim aracım 85000 km de hala ömrü var .

cagatay54

Arkadaşım Verdiğim fiyatların hepsini servis verdi bana ben niye fiyatları şişireyim ? Yeni alacağım araca multimedia takmıyacağımki zaten geri görüş orjinalinde var. Benim amacım geri görüş ama 750'lik multimedia da ses problemi yaşadım servis navimate satıyor 2.000 tl. toptancısından 1.300tl. nakit alıyorsunuz,200 tl montaj 1500 ona bile servis burun kıvırıyor zorla kabul ettirdim. Garanti önemli bir sey tabiki aracınızın garanti dışı kalmasını istemezsiniz. Sizin başınıza gelmemiş olabilir aracınız hiç sorun çıkartmamış olabilir inşallah hiç çıkarmaz.Ama benim aracımda garantiden yüklü miktar tutacak bir kaç parça değişti. İşte başına gelmeyince insan anlamıyor maalesef bende sizin gibi düşünürdüm ama işin aslı öyle değilmiş. Neyse siz fikrinizi söylediniz Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için kazasız belasız günler.
Not:Bu yazdıklarınızı da iyi niyetinizle yazdığınızı biliyorum.Bende çok kararsızım zaten çünkü arabaya çok masraf ettim bende.Araç sadece değil.Bi-xenon fardan tutunda follow me home-otomatik cam kapamaya,bodykit vs. kadar her şey var araçta.Yeni kasanın şeklinide hiç beğenmiyorum.İşte insan kararsız kalıyor.Sizde tüp varmı ?

yanlış anlamyın tartışma yaratmak değildir amacım.ben 4 yıldır fd6 kullnıyorum.fd6 20-25 bn km yi sorunsuz devirdiği takdirde sıkıtnı yapacak bir araç değildir.en fazla değiştiiğğiniz direksiyon kutusu olabilir diskler olabilir.başka biyerinde sorun yapacağını sanmıyorum.30 bnde almıştım aracımı 98 bnde şu an.daha bir lira masraf etmiş değilim.arabaya bakarsanız sıkıntı yapmaz zaten.serviste bakımına 560 tl istediğinde gitmedim zaten.yağ değişimine ben o kadar para vermem açıkçası.38 bnde lpg taktırmıştım garantiside yoktu zaten.bende doldurdum kaputuna kadar 10 bn lirayı buldu yaptığım şeyler ama zevkimle yapıyrum gözümde değil açıkçası.

otomatik aracım benim balatalarını 78 binde değiştirmiştim.34 bndeki arabanızda neden balata değişimi yaptıracaksınız?

ayrıca ikinic el diye değer kaybı yapar diye lütfen arkadaşlar yapmayın bunu.daha geçen günü 2005 es i 37 bin liraya arkadaşım sattı.fd6 ların 50-55 bin lira seviyesinde olduğunu ve bu arabalarn satıldığını bilin yeter.

avans

Ynt:
« Yanıtla #13 : Ekim 16, 2014, 10:20:48 ÖS »
fd6 kasası fb7 nin donanımı.
özellikle su fd6 daki amortisör vuruntusu yokya araç doluyken o bile yetiyo.
ilk zamanlar yeni kasayı yadirgasamda zamanla çok alıştım.
yeni her zaman yenidir.

kacaman

Ynt: Honda Civic 2010 FD6'ı satıp yeni kasa civic FB7 Almak Mantıklımı ?
« Yanıtla #14 : Ekim 17, 2014, 03:05:58 ÖÖ »
aynı ikilemde ben de kaldım. aracım 2010 prm düz şu anda100bini yeni geçti, acaba lastik ön arka balata vs vs bakım masrsfı yapmayıp satsam mı diye, içim elvermedi satmaya. gel beni al diyen tek begendiğim araç cla200 amg pakrt olan 140bin tl. yeni kasayı beklemeye karar verdim lastik bakım balata işlemler tamam tık yok arabamda tapa gaz basıyorum.

alperd

• alperd
« Yanıtla #15 : Ekim 17, 2014, 08:12:06 ÖÖ »
fd6 kasası fb7 nin donanımı.
özellikle su fd6 daki amortisör vuruntusu yokya araç doluyken o bile yetiyo.
ilk zamanlar yeni kasayı yadirgasamda zamanla çok alıştım.
yeni her zaman yenidir.

Aynen ya ben de sonradan ısındım.
Hele orijinal body kit de oldu mu bambaşka bir araç oluyor. +6000 TL yazıyordu bayide bir tane vardı öyle yapılmış.

HONDAHAN

« Yanıtla #16 : Ekim 17, 2014, 09:28:38 ÖÖ »
:) Ben de bu "yeni yenidir" diyen arkadaşları anlamıyorum o zaman.
Lada Vega 'nın sıfırını al o zaman kardeşim o da yeni.! Üstelik 15.000 üste de vermezsin, alırsın.
Kimse Fb7  tü kaka demiyor, kimse de ikinci yılında makyajlanmış arabaya yenidir, padişahtır demesin. Ha diyorsa da Fd6 dan üste verilecek 15.000 TL nin neden, neye verileceğini söylesin. 1.8 mi 2.0 mi 140-170 bg mi, turbo mu var, yakıtımı daha düşük, konforu mu daha iyi, güvenliği mi ? ? ?

avans

Lada Vega 'nın sıfırını al o zaman kardeşim o da yeni.! Üstelik 15.000 üste de vermezsin, alırsın.
Kimse Fb7  tü kaka demiyor, kimse de ikinci yılında makyajlanmış arabaya yenidir, padişahtır demesin. Ha diyorsa da Fd6 dan üste verilecek 15.000 TL nin neden, neye verileceğini söylesin. 1.8 mi 2.0 mi 140-170 bg mi, turbo mu var, yakıtımı daha düşük, konforu mu daha iyi, güvenliği mi ? ? ?
attan inip eşşeği kastetmiyorum.
her zaman bi tik öte diyorum;)

avans

bu arada fb7 zamanında makyaj yedi.
kasa tutmadı filan diye değil yani.

mali

Kesinlikle satıp değiştirme derim
sonra çok ararsın ama senin araba gibi bulamazsın ;)
kafanı duvarlara vurursun
antalyada bir arkadaşımız FD6 sını satıp Fb7 sıfır aldı
Fb7 ye çok binmedi beğenmedi hemen sattı
ona çok FD6 aradık sattığı arabanın yanından bile geçmeyen arabalara bakmak zorunda kaldı.
neyse bence satmaya gerek yok
haa illaki sıfırların diyorsan yeni hondaları bekle
ortalıkta yeni gelecek modellerden çok bahsediliyor
onları bekle
« Son Düzenleme: Ekim 17, 2014, 03:04:55 ÖS Gönderen: mali »

HONDAHAN

He kardeş he
FD6 : Çıkış tarihi 2006   , Makyaj tarihi 2010
FB7 : Çıkış tarihi 2013   , Makyaj tarihi 2014

Şimdi bu, kasa tuttu diye yapıldı hee ?
Honda Türkiye 'nin 35.000 eksik üretimine, hergün bayilerden gelen FB7 satış promosyonlarına da girmiyorum bile. Bırakın şu tartışmayı artık yaa.

CMYK

He kardeş he
FD6 : Çıkış tarihi 2006   , Makyaj tarihi 2010
FB7 : Çıkış tarihi 2013   , Makyaj tarihi 2014

Honda Türkiye 'nin 35.000 eksik üretimine, hergün bayilerden gelen FB7 satış promosyonlarına da girmiyorum bile. Bırakın şu tartışmayı artık yaa.

Küçük bir düzelti yapayım.
FD6 : Çıkış tarihi 2006   , Makyaj tarihi 2009
FB7 : Çıkış tarihi 2012   , Makyaj tarihi 2014

CMYK

Honda'nın klasik taktiği. Yeni model cıkar.. 2-3 yıl içerisinde makyajlanır.

alperd

• alperd
Oylama 9-4 şuan.
Sitedeki FD6 kullanıcılarının ezici üstünlüğü düşünüldüğünde FB7 sınıfı geçmiştir bence.

avans

Kimse Fb7  tü kaka demiyor, kimse de ikinci yılında makyajlanmış arabaya yenidir, padişahtır demesin. Ha diyorsa da Fd6 dan üste verilecek 15.000 TL nin neden, neye verileceğini söylesin. 1.8 mi 2.0 mi 140-170 bg mi, turbo mu var, yakıtımı daha düşük, konforu mu daha iyi, güvenliği mi ? ? ?

He kardeş he
FD6 : Çıkış tarihi 2006   , Makyaj tarihi 2010
FB7 : Çıkış tarihi 2013   , Makyaj tarihi 2014

fd6 2009 ağustosda makyajlandı.
gir bak ikinci el sitelerine..
fb7 2012 çıktı.yasadigin ülke neresi bilmiyorum turkiyede boyle.kuru sıkı atma bence!
sizin dediginiz makyaj neki bana göre sadece panjur iyi olmuş jantlar içler acısı.fb7 ilk çıktığında kimse almam satmaz bizim araçlar efsane olur dendi bi çok kişi sattı fd6 fb7 aldı.