Gönderen Konu: FB7 2012 Hız limiti  (Okunma sayısı 33757 defa)

Th£ LorD

• Kadir KURT Kişisel Web Sayfam
Ynt: FB7 2012 Hız limiti
« Yanıtla #50 : Haziran 05, 2012, 12:53:16 ÖS »
Fd7 nin arkadan gorunusu supper tek kapilinspor gibi bu arada mırdarlayanlari anlamiyorum bence harbi hondaci degiller sadece honda arabasi almislar ve biniciler :) az kaldi mugen ciksin gorucem 1 yil sonra hepsi hadiya diyecekler :) c180 nide koyun gorsun millet :)

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #51 : Haziran 05, 2012, 01:11:40 ÖS »
şu bir  gerçek her çıkan yeni kasa eski kasanın değerini düşülür  yeni kasa  bence c sınıfını üstünde   donamım konfor herşeyi ile  d sınıfına yakın bir araç  ben bu hondacıları hiç anlamıyorum kendi markalarına zarar veren  kişler yoktur diğer marklar gibi  bu yeni kasayı  eski city  yaptıklarını yapmaya çalışıyorlar

Mesudum

• Mesut D.
« Yanıtla #52 : Haziran 06, 2012, 04:31:39 ÖS »
Hangisi daha çok benziyor acaba?

« Son Düzenleme: Haziran 06, 2012, 04:33:51 ÖS Gönderen: Mesudum »

Th£ LorD

« Yanıtla #53 : Haziran 06, 2012, 04:33:34 ÖS »
Aaaa mercedese bak ayni clio gibi :)
Hadi bunuda mirdar edelim

dreammaker_11

« Yanıtla #54 : Haziran 06, 2012, 07:24:45 ÖS »
öncelikle herkese aracı hayırlı olsun mutluluk taşısınlar hep. ben hepsine olmamakla beraber zafer_37 arkadaşıma katılıyorum. araçlarımız biz aldığımız zaman teknolojik olarak baya iyi düzeydeydi ama günümüzün ilerleyen teknolojisinden hondanın yararlandığını söylemek-segmentindeki araçlara oranla- ne kadar  doğru bilinmez. (aynı motor aynı şanzıman üstelik 5 vites). motor kaputunu kaldırdığınız zaman tek farkın aküye konmuş limitör olduğunu görmek çok zor olmaz. aynı zamanda iç hacimdeki daralma da yadsınamaz (2metre 110 kiloyum kısaca basketbolcuyum :)) arkaya birinin oturması zor baya ama eskisinde mümkün. aynı zamanda bmw 3.18 ti compact kullanıcısıyım bu 2 aracımlada kıyasla gidip yeni kasayı bu motor seçeniğiyle ve kasa darlığıyla almam. alan insanlarada niye aldım demem. değer kaybetmiş falan sporla uğraştığım için çok önemli değil 7'ye alsam 5'e satarım aldığım zevke bakarım ki yeni kasa benim ihtiyacımı karşılamıyor bu yönden. belki 40'lı yaşlarda olabilir. bu hız sınırlayıcıyı kapatında bi otobanda görüşelim.)

Th£ LorD

« Yanıtla #55 : Haziran 06, 2012, 07:32:24 ÖS »
Arkadasim kendin demissin ayni motor ayni sanzuman gerisi soforluge bakar :) seni sahalardan sonra pistlerdede gormek isteriz korfez kocaeli pisti uygun bu konulara her hafta sonu var birseyler sporculuk ee birde pist girdimi harika adrenalin olur saygilar dostun

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #56 : Haziran 06, 2012, 08:43:17 ÖS »
bu gün sıfır olarak araç alacak olsam gidip fb7 almam. ikinci el araba alıcak olsam kesinlikle FD6 hiç almam. kapımın önüne koymam o şekilde söyliyeyim.

Honda kendi kendine zarar vermiştir. Birincisi fd kasaların 1.8 lerini p.ç etti. Fk2 leri p.ç etti.

Fb7 leri de 1.8 getirmeyerek yine p.ç etti.

Eğer aynı galeride hem sıfır fd6 hem Fb7 olsa hiç gözmü kırpmadan fb7 alırım.

Bi defa donanım olarak fd6 lar çok zayıf. tüketim olarak çok eli açık makinalar.

ayrıca neticede eski kasa.

Sadece spor helezona bakar fb7 çok daha iyi duruyor. Bu arada frenleri unutmayalım :D

otobanda görüşelim kısmına gelirsek. manuel fb7 kalkışta direk açar 200 e kadar zaten yakalayamazsın.

otomatik 4 te kesiyorsa elle 5 e atın deneyin 210 az sürat değil ama yinede yetmez.

Ayrıca gayretli FD6 cı arkadaşları pistlerde görmek isteriz. Olmadı bi çıkın deneyin kim kimi geçiyor görelim :D

atoz73

« Yanıtla #57 : Haziran 07, 2012, 02:31:47 ÖS »
http://www.turkeycarblog.com/2011/12/tamamen-yeni-2012-honda-civic-sedan-bayilerde-teknik-ozellikler-fiyat-mega-galeri/
bir inceleyin isterseniz. İç hacminin daralmış tezine kesinlikle katılmıyorum. Bilakis daha geniş ...

atoz73

« Yanıtla #58 : Haziran 07, 2012, 02:38:05 ÖS »
FD6 kasalar yeni çıktığı zaman VTEC II sahiplerinin yorumlarına bir göz atın isterseniz

http://forum.donanimhaber.com/m_7268089/mpage_1/key_/tm.htm

bu yeni kasa eski kasa muhabbeti her zaman olmuş ve olacak, ozamanlar beğenmedikleri FD6 kasaya neler söylemişler,,, 1 yıl sonra da FB7 ye de sahip çıkacaklardır..... ve belkide FB7 sahipleri de bir sonraki kasa değişiminde yeni kasayı yerden yere vuracaktır.... İnsanoğlunun fıtratında vardır bu.  Değişim hiçbir zaman kolay ve çabuk kabullenilmemiştir.

Th£ LorD

« Yanıtla #59 : Haziran 07, 2012, 04:31:38 ÖS »
FD6 kasalar yeni çıktığı zaman VTEC II sahiplerinin yorumlarına bir göz atın isterseniz

http://forum.donanimhaber.com/m_7268089/mpage_1/key_/tm.htm

bu yeni kasa eski kasa muhabbeti her zaman olmuş ve olacak, ozamanlar beğenmedikleri FD6 kasaya neler söylemişler,,, 1 yıl sonra da FB7 ye de sahip çıkacaklardır..... ve belkide FB7 sahipleri de bir sonraki kasa değişiminde yeni kasayı yerden yere vuracaktır.... İnsanoğlunun fıtratında vardır bu.  Değişim hiçbir zaman kolay ve çabuk kabullenilmemiştir.

Evet arkadaslar bende bunu diyordum mirdar ediyorlar eski kasa yeni kasa hikayesi ile ben memnunum herseyi ile fd6 dan iyi ve tavsiye ediyorum alan alir almayan 2019 yilini bekler :)

Mesudum

• Mesut D.
« Yanıtla #60 : Haziran 11, 2012, 01:13:45 ÖS »
Limitörle oynamak mümkün mü acaba?

Hani otobanda kapışılacaksa falan.

Gerçi kapışacak adam ben gibi aile arabası almaz, gider daha genç yaşlarda yaptığım gibi hem manuel hem benzinli, belki de turbo+compressor alır.

BHAAL

« Yanıtla #61 : Haziran 11, 2012, 04:25:55 ÖS »
bütün mesajları tek tek okuyamadım... üstünkörü tüm sayfalara bi gözgezdirdim... o yüzden yazıldıysa kusuruma bakmayın ama konuyu açan arkadaşa cevap veriyorum direkt:

fb7ler de limitör var... 210'u geçemezsin

otomatik hondalar s modunda 4 vites olarak çalışır, 5. vites sadece d modunda çalışır... 3. viteste en son 172km'yi görürsün, sonra 4'e atarsın ve ordan sonra vites istemeden kendi sınırına kadar ilerler... fd6 ile ben en çok 229 gördüm temde ama "eğim rüzgar allah ne verdiyse" şeklinde... lakin fb7 ile limitörden mütevellit naparsan yap 210u geçemezsin. açık hava kapalı hava yaz kış kabak lastik kış lastiği vs durumu değiştirmez.
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2012, 04:26:44 ÖS Gönderen: BHAAL »

bbhnda

« Yanıtla #62 : Haziran 11, 2012, 07:26:19 ÖS »
FD6 yı aldıkdan bir gün sonra uzunyola gitmiştim.. 220 yi rahat görmüştüm.. Manueldi aracım.
Km ile pek alakası yok yani.
97 oktan yakıt kullanın, shell tavsiye ederim.
Bastıgınız yerde rakım önemli birde.. yüksekdeyse düz yolda 160 ı geçemediğimi bilirim ben :))

Hocam rakımın yüksek olduğu yerlerde basınç az olduğu içinmi araç ivmelenemiyor acaba nedir ne değildir bir açıklarsan cahilliğimize ver  :)

cevaplandıysa afedersiniz geriye bakmadım.. yüksek rakımda oksijen azdır hocam motor daha az hava çekince performans kaybı oluyor.2000 den sonra motoru çalıştırmadan bir ısıtın.

Mesudum

• Mesut D.
« Yanıtla #63 : Haziran 12, 2012, 02:31:17 ÖS »
Tüp taktırsam... Bu hızlara ulaşamaz mıyım acaba?

Hani 125 PS, tüpten sonra mesela 120'ye düşse. Gerçi 210 hızı için 5. vitese bile gerek yok. Olabilir gibi duruyor. Belki düşen torktan dolayı daha uzun bir düzlük ve ve daha çok zaman gerekebilir.

BGR19

« Yanıtla #64 : Haziran 17, 2012, 02:05:31 ÖÖ »
Konuyu bastan sona okudum, arkasi symbole benzese ne olur mercedese benzese n olur ben onu anlamadim ha ben begendim mi pek begenmdim acikcasi ama bu kotu oldugunu gostrmez, dis gorunus kisisel bi zevk bence. Onunu begniyorum fb7 nin gecen bi tane gordum izgara siyah kaplanmis, H amblemi kirmizi olmus, stoplar komple kirmizi olmus gozume hos gorundu yani :)
Motor sanziman ayni da adamlar gelistirmis iste, daha ekonomik daha hizli 5 vites takintisini da pek anlamiyorum. Fb7 de honda sorunlari gidermeye calismis insallah basarili olmuslardir

Neyse, konuyu pert etmeyeyim ettiysem affola bence hiz siniri hos olmamis sanki en son kac hiza cikacak, 230 yapsin 210 dan cok mu farkli olacak sanki :) bari 180 de sinirlasalarmis

Mesudum

• Mesut D.
« Yanıtla #65 : Haziran 18, 2012, 01:07:20 ÖS »
Araba gitmiyor arkadaşlar.
Gaz pedalını yapıştırıyorum, yine de hikaye.

baranbozar

• baranb
« Yanıtla #66 : Temmuz 23, 2012, 09:26:34 ÖS »
arkadaslar konu acıldıgı boyuttan cok farklı bir yere gelmiş öncelikle onu toparlamak istedim. FB7 kullanıcısıyım bundan once kardeşimde FD6 vardı. FB7 ile max 209 km/s hız yapabildim simdiye kadar daha fazlasınada gerek yok ucmayacagız sonucta :) karşılaştırma yapan arkadaşlara tek söyleyebileceğim lütfen biraz objektif olsunlar göz var nizam var :) yanlış anlaşılmasın ama ikisininde direksiyonuna oturmadan söylenmeyin lütfen. yeni civic sürüşü, trafik çilesini keyfe çeviriyor. 

Mesudum

• Mesut D.
« Yanıtla #67 : Temmuz 24, 2012, 09:06:07 ÖÖ »
Bu nasıl toparlamadır yahu?

:con

baranbozar

• baranb
« Yanıtla #68 : Temmuz 24, 2012, 04:57:27 ÖS »
Bu nasıl toparlamadır yahu?

:con
olmamıs mı :):)

teachers71

« Yanıtla #69 : Temmuz 29, 2013, 07:15:07 ÖS »
son hız 210.limitör var.onu çözdük.peki hızlanma nasıl? vtec2 lerle kıyaslarsak. otm vtec2 ile otomatik fb7 arasında düşük viteslerde ve ileri hızlardaki ivmelenme farkı nedir? nasipse haftaya vtec2 den vtec2 ye geçiş yapıyorum. een çok onu merak ediyorum. bazı arkadaşlar vtec2 den sonra fb7 sana neredeyse kağnı arabası gibi gelir diyorlar. okadar kötümü :) ?

mimarist

« Yanıtla #70 : Temmuz 30, 2013, 01:14:25 ÖS »
Kullandığınız arabayı ona buna benzetmek yerine tadını çıkarmaya bakın, mercedes c180 nin karizması ile fd7 nin karizması farklıdır. Ve kendine göre güzeldir. fd7 kullanıcıları ben de dahil olmak üzere aracın arka tasarımı sevmese bile zamanla alışıp seviyoruz. Şahsen ben seviyorum arkasını artık. Başta ben de beğenmiyordum. Ama şu da var yeni her zaman daha iyidir :) Ayrıca The Lord, sana aracın izolasyon noktasındaki görüşlerine katılmıyorum. Çünkü araba 120 den sonra rüzgar sesini ve motor sesini çok içeri alıyor. ayrıca mıcırlı asfaltta giderken de yol sesini çok alıyor. Yani 200 de 100 deki gibi gidiyor görüşü bence doğru değil.. Ama 120 ye kadar arabada tık yok, çok sessiz. enteresan bir durum, anlamadım gitti..
« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2013, 01:15:03 ÖS Gönderen: mimarist »

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #71 : Temmuz 30, 2013, 04:18:31 ÖS »
şu yeni kasayı beğenmeyelere; herkesin zevkine saygı duymak gerek diye düşünüyorum. Sonuçta bir göz aşinalığı olayı da var diğer kasa 2007 den beri yollarda, bu ise daha 1 seneyi biraz geçti. Biraz insaf lütfen. Ciddi paralar verip alınıyor bunlar, moral bozmaya gerek yok.

Diğer yandan son hız denemem olmadı onun için bişey diyemem ben en fazla 201 gördüm kadranda. Kapışma gibi bir derdimde hiç yok milletle, giden gitsin istediği yere. Ancak bir düzeltme yapmama izin verin. S modunda 4 vitesi kullandığı doğru olmak ile birlikte, vites S konumunda iken, kulakçık ile 5. vitesi kullanabilirsiniz. Haddizatında S modunda manule kullanmak devir kesiciye girmek için yegane yöntemdir.

Mete_han

« Yanıtla #72 : Temmuz 31, 2013, 10:56:04 ÖS »
Aracın yol tutuşu gayet iyi. Varsın 210da kessin. Fazla hıza gerek yok. O hızda bir kazada en kral araba dahi yalan olur.

Ayrıca arabayı Jetta gibi Astra gibi araçlarla karşılaştırınca sınıfına göre gayet iyi oldugunu anlayabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Temmuz 31, 2013, 10:56:51 ÖS Gönderen: Mete_han »

AAE71

• Timothy
« Yanıtla #73 : Ağustos 17, 2013, 08:30:33 ÖS »
Değerli arkadaşlar,

Aracım 5500 kmde ve çeşitli defalar, çiştli mevsimlerde hız denemesinde bulundum.

Aracın fabrikasyon değerleri max hız olarak 200'e yakın da olsa, otobanda yokuş aşağı-düz, yüklü-yüksüz, klima açık-kapalı, zemin kuru-ıslak... denemeler yaptım. Araç hiç bir şekilde 210 kmyi geçmedi. GPS ölçümü de yaklaşık 200. Spor modda zaten 5. vitesi hiç görmedik. Farklı markalardan da olsa hep 95 oktan kullanıyorum.

Var mı başka izlenimi ve tecrübesi olan?
216 gördüm hocam bi yanlışlık olmasın?

20171026yuanyuan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #74 : Ocak 03, 2018, 05:45:51 ÖÖ »
clb0103
pandora jewelry store
ugg boots
nike outlet online
moncler uk
ferragamo shoes
adidas