Gönderen Konu: FB7 2012 Hız limiti  (Okunma sayısı 33758 defa)

Mesudum

• Mesut D.
Ynt: FB7 2012 Hız limiti
« Yanıtla #25 : Haziran 03, 2012, 02:54:20 ÖÖ »
İşin garibi, pek çok arabada 200 km kusür hızlar "sürat denemesi"yken, bu araba ve içindekiler için gayet normal bir durum. Hatta yanımdakiler hızı tekrar kontrol ediyorlar, "Allah Allah! 200 mi yahu?" falan :)

Aldığım duyumlara göre araba S viteste 4 vites yapıyor. Ben de daha yukarısını görmediğimi söylemiştim. Acaba araba üst vitese geçmediği için mi 211'de kesiyor?
Daha açığı, 210'dan sonra D vitese atılırsa yukarı devam eder mi?
Denemek için fırsat kolluyorum.

Şanzıman oranlarına göre 6000 d/d (Görebildiğim kadarıyla S Viteste 6000 devirde vites yükseltiyor. Ama S manuelde kesici daha yukarıda devreye giriyor.) hızları:
1 60
2 105
3 155
4 213
5 281

Bir de manuel kullanıcılardan deneyim alsaydık...

Th£ LorD

• Kadir KURT Kişisel Web Sayfam
« Yanıtla #26 : Haziran 03, 2012, 10:49:21 ÖÖ »
Dostum videoma dikkat edersen 195 civari 200 de olabilir S ye aldigim an arac hizi dusurdu sonra ben D ye alip devam etmistim yani o hiz D nin hizi S 195 e kadar ii diye bilirim

bozdemir

« Yanıtla #27 : Haziran 03, 2012, 11:19:58 ÖÖ »

Aracı S moduna aldığınızda kendiniz mi attınız vitesi yoksa otomatik atmasını mı beklediniz?

fd6 otomatik 239 225 s konumunda gördüm hayret böyle bir sey ilk defa duyuyorm
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2012, 11:20:19 ÖÖ Gönderen: bozdemir »

Th£ LorD

« Yanıtla #28 : Haziran 03, 2012, 11:26:33 ÖÖ »
Kendim denedim s moduna kendi gecmez yada s den d ye kendi atmaz

Fatih!

« Yanıtla #29 : Haziran 03, 2012, 11:38:08 ÖÖ »
FD6 yı aldıkdan bir gün sonra uzunyola gitmiştim.. 220 yi rahat görmüştüm.. Manueldi aracım.
Km ile pek alakası yok yani.
97 oktan yakıt kullanın, shell tavsiye ederim.
Bastıgınız yerde rakım önemli birde.. yüksekdeyse düz yolda 160 ı geçemediğimi bilirim ben :))

baron12

« Yanıtla #30 : Haziran 03, 2012, 05:20:35 ÖS »
kendim atdm

Aracı S moduna aldığınızda kendiniz mi attınız vitesi yoksa otomatik atmasını mı beklediniz?

fd6 otomatik 239 225 s konumunda gördüm hayret böyle bir sey ilk defa duyuyorm

ZAFER_37

« Yanıtla #31 : Haziran 03, 2012, 06:11:37 ÖS »
Gebze istanbul otoyolu kuzey kesimi sekerpinar mevki yol duz bir yerinde cok hafif rampa var ve cok hafifte bazi yerde egim var ama yolun geneli duzluktur o mevkiyi bilen arkadaslar vardir eminim tesekkurler
demekki kesici varmış videoda onuda gördük

Malefeski evet :(
Ama daha ilerisini yapsa ne olacak ucacakmiyiz ama sunu size rahatlikla soyleyebilirim 200 e sabitleyin ayni 100 deki gibi gidiyor virazlar yol tutusu fd 6 dan cok daha iyi ayrica ses iceriye fd6 kadar almiyor ve en onemlisi ki frenler fd6 da yasanan sorunlar bu kasasa da giderilmis fd6 da ben 3 kere disk yamulttum en son care performans hava kanalli delikli disk alip buna bagli performans balatalarla bundan kurtulmustum ama dedgim gibi bu yeni kasada fd6 daki eksiklikleri gidermis ayrica bana fd6 dan daha az yakiyor gibime geldi ben hircin surerim genelde sehir ici fd6 450 km giderken bu otomatik olmasina ragmen rahat 500 goruyor neyse konu dagilmasin

yeni kaası bence çok güzel kaiteli malzemekullanılmış donanımlı  millet city çok benzediği için burun kıvıryorlar  kendi sınıfını en iyisi olmuş jetayla passat aynı kasa  bunun gibi bir çok örnek var güle güle kullanın kazasız belasız  bu kasayı görmüşl olsaydım city  yerine bunu alırdım  şans işte
abi sen cıty den vazgeçme cıvığın cıty görünümlüsünden hakiki cıty daha iyidir.(biraz karıştı)

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #32 : Haziran 03, 2012, 06:22:46 ÖS »
karışan ne zafer :

ZAFER_37

« Yanıtla #33 : Haziran 03, 2012, 06:24:36 ÖS »
ya benim yazdıklarımdoğan görünümlü şahin benzetmesi gibi oldu....

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #34 : Haziran 03, 2012, 06:28:06 ÖS »
ya benim yazdıklarımdoğan görünümlü şahin benzetmesi gibi oldu....
yeni civic için doğan görünümlü şahinmi demek istedin doğru anlamışmıyım

ZAFER_37

« Yanıtla #35 : Haziran 03, 2012, 06:29:24 ÖS »
ben gittim arabayı gördüm öyle malzeme kalitesi filan ne iyi kötü fd6 yla aynı ,koltukları bi acayip yapmışlar bide o klimanın düğmeleri teybin düğmeleri çok ama çok kötü duruyo sanki çin arabalarının parçaları gibi.geriye kalan motor süspansiyon şanzuman hepsi aynı +bagajı büyümüş iyi bir yönü de bu...geri görüşkamerası elektrikli katlanır ayna .ben aracımı 2011 11.ayda aldım bugün olsa yine fd 6 alırdım ...

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #36 : Haziran 03, 2012, 06:32:14 ÖS »
zevk meselesi herkesin tercihi farklıdır saygı duyarım alan arkadaşlarada

HondaCivic10

« Yanıtla #37 : Haziran 03, 2012, 06:37:27 ÖS »
FD6 yı aldıkdan bir gün sonra uzunyola gitmiştim.. 220 yi rahat görmüştüm.. Manueldi aracım.
Km ile pek alakası yok yani.
97 oktan yakıt kullanın, shell tavsiye ederim.
Bastıgınız yerde rakım önemli birde.. yüksekdeyse düz yolda 160 ı geçemediğimi bilirim ben :))

Hocam rakımın yüksek olduğu yerlerde basınç az olduğu içinmi araç ivmelenemiyor acaba nedir ne değildir bir açıklarsan cahilliğimize ver  :)

ZAFER_37

« Yanıtla #38 : Haziran 03, 2012, 07:00:10 ÖS »
fatih arkadaşıma katılıyorum bolu dağı tünelinden geçtiysen arkadaşı daha iyi anlarsın.

Th£ LorD

« Yanıtla #39 : Haziran 03, 2012, 07:04:35 ÖS »
ben gittim arabayı gördüm öyle malzeme kalitesi filan ne iyi kötü fd6 yla aynı ,koltukları bi acayip yapmışlar bide o klimanın düğmeleri teybin düğmeleri çok ama çok kötü duruyo sanki çin arabalarının parçaları gibi.geriye kalan motor süspansiyon şanzuman hepsi aynı +bagajı büyümüş iyi bir yönü de bu...geri görüşkamerası elektrikli katlanır ayna .ben aracımı 2011 11.ayda aldım bugün olsa yine fd 6 alırdım ...

ARkadasım tabiiki zevk meselesi. FD7 den önce bende de FD6 vardı 2009 sıfır almıstım onuda araç evet güzel güzel olmasa almazdım o zaman. Fakat fd6 da o kadar cok hata var ki bu durumları bizzat yaşayanlardanım özellikle fren ve vraj konusu birde rüzgar aracı özellikle yan rüzgarlar çok tutuyordu neyse 3 kere fren diski değişti son care performans disk almıstım önelere o sekilde kurtarmıstım frenleri yüzdünden honda türkiye ile mahkemelik olacaktım honda türkiye benim ve benim gibilerin sikayetlerini bir bir toplamıs mesela emniyet kemer tokası tak tak vurur durur yolda giderken ön takım elinde kalacakmıs gibi kuturtuler yapar içeriye cok lastik ve yol sesi alır boyası haddinden fazla ince yıkmacıda silmye bile cok dikkat eden biri olarak boya koruma vs hepsi var araca göz bebegim gibi bakarım benim aracımda bile ince kılcal cizikler anında olustu
arkada 3 kişi birde bagajına bir vaul at 80 km de bile gitsen yolda kut kut kut diye amortisorleri vurur suspansiyon anında bitiyor virajlar ozellikle cok kusurlu bu yeni araca göre yol tutusu eski ile yeni arasında daglar kadar fark var sana birde sunu soyleyim benim fd6 manuel di bir depo ile 450 km şehir içi yapıyordum bu otomatik olmasına ragmen 575 km sehir içi yapıyorum aynı sekilde aracı kullanıyorum yolda asla benzine acımam yani daha ekonomik o eco dugmesini görüntü olsun diye adamlar koymamıslar. bagajına fd6 da cocuk arabası koyamazken buna hem cocuk arabası hemde bisikleti rahatca koyabiliyorum. oda bana yetiyor digerinde arka koltuga koymak gerekiyordu. daha cok sana sayabilirim cunku ben iki arabayıda kullanıyorum.
renk ve zevk meselesi ama FD7 yide asagılama. oyle galeride görüp ay aynı citye benzemiş yok arkası clioymus yok koltukları dandikmiş falan filan bir arabanın iyi ve kaliteli oldugunu ancak onu kullandıgında anlarsın ben subatın 28 inde bir FD7 aldım temmuzun 11inde de bir tane daha sipariş verdim subbatta 49300 e aldıgım arac simdi 53500 temmuza yine zam var. simdi senin aracın ne yaparsa yapsın artık ikinci elide gitti yani ikinci elde eski kasa oldu. ikinci el değil eski kasa
efsane kasa diyorduk ya o da bak bunu burada soyluyorum size 1 sene veriyorum 1 sene sonra ne oldugunu anlarsınız mugeni vs adamlar harika yapmıslar temmuzda piyasada arastırın görün
gencmi yoksa aile arabasımı yoksa ikisi birden bir arbamı anlarsınız.

tartısmak için değil bu yazdıklarım sadece kıyaslama kıyaslama yaparkende iki aracta benim var yani tamamen bu forumu okursan 2010 dan beri konularımı görürsün FD6 nın - lerini.
Ben hondacıyım hondanında tum modellerini begenir ve savunurum. sonuna kadar ama kendi aramızda da - lerini cok rtahat soylerim. Honda turkiye ile fd6 için mahkemelik bile oluyordum ama gittim yine honda aldım o paraya cok daha baska aracları nakit olarak alabilirdim ama hiç biri hondam kadar güzel gelmiyor bana güven vermiyor honda hayat onda bosuna dememişler.

saygılar dostum

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #40 : Haziran 03, 2012, 07:22:27 ÖS »
 >=ok >=ok >=okbu kadar iyi bi açıklama olamazdı

ZAFER_37

« Yanıtla #41 : Haziran 03, 2012, 07:26:10 ÖS »

ARkadasım tabiiki zevk meselesi. FD7 den önce bende de FD6 vardı 2009 sıfır almıstım onuda araç evet güzel güzel olmasa almazdım o zaman. Fakat fd6 da o kadar cok hata var ki bu durumları bizzat yaşayanlardanım özellikle fren ve vraj konusu birde rüzgar aracı özellikle yan rüzgarlar çok tutuyordu neyse 3 kere fren diski değişti son care performans disk almıstım önelere o sekilde kurtarmıstım frenleri yüzdünden honda türkiye ile mahkemelik olacaktım honda türkiye benim ve benim gibilerin sikayetlerini bir bir toplamıs mesela emniyet kemer tokası tak tak vurur durur yolda giderken ön takım elinde kalacakmıs gibi kuturtuler yapar içeriye cok lastik ve yol sesi alır boyası haddinden fazla ince yıkmacıda silmye bile cok dikkat eden biri olarak boya koruma vs hepsi var araca göz bebegim gibi bakarım benim aracımda bile ince kılcal cizikler anında olustu
arkada 3 kişi birde bagajına bir vaul at 80 km de bile gitsen yolda kut kut kut diye amortisorleri vurur suspansiyon anında bitiyor virajlar ozellikle cok kusurlu bu yeni araca göre yol tutusu eski ile yeni arasında daglar kadar fark var sana birde sunu soyleyim benim fd6 manuel di bir depo ile 450 km şehir içi yapıyordum bu otomatik olmasına ragmen 575 km sehir içi yapıyorum aynı sekilde aracı kullanıyorum yolda asla benzine acımam yani daha ekonomik o eco dugmesini görüntü olsun diye adamlar koymamıslar. bagajına fd6 da cocuk arabası koyamazken buna hem cocuk arabası hemde bisikleti rahatca koyabiliyorum. oda bana yetiyor digerinde arka koltuga koymak gerekiyordu. daha cok sana sayabilirim cunku ben iki arabayıda kullanıyorum.
renk ve zevk meselesi ama FD7 yide asagılama. oyle galeride görüp ay aynı citye benzemiş yok arkası clioymus yok koltukları dandikmiş falan filan bir arabanın iyi ve kaliteli oldugunu ancak onu kullandıgında anlarsın ben subatın 28 inde bir FD7 aldım temmuzun 11inde de bir tane daha sipariş verdim subbatta 49300 e aldıgım arac simdi 53500 temmuza yine zam var. simdi senin aracın ne yaparsa yapsın artık ikinci elide gitti yani ikinci elde eski kasa oldu. ikinci el değil eski kasa
efsane kasa diyorduk ya o da bak bunu burada soyluyorum size 1 sene veriyorum 1 sene sonra ne oldugunu anlarsınız mugeni vs adamlar harika yapmıslar temmuzda piyasada arastırın görün
gencmi yoksa aile arabasımı yoksa ikisi birden bir arbamı anlarsınız.

tartısmak için değil bu yazdıklarım sadece kıyaslama kıyaslama yaparkende iki aracta benim var yani tamamen bu forumu okursan 2010 dan beri konularımı görürsün FD6 nın - lerini.
Ben hondacıyım hondanında tum modellerini begenir ve savunurum. sonuna kadar ama kendi aramızda da - lerini cok rtahat soylerim. Honda turkiye ile fd6 için mahkemelik bile oluyordum ama gittim yine honda aldım o paraya cok daha baska aracları nakit olarak alabilirdim ama hiç biri hondam kadar güzel gelmiyor bana güven vermiyor honda hayat onda bosuna dememişler.

saygılar dostum
dostum epeyce bi döktürmüşsün ama ben yine söylediklerimin arkadasındayım.öyle bayiye gidipte arabaya aval aval bakıpta yarar-yaramaz diyenlerlede beni karıştırmandan çok büyük rahatsızlık duydum.şimdi sen diyosun ya benim araba 53500 filan diyosun ya sat bakalım kaç para veriyolar?,ben 44.750 tl ye aldım bu gün satıyorum desen sen benden daha fazla zarar edeceksin.renkler ve zevkler ayrı kesinlikle fikrine saygı duyarım beğenip almışsın bana güle güle kullan demek düşer ama  beğenmediğim yönünüde söylerim,bide şunuda söyleyim bu arabamı satsam alıcam araba opel-ww-audı-bmw olur yani yeni cıvıc hatta 2. bir cıvıc almayı kesinlikle düşünmüyorum.
 bendende saygılar.

Th£ LorD

« Yanıtla #42 : Haziran 03, 2012, 07:34:02 ÖS »
döktürme değil sadece gerçekler. ben bugun satıyorum desem 48000 rahat satarım. 49300 e aldıgımı. sen gercek satıcı olarak cık piyasa bak kaclira verecekler hele birde sıkısmıssan galeriye git gör. neyse konu o değil ama sen anlasılan hondayı sadece bu kasasın alıp binmişşin sanada hayırlı olsun. cunku hondanın bir eski kasasını biniyorken bunu almıs olsaydın hondadan vaz gecmezsin sen satarken bak bakalım honda dan vaz gecebilecekmisin onuda merak etmiyor değilim honda adamın kanına işliyor bende bunu sattıktan sonra accord dusunuyorum yine honda :) ama 3 sene daha binerim buna hayırlısı ile cunku 3 sene de bir değişiyorum aracı. haa accord olmasa bunu 3 sene sonra makyajlarlar bende onu alırım :) her neyse hayırlısı

Allah cumlemizi kazadan beladan korusun.
Ama aracın daha yeni bekle dediğim rahatsızlıklar karsına cıktıgında foruma yazacaksın umarım cıkmaz. neyse sende güle güle kullan.
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2012, 07:39:41 ÖS Gönderen: Th£ LorD »

Mesudum

• Mesut D.
« Yanıtla #43 : Haziran 05, 2012, 10:52:10 ÖÖ »
Burada fikirlerden bahsettiğimiz kısım çok kısıtlı. Zevk konusuna kimse bir şey diyemez. Ancak arabanın maddi değerini yukarıda tutmak için yeni kasaya çamur atmalara da cevap vermek durumundayız... ve şükür ki elimiz hiç de boş değil.

Burada nesnel (objektif) kriterlerden yola çıkıp gözlem ve değerlendirmelerimizi yazıyoruz. Aracın 211'den yukarıya çıkmadığını belki çoğu kullanıcı bilmeyecek bile. Biz deniyoruz ve gördüklerimizi yazıyoruz. Araba bundan hızlı gitmiyor diye almaktan az geçecek varsa buyursun Opel, VW alsın, bir DSG şanzıman değişiminin 17.000 TL+işçilik, baskı balatanın 3000+işçilik olduğunu da bilsin. Eğer gücü olup da Audi, BMW alabilecek varsa zaten Honda ile falan uğraşmasın.

Kendimden yola çıkarsak, 2011 sonbaharda araba bakıyorken Civic baktım, en donanımlısını inceledim ve sayfayı kapattım. Hemen başka markalara yöneldim. Daha önce FD6 kasaya hiç binmediğim için karşılaştırma yapamasam da, FB7 yeni kasa hakkında bir iki bir şey duyup galeriye gidince test sürüşü sonrası hemen kaparoyu verdim ve beklemeye başladım. araba içindeki donanım ve elektronik oyuncaklar sizi cezbetmiyor olabilir ama ben hem sürüş keyfi, hem yolcu keyfini düşünerek bunun daha iyisini bu fiyata göremedim.

FD6 kasa hala cazip gelmiyor, hala düşünmüyorum. Eski kasa kullanıcıları da gelişmeleri bana anlatıyorlar. Sadece elden çıkarmayı düşünenler -öyle olduğunu kabul etmeseler de- kendi fiyatları düştüğü için bozuluyorlar

Th£ LorD

« Yanıtla #44 : Haziran 05, 2012, 10:56:11 ÖÖ »
Burada fikirlerden bahsettiğimiz kısım çok kısıtlı. Zevk konusuna kimse bir şey diyemez. Ancak arabanın maddi değerini yukarıda tutmak için yeni kasaya çamur atmalara da cevap vermek durumundayız... ve şükür ki elimiz hiç de boş değil.

Burada nesnel (objektif) kriterlerden yola çıkıp gözlem ve değerlendirmelerimizi yazıyoruz. Aracın 211'den yukarıya çıkmadığını belki çoğu kullanıcı bilmeyecek bile. Biz deniyoruz ve gördüklerimizi yazıyoruz. Araba bundan hızlı gitmiyor diye almaktan az geçecek varsa buyursun Opel, VW alsın, bir DSG şanzıman değişiminin 17.000 TL+işçilik, baskı balatanın 3000+işçilik olduğunu da bilsin. Eğer gücü olup da Audi, BMW alabilecek varsa zaten Honda ile falan uğraşmasın.

Kendimden yola çıkarsak, 2011 sonbaharda araba bakıyorken Civic baktım, en donanımlısını inceledim ve sayfayı kapattım. Hemen başka markalara yöneldim. Daha önce FD6 kasaya hiç binmediğim için karşılaştırma yapamasam da, FB7 yeni kasa hakkında bir iki bir şey duyup galeriye gidince test sürüşü sonrası hemen kaparoyu verdim ve beklemeye başladım. araba içindeki donanım ve elektronik oyuncaklar sizi cezbetmiyor olabilir ama ben hem sürüş keyfi, hem yolcu keyfini düşünerek bunun daha iyisini bu fiyata göremedim.

FD6 kasa hala cazip gelmiyor, hala düşünmüyorum. Eski kasa kullanıcıları da gelişmeleri bana anlatıyorlar. Sadece elden çıkarmayı düşünenler -öyle olduğunu kabul etmeseler de- kendi fiyatları düştüğü için bozuluyorlar

+1

ZAFER_37

« Yanıtla #45 : Haziran 05, 2012, 11:40:01 ÖÖ »

ZAFER_37

« Yanıtla #46 : Haziran 05, 2012, 11:43:38 ÖÖ »
Arkadaşlar resimler herşeyi anlatıyor ben daha başka bişey yazmıycam,herkesin arabası kendine güzel en kötüsü hiç olmaması diye düşünüyorum ,kazasız belasız güle güle kullanmanız dileğiyle.

Mesudum

• Mesut D.
« Yanıtla #47 : Haziran 05, 2012, 12:16:17 ÖS »
Bu mesajları ilgili konuya yazsanız da laflar hiç bu kadar uzamasa keşke.

Siz hız limiti ile ilgili bir şeyler yazabiliyorsanız buyrun, yoksa zamanımızı israf etmeden ESKİ kasanızla mutlu olmaya devam edin.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #48 : Haziran 05, 2012, 12:25:16 ÖS »
arkadaşlar bu konu benim babam senin babanı döver  edöndü  boş verin herkesin arabası kendine güzel   atasözü vardır kargaya yavrusu şahan gözükürmüş  herkes araçını severek beğenerek almıştır  gerisi boş

Mesudum

• Mesut D.
« Yanıtla #49 : Haziran 05, 2012, 12:41:50 ÖS »
Bir yanda elle tutulur bilgiler var ve gerekirse teknik detaylarla destekleniyor, diğer yanda hamasi ve duygusal ifadelerin ötesi yok. Hatta bu sayfada, başka forumlarda defalarca gördüğümüz Clio arka görünüşünden başka foto da yok. Oysa aynı sayfalarda Mercedes C180 fotoğrafları da vardı ve kime sorarsanız sorun, Clio'dan çok daha fazla benziyor. Ama yazamazlar...

Sadece bu forumda değil, başka forumlarda yazanlar da, yüzyüze konuştuğum eski kasa sahipleri de benzer tutum içinde. Ancak ben daha eski kasanın yenisinden önde daha popüler devam ettiği bir marka ve model bilmiyorum. Yeni kasalarda bazı eksiklikler veya zevke bakan değişimler olabilmekle beraber, eskisinin tamamen gerisinde kalmış olması mantıklı geliyor mu Allah aşkına?

Normalde bu kadar konu dışı yazmam ama benim açtığım başlığın içinde o kadar alakasız mesaj geldi ki. Kime ne arabanın tipinden? Beğenmeyen almaz. Ama bir şey biliyorsan söyle, ama fikrini sorarlarsa söyle.