Gönderen Konu: dolu kurbanıyım  (Okunma sayısı 14056 defa)

2010civic

dolu kurbanıyım
« : Haziran 25, 2010, 06:19:47 ÖS »
arkadaşlar geçen cumartesi istanbul gaziosmanpaşa civarlarında bir dolu yağdıki sormayın.mubarekler resmen ceviz büyüklüğündeydi.boyutlar bu kadar büyük oluncada tavanın halini söylememe gerek yok sanırım. ama dikkatimi çeken neydi biliyormusunuz sokaktaki çaktırmadan arabalara baktım  sanki onlarda göçük yoktu. 307 ve focus vardı onlarda hiç bir şey yoktu ama benimkinde göçükler vardı.bizim tavan bu kadar dandikmi yoksa en büyük dolular benimkinemi denk geldi:) şimdi asıl sorum şu;

auto king e götürdüm aracımı 8 adet göçüğü kaskonun mini onarım paketiyle ücretsiz düzeltiyorlarmış. sonrası göçük başına ücret alıyorlarmış. ama bu uygulamanın verimliliği %80-%90 civarındaymış. yani tam anlamıyla düzeltemiyorlarmış. benim göçükleri ancak yansımalı baktığınızda görebiliyorsunuz. ama içime bir kere dert düştü hep gözüm takılıyor onlara. istanbulda bu göçükleri  %100 kaybedebilecek bir esnaf veya bir firma biliyorsanız lütfen yardımcı olun. bir de kasko şirketimle görüşsem onlar yönlendirme yaparlarmı acaba?

CODEVA

Ynt: dolu kurbanıyım
« Yanıtla #1 : Haziran 25, 2010, 07:21:23 ÖS »
Geçmiş olsun dostum, bende bağcılardaydım o dolu yağdığında, bende göçük falan yok, şimdi sen yazınca aklıma geldi gidip bir daha baktım. Sana büyükleri denk gelmiş heralde...

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #2 : Haziran 25, 2010, 07:27:35 ÖS »
geçmiş olsun

m-re

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 25, 2010, 07:37:13 ÖS »
Geçmiş olsun

blackbull

« Yanıtla #4 : Haziran 25, 2010, 07:37:24 ÖS »
geçmiş olsun benim başıma geçen sene geldi malesef % 100 düzeltemiyorlar macun çakip boyanacak başka çaresi yok bence böyle kalsın  bende çok kafama takıyordum 2 hafta sonra umrunda olmuyor

Gs_KuRTuLuS

« Yanıtla #5 : Haziran 25, 2010, 07:48:08 ÖS »
Geçmiş olsun dostum.Gerçekden kötü bir durum.

Geçtiğimiz hafta bende İstanbuldaydım. Pazar günü şu Atatürk havaalanına yakın bir yerlere misafirliğe gitmiştik balkond otururken bi anda dolu yağmaya başladı. Arabanın yanına inip battaniye havlu ne varsa serdim Allah'dan hiç bişey zarar olmadı.

(sefaköy galiba oralar.)

34GB4525

« Yanıtla #6 : Haziran 25, 2010, 08:13:23 ÖS »
Geçmiş olsun bnmde önceki aracımda vardı öyle tavanda ve özellikle kaputta sonra önden patladık kaputu değiştik :D içim rahatladı güzel olmuştu yeni kaput :) Şaka bi yana böyle kalsın hiç bi şey yapma otoking olmuyosa tabi ama boyatıcaksanda ki bnce kesin boyatma sonra aracı satamazsın yok illa boyatıcam dersen önce resimlerini çek tavanın ;) geçmiş olsun

tyuksel

« Yanıtla #7 : Haziran 25, 2010, 09:29:55 ÖS »
Hocam ben Ankara'dayım ve dolu faciasından benim tavanda nasibini aldı. Ben Honda Bora'ya sordum ve düzeltip boyayacaklarını söyledi o yüzden birşey yaptırmadım. Mini Onarım'a da sormayı düşünüyordum ama senden duyunca hepten vazgeçtim. Zaten dediğin gibi özellikle dikkat etmedikçe fark edilmiyor, nazar boncuğu niyetine kalacak artık yapacak çok birşey yok...

2010civic

« Yanıtla #8 : Haziran 25, 2010, 10:21:29 ÖS »
teşekkür ederim arkadaşlar allah daha büyüğünden saklasın da işte insanın içi acıyor. ama ben mini onarım paketinden 8 adet göçük hakkımı kullanmak istiyorum. güzel olursa diğerlerini de yaptırırım. inşallah boya falan çatlamaz

m-re

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 25, 2010, 10:32:57 ÖS »

yy@s!!nN

« Yanıtla #10 : Haziran 25, 2010, 10:50:22 ÖS »
arkadaşlar ben yaptırdım bu teknikle bi kaç yer cok guwendiğiniz bi usta deilse hiç bulaşmayın derim. çamurlukta wardı benım bi ezik düzeltiyim die cevresini filan daha kotu yaptı dalgalı oldu. cok goze batmıosa kaportanızla oynatmayın. helede 8-10tane yeri jilet gbi yapacak usta da  yoktur bence

kacaman

« Yanıtla #11 : Haziran 26, 2010, 09:26:45 ÖÖ »
Geçmiş olsun

okan 34

« Yanıtla #12 : Haziran 26, 2010, 09:35:59 ÖÖ »
teşekkür ederim arkadaşlar allah daha büyüğünden saklasın da işte insanın içi acıyor. ama ben mini onarım paketinden 8 adet göçük hakkımı kullanmak istiyorum. güzel olursa diğerlerini de yaptırırım. inşallah boya falan çatlamaz
arkadaşım altunizade millet bahçesinin hemen yanında şile otobanına tam girerken zadex bence bide orayı dene ben bir araç  götürdüm gerçekten düzelttiler sanki hiç göçük yokmuş  gibi.

fzthgosm

« Yanıtla #13 : Haziran 26, 2010, 10:55:25 ÖÖ »
geçmiş olsun öncelikle.bence çok aşırı göze batmıyorsa sadece dalgalı gibi görünüyorsa bırakın öyle kalsın.düzelteyim derken daha kötü yaparlar sonra boyatmak zorunda kalırsın.

valfozkan

« Yanıtla #14 : Haziran 26, 2010, 11:02:16 ÖÖ »

ankarada doludan gerçi bunları yapıyorlarmış vakumlu ama kötü bi görüntü geçmiş olsun

sanli90

« Yanıtla #15 : Haziran 26, 2010, 11:49:38 ÖÖ »
Çok geçmiş olsun dostum...

2010civic

« Yanıtla #16 : Haziran 26, 2010, 01:24:32 ÖS »

ankarada doludan gerçi bunları yapıyorlarmış vakumlu ama kötü bi görüntü geçmiş olsun
teşekkür ederim fakat o beyazlıkların hepsi göçükmü

valfozkan

« Yanıtla #17 : Haziran 26, 2010, 01:34:23 ÖS »
evet hepsi göçük sanırsam 2el sitede vardı bu ilanlı araba ordan

2010civic

« Yanıtla #19 : Haziran 26, 2010, 01:42:14 ÖS »
arkadaşım altunizade millet bahçesinin hemen yanında şile otobanına tam girerken zadex bence bide orayı dene ben bir araç  götürdüm gerçekten düzelttiler sanki hiç göçük yokmuş  gibi.
arkadaşım zadex le görüştüm 15-20 göçük için 300-400 tl ni alırım diyor. göçük sayısı fazla olduğu için kaskonda bozulur diyor.ya cpten vercen yada kaskonu bozdurcan diyor

honda2002

« Yanıtla #20 : Haziran 26, 2010, 01:50:50 ÖS »
Dostum gercekten gecmis olsun
Bagaja ince battaniye vs atmakta fayda var
En azından yolda yakalanırsak özellikle tavanı koruma imkanımız olabilir
Ya da bagaj taban örtüsü de ise yarayabilir

smakbuloglu

« Yanıtla #21 : Haziran 26, 2010, 01:56:46 ÖS »
Çok geçmiş olsun.

Zadex bu konuda pahalı kaçar.

Inan sadece sen bildiğin için oyle geliyor.Eğer çok kötü değilse boşver oynama.

Mesela foto çekince belli oluyor mu?

2010civic

« Yanıtla #22 : Haziran 26, 2010, 02:02:31 ÖS »
Çok geçmiş olsun.

Zadex bu konuda pahalı kaçar.

Inan sadece sen bildiğin için oyle geliyor.Eğer çok kötü değilse boşver oynama.

Mesela foto çekince belli oluyor mu? valla hiç foto çekmedim ama kasko şirketimle görüştüm ısrarla auto king i tavsiye ediyorlar. yırtılmış tamponları falan hep oraya yaptırıyorlarmış çokta güzel oluyor diyor

ovunisin

« Yanıtla #23 : Haziran 26, 2010, 03:46:44 ÖS »
Çok geçmiş olsun. Dolu en korkulu rüyamdır. Allah kimsenin başına bir daha böyle felaketler ver mesin. 6 yıl önce başka bir marka araç satın almıştım. henüz 3 aylıktı. Dolu yağışının altında kaldı. Kaput tavan komple boyanacaktı ki birde yetkili servise götürim dedim. Orda beni boyatmaktan vaz geçirdiler ve kaputun üstündekiler hariç tavanı boyasız düzelttiler. Çok dikkatli bakıldığında ancak ışık yansıması şeklinde belli oluyordu. Kaputa bir şey yapamadılar. 4,5 yıl kullanıp o şekilde sattım. Satarkende bu kaputa yada bu tavana ne oldu böyle demediler. Bence kesinlikle boyadan kaçın. Ama boyasız düzeltme yaptırabiliyorsanda yaptır derim. Hasarı en aza indirmekte fayda var.

gitarimvehondam

« Yanıtla #24 : Haziran 26, 2010, 06:56:06 ÖS »
hondaların saçları çok mu ince diğer arabalara nazaran acaba?? eğer öyleyse bu haksızlık :)