Gönderen Konu: Dizel Civic Alanlar ve Test Edenler YORUM ve TESPİTLER  (Okunma sayısı 29279 defa)

civic_dream

Ynt: Dizel Civic Alanlar ve Test Edenler YORUM ve TESPİTLER
« Yanıtla #50 : Temmuz 30, 2013, 11:47:16 ÖÖ »
peki bir kaç fotograf paylaþabiilir misiniz ?
Cepten giriyorum dostum ama cumaya kadar eklerim

peki teşekkürler

38ZA363

« Yanıtla #51 : Temmuz 30, 2013, 11:58:57 ÖÖ »
yok valla yeni golfü denedim, vwnin tüm arabaları gibi klostrofobik, içi dar, aracın yürüyüşünde bi keyif yok devri hemen kesmesi sinir bozucu, üstelik sürüşü de öyle yola yapışıyo gibi değil. özetle parası bol ama icraatı olmayan, sadece adı olan bir araç şuan benim gözümde. o itibarla yeni civic tipten çok kaybetse de sürmesi çok çok daha keyifli derim ben.
golf 7 farklı hocam iç passatttan iyi diyebilirim

honda2002

« Yanıtla #52 : Temmuz 30, 2013, 12:08:35 ÖS »
yok valla yeni golfü denedim, vwnin tüm arabaları gibi klostrofobik, içi dar, aracın yürüyüşünde bi keyif yok devri hemen kesmesi sinir bozucu, üstelik sürüşü de öyle yola yapışıyo gibi değil. özetle parası bol ama icraatı olmayan, sadece adı olan bir araç şuan benim gözümde. o itibarla yeni civic tipten çok kaybetse de sürmesi çok çok daha keyifli derim ben.
golf 7 farklı hocam iç passatttan iyi diyebilirim

içini bilemem de dıştan da golf7 nin öyle bir albenisi yok bence.
vw golf te çizgilerini yenileyemedi, jetta biraz audi ye benzetti güzel de golf 7 bana çok cazip gelmiyor. Seat ı da ona benzetti. Hepsi aynı gibi. 
Dıştan tek ayrılan scricco, ona laf yok.

Admiralty

« Yanıtla #53 : Temmuz 30, 2013, 03:00:35 ÖS »
golfun almanyada ki ayrımcılık ırkçılık huyu kibir hava kalkmış kıç yapısı aynen türkiyeyede entegre edilmiş cebimde keş para ile gittim golfün en dolusunu alacam diye bit yavrusu diye tabir ettiğim eleman konuşurken yüzüme bakmaktan bile haz duymayan bir ifadedeydi kaldı ki piyasa çıkar çıkmaz problemleri olan golf 7 nin benimde çok hoşuma gitmesine rağmen o an vaz geçtim vwgenden alaman alırsam merco gerisi boş A180 e niyetlendim onuda engelli arabası yapmaya içim el vermedi her zaman her yerde en iyi JAPON abicim geri yalan :)

çoğu öyle evet ama bazen aralarından insanda çıkıyor. ben mesela passata bakmaya gittiğimde orda bikaç kişiyle konuşmuştum onlarda vw müşterisiymiş müşteri temsilcisi bizi yukarı depoya çıkarmıştı araçlara daha rahat bakalım diye :D ama çoğunun burnu havada çok satıyoz diye. nasıl memnunmusunuz auristen ?

şimdilik bi sıkıntımız yok daha bin km eni doldu yakıt olarak tabiki civic dtec kadar tutumlu değil 4,9lt ile 7,2 lt arasında değişen harcamları var ş.i. ve ş.d.değerleri tabiki civic daha iyi ortalama çıkaracaktır.daha öncede dediğim gibi opsiyonları full start/stop toyota kaldırmış (sebep sık sık stop edip çalışması nedeniyle marş motorunun bobinlerinin  zarar görmesi) aslındada civic alsaydım bu özelliği menüden iptal etmeyi düşünüyordum. konfor auriste güzel koltuklar belden sırta kadar sizi sarıyor yeni dizaynmış eskisini bilmediğim için yorum yok ama uzun yolda bel ağrısı olmuyor beldesteği var civicde uzun yolda belime yastık koymam gerekiyordu. garip olan tek özelliği yeni kasa aurisin orta konsolu :D dik ve düz yapısı kesinlikle civic gibi değil. 1,4lt motor 90bg ve 205Nm torku var 50lt ile ortalama 700km gidiyor yeni motor biraz daha kullanınca menzili artar diye düşünüyorum. tabi civic dizel ile motoru kıyaslanamaz

Grafink

« Yanıtla #54 : Temmuz 30, 2013, 03:26:19 ÖS »
1.8 HB 2009 kullanıcısıyım. Aracı test etmedim ancak, Çamkıran'da inceledim. Aracın içi dar değil aslında ilk bakışta bana da öyle bir his verdi ancak kendi aracımla kıyasladığımda aynı olduğunu farkettim. Konsol yapısı ve kapı döşemelerindeki şişirmeler dar bir his veriyor. Ancak benim dikkatimi çeken bagaj oldu. HB araç olmasına ramen 400 litre bagaj hacmi ara koltukların ön koltuk ile arasını azaltmadan yapılmış. Bu yüzden Yeni HB bir önceki nesilden biraz daha uzun. Ben direksiyon konumunu ve tipini beğenmedim. Aynı şekilde 3D göstergeden vaz geçilmesi de hoş değil. Yani ben aracımı bununla değiştirmem diye karar verdim. Varsın fazla yaksın. Spor duruşu yeter. Keza Yeni Civic HB alışılagelmiş Honda spor konseptinden çok tam bir şehirli aile arabası olmuş durumda...

burakozk

• ÇAĞDAŞPEN DEKORASYON MERSİN
« Yanıtla #55 : Ağustos 01, 2013, 09:39:52 ÖS »
Arkadaşlar mersin adana arasında kullanıldı, tarsusta şehir içi var. Birde bu yolda çok ışık var kamyonlar dur kalk vs. 65 km'de tüketim 3.6 gayet iyi, zaten fabrika verisi.

burakozk

• ÇAĞDAŞPEN DEKORASYON MERSİN
« Yanıtla #56 : Ağustos 01, 2013, 09:41:31 ÖS »
Bu da fotosu :), detaylı resim çekme fırsatım olmadı

fth3382

« Yanıtla #57 : Ağustos 01, 2013, 11:22:59 ÖS »
valla hb alacak olsam 2 araca ciddi bakarım. golf7 ve yeni mazda 3. özellikle mazda 3 muazzam bir tasarım olmuş çok hoşuma gitti. golf7 nin içi çok kaliteli.mazda 3 ünde içi golf gibi kaliteliyse hb isteyipte mazda 3 almayan ahmaktır derim. civic hb tip olarak ben beğendim mercekli farlar gelse tam süper olurmuş. iç mekan kalitesi olarak fd6 dan çok büyük bi atlama olmamış. golf7 daha kaliteli. honda niye şu piano black kaplamaları kullanmaz anlamıyorum. golf 7 de comfortline dan itibaren karbon kaplama bile var. iç konsol sürücü odaklı ve çok hoşuma gitti golf te. ancak civic hb in motoru çok güzel.
aynen
valla hb alacak olsam 2 araca ciddi bakarım. golf7 ve yeni mazda 3. özellikle mazda 3 muazzam bir tasarım olmuş çok hoşuma gitti. golf7 nin içi çok kaliteli.mazda 3 ünde içi golf gibi kaliteliyse hb isteyipte mazda 3 almayan ahmaktır derim. civic hb tip olarak ben beğendim mercekli farlar gelse tam süper olurmuş. iç mekan kalitesi olarak fd6 dan çok büyük bi atlama olmamış. golf7 daha kaliteli. honda niye şu piano black kaplamaları kullanmaz anlamıyorum. golf 7 de comfortline dan itibaren karbon kaplama bile var. iç konsol sürücü odaklı ve çok hoşuma gitti golf te. ancak civic hb in motoru çok güzel.

fth3382

« Yanıtla #58 : Ağustos 01, 2013, 11:25:51 ÖS »
pardon arkadaşlar yanlışlık oldu

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #59 : Ağustos 02, 2013, 12:55:11 ÖÖ »
çok çok iyi maşallah

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #60 : Ağustos 02, 2013, 08:09:34 ÖÖ »
Bu da fotosu :), detaylı resim çekme fırsatım olmadı

Aracını güle güle kullan arkadaşım kazasız belasız inşallah
Yakıt ekonomikliği konusunda çok güzel bu nedenle civic HB satışları arttırarak yollarda daha fazla görünecektir.
Ancak bana göre nerede bir önceki kasa nerede bunun şekli şemali
Aynen FD6 ve FB7 hezeyanı gibi oldu bana göre bu araç

civic_dream

« Yanıtla #61 : Ağustos 02, 2013, 09:24:26 ÖÖ »
maşallah çok iyi güle güle kullanın :)

kaptaniderya

• kaptaniderya
« Yanıtla #62 : Eylül 18, 2018, 11:44:03 ÖS »
merhabalar arkadaşlar
ilk hondam 1.4 cvt idi
sonra 1.6 dizel düz
sonra 1.5 182 ps
dün ise 1.6 dizel otomatik alma şansım oldu.
ben civic de hb seviyorum daha spor bi duruşu var gerçi son hb ile sedan nerdeyse ikiz oldular.
bu arada vw den opele nissandan mazdaya mercedesten bmw ye bir çok aracı kullandım golf ile civic hb kıyaslayan kişiler lütfen araba konusunda biraz daha tecrübe kazansınlar.
neyse konuyu dağıtmayalım.
ben cr-v çıktıktan sonra hb dizel 9 ileri otomatik beklemeye başladım. çıkınca hem sevindim hemde çok canım sıkıldı. çünkü beklediğim 1,6 dizel 9 at ile 160 beygirlir bir makina idi. ama maalesef 120 beygir yazıyordu. canım öyle sıkılmıştı ki hondadan vazgeçmeyi bile düşündüm. sonra bir honda bayisine gidip konuyu sorayım dedim. verdikleri cevap o motoru 160 ps ye çıkarack turbo hacim olarak çok büyük olduğundan maalesef civic kaputunun altına sığmıyormuş. bende aldım..
neticede dün aldım çorlu köşkdere hondadan silivriye geçtim falan 100 km bile yapmadım. ama güzeldi.
ilk izlenimler
1-zf şanzıman. dünyanın en sorunsuz şanzımanı kabul ediliyor isim vermeden çift kavramalı şanzımanlar gibi değil. ancak onun konforu bunda yok. geçişler özellikle yavaş kullanımlarda kendini hissettiriyor. belki arabanın yeni oluşundandır.
2- yere sağlam basıyor. emin olun yukarda c segment diye lanse edilen sadece 2. el piyasası iyi rahat satılıyor diye alınan boş reklamla şişirilmiş arabaya yola tutunma konusunda fark atar
3- hiç dizel gibi ses yapmıyor. hatta japon arabalarında genelde olan kötüses yalıtımı bunda bence epeyce iyi bir seviyeye taşınmış.
4-az yakan bir araç aman ben maksimum az yaktırayım diye uğraşırsanız dediğim gibi vites geçişleri size rahatsız gibi geliyor. azcık civic i civic gibi kullanırsanız zevkine varıyorsunuz. ve daha yeni olmasına rağmen ilk 100 km de ortalama yakıt tüketimi 5,9 litre. unutmadan civic gibi derken 120 beygirlik bir makina var 180 beygir değil. 120 beygirin hakkını veriyor. yine çook reklamı yapılan araba gibi 1150 kg lık teneke değil nerdeyse 1,5 tonluk bir kasadan bahsediyoruz.
5-478 litrelik bir bagaj sizi bekliyor yanlış duymadınız. yine özellikle rakip gösterilmeye çalışılan arabanın bagajı bunun yanında komik kalıyor.
6-ben alt donanım olan elegance aldım ama bu donanımda bile. elektrikli bel desteği. ön koltuklarda ısıtma. 7 inch honda connect multimedya ve navigasyon, elektrikli park fireni, geri görüs, ön arka park sensörleri, far yıkama, uzaktan kapatılabilen ayna ve camlar, start-stop, cruse control daha birçok özellik var. ve vites kolu yok. şahane ve geniş bir orta konsol sizi bekliyor.
7-malzeme kalitesi segment ihtiyaçlarını karşılar nitelikte
8-navigasyon çok fazla deneyemedim ama ekran çok güzel konumlandırılmış ve dokunma hassasiyeti güzel.
9- kadranlar dijital ancak trip sıfırlamada ve değiştirmede birilerinin alay konusu yaptığı nöstaljik bir çubuğun olması ve konumu çok güzel olmuş. bunu çok kişiler eleştirecek ama ben sevdim. 1,5 182 beygirdede var aynı çubuk.
10- kullandıkça daha detaylı yazarım. ama bendeki ilk bıraktığı izlenim.. güzelmiş.. oldu.
iyi forumlar

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #63 : Eylül 19, 2018, 10:42:55 ÖÖ »
Hayırlı olsun, kazasız sürüşler.

kaptaniderya

• kaptaniderya
« Yanıtla #64 : Eylül 19, 2018, 06:00:40 ÖS »
teşekkür ederim

kaptaniderya

• kaptaniderya
« Yanıtla #65 : Ekim 06, 2018, 10:47:09 ÖS »
evet arabamız 1500 km oldu.
ortalama yakıt tüketimi 5,7 litre (kasmadan ve zorlamadan kullanılmaktadır).
beklediğimden fazla yakıyor gibi geliyor bana. 1000 bakımını yaptırırken sordum dediler 3 bin km den sonra düşer. bana mantıklı gelmedi ama...
aracın vites geçişleri ilk aldığım günden çok daha iyi nerdeyse hissedemiyorum hatta bazen kaç vites attığını anlamıyorum.. zaten 9 ileri vites.
navigasyonu güncellemek biraz zor gibi görünsede ben artık bir usb ayırdım o iş için her hafta güncelleme yapıyorum.
ses sistemi tatmin edici.
rüzgar sesi içeri girmiyor gibi birşey ancak yol sesi biraz giriyor. ama unutmadan 235 tabana sahip bir lastikten bahsediyoruz.
motor soğukken sesini hissettiriyor ama ısındıkça azalıyor.
yol tutuşu bana göre mükemmele yakın.
ara hızlanmaları beklediğimden bile daha güzel. rampa çıkışlarında bile üzmüyor. 190 km yi gördüm hemde yukarı meyilli bir yolda.
koltuk ısıtmaları çift bölgeli kliması ısıtma soğutma konusunda hiç üzmüyor.
evet fiyat sanki pahalı duruyor. ama birçok diğer markayı inceleyince çok pahalı olmadığına kanaat getirdim.

Ozgurduy

« Yanıtla #66 : Ekim 14, 2018, 09:38:46 ÖS »
2018 model Honda civic dizel elegance model araçların ilk çıkış fiyatı 121bin tl idi. Ancak bayilerde bu fiyat üzerindende indirim yapıldı diye duydum. Hiç tecrübe eden ya da kulağına çalınan var midir? Acaba ilk çıktığında kaç tl ye kadar düştüler aracın fiyatını?