Gönderen Konu: Dizel Civic Alanlar ve Test Edenler YORUM ve TESPİTLER  (Okunma sayısı 29320 defa)

burakozk

• ÇAĞDAŞPEN DEKORASYON MERSİN
Dizel Civic Alanlar ve Test Edenler YORUM ve TESPİTLER
« : Mayıs 12, 2013, 10:07:51 ÖÖ »
Merhaba,
Arkadaşlar forumda yeni dizel civic'i test edenler veya satın alanlar varsa burda tüketim değerlerini, performansı vs gibi değerlendirme ve görüşlerini paylaşırsa alacak olanlar için iyi bir konu olur.

legolas

Ynt: Dizel Civic Alanlar ve Test Edenler YORUM ve TESPİTLER
« Yanıtla #1 : Mayıs 12, 2013, 02:21:00 ÖS »
dün canlısın gördüm, tasarım hiç hoşuma gitmedi....

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2013, 07:31:09 ÖS »
dün canlısın gördüm, tasarım hiç hoşuma gitmedi....
+1 bende HB civic kullanıcısıyım yenisinin görüntüsü hiç hoş gelmedi bana doğrusu...

BHAAL

« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2013, 08:36:02 ÖS »
çok seri, hiç dizel gibi değil. sessiz sayılabilir, kabinde motor gürültüsü var biraz sadece, içi gayet hoş, o sınıftaki dizellerin tamamından güzel iç tasarımı ve kullanım hissi. ama dış görünüşün sorunlu olduğuna ben de katılırım. yine de fotolardan daha iyi durduğunu düşünüyorum. fiyatı yüksek olmasa göz ardı edilip alınabilirdi ancak o fiyata d sınıfı bir aracın ikinci elini almak daha mantıklı olacaktır sanıyorum.

bbhnda

« Yanıtla #4 : Mayıs 12, 2013, 09:48:25 ÖS »
o paraya c sınıfı araçlarda var ful dizel düz vites golf mesela.ben aracı test etmedim ancak test edenler çok seri ve stabil bir araç olduğunu söylüyorlar.honda yapmış sonuçta.zaman içinde 60 a falan verilirse kesinlikle tercih edilebilir bir araç.1.6 i-dtec motoru cr-v ve özellikle accorda bekliyorum.

BHAAL

« Yanıtla #5 : Mayıs 12, 2013, 09:53:28 ÖS »
yok valla yeni golfü denedim, vwnin tüm arabaları gibi klostrofobik, içi dar, aracın yürüyüşünde bi keyif yok devri hemen kesmesi sinir bozucu, üstelik sürüşü de öyle yola yapışıyo gibi değil. özetle parası bol ama icraatı olmayan, sadece adı olan bir araç şuan benim gözümde. o itibarla yeni civic tipten çok kaybetse de sürmesi çok çok daha keyifli derim ben.
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2013, 09:53:45 ÖS Gönderen: BHAAL »

bbhnda

« Yanıtla #6 : Mayıs 12, 2013, 09:58:58 ÖS »
yok valla yeni golfü denedim, vwnin tüm arabaları gibi klostrofobik, içi dar, aracın yürüyüşünde bi keyif yok devri hemen kesmesi sinir bozucu, üstelik sürüşü de öyle yola yapışıyo gibi değil. özetle parası bol ama icraatı olmayan, sadece adı olan bir araç şuan benim gözümde. o itibarla yeni civic tipten çok kaybetse de sürmesi çok çok daha keyifli derim ben.

hondalar öyle zaten yola yapışır inanılmaz bir sürüş keyfi verir.arabam yeni olmasa dizel civici alırdım tipinide ben beğeniyorum.golf 7 nin içine bindim benim bindiğim highline dı sanırım test etmedim ancak piano black kaplamalar güzel hava vermiş hondaya neden yapmazlar anlamıyorum şöyle küçük detayları.

ultrakif

« Yanıtla #7 : Mayıs 12, 2013, 10:02:08 ÖS »

aynen katılıyorum golf un ısmı var sadece ıcı ınanılmaz dar arka koltukda 1.80 lik üç kişi kafaları eyip zor oturur

kacaman

« Yanıtla #8 : Mayıs 13, 2013, 05:29:46 ÖÖ »
yeni dizelin ivmelenmesi yada ara hızlanmalarını anlatacak bir arkadaşımız yok mu

BHAAL

« Yanıtla #9 : Mayıs 13, 2013, 11:06:48 ÖÖ »
:) kacaman benim anlattıklarımı beğenmedi anlaşılan. sendeki fd6ya göre yorum yaparsak çok daha hızlı olduğunu söyleyebilirim. 0-100 10.5 sn diye yazıyor ama 300 Nm tork epey bir fark yaratıyor, hemen hemen aynı güçte olduklarını düşünürsek aksi beklenemez zaten. daha önceki konuda da söylemiştim, 4. viteste 160 yapıyodu, bunun iki vitesi daha var, dizel ile benzinli arası bi performansı var yani. 1.6 dizeller içinde sürdüğüm en seri araç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Ouzhan_

« Yanıtla #10 : Mayıs 13, 2013, 11:55:39 ÖÖ »
honda parka araçtan gelen tıkırtı sesinden gitmiştim. bir adamda yeni dizeli test ediyordu fd6 sı vardı. nasıldı diye sordugumda cok iyi  fd6yı gözü kapalı yer çok atak dedi. 430 km nin ortalaması 5,3 litreymiş.satış danışmanına sordum yakıt durumu nedir satıyormu diye. peynir ekmek gibi diyor :S adamın biride edirneden gelip burdan almış aracı. 3,3 litre ortalamayla gitmiş fotografını mail olarak yolladı bize diyordu. 2016 da tüm araçları dizel yapıcaklarmış

Refik_Yavaş

« Yanıtla #11 : Mayıs 13, 2013, 12:32:12 ÖS »
honda parka araçtan gelen tıkırtı sesinden gitmiştim. bir adamda yeni dizeli test ediyordu fd6 sı vardı. nasıldı diye sordugumda cok iyi  fd6yı gözü kapalı yer çok atak dedi. 430 km nin ortalaması 5,3 litreymiş.satış danışmanına sordum yakıt durumu nedir satıyormu diye. peynir ekmek gibi diyor :S adamın biride edirneden gelip burdan almış aracı. 3,3 litre ortalamayla gitmiş fotografını mail olarak yolladı bize diyordu. 2016 da tüm araçları dizel yapıcaklarmış
0 km araç 3.3 ortalamayla nasıl gidiyor ya ? sağır motor bi açılsaymış önce 5 10 bin km keşke.. Otomobil satıcalarına asla inanmadım inanmam :D

supremum

« Yanıtla #12 : Mayıs 13, 2013, 12:33:57 ÖS »
Civic 1.8 HB kullanıcısı olarak test ettim dizel Civic'i.
Araç 343km'deydi yakıt ortalaması 7.6 litre idi. Sürüş pozisyonu olarak ciddi bir fark hissetmedim. Görüş açılarıda aynı. Yeni direksiyonu beğenmedim. Ergonomik değil ve comfort modelinde plastik direksiyon vardı hoşuma gitmedi.
Koltuklar, iç mekan genişliği arka koltuklar aynı diyebilirim. Koltuk döşemeleri tabiki farklı. Ön tarafa renkli ekran gelmiş görsellik hoş olmuş. Ancak 3D tasarımlı göstergeler yerini yenilerine bırakmış onlar pek hoşuma gitmedi. Kokpit müzik ve klima kumandaları daha sürücü odaklı olmuş. El freninin yeri kel alaka. Onunla birlikte kızaklı kapaklı eşya gözü sola alınmış bu da saçma olmuş. Malzeme kalitesi eh işte. Yani eski modele göre ben bi gelişme göremedim. Bazı yerler daha iyi bazı yerler daha kötü geldi.
Açıkçası dizelde olsa torkluda olsa performans olarak kendi aracımdaki hissi alamadım. 2000 devir altında turbo lag var. Hafif bayır yukarı düşük devirde yüklendiğimde net tepki alamadım. Turbo devreye girdikten gücüne göre gidiyor. Uçuyor kaçıyor gibi bir durum yok. Süspansiyon kesinlikle daha yumuşak, çukurlarda daha sessiz, frenler daha iyi gibi geldi ama ciddi bir fren deneyimi yaşamadım. Süspansiyon yumuşaklığı sanki yol tutuşa olumsuz etki yapmış. Ambarlar köprüsünde kendi aracımla döndüğüm gibi girdiğimde ESP devreye girdi. Gerçi duruma göre kendi aracımda da ESP devreye giriyor ama 3cm yaylı bir önceki kasa Civic HB aracıma göre kötü. Vites yollarını beğenmedim. Belki bir süredir otomatik kullanmaya alıştığımdandır bilmiyorum. Mümkün olduğunca vites değiştirip devirli kullanmaya çalıştım. 5. ve 6. vites araları garip geldi. Net değil tarif etmesi zor.
Araç güzel yine trafikte az görülen bol bol satmayan araçlardan biri olacak diye düşünüyorum. Tasarım olarak biraz daha farklı şeyler isteyen, iç mekan tasarımı olarak biraz daha farklı şeyler isteyen Honda'ya güvenen kişiler isteyerek alıp severek kullanacaklardır.

Ouzhan_

« Yanıtla #13 : Mayıs 13, 2013, 12:39:29 ÖS »
0 km araç 3.3 ortalamayla nasıl gidiyor ya ? sağır motor bi açılsaymış önce 5 10 bin km keşke.. Otomobil satıcalarına asla inanmadım inanmam :D
tek kişiyse 6 ya takıp 90-100le gitmiştir. zaten 2bin rpm de 300 nm tork veriyor.
Araç 343km'deydi yakıt ortalaması 7.6 litre idi. Sürüş pozisyonu olarak ciddi bir fark hissetmedim. Görüş açılarıda aynı. Yeni direksiyonu beğenmedim. Ergonomik değil ve comfort modelinde plastik direksiyon vardı hoşuma gitmedi.
Koltuklar, iç mekan genişliği arka koltuklar aynı diyebilirim. Koltuk döşemeleri tabiki farklı. Ön tarafa renkli ekran gelmiş görsellik hoş olmuş. Ancak 3D tasarımlı göstergeler yerini yenilerine bırakmış onlar pek hoşuma gitmedi. Kokpit müzik ve klima kumandaları daha sürücü odaklı olmuş. El freninin yeri kel alaka. Onunla birlikte kızaklı kapaklı eşya gözü sola alınmış bu da saçma olmuş. Malzeme kalitesi eh işte. Yani eski modele göre ben bi gelişme göremedim. Bazı yerler daha iyi bazı yerler daha kötü geldi.
Açıkçası dizelde olsa torkluda olsa performans olarak kendi aracımdaki hissi alamadım. 2000 devir altında turbo lag var. Hafif bayır yukarı düşük devirde yüklendiğimde net tepki alamadım. Turbo devreye girdikten gücüne göre gidiyor. Uçuyor kaçıyor gibi bir durum yok. Süspansiyon kesinlikle daha yumuşak, çukurlarda daha sessiz, frenler daha iyi gibi geldi ama ciddi bir fren deneyimi yaşamadım. Süspansiyon yumuşaklığı sanki yol tutuşa olumsuz etki yapmış. Ambarlar köprüsünde kendi aracımla döndüğüm gibi girdiğimde ESP devreye girdi. Gerçi duruma göre kendi aracımda da ESP devreye giriyor ama 3cm yaylı bir önceki kasa Civic HB aracıma göre kötü. Vites yollarını beğenmedim. Belki bir süredir otomatik kullanmaya alıştığımdandır bilmiyorum. Mümkün olduğunca vites değiştirip devirli kullanmaya çalıştım. 5. ve 6. vites araları garip geldi. Net değil tarif etmesi zor.
Araç güzel yine trafikte az görülen bol bol satmayan araçlardan biri olacak diye düşünüyorum. Tasarım olarak biraz daha farklı şeyler isteyen, iç mekan tasarımı olarak biraz daha farklı şeyler isteyen Honda'ya güvenen kişiler isteyerek alıp severek kullanacaklardır.
ben test etmedim adamdan duyduklarım. ama adam fd6 sahibi 1,6 motor sizinkisi 1.8 oldugundan pek performans alamamanız normal gibime geliyor.

civic_dream

« Yanıtla #14 : Mayıs 13, 2013, 12:49:16 ÖS »
sitede alan yok sanırım

burakozk

« Yanıtla #15 : Mayıs 13, 2013, 02:11:42 ÖS »
Bagaj kapagi ne icerden nede kumandadan acilmiyor. Sadece disardan dugmeyle aciliyor.
Arkadaslar test araci nerelerde var? Mersin ve adanada yok.

supremum

« Yanıtla #16 : Mayıs 13, 2013, 07:44:38 ÖS »
tek kişiyse 6 ya takıp 90-100le gitmiştir. zaten 2bin rpm de 300 nm tork veriyor.
ben test etmedim adamdan duyduklarım. ama adam fd6 sahibi 1,6 motor sizinkisi 1.8 oldugundan pek performans alamamanız normal gibime geliyor.
Yanlış anlaşılmasın performansı kötü gibi bir yorum yapmak istemedim. Araç 120 HP torkunda etkisi kullanılan devir bandı, turbonun düşük devrilerdeki etkisi ile daha atak bir yapısı olduğu inkar edilemez. Ancak benzinli bir 1.6 Civic'i ayıracak bir araç değil.

onur34

« Yanıtla #17 : Mayıs 17, 2013, 10:31:11 ÖS »
bende bayide incelemiştim dizel civic'i, içi ve motoru gayet başarlı bençe ,ama dış biraz daha düzeltilmeli, ve bayide üst düzey bir yönetici ile konuştum bana 1-2 sene içerisinde tekrardan performans araçlarının TÜRKİYE'ye geliceğini söyledi.

BGR19

« Yanıtla #18 : Mayıs 17, 2013, 11:49:09 ÖS »
Tork aldanmasi dedigim olay olmustur ona :) ben sanmiyorum kolay kolay fd6 yi yiyebilecegini, kovalasa da 160tan sonra kesilir diye dusunuyorum sonucta benzon var 7200 devir var vs vs :)
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2013, 11:49:29 ÖS Gönderen: BGR19 »

burakozk

« Yanıtla #19 : Mayıs 24, 2013, 12:14:26 ÖS »
Sitemizde aracı satın alan hiçmi olmadı acaba?

fzt.serhat

« Yanıtla #20 : Mayıs 24, 2013, 12:49:51 ÖS »
Bende aracı eskişehir de denedim. Bende Fb7 civic var; kendi aracıma nazaran aracın performans anlamında bende bıraktığı his çok olumlu oldu. Özellikle devirli kullanıldığında fark yaratacak bir araç.. 3. Vitesden 4. Vitese 120 km hızla geçtim daha 5 ve 6 var:) . Ama düşük devirlerde her dizelde olduğu gibi biraz sorun yaşıyor. Ama yine de muadili araçlara göre başarılı bence.

İç mekan sedan araca alıştığımdan sanırım çok dar geldi. Ama sürücü odaklı kullanışlı bir konsol olmuş. Yüksek devirde içeri bir miktar motor sesi alıyor ama muadili dizel araçlara göre başarılı diyebilirim.

Tasarım olarak ise biraz farklı:) benim tarzım bir tasarım değil çok beğenmedim açıkcası ama mutlaka aranızdan beğenecekler olacaktır zira bence önceki kasalarına göre başarılı.

Uzun lafın kısası; bu sınıfda HB dizel araç arayanların mutlaka görmesi denemesi gereken bir araç diyorum. Çünkü beğeneni çok olacaktır bence.

fzt.serhat

« Yanıtla #21 : Mayıs 24, 2013, 12:50:55 ÖS »
Edit
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2013, 12:54:14 ÖS Gönderen: fzt.serhat »

TC 400

« Yanıtla #22 : Temmuz 28, 2013, 04:07:48 ÖS »
Bu konuyu güncel tutalım ;)

sercanim

• SeRCaN