Gönderen Konu: Debriyajdan ses geliyor.. ACİL YARDIM.  (Okunma sayısı 20208 defa)

ocean0636

Ynt: Debriyajdan ses geliyor.. ACİL YARDIM.
« Yanıtla #25 : Aralık 10, 2009, 08:34:13 ÖS »
Aynı sorun bendede başladı ama her zaman her 1 e atıp kalkarken kavrama noktasında gelmıyor araca baya bır bınıp gıttıkten sonra parçalar ısınınca gelıyor gıbı geldı(tıpkı frenlerdekı ugultu gıbı) yoksa bana mı oyle gelıyor :S ?

ursus

« Yanıtla #26 : Aralık 10, 2009, 10:24:46 ÖS »
araç 2300 km de 2010 model elegance, debriyaj pedalından kapı gıcırtısı geliyor. ve iliğime işliyor o ses. dişlerim kamaşıyor. ne olduğunu anlamadım. 2300 km de yani.

mehmet1971

« Yanıtla #27 : Aralık 10, 2009, 10:57:09 ÖS »
arkadaşlar çıt çıt diye gıcırtı vari ses sıfırında bile var ii sesi ayırt etmek lazım. çıt çıt diye gelen ses her depriaje bastığınızda geliyor sadece 1. viteste değil

mehmet1971

« Yanıtla #28 : Aralık 10, 2009, 11:00:19 ÖS »
Valla servise gittiğimde bu cruise kontrolü devre dışı bırakan müşürü kabul ederlerse söktüreceğim. Varsın depriaje basınca o çıtırtı olmasın. Önceki aracımda yoktu da ne oluyordu sanki

ocean0636

« Yanıtla #29 : Aralık 11, 2009, 12:48:52 ÖÖ »
Valla servise gittiğimde bu cruise kontrolü devre dışı bırakan müşürü kabul ederlerse söktüreceğim. Varsın depriaje basınca o çıtırtı olmasın. Önceki aracımda yoktu da ne oluyordu sanki
Bence yaptırmayın cunku cruise control aktıfken onunuze araba vs. bısey cıksa dıraksıyondan ıptal edene kadar fren yapmanız gerekır bence sakat gıbı varsın gelsın ses bende de var zaten :(

ERT

« Yanıtla #30 : Aralık 11, 2009, 07:35:17 ÖÖ »
gecmıs olsun..

ebii

« Yanıtla #31 : Aralık 11, 2009, 11:01:59 ÖÖ »
bence arabanızın biyeri gevşektir kavrama noktasına geldiği zaman gevşek yer zırıltı yapabilir

mehmet1971

« Yanıtla #32 : Aralık 11, 2009, 10:24:10 ÖS »
depriajla beraber zaten frene de basıyoruz. Bilemiyorum.

revon

« Yanıtla #33 : Aralık 11, 2009, 10:30:58 ÖS »
ursus sorunlar aynı. ama ben alıştım sank. :) servisi aradım bu kadar erken olmaz çok mu trafiğe girdin dedi. istanbul trafiği cevabını verdim. gel bakalım dedi. bi şey farkettim arabada bi şey çalışırken sakın kontağı kapatmayın cam inerken, silecek çalışırken vs. bende bu gıcırdama sorunu yokuşta istop etti araba. vitesteyken çalıştırdım. sonra başladı keşke boşa alsaydım. 96 model tek kapı beyaz civiği nerden sattım gül gibi geçinip gidiyorduk.

mehmet1971

« Yanıtla #34 : Aralık 11, 2009, 10:43:59 ÖS »
Vala bilmiyorum sıfır alınan araçlarda bu kadar ufak tefek sorunlar olmaması lazım. İnsan sıfır aldığı araca zevkle binemiyor yahu. 1000 km den sonra sorunlar başlıyor. artık bu son hondam. ya vw ya da yaşadığım yerde servisi olan bir araç alacağım. depriajdan ses adana ya git,direksiyondan ses adanaya git, göğüsten ses adanaya git. Sanki biz parayı ve zamanı havadan topluyoruz.

fzthgosm

« Yanıtla #35 : Aralık 12, 2009, 04:12:24 ÖS »
Vala bilmiyorum sıfır alınan araçlarda bu kadar ufak tefek sorunlar olmaması lazım. İnsan sıfır aldığı araca zevkle binemiyor yahu. 1000 km den sonra sorunlar başlıyor. artık bu son hondam. ya vw ya da yaşadığım yerde servisi olan bir araç alacağım. depriajdan ses adana ya git,direksiyondan ses adanaya git, göğüsten ses adanaya git. Sanki biz parayı ve zamanı havadan topluyoruz.

hocam adanaya gitme boşuna ben illallah ettim o servisten.maraş servisine git kemal usta var onu bul ve test sürüşüne çık arabanda ne var ne yok hepsini sana söylüyor ve yapılması gereken herşeyi en iyi şekilde yapmaya çalışıyor.ben daha adanadaki servis kadar berbat bir servis görmedim.garantiden değişecek bir parça için sanki ceplerinden çıkıyor gibi davranıyorlar.dedigimi yap bende senin gibi hondadan nefret etmiştim şimdi hondamı seviyorum allah razı olsun kemal ustadan.genç bir arkadaş ama bilgisi ve ilgisi iyi

ursus

« Yanıtla #36 : Aralık 14, 2009, 12:05:07 ÖÖ »
ursus sorunlar aynı. ama ben alıştım sank. :) servisi aradım bu kadar erken olmaz çok mu trafiğe girdin dedi. istanbul trafiği cevabını verdim. gel bakalım dedi. bi şey farkettim arabada bi şey çalışırken sakın kontağı kapatmayın cam inerken, silecek çalışırken vs. bende bu gıcırdama sorunu yokuşta istop etti araba. vitesteyken çalıştırdım. sonra başladı keşke boşa alsaydım. 96 model tek kapı beyaz civiği nerden sattım gül gibi geçinip gidiyorduk.

yok hocam herhangi bir aksam açıkken kontağı kapatmanla debriyaj pedalından ses gelmesinin her hangi bir bağlantısı yok. sadece far açıkken kontağı çalıştırmayın diye bir söylenti var, ampülü patlatabiliyormuş. ona ben sadece angel-xenon orjinal olmayan farları kullananlarda rastladım.

az önce park ederken öyle bir viyaklama sesi geldi ki, annem korktu. o derece yani. 2.300 küsür km de araba. 96 model corollamızı sırf baskı balatası bittiği için sattık. 90 bin de almıştık 135 de sattık. 10 sene kullandık. 2 kere su kaynattı. birinde klimayı hor kullandık, su bitmiş radyatörden almış dediklerine göre, diğerinde fan'ın sigortası atmıştı. hiç akü değiştirmedik. açık söylemek gerekirse de pedallardan yana hiç şikayetim olmamıştı. araç türk yapımı değildi bu arada.

pedalın gıcırdaması nedir yani. nasıl bir durumdur anlam veremedim. kızgın değilim de şaşkınım daha çok. ilk kalkışta ve park ederken ömrümü tüketiyor resmen. takıntım var bu tarz seslere karşı. tırnağınızı duvara sürterken içinizde ne hissediyorsanız, pedaldan ses gelirken ben aynını hissediyorum.

paramı geri verseler, yine bu aracı alırım. ama bu sefer de tiptronik denerim. 2. viteste 95 yapabildiğim bir araç elimin altına gelmemişti bu güne kadar. yine bu güne kadar kapışmak isteyen delikanlılarla hiç güreş tutmamıştım. artık bi çakal bana sataşsada haddini bildirsem diye bekler oldum. bu da ayrı konu.

revon

« Yanıtla #37 : Aralık 14, 2009, 08:47:57 ÖS »
vakit bulduğumda servise bi uğrayacağım. muhtemelen yağlayacaklar. geçmezse değişime giderler belki. sen servise gittin mi?

hilmi

« Yanıtla #38 : Aralık 14, 2009, 09:49:01 ÖS »
ayni problem bende de var, pedaldaki gıcırtı. 18.000 gibi başladı benimkisi. 20.000 bakımına kadar sabrettim, servise bıraktım.

canımı cok sıkıyor lutfen ne yapılması gerekiyorsa yapın dedim, tamam dediler. serviste 4 gün kaldı haftasonu araya girdi. arabayı aldıgımda ses aynen duruyordu, cuma gunu yaglamışlar pedalı, pazartesiye kadar kullanılmamasına ragmen etkisi geçmiş.

ayrıca balataların bitmiş dediler, şole dediler boyle dediler 780 tl hesap çıkardılar. eyvallah dedim verdim parayı. sonra ertesi gun bir bayan aradı servisimizden memnun kaldınız mı diye sordu. tabii saygısızlık etmeden agzıma ne geliyorsa soyledim.

sizce simdi ne yapmalıyım. tekrar servise goturmem diye dusunuyorum ama garanti devam ediyor. her serviste bu kadar para vereceksem garantinin ne anlamı var..? işin içinden çıkamadım, bi yardım lutfen...

fzthgosm

« Yanıtla #39 : Aralık 16, 2009, 09:46:02 ÖÖ »
ayni problem bende de var, pedaldaki gıcırtı. 18.000 gibi başladı benimkisi. 20.000 bakımına kadar sabrettim, servise bıraktım.

canımı cok sıkıyor lutfen ne yapılması gerekiyorsa yapın dedim, tamam dediler. serviste 4 gün kaldı haftasonu araya girdi. arabayı aldıgımda ses aynen duruyordu, cuma gunu yaglamışlar pedalı, pazartesiye kadar kullanılmamasına ragmen etkisi geçmiş.

ayrıca balataların bitmiş dediler, şole dediler boyle dediler 780 tl hesap çıkardılar. eyvallah dedim verdim parayı. sonra ertesi gun bir bayan aradı servisimizden memnun kaldınız mı diye sordu. tabii saygısızlık etmeden agzıma ne geliyorsa soyledim.

sizce simdi ne yapmalıyım. tekrar servise goturmem diye dusunuyorum ama garanti devam ediyor. her serviste bu kadar para vereceksem garantinin ne anlamı var..? işin içinden çıkamadım, bi yardım lutfen...

bence hata etmişin para vermekle.baskı balata değiştiginde sorun düzeldi mi peki.baskı balata biterse hangi debrayj gıçırdama yaparmış.debrayj alt merkezi değişecek başka çıkar yolunuz yok.

fzthgosm

« Yanıtla #40 : Aralık 16, 2009, 09:48:05 ÖÖ »

yok hocam herhangi bir aksam açıkken kontağı kapatmanla debriyaj pedalından ses gelmesinin her hangi bir bağlantısı yok. sadece far açıkken kontağı çalıştırmayın diye bir söylenti var, ampülü patlatabiliyormuş. ona ben sadece angel-xenon orjinal olmayan farları kullananlarda rastladım.

az önce park ederken öyle bir viyaklama sesi geldi ki, annem korktu. o derece yani. 2.300 küsür km de araba. 96 model corollamızı sırf baskı balatası bittiği için sattık. 90 bin de almıştık 135 de sattık. 10 sene kullandık. 2 kere su kaynattı. birinde klimayı hor kullandık, su bitmiş radyatörden almış dediklerine göre, diğerinde fan'ın sigortası atmıştı. hiç akü değiştirmedik. açık söylemek gerekirse de pedallardan yana hiç şikayetim olmamıştı. araç türk yapımı değildi bu arada.

pedalın gıcırdaması nedir yani. nasıl bir durumdur anlam veremedim. kızgın değilim de şaşkınım daha çok. ilk kalkışta ve park ederken ömrümü tüketiyor resmen. takıntım var bu tarz seslere karşı. tırnağınızı duvara sürterken içinizde ne hissediyorsanız, pedaldan ses gelirken ben aynını hissediyorum.

paramı geri verseler, yine bu aracı alırım. ama bu sefer de tiptronik denerim. 2. viteste 95 yapabildiğim bir araç elimin altına gelmemişti bu güne kadar. yine bu güne kadar kapışmak isteyen delikanlılarla hiç güreş tutmamıştım. artık bi çakal bana sataşsada haddini bildirsem diye bekler oldum. bu da ayrı konu.

senin yaşadıgın o duvara tırnak vehissini 50 bin km boyunca çektim.devamlı yaglandı değişen hiçbişey olmadı.en sonunda allah razı olsun k.maraş servisinden ve oradaki kemal ustadan üzerinde durdu ve garanti kapsamı altında değişirdi.honda tr ısrarla kabul etmiyor haberiniz olsun yaglayın bilmem ne yapın diye geri çeviriyor ama servisiniz üzerinde dursun

erkan5217

« Yanıtla #41 : Aralık 16, 2009, 11:16:50 ÖÖ »
üstat benimle aynı sorunu yaşıyorsun 4 kere servise gittim bir şey olmadığını söylediler honda türkiyeyi aradım 5.  seferde debriyajın baskı balatası yada onunla ilgili bir parçasını değiştirdiler sorun kalktı.Zaten biraz araştırırsan bu sorunu yaşayan bir çok yeni civic kullanıcısı var Problem yok diyorlar ama biraz ısrar et sonra kabul ediyorlar bence fabrikasyon bir problem

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #42 : Ocak 11, 2010, 09:35:13 ÖÖ »
"Clutch" Squeak problem found..

--------------------------------------------------------------------------------

For all of those complaining about a "clutch" squeak when within 50%- 75% of engagement on the clutch i think i found the problem. I took it over to my local honda dealership to ask about it and after they gave me **** about my intake (immaturely might i add) I just left and decided to figure it out myself.

For those who dont know what im talking about i have a video of the "squeak" in action. You can hear it when your engaging the clutch and not giving it gas. Like at a drivethrough window or pulling out of a parking lot.

Here is the problem in action: (the crushed up papertowel was indeed picked up during the making of this movie.)

http://www.youtube.com/watch?v=11lUvQ-XRro

If you notice its the exhaust/cat assy thats moving up and down before the clutch engages which brings on the squeak.

So noticing this i got under the car to the cat/header connection and tried moving it around. And behold.. a killer squeak. Its not the rubber thats squeaking its the actual connection from the headers to the cat.

Closeup of the header/cat squeak:
http://www.youtube.com/watch?v=oRTQ00JmcqE

I just wanted to get some 2nd opinions. Im pretty sure it shouldnt be THAT squeaky. Now i think im just gonna bring the video i took, to the honda service dept where i bought my car. (not where i went today) Show them what it is and see if they can fix the gasket or oil it up or something...

Hopefully this can shed some light on the problem. Considering i know a few people on these forums dealing with it.

rewhard

« Yanıtla #43 : Ocak 11, 2010, 10:27:18 ÖÖ »
benim 2005 civic in debriyajından da yay sesi gibi bi gıcırdama geliyor boştayken debriyaja basıncada geliyor.. daha baktırmak kısmet olmadı arada sırada geçiyor sonra gene başlıyor

MaTaDoR

• Bilgiustam
« Yanıtla #44 : Ocak 11, 2010, 10:05:25 ÖS »
Arkadaşlar o ses garaja geri geri park ederken bende de oldu. Aynı dediğiniz gibi sanki bilyaların arasında kum kaçıyor ve orada cızırtı yapıyormuş gibi bir ses. Ama ileri viteslerde hiç yapmadı şu ana kadar. Geri gelirken olsun o kadar diyorum şimdilik. Ama kronik bir hataya benziyor. Çözümü bulursam yazarım. ;)

egurcan

« Yanıtla #45 : Şubat 23, 2010, 09:20:13 ÖS »
bendede 2006 var debriyajdan ara ara kapı gıcırtısı gibi ses geliyor Honda tr ye mail attım ertesi gün aradılar sorunun pedal yağlandığında çözüleceğini söylediler servisde kullanılan yağın kalitesi ile ilgili olduğunu söylediler.

bjk Ç@RŞI

« Yanıtla #46 : Şubat 23, 2010, 11:13:57 ÖS »
bendede ses var servis parça degişecek dedi hemde benim servise gitmiştim tecubeye cıktık araçla servis elemanı kullanırken başladı ve degişelim dedi

fzthgosm

« Yanıtla #47 : Şubat 24, 2010, 07:55:34 ÖÖ »
debrayj alt merkezi değişecek başka çözümü yok.yaglama ile kanmayı ısrar edin değişsin.o sesin vermiş oldugu sıkıntıyı diyorum ya 50 bin km ve yaklaşık 20 ay çektim.çok şükür kutruldum.debrayj alt merkezi değişerek

ursus

« Yanıtla #48 : Şubat 24, 2010, 12:24:20 ÖS »
"Clutch" Squeak problem found..

--------------------------------------------------------------------------------

For all of those complaining about a "clutch" squeak when within 50%- 75% of engagement on the clutch i think i found the problem. I took it over to my local honda dealership to ask about it and after they gave me **** about my intake (immaturely might i add) I just left and decided to figure it out myself.

For those who dont know what im talking about i have a video of the "squeak" in action. You can hear it when your engaging the clutch and not giving it gas. Like at a drivethrough window or pulling out of a parking lot.

Here is the problem in action: (the crushed up papertowel was indeed picked up during the making of this movie.)

http://www.youtube.com/watch?v=11lUvQ-XRro

If you notice its the exhaust/cat assy thats moving up and down before the clutch engages which brings on the squeak.

So noticing this i got under the car to the cat/header connection and tried moving it around. And behold.. a killer squeak. Its not the rubber thats squeaking its the actual connection from the headers to the cat.

Closeup of the header/cat squeak:
http://www.youtube.com/watch?v=oRTQ00JmcqE

I just wanted to get some 2nd opinions. Im pretty sure it shouldnt be THAT squeaky. Now i think im just gonna bring the video i took, to the honda service dept where i bought my car. (not where i went today) Show them what it is and see if they can fix the gasket or oil it up or something...

Hopefully this can shed some light on the problem. Considering i know a few people on these forums dealing with it.

2. video linki olayın nerden kaynaklandığını açıklamış. çok teşekkür ederim.

ha bu arada;

her seferinde pedalı yağlayıp eve gönderen servislere "kahkahayla gülüyoruz"

bilirsiniz ki her servisin içerisinde buna benzer bir pano var. zorluk çıkaran müşterilerle başlarından geçen olayları dalga geçerek panoya asıyorlar. sonuna da "kahkalarla gülüyoruz" falan gibi alaycı kelimeler kullanıyorlar.
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2010, 12:30:08 ÖS Gönderen: ursus »

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #49 : Şubat 24, 2010, 12:33:47 ÖS »
yani sadece tr deki civicte yok broblem www.8thcivic.com da buldum sıkıntısı olan arkadaşlara yardımcı olur diye alıntı yaptım bu problemi kullanıcı değilde honda çözseydi keşke.