Gönderen Konu: CIVIC TYPE-S SOHBET ALANI  (Okunma sayısı 190809 defa)

NeFeR

Ynt: CIVIC TYPE-S SOHBET ALANI
« Yanıtla #100 : Temmuz 13, 2010, 07:23:25 ÖS »
Type s ler için ön ızgarayı nerde bulurum armanın olduğu yeri değiştirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Ebay'da bulabilirsin fiyat tuzlu olur ama..
Performans içinse hava filtresinden başka önerebilecegim pek bişey olmaz aracın imkanları kısıtlı..
Simota kitini cok öven var

Hondacıbaşı

« Yanıtla #101 : Ağustos 18, 2010, 01:11:35 ÖS »
TypeS ın agresif bi duruşu var tam bana göre bi alet ama almayıda düşünmüyorum doğrusu..  >=ok

istinyeanahtar

• Oto Anahtarı | immobilizer Anahtar
« Yanıtla #102 : Aralık 16, 2010, 08:40:47 ÖÖ »
Geçmiş olsun :( immobilizer anahtar sistemi bulunan araçlar bir şekilde açılsada kesinlikle ve kesinlikle kaldırılmadan götürülemez. Fakat yeni aldığınız araçların mutlaka yedek anahtarını kullanıcıdan isteyin veya yapmanız gereken ilk iş tarafınıza verilmeyan anahtarı iptal ettirip kullanıma kapatmanızdır. Unutmayalım ki yedek anahtarı olmayan araçlar kaskodan dahi yararlanamaz. Sonuç olarak araç ya anahtarı ile götürüldü yada kaldırılarak başka bir alternatif yok..
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2010, 08:42:27 ÖÖ Gönderen: istinyeanahtar »

Utku RZA

« Yanıtla #103 : Aralık 28, 2010, 05:55:34 ÖS »
Herkeze merheba 2007 type-s aracım var aractan egsoztan güzel bir ses almak istiyorum fakat aracım triptonik oldugundan dolayı guzel bır performans alamıcagımı vıtes aralıklarının cok uzun olucagını soyluyolar nasıl bır sey yapmamı tavsıye edersınız kafayı takmıs bulunmaktayım bu ses almak ısteme olayına..

NeFeR

« Yanıtla #104 : Ocak 04, 2011, 05:34:52 ÖÖ »
Herkeze merheba 2007 type-s aracım var aractan egsoztan güzel bir ses almak istiyorum fakat aracım triptonik oldugundan dolayı guzel bır performans alamıcagımı vıtes aralıklarının cok uzun olucagını soyluyolar nasıl bır sey yapmamı tavsıye edersınız kafayı takmıs bulunmaktayım bu ses almak ısteme olayına..
Senin çözümün güzel bir filtredir arkadaşım.Ama senin sadece istedigin sesse tabi:)
Ayrıca bu araçlara egzos uygulaması yapan biçok arkadaşta var.

bgedizli

« Yanıtla #105 : Şubat 01, 2011, 01:05:55 ÖS »
MErhaba,

Ben de çok abartı olmayan bir son susturucu taktırmak istiyorum. Önerileriniz ne olabilir? Remus daha tiz gibi sanki? Devil fazla mı tok? Ne dersiniz? Belli belirsiz bir ses çıksın istiyorum. Hava filtresinden memnunum şimdilik i-shift olmasına rağmen araç:)

İ-shift demişken son versiyonu yükletmeme rağmen yığılmalar biraz daha azaldıysada şu motor soğukken dur kalk trafikteki sallantı ve ne yapacağını bilememe halen devam etmekte.
Biraz ısıtmak lazım aracı bir şekilde ilk kalkıştan önce bekleyip. Bir iki kere yaptım daha dengeli oldu.

Selamlar.

Necroterror

« Yanıtla #106 : Mart 18, 2011, 12:16:05 ÖÖ »
arkadaşlar ben type-s le honda civic hb arasındaki farkları merak ediyorum bilen varmı?

NeFeR

« Yanıtla #107 : Mart 21, 2011, 08:47:25 ÖS »
arkadaşlar ben type-s le honda civic hb arasındaki farkları merak ediyorum bilen varmı?
Types coupe'dir
ön arka ve yan çamurlukları vardır
jantları 5 kolludur.
hb ye göre zor alıcı bulur.hp motor aynı

gazapd216

« Yanıtla #108 : Nisan 04, 2011, 09:43:06 ÖÖ »
arkadaşlar merhaba,

2007 type-s için komple egzost sistemi yapan yada satan, veya atatürk ile bostancı sanayinde egsoztçu önerisi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.araçtan tok bir ses olmak istiyoruz. daha önce uygulayan arkadaşlar varsa yardımlarına ihtiyacım var.   

NecdetS

« Yanıtla #109 : Nisan 11, 2011, 10:23:15 ÖÖ »
MErhaba,

Ben de çok abartı olmayan bir son susturucu taktırmak istiyorum. Önerileriniz ne olabilir? Remus daha tiz gibi sanki? Devil fazla mı tok? Ne dersiniz? Belli belirsiz bir ses çıksın istiyorum. Hava filtresinden memnunum şimdilik i-shift olmasına rağmen araç:)

İ-shift demişken son versiyonu yükletmeme rağmen yığılmalar biraz daha azaldıysada şu motor soğukken dur kalk trafikteki sallantı ve ne yapacağını bilememe halen devam etmekte.
Biraz ısıtmak lazım aracı bir şekilde ilk kalkıştan önce bekleyip. Bir iki kere yaptım daha dengeli oldu.

Selamlar.

Merhaba i shiftteki yığılmaları nasıl azalta bildin ?
bende acil vites aralarında ki yığılmaları azaltmak istiyorum,
yardımcı olabilirsen sevinirim.
Teşekkürler

NeFeR

« Yanıtla #110 : Nisan 12, 2011, 12:28:33 ÖS »
Servise gidip yeni vites yazılımını yükletmen gerekiyor.Ama ben bi farkını göremedim açıkçası.

battalgazi

« Yanıtla #111 : Mayıs 20, 2011, 12:39:57 ÖS »
aradaşlar plakalık ampulunu nasıl değiştirebilirim kolaymı sökümü,birde dipsiz beyaz ampul olurmu

NeFeR

« Yanıtla #112 : Mayıs 25, 2011, 05:00:38 ÖS »
Araç sedan sanırım bi bilgim yok ama bizim araçlarda dipsiz uyumlu

bgedizli

« Yanıtla #113 : Haziran 15, 2011, 11:02:55 ÖÖ »
Selam herkese,

Bu arada 2 dir başıma gelen bir olayı paylaşmak istedim. I-Shift'i olanlar dikkat etsin.

Vites "N" de iken araç seyir halinde ise yürürken vitese "A" almayın. Araç stop ediyor ve kendini kilitliyor.
İki sabah işe giderken başıma geldi. Çekici ile servise çektirdim ve düzeltildi.

Çiftkurtlar'ın söylediğine göre yaklaşık 6 hata kodu vermiş makinede. Bir tanesi aşırı ısınma.

Fakat bu söylediğim kilitlenmeler arabayı çalıştırıp 40 derecelik bir yokuştan 100 metre indikten sonra oldu. Yani motor gayet soğukken.

Aracın şanzımanı bir şekilde karışıyor sanırım. Mutlaka durup vitese almak gerekiyor sanırım.

Bu kadar hassas bir durum olduğu halde özellikle bir uyarı ne servisten aldım ne forumlardan ne de kullanma kılavuzundan.

Acaba tamamen bana özel bir durum mu oldu yoksa sizlerin de bu konu ile ilgili bir yaşanmışlığı varmı? Ve ya gerçekten kesinlikle seyir halindeyken boştan vitese almamak mı gerekiyor I-Shift leri?

Selamlar.

NeFeR

« Yanıtla #114 : Haziran 15, 2011, 03:17:30 ÖS »
Aracı seyir halindeyken boşa atıyorsunuz ı shıftte.. peki vitese tekrar nasıl atıyorsuunuz frene basmadan?

bgedizli

« Yanıtla #115 : Haziran 15, 2011, 04:19:55 ÖS »
Hafif basarak zaten gecebiliyorsunuz..dokununca frene sistem gecise musade ediyor. Calistirirken bastigimiz mantikta.
Benim resmi olmayan arizaya sebebiyet veren teshisim bu. Ama dedigim gibi deneyimleyen oldumu bilmem. Serviste net bi cevap veremiyor.

Selamlar

cnzdmr

« Yanıtla #116 : Temmuz 01, 2011, 09:13:41 ÖS »
ben yokuşlarda özellikle trafik varsa her türlü boşa atıyorum vitesi
örnek vereyim yıldızdan beşiktaşa inerken barbarosta trafik varsa hep boşta inerim,ilerlemem gerekirsede frene basıp a ya alıyorum

bunu yaparkende aracın durmuş olmasına dikkat ediyorum ancak bazen 5-8-10km gibi hızlarda olabiliyorum yinede bende 4 yıldır kitlenme gibi bir sorun olmadı hiç bir şekilde.

aracımız yarı otomatik olduğu için uzun süreli beklemelerde 60sn yeden fazla gibi aracı boşa almamız gerekiyor zaten uzun ömürlü olması için.

ama sizin dediğiniz olay bende hiç olmadı...

punisher01

« Yanıtla #117 : Temmuz 08, 2011, 11:51:03 ÖS »
arkadaslar spoiler arıyorum nerden bulabilirim ?

NeFeR

« Yanıtla #118 : Temmuz 09, 2011, 01:23:34 ÖÖ »
Nasıl spoiler typer mı?

cnzdmr

« Yanıtla #119 : Temmuz 09, 2011, 02:27:13 ÖS »
(edit:reklam içerikli kelime) de vardı sanırım 400 tl boya mantaj dahil...

bende almayı düşündüm bi ara ama pahalı geldi değmez diye düşünüp almadım,sonuçta fiberden ölçü alarak yapıyorlar 250 tl den fazla etmemesi lazım bence...

NeFeR

« Yanıtla #120 : Temmuz 10, 2011, 11:46:39 ÖÖ »
300 liraya bende görmüştüm 2 tane isteyen olursa link atarım.Ayrıca bence gidin bi fiberciye kendiniz yaptırın 200 lira civarı tutar.Ben 150 liraya buldum ama adam parçayı 2 haftada getirmeyince vazgeçip yüksek spoiler aldım.

punisher01

« Yanıtla #121 : Temmuz 11, 2011, 01:39:55 ÖÖ »
link atarsan sevinirim arabam siyah o yüzden siyaha boyatcam fiber olursa arabada baska fiber parça yok sırıtır..

NeFeR

« Yanıtla #122 : Temmuz 11, 2011, 10:22:18 ÖÖ »
link atarsan sevinirim arabam siyah o yüzden siyaha boyatcam fiber olursa arabada baska fiber parça yok sırıtır..

link attım

cnzdmr

« Yanıtla #123 : Temmuz 11, 2011, 09:57:54 ÖS »
300 liraya bende görmüştüm 2 tane isteyen olursa link atarım.Ayrıca bence gidin bi fiberciye kendiniz yaptırın 200 lira civarı tutar.Ben 150 liraya buldum ama adam parçayı 2 haftada getirmeyince vazgeçip yüksek spoiler aldım.

yüksek spoiler dediğin nedir nefer? fn2 type-r spoiler dan bahsetmiyor muyuz?

bu arada link göremedim ben,bir de senin aracın resmi var mı?

ya ben para harcamak istemiyorum artık araca spoiler alsam bu sefer marspiyel de almak isticem ondan sora ön tampon altı ek de olması lazım derken uzayacak gidicek liste :)

NeFeR

« Yanıtla #124 : Temmuz 11, 2011, 10:34:38 ÖS »

yüksek spoiler dediğin nedir nefer? fn2 type-r spoiler dan bahsetmiyor muyuz?

bu arada link göremedim ben,bir de senin aracın resmi var mı?

ya ben para harcamak istemiyorum artık araca spoiler alsam bu sefer marspiyel de almak isticem ondan sora ön tampon altı ek de olması lazım derken uzayacak gidicek liste :)

Özelden yazıyorum