Gönderen Konu: boya koruma gerekli mi?  (Okunma sayısı 14633 defa)

darkavanger

• Ziyaretçi
boya koruma gerekli mi?
« : Ağustos 17, 2007, 11:40:24 ÖS »
Arkadaşlar siyah civic sedan aldım ve boya koruması yaptırmayı düşünüyorum.Sizin görüşleriniz çok önemli,belki bu konuda fazla bilgi sahibi olmadığımdandır boya koruma işlemi sizce gerekli mi ve gerekliyse nerede yaptırmamı önerirsiniz? (not:Ankara'dayım)

Can_DCK

• Ziyaretçi
Ynt: boya koruma gerekli mi?
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2007, 11:44:29 ÖS »
Bulunduğun İlde Meguiars Ürünlerini Kullanan Yer Bulmanı Tavsiye Ederim ...

karasovalye

« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2007, 11:46:54 ÖS »
bende typer ın kitapcığında arabanızın boyası yeniyken cila yapıp boyanızı korumaya alın gibisinden bir şeyler yazıyor ordan kıyasla artık cila yaptırmanda fayda olur haralde boya korumadadan yapan yere göre değişiyor cila, güneşe karşı korusun diye birşeyler sürdük falan diyolar ama neyse ben olsam yaptırırdım senin yerinde :)

fidel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ağustos 18, 2007, 10:50:04 ÖÖ »
ben yaptırdım arabamı aldıgım gun ve gercekten pısman olmıyacagınız bır olaydır ılerde zaman gectıkce kendını ıspatlar zaten ..ancak benım kısısel gorusum sanayıde ki her boyacıya yaptırmamak lazım sadece tavsiyedir yani..

karasovalye

« Yanıtla #4 : Ağustos 18, 2007, 12:24:28 ÖS »

ben yaptırdım arabamı aldıgım gun ve gercekten pısman olmıyacagınız bır olaydır ılerde zaman gectıkce kendını ıspatlar zaten ..ancak benım kısısel gorusum sanayıde ki her boyacıya yaptırmamak lazım sadece tavsiyedir yani..

bencede çoğu boyacı zaten pastayı elinde bez sürtüp sonrada yıkayıp birde bir kat incecik bir cila sürüp tamam bitti kullandığı malzeme 10 ytl yi geçmez ver hadi 80 ytl arabana cila yaptım, araba parlamazsada bahane hazır bu arabanın boyasının verniği eksik ondan parlamıyor :)
bende typer dan önceki arabamda kendim yapmıştım cilayı üç kat cila yapmıştım bakan bir daha bakıyodur çok güzel parlamıştı imkanın zamanın varsa araba zaten yeni rütuşa veya pastaya ihtiyacı yok kendin önce bir yıkayıp kaliteli bir cila alıp güzel bir yapsan başkasının yapcağından daha iyi olur kanımca :)

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 18, 2007, 12:47:43 ÖS »

bencede çoğu boyacı zaten pastayı elinde bez sürtüp sonrada yıkayıp birde bir kat incecik bir cila sürüp tamam bitti kullandığı malzeme 10 ytl yi geçmez ver hadi 80 ytl arabana cila yaptım, araba parlamazsada bahane hazır bu arabanın boyasının verniği eksik ondan parlamıyor :)
bende typer dan önceki arabamda kendim yapmıştım cilayı üç kat cila yapmıştım bakan bir daha bakıyodur çok güzel parlamıştı imkanın zamanın varsa araba zaten yeni rütuşa veya pastaya ihtiyacı yok kendin önce bir yıkayıp kaliteli bir cila alıp güzel bir yapsan başkasının yapcağından daha iyi olur kanımca :)

+ 1500  >=ok 
Hondamın polish işlemini hep kendim yapıyorum,kendi arabana gösterdiğin özeni kimse gösteremez..Haa iyi uygulama yapan yerler mutlaka vardır ve olacaktır...
Tercih ve bütçe meselesi ..... :artis

mutunch

« Yanıtla #6 : Ağustos 18, 2007, 01:22:53 ÖS »
abi peki cila konusunda ben de kendim uygulayayım diyorum. da marka olarak bi önerin var mı
bir de ne civarda cila fiyatları. uygulaması zor mu?

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ağustos 18, 2007, 01:32:34 ÖS »

abi peki cila konusunda ben de kendim uygulayayım diyorum. da marka olarak bi önerin var mı
bir de ne civarda cila fiyatları. uygulaması zor mu?

Muratcım , uzun süre turtlewax kullandım hem pastasını hemde polish ini...Şimdi kullandığım polish in markası aklımda değil,mesai bitimi akşam eve dönerken bakabilirim,buraya yazarım...
İzmir BP de 444 diye bir boya koruma sisteminin tanıtımına şahit oldum,çizilmesini engelliyor boyanın..benim aklıma yattı vallaha ,bizzat kendim anahtarla çizmeye çalıştım 444 uygulanmış kaputu başaramadım  >=ok
En kısa sürede bizzat elcağızlarımla uygulayıp sizinle paylaşıcam 444 adlı ürünün durumunu  :con

Tavsiye istersen şimdilik daha önce kullandığım ürünleri; sonax ve turtlewax ı önerebilirim ...Ama acelen yoksa ve titizbir yapın varsa benim gibi  :lovee acele etme derim bekle en uygununu sana söylerim... :artis

mutunch

« Yanıtla #8 : Ağustos 18, 2007, 01:57:21 ÖS »
valla abi 444 kullandım ben de bundan önceki civicte. bunda da uyguladım ama bozulur gibi olmuş sanki, pek bi işe yaramadı gibi geldi. benim isteğim arabayı parlak göstermek, pasta cila olmuş gibi göstermek. osebepten sormuştum. 444 boyayı koruyo ama ne biliyim sanki parlaklığa çok bişey katmıyo gibi geldi bana. azıcık işe yarıyo parlaklık konusunda, korumada da işe yarıyo olması lazım ancak 444 ten sonra bizim araba çizilmişti yani. belki senin gördüğün farklı bir ürünüdür. teşekkürler;)

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ağustos 18, 2007, 01:58:56 ÖS »
Meguiars NXT ...(Hızlı Cila)

umut

« Yanıtla #10 : Ağustos 18, 2007, 03:35:40 ÖS »
bayiden iç dış koruma verdiler.teflon kaplama 4 saat kadar sürdü motor korumada yapıldı 5 gün yıkamadık zaten yağmurda yok >ag
bir kat daha işlem yaptılar bir hafta sonra süper bi parlama oldu dün ne yazıkki park yerinde üzerine balkon yıkamışlar bi katta kendim yıkadım yine eski parlaklığına döndü.kalıcı bir cila 6 ay gidiyormuş bi dahki sefere 150 ytl :gulegule

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ağustos 18, 2007, 03:40:19 ÖS »
umut kardeş imzandaki araç senin sanırım onuda tanıtırsan iyi olur..   :lovee
gördüğüm kadarıyla spoyler var kaliper boyama yapılmış bide cam filmi gayet başarılı olmuş fotoları bekliyoruz..   >=ok

umut

« Yanıtla #12 : Ağustos 18, 2007, 04:18:28 ÖS »
2008 premium paket 37000 ytl  spoiler+ön arka yan kit açık ton cam filmi(uygulama 10+++ bence) 3500ytl  kaliperleri servisteki arkadaşlar boyadı( kırmızı folitec gittigidiyordan aldım 85 ytl) (plakalık boyama , cam kaldırma modülü ,arka kırmızı logo,egsoz kromajı,kapı eşikleri,plaka çerçeveleri silme ve montajı,nazar boncukları servisten hediye) satıştan beyaz premium yok dediler bende honda merkeze mail attım 2 günde banta soktular.Fotoğrafçı olduğum için hala uygun bi manzara beğenip detaylı fotolarını çekemedim kusura bakma birde ön radyotöre koruma yaptılar beyaz grill
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2007, 04:22:16 ÖS Gönderen: umut »

Mickcasey

« Yanıtla #13 : Ağustos 20, 2007, 01:44:10 ÖS »
valla bencede gereklı 100ytl yaptırdım tanıdık bır yere borusan da kullanılan urunu kullandılar alet yandı 1 haftadır yıkatmıom toz var sadece ustunde kir tutmuor hemde koruma olması gusel kus pıslı  agac recınesı en uyuz nokta nokta oluor araba ustu bole tutmuor >=ok

darkavanger

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ağustos 27, 2007, 06:23:36 ÖS »
tavsiyeler için sağolun Can_DCK'nın dediği gibi meguiars ürünlerini kullanan biryerde yaptırdım boya korumayı.

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Eylül 01, 2007, 04:00:37 ÖS »
darkavanger yorumlarını yazarsan sevinirim ??