Gönderen Konu: FK2 Hatchback LCD Ekran Problemi  (Okunma sayısı 4754 defa)

shunkawakan

• Shunkawakan
FK2 Hatchback LCD Ekran Problemi
« : Nisan 21, 2014, 03:56:43 ÖS »
Arkadaşlar merhaba,
2007 Civic Hatchback FK2 araç sahibiyim.Radyo/CD ve klima bilgilerinin yer aldığı ekranda zaman zaman resimdeki ( http://goo.gl/TYgSWY ) gibi harfler ve rakamlar eksik çıkıyor. Bazen bir kaç dakika sonra kendiliğinden, bazen kasisten geçtiğimde sarsıntıyla düzeliyor.
Servis panelin değişmesi gerektiğini söyledi ve çok yüksek bir fiyat istedi. Elektronikten anlamam ama arıza kendi kendine düzeldiğine göre tamamen değişmesi gereken bir parça değil diye düşünüyorum.
Benzer problemi yaşayan ya da konu hakkında fikri olan arkadaşların yorumlarını duymak isterim.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

0mer

Ynt: FK2 Hatchback LCD Ekran Problemi
« Yanıtla #1 : Nisan 21, 2014, 04:32:29 ÖS »
hocam benim araçtada var ama saçma harler değilde bazı digit ler yanmıyor ekranın üstüne hafif vuruyorum sorun kalmıyor aracımı almadan önce 3 tane civic hb baktım  dede vardı bende kronik bi sıkıntı diye üstelemedim çözüme ulaşıpta paylaşırsan sevinirim

faw13

« Yanıtla #2 : Nisan 21, 2014, 04:34:29 ÖS »
yani 2 ihtimal var, ya panelde sorun var ya da kabloda, ki muhtemelen panelin board u titreşimden zamanla böyle şeyler yapıyordu, rahatsız etmiyorsa dursun ama rahatsız ediyorsa değiştirtin derim, çıkmacılardan da bulabilirsiniz o parçadan

guneslen

• guneslen
« Yanıtla #3 : Nisan 21, 2014, 04:44:31 ÖS »
Bendeki sorunun aynısı. Fk2 lerde kronik bir sorun. Hafif vurunca geçiyor, degistirmek ciddi maliyet. Cikmasi yok. Bilgi ekrani hesap makinesi ekranı gibi. Güneşte kalma sonucunda film yapisindaki ekranlar genlesiyor ve harf ve rakamlar bozuluyor. Tek care park halindeyken üzerine birşey örtmek ve ekran kayinca hafifçe vurmak

teo16

« Yanıtla #4 : Mayıs 28, 2014, 07:17:53 ÖÖ »
Yurt dışında bir çözüm bulmaya çalışmışlar.Denemek gerek.Aşağıdaki adreste nasıl söküleceği ve ne yapılacağı anlatılmaya çalışılmış.

Türkiye de çözüm bulan var mı?

http://www.civinfo.com/forum/electronics/96890-clock-radio-backlight-problem.html

teo16

« Yanıtla #5 : Haziran 23, 2014, 04:38:18 ÖS »
Aynı sorun benim aracımda da vardı.
Bugün garantiden serviste değiştirdiler.

gekren

« Yanıtla #6 : Eylül 10, 2014, 11:47:32 ÖS »
Bende de aynı sorun var. Garanti malum sizlere ömür. Acaba linkteki işlemi yapan veya anlayan oldu mu? Lehim ile bacakları mı birleştiriyor yoksa ayırıyor mu? Veya soğuk lehim var tazeliyor mu

shunkawakan

• Shunkawakan
« Yanıtla #7 : Mart 25, 2019, 05:10:35 ÖS »
Şaşmaz Sanayi Bar Honda Hüseyin Usta tamir etti. Problem yaşayanlara tavsiye ederim.