Gönderen Konu: Fan motoru ve hava ufleme  (Okunma sayısı 2977 defa)

recoba81

Fan motoru ve hava ufleme
« : Haziran 05, 2016, 09:55:12 ÖS »
Herkese yaksamlar.benim iki sorum olacakti.cevaplarsaniz sevinirim.birincisi arabadan fan calistigina dair hic ses duymadim bugune kadar.o kadar uzun yolda yaptim hararet isigi felanda yanmadi.fanda sorun yokda fan calisma sesi duymayinca ozelligimi acaba cok sessiz olmasi.ikinci sorum hava 30 derece icerde sadece havayi aciyorum gayet soguk ufluyor.klimada denedim.tabiki daha soguk.ama fan uzun yolda bile gayet soguk.hondalarin ozelligimi.guzel bi ozellik.klima ihtiyaci duymayacagim bu yaz sanirsam 8-)

oktayoo

• Oktay
Ynt: Fan motoru ve hava ufleme
« Yanıtla #1 : Haziran 06, 2016, 08:45:00 ÖÖ »
hondalar çokta sessiz araçlar değil aslında :) aracınız nedir?

recoba81

« Yanıtla #2 : Haziran 06, 2016, 11:53:20 ÖÖ »
2014 makyajli kasa civic.

recoba81

« Yanıtla #3 : Haziran 07, 2016, 02:21:36 ÖS »
O kadar adamsiniz forumda soru cevaplamaya bile useniosunuz.ne diye kayit oluyosunuz o zaman anlamis degilim.yazik su ramazan gunu.hicbi sey bilmeyen adamlar

hll19

« Yanıtla #4 : Haziran 07, 2016, 09:36:37 ÖS »
öncelikle buradaki adamlar motor ustaları yada honda servis elemanları değil tecrübelerini aktaran honda kullanıcılarıdır bu yüzden herşeyi bilemeyebilirler. Sanırım oruçtan dolayıdır biraz gerilmişsiniz haklı olduğunuz ve hepimizin müzdarip olduğu konu ise forumumuzun çok aktif olmayışı.

sorularınız içinse sanırım cevap yazılmayışının sebebidir böyle birşeyi ilk defa duyuyorum tahmin yürüterek fikirlerimi aktarayım:

eğer hararette herhangi bir sorun yoksa fan gerektiği zamanlarda açılıyor siz farketmiyorsunuzdur buda arabanızda extra bir yalıtım yada araç içinde müzik vs den dolayı duymama olabilir birde civiclerin fanı sürekli değil kesik kesik çalışıyor buda etken olabilir herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum

fanı açınca serin olması konusu ise sanırım havalandırmanız dışarıdan içeriye hava alma konumuna ayarlı klimaların orda okla gösterilip yeşil veya turuncu yanan düğmelerden bahsediyorum. eğer dediğim gibiyse evet dışarıdan içeriye bir serinlik gelir ama şimdilik idare eder sizi ki havalar henüz tam ısınmadı yaza yinede klima ihtiyacı duyabilirsiniz

başka sorularınız olursa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım iyi akşamlar
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2016, 09:37:49 ÖS Gönderen: hll19 »

UK61

« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2016, 07:57:53 ÖÖ »
Fan sürekli çalışmıyor ama çalıştı mı da sesi duyuluyor. Özellikle A/C modu açıkken fan devreye giriyor. Havalar 25 derecenin üstü oldu mu ben klimayı açıyorum dışarıdan gelen hava soğuk gelmiyor belki uzun yolda hızlı giderseniz olabilir.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2016, 11:27:04 ÖÖ »
A/C modu açıkken devreye giren fan klimadan dolayı devreye giriyor.A/C modu on demek Klima açık demek serin hava gelmesi normal.Aracınızda bir sorun yok :)

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #7 : Haziran 08, 2016, 11:37:36 ÖÖ »
faebookda ; fd6 team  veya fd6-fb7 diye yazın  arattırın  orda sorulara cevap alabilirsiniz ; facede aktif olan arkadaşlar var forum eskisi gibi rağbet görmüyor artık

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #8 : Haziran 08, 2016, 12:33:51 ÖS »

2014 model garantili araban var gelip burda cevap arayacağınıza madem yetkili servisi arayın yada gidin orda işinizi ustalar halletsin hocam buraya gelip kendinizi bile tanıtmadan (forum kuralları gereği tanıtım zorunludur) atarlı giderli laflar etmeyin.

vtec08

« Yanıtla #9 : Haziran 09, 2016, 07:56:48 ÖÖ »
Arkadaş heycan yapmış sanırım.2014 model aracında neden servisten yardım almıyorsunki garanti kapsamında.bizim bişey bilip bilmediğimizi nerden biliyorsun.fan açmıyor demişşin aracı düşük viteste zorla biraz şehir içinde bak fan nasıl açıyor.klima yı acmadan havalandırmadan soğuk hava anca soğuk havada gelir.sen bide ağustos ayında camları kapalı denesene bak bakalım soğukmu..ilaveten zaten teknik olarak bir problemde yok..yalandan yere burda kalp kırmana gerek yok.Sizin de dediğiniz gibi Mübarek Ramazan günü..sayın recoba81